Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2015., 13:41   #61
Hmm, ovo je interesantno samo što kad god pomislim da sam pohvatala o čemu govorite sve padne u vodu. :/ Ja imam Jupitera i Neptuna u 7oj kući, da li to znači da ću se udavati 2 puta? Moja natalna karta http://tinypic.com/usermedia.php?uo=...c#.VUYIeY6qqko
hypo22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 15:43   #62
Quote:
hypo22 kaže: Pogledaj post
Hmm, ovo je interesantno samo što kad god pomislim da sam pohvatala o čemu govorite sve padne u vodu. :/ Ja imam Jupitera i Neptuna u 7oj kući, da li to znači da ću se udavati 2 puta? Moja natalna karta http://tinypic.com/usermedia.php?uo=...c#.VUYIeY6qqko
Ne znaci da ces se udavati dva puta,mozda ti muz bude stranac.Bacih kratak pogled na kartu ,pa mi na to vise vuce.
zedoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 00:33   #63
Uglavnom...
Gledao sam si aspekte mjeseca nakon rođenja, i izgleda da prvo što mu dolazi je opozicija na neptun.


Kako to tumačiti? Žena će biti riba?

Inače mi je 7. kuća bik, venera u lavu, otišla na mc u samom kraju 9. kuće.
Opozicija saturn, konjukcija jupiter i mars.


Neptun natalno konjugira uran, i sekstil pluton

Edit:

A solarni horoskop za 2015 mi neptun konjugira desc, u 7. kući
__________________
Ae

Zadnje uređivanje Bushi no nasake : 14.05.2015. at 00:53.
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:17   #64
Zanimljivo. Ovo danas citam prvi put, ali nekako se pokazalo tacnim bar na primeru mojih roditelja (ne znam sat rodjenja, pa kuce nisam ni gledala). Primetila sam da So moje majke prvi aplikacioni asprekt pravi sa Ju u skorpiji, a Pl joj se nalazi u lavu. Tata je lav pa mozda je to to. Za njega ne bi mogla da kazem bez sata rodjenja jer se Mo brzo krece, a bas na dan njegovog rodjenja ulazi u devici gde je jos gomilu planeta. U svakom slucaju vidim da je i Ve u devici, pa moguce je da je da je drugi aspekt (imao je jedan brak pre moje mame) UPRAVO sa Ve, a mama je bik u horoskopu. Tako bi se sve nekako podudaralo.
Sto se mene tice, ako se ne varam prvi aspekt mog So je 180 sa Mo, koji se nalazi u 11 kuci u vodoliji. Evo moje natalne, pa ako gresim neka me neko popravi.
http://tinypic.com/m/imuigw/2

Ali ako ne gresim, onda bi to moglo da znaci da bi taj neko mogao biti vodolija ili mozda sa Asc u vodoliji, da bi ga upoznala u drustvu, preko prijatelja, interneta...Zbog Mo120Pl valjda ce me magnetski privuci. Dispozitor Mo, Ur mi je u 7k u vagi, pa to je mozda jos jedan pokazatelj da je u pitanju brak sa Vodolijom. Zbog losih aspekta sa Sa u 4k i Ju u 1k mozda ce biti neke poteskoce da se dodje do tog braka i mozda taj brak i nece biti bas srecan.
Valjda sam uspela da slozim bar nesto, a ako je neko voljan neka opise malo bolje.
Uran29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 00:42   #65
Sa osnovnim trisom Le-Ar-Aq, ti si vrlo, vrlo slobodarski tip i ne bi me cudilo da se nisi udavala ili da nikad i neces - cisto iz svog izbora. Brak ipak podrazumijeva jedno odredjeno ogranicavanje slobode i osobne neovisnosti, a ljudi sa naglasenim Ovnom (Ar) i Vodenjakom (Aq) to jako slabo trpe.

A kad na to dodamo jos i da je Ju, planeta slobode i potrebe za prostranstvima, u prvoj kuci identiteta (kao vladalac svoje prirodne kuce, devete), i kad vidimo da je u opoziciji sa Ur, planetom nezavisnosti i potrebe za promjenom, u kuci braka, sedmoj! - jao

Uglavnom, tu sve vrvi od naznaka da bi brak, u svojem tradicionalnom smislu, bio dozivljen kao stega i teret. Uran kao planeta donosi razvod kao i svakakve druge prekide.

ALI naravno, where there is a will, there is a way sve ovisi o tome koliko se nesto zeli, a i o izboru partnera, naravno. I potpuno si u pravu da ti je naznacen Aq ili opcenito neki Uranovski tip, iako striktno govoreci Mo bi znacio Raka, ali buduci da je taj Mo u Aq, a Ur u sedmoj (kao sljedeci aplikacioni aspekt Sunca), ne bi me cudilo da je otprve neki Aq ili slicno. I to bi bilo dobro jer ti treba netko slican tebi, slobodan duh, neovisan, skuliran a Aq bi te ipak kao Lavicu u neku ruku nadopunio i uravnotezio.

Isto tako, i vrlo bitno je, da bi se brak sa nekim takvim, vjerojatno mogao odmaknuti od svoje tradicionalne forme, u kojoj su partneri u nekoj simbiozi misli, rijeci i djela i poprimiti neki slobodniji, otvoreniji oblik koji bi vam obojema odgovarao.

Dakle da rezimiram: da, naznake za brak su problematicne ali i zanimljive, a tebi to kao Vodenjackom Mjesecu sigurno donekle i odgovara! Sretno!

PS. Zaboravih malo o Veneri u ovoj karti. Venera je prirodni vladalac braka (jer vlada Vagom, znakom braka, i prirodni je vladalac sedme kuce). U ovoj je karti oslabljena retrogradacijom, boravkom u svome padu i cinjenicom da je u T-kvadratu sa Marsom i Neptunom.

Retrogradna Venera nerijetko govori o kasno sklopljenom braku, ili braku koji ne stima, "ide unazad".

Jos kad je u kvadratu sa Marsom, koji je prirodni vladalac sedme... nije dobro. Nesklad je izmedju uzimanja i davanja, seksualnog i emotivnog, muskog i zenskog. Jedna je od (slabijih) indikacija za razvod.

Cuvaj se idealiziranja partnera (Ve 90 Ne), u pravilu se pokazuju totalno drugacijima nego sto si ti zamislila.

Zadnje uređivanje UpsyDaisy : 28.09.2015. at 01:05.
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 13:18   #66
Pokušala sam skužiti kako ovo funkcionira, ali ne ide.
Može li mi pls netko pogledati kako stoji situacija s mojim brakom?
Po ovome sedma kuća mi je prazna.. Znači li to da se neću udavati?

Hvala, karta http://tinypic.com/r/2ptszkx/8
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 21:58   #67
Quote:
Bijeli badem kaže: Pogledaj post
Pokušala sam skužiti kako ovo funkcionira, ali ne ide.
Može li mi pls netko pogledati kako stoji situacija s mojim brakom?
Po ovome sedma kuća mi je prazna.. Znači li to da se neću udavati?

Hvala, karta http://tinypic.com/r/2ptszkx/8

Ne znaci. Pogledas vladara 7, pogleda se Mars, Sunce.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 00:13   #68
Pozdrav,

nova sam na forumu, čitala sam dosadašnje postove ali mi nije skroz jasno..
bila bih zahvalna ako bi netko mogao prokomentirati 7. kuću iz priložene natalne karte?
koliko je bitno da je vladar znaka u kojem je vrh sedme kuće umetnuti planet? (u ovom slučaju jupiter)
http://tinypic.com/r/16gbgiu/8
bela hesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 01:49   #69
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Sa osnovnim trisom Le-Ar-Aq, ti si vrlo, vrlo slobodarski tip i ne bi me cudilo da se nisi udavala ili da nikad i neces - cisto iz svog izbora.
Nisam se udavala.

Quote:
A kad na to dodamo jos i da je Ju, planeta slobode i potrebe za prostranstvima, u prvoj kuci identiteta (kao vladalac svoje prirodne kuce, devete), i kad vidimo da je u opoziciji sa Ur, planetom nezavisnosti i potrebe za promjenom, u kuci braka, sedmoj! - jao

Uglavnom, tu sve vrvi od naznaka da bi brak, u svojem tradicionalnom smislu, bio dozivljen kao stega i teret.
Dva puta sam pobegla od braka, i jedan i drugi su bili jako ljubomorni i mislim da ih nisam dovoljno volela da bi potrosila zivot sa njima i propustila gomilu zanimljivih desavanja, pre svega putovanja.

Quote:
ALI naravno, where there is a will, there is a way sve ovisi o tome koliko se nesto zeli, a i o izboru partnera, naravno. I potpuno si u pravu da ti je naznacen Aq ili opcenito neki Uranovski tip, iako striktno govoreci Mo bi znacio Raka, ali buduci da je taj Mo u Aq, a Ur u sedmoj (kao sljedeci aplikacioni aspekt Sunca), ne bi me cudilo da je otprve neki Aq ili slicno. I to bi bilo dobro jer ti treba netko slican tebi, slobodan duh, neovisan, skuliran a Aq bi te ipak kao Lavicu u neku ruku nadopunio i uravnotezio.
Ovo je neka sadasnja situacija. Najzad imam zelje i puno ljubavi prema jednoj vodoliji i to duploj vodoliji. Kada sam pokusala da protumacim aspekte koje opisuju bracnog partnera nekako mi je bilo toplo oko srca, jer sam primetila da dosta toga ukazuje bas na vodoliju A mozda taj Ur u 7k zeli da kaze da ce taj neko biti razveden, a on je razveden ne jednom nego dva puta. Sta ces, ne mogu da ne budem malo subjektivna

Quote:
Dakle da rezimiram: da, naznake za brak su problematicne ali i zanimljive, a tebi to kao Vodenjackom Mjesecu sigurno donekle i odgovara! Sretno!
Prvo hvala za ovo sretno. Nadam se da ce se na kraju sve sretno zavrsiti. Javicu u svakom slucaju. E sad, da je sve glatko i jednostavno bilo bi mi dosadno. Eh taj moj Mo u vodoliji Ova veza sa vodolijom traje skoro 3 godine, na daljini je i prepuna je ljubavi, ali i svadjanja. Zadnjih godinu dana se i ne svadjamo bas nesto, sem zbog nekih njegovih bubica i ljubomornih ispada. Definitivno nema razloga za ljubomoru, ali napravi on ponekad neki svoj film u glavi.

Quote:
Retrogradna Venera nerijetko govori o kasno sklopljenom braku, ili braku koji ne stima, "ide unazad".
Jos kao klinka sam govorila da se necu udati pre 30-te, a evo stigle su me i 40. U svakom slucaju kasno sklopljen brak, ako dodje do njega. Dali ce ici u nazad to cemo tek videti. Nadam se da nece, mada me ne bi iznenadilo.

Quote:
Cuvaj se idealiziranja partnera (Ve 90 Ne), u pravilu se pokazuju totalno drugacijima nego sto si ti zamislila.
Pokusavam da budem objektivna, ali jako dobro znam da mu nalazim opravdanje za sve njegove mane i stvari koje kod nekog drugog ne bi trpela ni sekund. To je definitivno idealiziranje ili to se mozda zove ljubav...

Puno ti hvala na objasnjenju i htela bih da te zamolim jos nesto. Ovo je njegova natalna karta
http://tinypic.com/m/j10u13/2

Kao sto sam rekla razveden je dva puta. Za prvu zenu ne znam, ali druga mu je bila lav u horoskopu. Prvi aplikacioni aspekt njegovog Mo je sa Ve, drugi sa Ur, a treci sa Ma. Ima ih jos, ali nece se valjda zeniti 100 puta Prvi cu preskociti, a kod drugog aspekta bi rekla da na lava ukazuje to sto u vodoliji kojom vlada Ur nalazi mu se So koje vlada lavom. Pa eto nekako te prve lavice.
Ali gde je tu druga lavica Sta mislis dali sam ja mozda onaj Ma u ovnu koji pretstavlja aspekt za trecu srecu? Ne mogu da nadjem neke veze sa lavom, ali posto je moj Asc u ovnu, pa morala sam da to vidim kako meni odgovara i sa osmehom na licu
Uran29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 08:26   #70
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Ne znaci. Pogledas vladara 7, pogleda se Mars, Sunce.
Hvala puno na odgovoru

Oke, da pokušam- vladar sedme je ovan (Mars).
Mars i Sunce su u 8. kući, gdje je vladar Bik..

Kako gledam aplikacijske aspekte i što sve ovo znači za mene i moj potencijalni brak?
Sad sam se sva pogubila
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:36   #71
Quote:
Uran29 kaže: Pogledaj post
Ali gde je tu druga lavica Sta mislis dali sam ja mozda onaj Ma u ovnu koji pretstavlja aspekt za trecu srecu? Ne mogu da nadjem neke veze sa lavom, ali posto je moj Asc u ovnu, pa morala sam da to vidim kako meni odgovara i sa osmehom na licu
Ma nije to, uglavnom, tako doslovno...Kod mog brata je prva aplikacija Mjeseca s Merkurom u Jarcu. Žena je Škorpion, sa stelijem, a od Merkura ima jedino Veneru u Djevici...

Kod oca prvu ženu ne znam, pa ne mogu reći, ali druga je mjesečeva aplikacija s Ve u Jarcu. Moja majka ima skoro sve u Vodenjaku. Cijeli osnovni tris i Veneru. On nema baš nikakav aspekt Mo i Urana...
Ova metoda, po meni, nije uopće pouzdana. Bolje se to vidi preko 7. kuće.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 16:23   #72
Da, mislim da je netko na temi rekao da metoda striktno uzevsi radi oko 50% puta. Dakle, zaista nije pouzdana, ali kao sto vec rekoh, meni je naprimjer radila a znam i dosta slucajeva iz svoje blizine di je radila, pa ja to uvijek gledam.

I za sedmu kucu sam primijetila, naravno, mora se gledati, i cesto i ta metoda bude vrlo doslovna (a nekad isto "nema veze sa stanjem na terenu"), ali najbolje je sve to spojiti u neku sintezu - uvijek gledati citavu sliku.

Tu ima puno caka (npr. nekome svi moguci pokazatelji upucuju na zenu Jarca, a ozenio Blizanku - ali vladalac sedme mu je u trecoj! Ili: gdje je toj Blizanki Ascendent i sta je u blizini ascendenta? da nije Saturn?), i nekad treba dosta iskustva da se iz karte dobije neki smisleni, zaokruzeni odgovor. Ovisi o karti. Neke su zaista lake za citati, kao npr. natalka od Uran29, jer tu sve upucuje na jednu te istu nit vodilju sto se tice braka i veza - i sedma kuca, i prva kuca, i metoda prve aplikacije luminara, i osnovni tris.


@Uran29:

da, kao sto sam vec prije na temi napomenula, Asc definitivno spada u ovu metodu, gleda se citav osnovni tris kao i sta je u blizini Asendenta, pa cak i Sunca ponekad (npr, netko tko ima Sunce u uskoj konjunkciji sa Neptunom u Jarcu, to ce jako "razvodniti" tog Jarca, i on nece biti bas tipican kruti Jarac, i to u startu, bez gledanja icega drugog). Tako da, da buduci da ti je Asc Ovan, svakako bi te ova aplikacija njegovog Mo na Ma opisala! Eto, oboje ste jedno drugome mogucnost u natalu.
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 17:33   #73
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Tako da, da buduci da ti je Asc Ovan, svakako bi te ova aplikacija njegovog Mo na Ma opisala! Eto, oboje ste jedno drugome mogucnost u natalu.
Znala sam da postoji neka tajna veza
Ulepsala si mi dan. Puuunooo ti hvala
Uran29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 18:26   #74
Quote:
Bijeli badem kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru

Oke, da pokušam- vladar sedme je ovan (Mars).
Mars i Sunce su u 8. kući, gdje je vladar Bik..

Kako gledam aplikacijske aspekte i što sve ovo znači za mene i moj potencijalni brak?
Sad sam se sva pogubila
Pa kakvi su ti aspekti il bi bolje bilo postavit kartu pa da se lakse tako moze vidjet.

Obe planete su u averziji prema Asc pa onda brak nebi trebao doci u mladim danima. Mada to je samo na osnovu tog , ali obe planete su plodne planete. Cak i venera je takodjer u averziji prema Asc.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:57   #75
Lijep pozdrav. Jel netko može baciti pogled na moju 7. kuću i da mi kaže nešto o mojem braku, kakav će mi biti budući muž? Koliko vidim, imam sunce u 7. kući, ali ne znam sama sebi objasniti kad gledam sve ostalo. Hvala unaprijed. I, da, kad bi mogao doc taj brak?

http://tinypic.com/view.php?pic=2vah3km&s=8
mala paola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:42   #76
...

Ja imam dilemu ....Sunce prvu aplikaciju radi prema Marsu ,trogonom....a zatim pravi aplikaciju prema Uranu ,opoziciono....
Je li ovo znaci vise muzeva ?
Sunce radi sekstil sa Mjesecom
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 20:16   #77
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Ja imam dilemu ....Sunce prvu aplikaciju radi prema Marsu ,trogonom....a zatim pravi aplikaciju prema Uranu ,opoziciono....
Je li ovo znaci vise muzeva ?
Sunce radi sekstil sa Mjesecom
Uran se ne gleda kroz tradicijonlanu astrologijué
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 20:54   #78
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Uran se ne gleda kroz tradicijonlanu astrologijué
Aha,pa onda to kod mene znaci jedan brak ,,,,
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:37   #79
Pitanje je dali mjesec aplicira il pravi seperaciju.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:03   #80
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Pitanje je dali mjesec aplicira il pravi seperaciju.
Sunce 60 Mjesec separacija -2
Sunce 120 Mars Aplikacija 3
Mjesec 180 Mars Aplikacija -1
Mjesec je vladar 7 kuce ,a nastavlja u Lavu ......Sunce je u 4 kuci

do sada se nisam udavala ,mozda zbog Saturna u Vagi koji je retro ,,,ne znam
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.