Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2006., 23:09   #41
Žemske, dajte nek mi pliz meko objasni kaj to točno je drip i za što i kada se upotrebljava Kužim da izaziva trudove ali zašto??? kada??? i kome???
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:22   #42
Drip je umjetni tj. sintetski hormon oksitocin. To je inače hormon koji izaziva kontrakcije maternice kod trudova. Drip se daje kad su kontrakcije neučinkovite.
Nažalost, u našim se rodilištima često daje rutinski.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 08:50   #43
o hebemu, jos jedna stvar na koju moram paziti da mi ne spice bez mog znanja
a koliko je taj umjetni oksitocin opasan za bebu? mislim, on se luci kad beba doji, kaj ne?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:55   #44
čitala sam negdje (možda i ovdje ) da se slični hormoni nalaze i u spermi, i da je poželjno, naravno ako je i zdrastveno moguće, prakticirati sexs u 9 mjesecu, sada ja stvarno nemam pojma o tome, ali eto možda nekome i koristi
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:07   #45
Daklem...otvorena 3 cm...i da ne bi doshlo do infekcije a i doktorica je dezurna pa bi ona to napravila..ajmo mi to inducirat....U 19 klistir, shetanje i ostalo, onda u 21 ringer i to mislin dvi boce, a onda drip....od 23 trudovi i puklo mi je vodu..trudovi lagani pa u noci gori...do ujutro san se prevrtala na malon stolu s zicon od ctga koja je bila prikachena za njegovu glavicu...i onda ujutro oko 6 san bila vishe mrtva nego ziva ono..umoran si ne spavash sam si cilu noch i onda je taj period od tri sata do 9:30 dok nisan rodila nekako u magli.. nisan bash imala snage za izgon pa mi je doktorica *stala* na drob...
inache ..kako ochito nisan znala tiskat (inache to radin svaki dan pa san trebala znat) popucale su mi kapilare u ochima....slijedechi put sigurno iden na pripreme za porod...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:11   #46
joj nerea, ajd sad tu istu pricu ispricaj malo ljepse, pa ovo je grozno, u kojoj je to bolnici bilo?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 20:10   #47
Quote:
magic blue kaže:
joj nerea, ajd sad tu istu pricu ispricaj malo ljepse, pa ovo je grozno, u kojoj je to bolnici bilo?

to su samo chinjenice...bez uljepshavanja, al mogla san ja to i gore.... viruj mi...
ma chujte ...porod nije najljepsha stvar na svijetu al je bitno da njome dobijete najljepshu stvar na svijetu.
nekome bude super i brzo nekome bude gadno i dugo..
a i prvi mjesec prilagodjavanja sa bebom nije bahs najlaksha stvar na svijetu...al boze moj..sve smo proshle ...il chemo proch..
tako ne dajte se zastrashit...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 14:40   #48
uf, lako tebi pricat, ali lijepo zvuci pa ajd nas jos malo tjesi
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 14:57   #49
Quote:
verica kaže:
Pa onaj tko ima visoku dioptriju ili nekakve probleme sa retinom (ne znam na koji su način te dvije stvari povezane) svakako treba u trudnoći otići kod oftalmologa i vidjeti kakva će biti preporuka za porod - vaginalni, vaginalni sa epiduralnom, ili carski rez, i onda se dogovoriti sa ginekologom.
Ja sam taj slucaj, vec mi rekli i oftamologica i gin da ce carski preporucit.
Nemam nikakvih problema s mreznicom, al imam jako visoku dioptriju.
Nitko mi nije vaginalni s epiduralnom spominjao...
Koliko sam ja shvatila nije problem ni u bolovima ni u trajanju poroda, nego u tiskanju potrebnom da beba izadje... taj napor moze ostetiti mreznicu.
Pa ak ti se da pliz pojasnit kako vaginalni s epiduralnom pomaze, jako me zanima.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:39   #50
daj zmijice ako ti nije crnjak kolika ti je dioptrija ja sam +0,75/+2,5 to ja mislim ne ulazi u to skupinu??
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:05   #51
Quote:
Mary Bellows kaže:
daj zmijice ako ti nije crnjak kolika ti je dioptrija ja sam +0,75/+2,5 to ja mislim ne ulazi u to skupinu??
Mislim kako je naglasak na kratkovidnim ženama
A veće dioptrije su, za neke oftamologe od -7 na dalje. Kao što je violent napisala, ovisi o cjelokupnom stanju oka, tj. režnice. Znam osobe koje su i s -5 rađale normalno, bez potrebe za carskim jer im je rožnica bila ok.
U svakom slučaju konzultirati se sa oftamologom je za sve ćorave buduće mame vrlo bitno
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:12   #52
Quote:
crtica kaže:
ovisi o cjelokupnom stanju oka, tj. režnice. Znam osobe koje su i s -5 rađale normalno, bez potrebe za carskim jer im je rožnica bila ok.
nije režnica, niti rožnica, nego mrežnica ili retina.

rožnica je naprijed, a retina u dnu oka

http://hr.wikipedia.org/wiki/Oko
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:17   #53
Quote:
violent_femmes9 kaže:
nije režnica, niti rožnica, nego mrežnica ili retina.

rožnica je naprijed, a retina u dnu oka

http://hr.wikipedia.org/wiki/Oko
Istina.

No, dio o tome da je kratkovidnost opasna za eventualnu ablaciju, a ne dalekovidnost, sam pogodila
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:24   #54
Quote:
crtica kaže:
Istina.

No, dio o tome da je kratkovidnost opasna za eventualnu ablaciju, a ne dalekovidnost, sam pogodila
istina.
zapravo je najvaznije to da treba otici oftalmologu. (sto si takodjer napisala.)

po mogucnosti nekom specijalisti za retinu.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:26   #55
I još imati pri porodu imati doktora koji će eventualni savjet o carskom i uvažiti

A to mi u ovim našim uvjetima izgleda pomalo kao SF. Koliko čujem, nitko te ne pita za dioptriju i slično.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 21:05   #56
Quote:
Zmijica kaže:
Ja sam taj slucaj, vec mi rekli i oftamologica i gin da ce carski preporucit.
Nemam nikakvih problema s mreznicom, al imam jako visoku dioptriju.
Nitko mi nije vaginalni s epiduralnom spominjao...
Koliko sam ja shvatila nije problem ni u bolovima ni u trajanju poroda, nego u tiskanju potrebnom da beba izadje... taj napor moze ostetiti mreznicu.
Pa ak ti se da pliz pojasnit kako vaginalni s epiduralnom pomaze, jako me zanima.
Zmijica, pojma nemam, nedavno sam na Rodinom forumu pročitala da je nekoj curi doktor preporučio porod sa epiduralnom radi dioptrije, nije joj potreban carski ali je epiduralna preporučena jer da smanjuje napor pri porodu, tako je napisala. Eto, to je sve što o tome znam.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 15:42   #57
Quote:
crtica kaže:
I još imati pri porodu imati doktora koji će eventualni savjet o carskom i uvažiti

A to mi u ovim našim uvjetima izgleda pomalo kao SF. Koliko čujem, nitko te ne pita za dioptriju i slično.

a ne, promjene na retini apsolutna su indikacija za carski i nema se tu sto uvazavati i ne uvazavati. takva stvar pise u povijesti bolesti s kojom se ide u trudnicku ambulantu na pregled par tjedana prije termina.

prije ce se dogoditi obrnuto, da zena s visokom dioptrijom zavrsi na carskom iako joj to mozda i nije bilo neophodno.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 16:32   #58
Quote:
violent_femmes9 kaže:
a ne, promjene na retini apsolutna su indikacija za carski i nema se tu sto uvazavati i ne uvazavati. takva stvar pise u povijesti bolesti s kojom se ide u trudnicku ambulantu na pregled par tjedana prije termina.

prije ce se dogoditi obrnuto, da zena s visokom dioptrijom zavrsi na carskom iako joj to mozda i nije bilo neophodno.
A koja je dioptrija u igri da bi ženu gledali kao potencijalnog kandidata za carski? Od, ne znam -7 pa na dalje ili čak niže?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 16:58   #59
Quote:
crtica kaže:
A koja je dioptrija u igri da bi ženu gledali kao potencijalnog kandidata za carski? Od, ne znam -7 pa na dalje ili čak niže?
to ne znam, ali znam da nema tocno odredjenog praga, mozes imati -8 a da ti je retina u redu i radjas prirodno.

mislim da je sve sto je preko -4 ili -5 sumnjivo, odnosno da treba pregledati retinu, ali to treba pitati i okulistu i ginekologa.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 17:09   #60
Stavit ću vam samo par linkova na rodin forum, nadam se da se nitko ne ljuti, s tom i sličnom tematikom. Nadam se da će pomoći.

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...optrija#493595




Ovdje su rezultati pretrage s "dioptrija" pa ako pomaže, isto...

[URL=http://www.roda.hr/rodaphpBB2/search.php?mode=results[/URL]

Ne mogu ništa drugo pronaći, nadam se da bar malo pomaže...

Inače, ja sutra ulazim u 41. tjedan i užasavam se indukcije

Nadam se da će proći bez...

Edit: Čini mi se da linkovi ne rade, žao mi je

Samo ću pastat ovdje pa kopirajte http://www.roda.hr/rodaphpBB2/search.php?mode=results
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.