Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 16:48   #81
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Odobrena oba u roku cca sat vremena, kako je već bilo iza 16, novac će biti na računu sutra, s tim da netinfo ima manju naknadu (garanciju) pa ću ubuduće koristiti njih ako zatreba.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk


Klasicno lihvarenje
Nekada sa bejzbol palicama,a danas preko tastature.
svrsko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:24   #82
Pozdrav! J
e li neko uzimao zajam od ferratum bank?
sinky31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 14:44   #83
Ja na kraju nisam, odustala sam. Kamate su fakat lihvarske. Znam da su takvi krediti skupi jer ga brzo dobiješ i nitko ne postavlja previše pitanja, ali ovo je ipak pretjerano.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 18:48   #84
Baš sam komunicirao preko live chata s čovjekom iz Ferratum Bank. Dakle, otvoreno sam postavio najprije pitanje da li imaju kakve veze s Nereidom, čovjek je rekao ne. Tada sam pitao, ako dižem kredit od 32 tisuće, da li cijeli taj iznos dobijem na račun. Odgovor je ne, dobijem 16 tisuća, a 32 vraćam.

Onda ih pitam kakva je u tom slučaju mjesečna rata na 12 mjeseci, čovjek odgovara 2728 kuna.

Znači, svi oni izračuni, to nije onako kako izgleda. Primjerice, zatražio sam od čovjeka kredit 6840 kn, tip kaže da u tom slučaju na račun dobijem 4000 kn, a nakon šest mjeseci moram vratiti 6900 kn uz mjesečnu ratu 1150 kn.

Uvjeti su brutalni i stvarno moram doći do razine teškog očajnika da pristanem na ovako nešto.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 09:16   #85
Ipak mi tu nesto nije jasno... OK, pola svote zadrze kao 'jamstvo'... Medjutim, kojekakva jamstva se nakon ispunjenja ugovorenih uvjeta vracaju onome tko ih je dao
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 09:46   #86
Da li mogu uzeti zajam od Ferratumbank.hr dok imam otvoren zajam kod Nereide?
Razmišljam da uzmem zajam na duži period, zatvorim sva dugovnja pa njima vraćam kroz par mjeseci.
Ukoliko netko zna više o tome bio bih zahvalan.
kokkinakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 09:56   #87
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ipak mi tu nesto nije jasno... OK, pola svote zadrze kao 'jamstvo'... Medjutim, kojekakva jamstva se nakon ispunjenja ugovorenih uvjeta vracaju onome tko ih je dao
Ako sam dobro shvatila, ne zadržavaju oni ništa.
Oni se "samo" lažno oglašavaju.
Dakle max iznos koji možeš podići je 16.000 kn, vraćaš 32.000 kn i oni tih 32.000 kn oglašavaju kao kredit koji ti isplaćuju što to nije istina.

Mjesečna rata za podignutih 16.000 kn je 2728 na 12 mjeseci što dođe 32.736 kn
Mjesečna rata za podignutih 4.000 kn je 1150 na 6 mjeseci što dođe 6.900 kn
(iz gornjeg posta prepisano).

Ilitiga, ona njihova tablica na početku koja pokazuje iznose kredita, nema veze s stvarnim stanjem.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:09   #88
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ipak mi tu nesto nije jasno... OK, pola svote zadrze kao 'jamstvo'... Medjutim, kojekakva jamstva se nakon ispunjenja ugovorenih uvjeta vracaju onome tko ih je dao
Nije to nikakvo jamstvo. To je ukupan iznos kredita. Razlika je u prezentaciji. Čovjeku sam u live chatu postavio pitanje, zašto ostavljaju krive obračune na tablici, tip kaže da su takva pravila googlea?!?!

Znači, uopće ne nude kredit od 32 tisuće nego je to ukupna svoga kredita s povratom novca. Znači, dobiješ 16, vratiš duplo.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:11   #89
Quote:
kokkinakis kaže: Pogledaj post
Da li mogu uzeti zajam od Ferratumbank.hr dok imam otvoren zajam kod Nereide?
Razmišljam da uzmem zajam na duži period, zatvorim sva dugovnja pa njima vraćam kroz par mjeseci.
Ukoliko netko zna više o tome bio bih zahvalan.
Netko je ovdje već odgovorio da ne možeš uzimati kredit kod Ferratuma ako postoji zaduženje kod Nereide iako oni sami tvrde da nemaju veze s Nereidom.

No, mislim da je svakome jasno kako je to laž, vjerojatno ne smiju javno priznati da su zapravo nasljednik Nereide.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:39   #90
Skužio sam kako doznati točan iznos koji se dobiva. Obavezno označiti IMAMA JAMCA. Tada će se točno vidjeti koliko dobivamo novca, a kad je označeno NE ŽELIM JAMCA onda se prikaže ukupan iznos kredita s dugovanjem.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:43   #91
A je li netko probao dobiti zajam s jamcem? Općenito, ne nužno kod Ferratuma... Kakva je procedura?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 14:18   #92
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
A je li netko probao dobiti zajam s jamcem? Općenito, ne nužno kod Ferratuma... Kakva je procedura?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Sve podatke koje daješ za sebe (osobni podaci, OIB, broj računa) treba i za jamca. S tim da kad tu osobu navedeš kao jamca, pošalju joj ugovor (na mail ili poštom) i nema isplate tako dugo dok jamac ne vrati vlastoručno potpisani taj ugovor. Ako kasniš s otplatom, skidaju jamcu s računa.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:35   #93
Aha. Bezveze, pa mogu meni skidati s računa. Hipotetski. Ok kuzim da je to za ljude koji su apsolutno kreditno nesposobni. Ali kad imaš jamca onda se ne plaća ta njihova "garancija", ili?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 17:52   #94
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Aha. Bezveze, pa mogu meni skidati s računa. Hipotetski. Ok kuzim da je to za ljude koji su apsolutno kreditno nesposobni. Ali kad imaš jamca onda se ne plaća ta njihova "garancija", ili?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Ne, ako imaš jamca ne plaća se garancija.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 18:14   #95
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Ne, ako imaš jamca ne plaća se garancija.
Hvala.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 18:58   #96
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Odobrena oba u roku cca sat vremena, kako je već bilo iza 16, novac će biti na računu sutra, s tim da netinfo ima manju naknadu (garanciju) pa ću ubuduće koristiti njih ako zatreba.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
A na koju foru oni tebi dignu lovu sa računa? Di je garancija, da ti neće svaki mjesec sjedati na račun tog datuma, kada trebaju si vratiti lovu nakon 30 dana?
Tj. od kuda ti ta sigurnost da neće biti zlorabe tvog tekućeg računa?

Ili ti radiš za netinfo, pa ovdje reklamiraš, da je to "med i mlijeko"?
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 19:09   #97
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
A na koju foru oni tebi dignu lovu sa računa? Di je garancija, da ti neće svaki mjesec sjedati na račun tog datuma, kada trebaju si vratiti lovu nakon 30 dana?
Tj. od kuda ti ta sigurnost da neće biti zlorabe tvog tekućeg računa?

Ili ti radiš za netinfo, pa ovdje reklamiraš, da je to "med i mlijeko"?
Pričaš gluposti. Prvo se upoznaj sa načinom kako funkcionira sustav naplate bilo kojeg potraživanja. Nitko ti ne može skidati nikakav novac s tekućeg računa bez ovršne isprave. Taj feratum funkcionira kao i svi ovi brzi krediti, samo nudi veće cifre na dulji rok. Nitko te neće ganjat sa palicama, nego će te ovršiti ako ne platiš i ćao.
saracela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 19:13   #98
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
A na koju foru oni tebi dignu lovu sa računa? Di je garancija, da ti neće svaki mjesec sjedati na račun tog datuma, kada trebaju si vratiti lovu nakon 30 dana?
Tj. od kuda ti ta sigurnost da neće biti zlorabe tvog tekućeg računa?

Ili ti radiš za netinfo, pa ovdje reklamiraš, da je to "med i mlijeko"?
Pa ne dignu, imaš rok do kojeg trebaš vratiti zajam, odnosno iznos zajma i naknada. Uplatis sam. Stvar je za koristiti povremeno u slučaju nenadanog troška.
Nemam ja veze ni sa kojom od tih tvrtki, obični sam povremeni korisnik usluga.

Srećom pa mi ne treba često, jer skup je to sport.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 03:02   #99
Interesantno je kako takve institucije koje daju takve zajmove uopće mogu pokrenuti postupak ovrhe nemaju licencu ministarstva financija,a ni kamate nisu po zakonu,vjerojatno netko puno veći stoji iza toga svega.Da to Državno odvjetništvo uzme u ruke imalo bi se tu šta pretresati.
Nemo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 03:09   #100
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Ne, ako imaš jamca ne plaća se garancija.
Ne plaća se garancija a isto na 16.000,00 zajma vraćaš 32.000,00 ? Govorim o maksimalnim iznosima i rokovima.
Bar takvu informaciju dobio od njih putem maila kada sam im postavio pitanje.
Nemo78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.