Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 20:07   #41
Mislim da treba jasno razlikovati kada je neko poznat,kada je clan Jet Seta(vidimo da to moze svaka druga zenska osoba koja lici na zensko i koja ima volju da siri noge) i ljude koji su zaista slavni,koji su covjecanstvo "zaduzili" necim,o kojima se prica stotinama godina, koji su bili i ostali broj 1 u oblastima kojima su se bavili u zivotu.
Pa me zanima sta u karti pokazuje tu neku vrstu mega slave,koja traje u vremenu,i sta pokazuju globalnu planetarnu slavu,ono kada za tu osobu zna citava planeta(kome je Severina npr slavna,vec u Austriji niko pojma nema da postoji)

Evo primjer Al Caponea,ciju slavu nece nadmasiti sigurno ni jedan kriminalac u istoriji.Znaci danas sigirno ima mocnijih kriminalaca od njega,ljudi koji okrecu veci novac,ali jedan je Al Capone,on je ta besmrtna ikona,za koju znaju djeca od 5 godina na Filipinima ili bilo gdje drugdje.
Nekako , kada sam poceo da spoznajem zivot,kada sam bio mali,mi je bilo normalno kada sam cuo ime Al Capone,da je to najpoznatiji i najveci kriminalac u istoriji,kao da se to podrazumijevalo,kao da sam rodjen sa tom spoznajom da je to on.

http://www.astrotheme.com/astrology/Al_Capone

Pa me zanima sta daje tu besmrtnu megaslavu u astrologiji.Sto se tice Jet seta,sad cu se skinuti gol i izaci na ulicu,sutra ce sve novine pisati o meni Naravno da ce me inteligentni ljudi pljuvati.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:18   #42
Exclamation Važna napomena

Već napisah pa da ponovo naglasim.


U ovakvim temama gdje se donose zaključci u odnosu na natalne karte osoba potrebno je staviti natalnu kartu koja ima pouzdan izvor točnih podataka. To znači ne stavljati karte s astrotheme-a već s stranice astro.com-a one koje imaju oznaku AA ili A (ako baš mora, to je isto prihvatljivo).

Karte koje imaju oznaku DD (dirty data) nikako nisu mjerodavne.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 08.09.2014. at 20:24.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:23   #43
Evo ga isti slucaj kao sa Caponeom,samo u jednoj drugoj zivotnoj oblasti.Kada spomenemo termin "genije" nekako nas sve to asocira na ime ovog covjeka,on je taj glavni "mozgovni" autoritet i najslavniji Um svih vremena

http://www.astro.com/astro-databank/Einstein,_Albert

Neko rece iznad da je i polozaj Sunca signifikator slave,pa je valjda logicno da je pored SAturna kao prirodnog vladara 10te Sunce najjace kako na Mcu tako i u znaku Jarca,sto potvrdjuju ova dva primjera iznad.

Sto potvrdjuje i ovaj primjer

http://www.astro.com/astro-databank/Ali,_Muhammad

Zadnje uređivanje Facies : 08.09.2014. at 20:39.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:14   #44
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Mislim da treba jasno razlikovati kada je neko poznat,kada je clan Jet Seta(vidimo da to moze svaka druga zenska osoba koja lici na zensko i koja ima volju da siri noge) i ljude koji su zaista slavni,koji su covjecanstvo "zaduzili" necim,o kojima se prica stotinama godina, koji su bili i ostali broj 1 u oblastima kojima su se bavili u zivotu.
Pa me zanima sta u karti pokazuje tu neku vrstu mega slave,koja traje u vremenu,i sta pokazuju globalnu planetarnu slavu,ono kada za tu osobu zna citava planeta(kome je Severina npr slavna,vec u Austriji niko pojma nema da postoji)
Pa nemožeš uspoređivati jet set sa prolaznom popularnošću i ljude koji su skrečući pažnju na sebe u jednome momentu postali poznati(Kim Kardashian).Sama Beyonce je jednom prilikom rekla kako Kim nema niti će ikada imati taj status koji uživaju ona Kayne West i Jay Z.Čak se jedno vrijeme i otvoreno protivila druženju sa njom nazivavš je cigankom ako me pamčenje služi.

Zašto?Jer jednostavno je pripadnost tome ekskluzivnome jet set(nazovimo ga tako)crewu uvjetovana samom osobnošću,ili ti ga pobliže jet se je way of life.Osoba bi ga trebala živjeti kako bi bila dio jet seta,osobnost ili je ili nije jet set nema tu polemike.Ili jesi takav da uđeš u taj krug ili nisi.Sve ostalo je forsiranje i privlačenje pozornosti koji vodi u propast.

Kada smo kod jet seta i jupitera na MCu,mislim da je venera(jaka-bik ili vaga,10 polje)ta koja će osobi uvjetovati dozu luksuznosti,gospodskih manira i garantirati joj ekskluzivnost kako bi jupiter samo odradio svoje-proširio.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:53   #45
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Pa nemožeš uspoređivati jet set sa prolaznom popularnošću i ljude koji su skrečući pažnju na sebe u jednome momentu postali poznati(Kim Kardashian).Sama Beyonce je jednom prilikom rekla kako Kim nema niti će ikada imati taj status koji uživaju ona Kayne West i Jay Z.Čak se jedno vrijeme i otvoreno protivila druženju sa njom nazivavš je cigankom ako me pamčenje služi.

Zašto?Jer jednostavno je pripadnost tome ekskluzivnome jet set(nazovimo ga tako)crewu uvjetovana samom osobnošću,ili ti ga pobliže jet se je way of life.Osoba bi ga trebala živjeti kako bi bila dio jet seta,osobnost ili je ili nije jet set nema tu polemike.Ili jesi takav da uđeš u taj krug ili nisi.Sve ostalo je forsiranje i privlačenje pozornosti koji vodi u propast.

Kada smo kod jet seta i jupitera na MCu,mislim da je venera(jaka-bik ili vaga,10 polje)ta koja će osobi uvjetovati dozu luksuznosti,gospodskih manira i garantirati joj ekskluzivnost kako bi jupiter samo odradio svoje-proširio.
A ko je Beyonce?
A Beyonce,sad sam se sjetio,nece je niko spomeniti za 15tak godina,kao sto danas niko ne spominje jednu npr Dianu Ross ili neke druge "zvijezde" koje su znale da budu strasno popularne cak 2,3 godine
Da si rekao MAdonna pa hajde,ona traje jako dugo.
Ali hajde,posto pisemo o Jet Setu,da kazem da da su to ljudi cija popularnost ne mora biti vezana ni za kakav uspjeh ili za neke posebne "rezultate" u zivotu,nego se radi o ljudima koji su na bilo koji nacin dosli do bogatstva(dobrom udajom,nasljednim putem itd) koje im dozvoljava da se krecu u tom glamuroznom drustvu.

Zaista ne znam sta Ju moze prosiriti u SAturnovoj kuci,moze mozda da prosiri lijepo misljenje o sebi,da se osoba osjeca da na javnoj sceni vise vrijedi nego sto realno zasluzuje,pa hajde da kazemo da je i to neka satisfakcija.Ali neku pretjeranu slavu tesko moze da postigne,ako Saturn(materija) nije upetljan.

Ne kontam zasto meni ovaj Ju u 5(pozornica,teatar,kuca Sunca) neda kakvu "slavu",ili bar da mi prosiri broj lijepih(u Venerinom znaku je,u Biku) zena u zivotu.
Ne da SAturn,s akojim je u kvadratu(nema materijalizacije optimisticnih razmisljanja na tom planu )Bit ce kada Saturn i Vrijeme dozvole.(SAturn je naredbodavac Horoskopa)
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 03:44   #46
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
A ko je Beyonce?
A Beyonce,sad sam se sjetio,nece je niko spomeniti za 15tak godina

Ne kontam zasto meni ovaj Ju u 5(pozornica,teatar,kuca Sunca) neda kakvu "slavu",ili bar da mi prosiri broj lijepih(u Venerinom znaku je,u Biku) zena u zivotu.
Ne da SAturn,s akojim je u kvadratu(nema materijalizacije optimisticnih razmisljanja na tom planu )Bit ce kada Saturn i Vrijeme dozvole.(SAturn je naredbodavac Horoskopa)
Otići će Beyeonce u anale vidjeti ćeš,publika joj to garantira.Publika je doživljava poput dive,no otom potom.

Vidi joj MCu biku. Ta nemože biti nepostojana.
Ok,mogu razumjeti da u tvome slučaju saturn koči ostvarenje,ili ga kočiš ti sam jer je kvadrat izazovan aspekt,ali ti si ljenčina na tome polju pa ti se neda evoluirati.
Ali nemogu razumjeti kada isti taj saturn iz 5.kuće radi trigon na MC u mome slučaju pa ne daje!!
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 09.09.2014. at 03:51.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 06:06   #47
Baš sam maloprije naletio na jedan izrazito bitan tekst u vezi jupiterove konjukcije na MC i kada povežem dolazim do zaključka da je to aspekt prestiža.Čak se ne bih složio niti sa onom konstatacijom o jet setu(ipak je to nešto puno osobnije).
Jupiter ovdje garantira prestižnu poziciju u oblasti MCa;položaj zavisti,stremljenja i snova kod ostalih(dobar aspekt sa mjesecom)-publike ukoliko se radi o 7.polju....ovo bi mogla biti "creme de la creme"pozicija natusa kada ga MC prije ili kasnije tokom života sustigne.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 09.09.2014. at 06:12.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 09:43   #48
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Odlično si ovo objasnila...kratko,temeljito i opet razumljivo!


Za 9.polje i ambiciju mi je ovo sada pravo otkriče;no mišljenja sam da ukoliko saturn i jupiter(10.polje)rade zdrave i harmonične aspekte i dobro su postavljeni daju ambicioznost,jer opet-saturn je odgovornost,strpljivost,postojanost prema jupiteru koji širi(0 MC,ASC).

Dakle,sam imam jupiter zaljepljen uz sam MC u ovnu i trigon MCa(jupitera)na uran i saturn(konjukcija)u 5.polju.Primjetio sam da što sam zreliji i odgovorniji,ambicioznost raste.Točnije ambicioznost mi je nekakav vid duševne hranu u kontekstu potisnutoga(asc lav).Mars je vladar 5.i 10.kuće u 11.pa se to sve nekako manifestira kroz poznanstva i prijateljstva koja služe kao "katapult".

Jupiter u 10.kući mi je još uvjek nedokučiv,ali čini mi se kako moja odvažnost u želji za vodstvom raste;najviše sreće i potpore od strane jupitera imam kada vodim "glavonje".Nekako kao da u tim momentima kuraža dobijem tapšanje po ramenu i sve što učinim je ispravno,bez posljedice blamiranja.
Jupiter na MCu bi trebao dati "velike"stvari ukoliko se natus petlja sa velikim stvarima.
gle, ove položaje što si naveo imam i ja u karti, razlika je u marsu, meni je u 12 u raku, a mjesec u lavu u 1., i radi veliki vatreni trigon sa saturnom i jupiterom.
također sam se i ja isto ko ti pitala, pa zašto nema sreće ako je jupiter na mc-u. i venera je tu u 10-toj u biku. i mene vuče prema gore, bez brige.
vjerojatno je do ostatka karte, opozicija i kvadrata.
al može biti i da zaslijepljen od te ambicije za nečim vrhunskim ni ne vidiš da ti se možda već te stvari počinju ostvarivati. ne zaboravi da je neptun u 6.
problem, neznam kako kod tebe, al znam kod sebe, je bio taj što nisam znala cijeniti male stvari, pa sam propustila i one velike.
malo sam se prizemljila, al još i dalje se trudim to raditi, učim sebe da ništa ne dolazi preko noći, vec treba puno truda.
a možda još nije vrijeme, znaš kako kažu, sve u svoje vrijeme!
frugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:09   #49
Napomena - treći put

Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Otići će Beyeonce u anale vidjeti ćeš,publika joj to garantira.Publika je doživljava poput dive,no otom potom.

Vidi joj MCu biku. Ta nemože biti nepostojana.(
Interceps, njena karta ima oznaku C što znači da je raspored polja i pozicija MC-a upitna (pročitaj gore plavi post).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:46   #50
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Baš sam maloprije naletio na jedan izrazito bitan tekst u vezi jupiterove konjukcije na MC i kada povežem dolazim do zaključka da je to aspekt prestiža.Čak se ne bih složio niti sa onom konstatacijom o jet setu(ipak je to nešto puno osobnije).
Jupiter ovdje garantira prestižnu poziciju u oblasti MCa;položaj zavisti,stremljenja i snova kod ostalih(dobar aspekt sa mjesecom)-publike ukoliko se radi o 7.polju....ovo bi mogla biti "creme de la creme"pozicija natusa kada ga MC prije ili kasnije tokom života sustigne.
Jedna pozicija u natalnoj karti ništa "ne garantira".

A što se tiče Jupitera, da Jupiter na MC-u simbolizira i plemstvo, tj. jedan poseban "gornji" društveni sloj koji u sebi nosi tu neku oznaku "povlaštenosti" i lagodnog života. Samim svojim postojanjem po rođenju su im se priznavale društvene povlastice i položaj koji su za svoje stvarne (ili fiktivne) zasluge stekli njihovi preci. I to je ta razlika između Saturna na MC-u kojeg pogoni ambicija i Jupitera na MC-u kod kojeg toga nema, on je "povlašten" sam po sebi. I zato ta pozicija Jupitera kod ljudi koji "nisu plemići" i bez "čvrstih temelja" u kojima je osoba uspjela izgraditi sebe (Saturn) jest obični - snobizam.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:30   #51
Ima Prince William Jupiter na MC-u. Iz 9. kuce radi konjukciju. A on mu je vladar karte. Njegova baka Elizabeth II ima Saturn egzaktno na MC. Njoj je Saturn isto vladar karte.
Ista stvar kod ruskog cara Nikolaja II Romanova. Podznak Jarac. Saturn egzaktno na MC.
Mislim da je to dosta bitna stavka (naravno ne jedina). Vladar karte na MC.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:00   #52
Quote:
pa mislim da ce se ipak morati na „scenu“ vratiti prave vrijednosti,i da ce ljudi koji zasita vrijede biti adekvatno nagradjeni,i istaknuti iznad drugih,jer ovo danas je jedna totalna anarhija globalne kulturoloske scenne u svijetu,pa bi bilo pozeljno da Saturn napravi malo reda,i da one najvece koji to zasluzuju stavi na Vrh!
Slažem se sa ovime u potpunosti.
Hvala Facies i Fish što mi palite te lampice u glavi koje "povezuju"jer na trenutke sam kao zavezan.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 09.09.2014. at 18:29.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 22:06   #53
Ovo nije tema na kojoj se analiziraju izvadci iz vlastitih karata bez reda i poredka. Takvih tema imamo dosta, ovaj put je premješteno nekoliko posljednjih postova na prigodnu temu, ubuduće i brišem i kartoniram.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:17   #54
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ima Prince William Jupiter na MC-u. Iz 9. kuce radi konjukciju. A on mu je vladar karte. Njegova baka Elizabeth II ima Saturn egzaktno na MC. Njoj je Saturn isto vladar karte.
Ista stvar kod ruskog cara Nikolaja II Romanova. Podznak Jarac. Saturn egzaktno na MC.
Mislim da je to dosta bitna stavka (naravno ne jedina). Vladar karte na MC.
Da, definitivno.


Evo još nekoliko karata engleskih vladara pošto je engleska zemlja koja jako čuva "titule" i općenito njeguje tradiciju "plemstva" (Jupiter)...uzela sam sve novije koje sam našla s oznakama AA i A):


Queen Victoria - Jupiter u 10. polju, Sunce 0º ASC

King William IV - Sunce u lavu 0º vladar MC-a, ASC lav

King Edward VII - Sunce u 10. polju, ASC strijelac, Jupiter 0º ASC

King Edward VIII - Jupiter vladar MC-a

King George III - Jupiter u 10. polju, ASC lav

King George V - Jupiter u strijelcu 0º MC

King George VI - Sunce u strijelcu, Jupiter u lavu 0º MC
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:16   #55
Koliko je bitna povezanost MC i prvog polja za slavu?
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:33   #56
Quote:
lilith_zg kaže: Pogledaj post
Koliko je bitna povezanost MC i prvog polja za slavu?
Jel u % pitaš?

Shalim se, ali dosta je bitna jer 1. polje osim što opisuje naš temperament opisuje i naš pristup svijetu, pa kada je on u 10. polju onda osoba uvijek nekako teži "izdignuti" i sebe svrstati među kaktili vodeće face u društvu. Ta pozicija zapravo označava prirodnu ambicioznost, ulaganje i "guranje" osobnog truda u reputaciju, status, javni image...posebno ako se radi o Marsu. To naravno ne garantira "slavu" ali osoba se jako trudi istaknuti u društvu. Kada se radi o Suncu onda ide lakše i prirodnije taj put prema "slavi".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:13   #57
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jel u % pitaš?

Shalim se, ali dosta je bitna jer 1. polje osim što opisuje naš temperament opisuje i naš pristup svijetu, pa kada je on u 10. polju onda osoba uvijek nekako teži "izdignuti" i sebe svrstati među kaktili vodeće face u društvu. Ta pozicija zapravo označava prirodnu ambicioznost, ulaganje i "guranje" osobnog truda u reputaciju, status, javni image...posebno ako se radi o Marsu. To naravno ne garantira "slavu" ali osoba se jako trudi istaknuti u društvu. Kada se radi o Suncu onda ide lakše i prirodnije taj put prema "slavi".
jeste u postotku, molim ne,dobro je i ovako..riječi su dovoljne

Ok, znam jednog sto ima sunce u 10. ( a sunce je vladar podznaka)....i da u položaju je autoriteta. nije poznata osoba,ali je poznata u svom krugu....na vodećem je položaju itd.

Ali, isto me tako zanima, što je sa obrnutim..kada je vladar 10.-te kuce ( mjesec) u 1.-oj kuci??
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:32   #58
Dali bi mogla osoba ciji je vladar 10 kuce sunce takodjer bit popularna?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 13:45   #59
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ima Prince William Jupiter na MC-u. Iz 9. kuce radi konjukciju. A on mu je vladar karte. Njegova baka Elizabeth II ima Saturn egzaktno na MC. Njoj je Saturn isto vladar karte.
Ista stvar kod ruskog cara Nikolaja II Romanova. Podznak Jarac. Saturn egzaktno na MC.
Mislim da je to dosta bitna stavka (naravno ne jedina). Vladar karte na MC.
Dobro,to su sve ljudi koji ni po cemu nisu bili slavni niti popularni ni prepoznatljivi po bilo cemu ,pa su nasljednim putem jednostavno dolazili do mogucnosti da imaju lagodan zivot.A mislio sam da je ovdje tema popularnost i slava,a ne bogatsvo.Pa kao sto u astrologiji inace nema pravila,nema ih ni u ovom slucaju
Evo rekoh i ja malo da provjerim,pa evo nekih karti
U pravu si kad kazes da mnogi vladari imaju vladara karte na Mcu

http://www.astro.com/astro-databank/Napol%C3%A9on_III (poput ovoga,vladar karte Sa na Mcu)

http://www.astro.com/astro-databank/...ror_of_Austria (vladar karte Ve u 10))



http://www.astro.com/astro-databank/...Czar_of_Russia (ovaj nema Sunce na Mcu,ali ga ima u Jarcu,Sunce na Mcu ili u JArcu nam dodje na isto)

http://www.astro.com/astro-databank/...King_of_France (ni ovaj nema So na Mcu,ali ga ima u Jarcu)

U ostalih 90 % nema bas nikakvih pravila,ima svega i svacega,da ne stavljam sada.

Volio bi kada bi poceli stavljati karte osoba koji su iz nicega postali najveci, i slavni,koji su se izgradjivali kroz vrijeme,cija sje slava rasla sa godinama,ono sto sam siguran je cinjenica da su svi ovi monarhisti bili uglavnom cak omrazeni u ocima javnosti(bas zato sto su guz.ace dobijali u zivotu sve na dlanu),pa su mnogi od njih zavrasvali "karijere" na neslavan nacin.


http://www.astro.com/astro-databank/Dietrich,_Marlene (evo ga,najslavnija Njemacka glumica svih vremena,nju je Imsiragic poserbno "obradio" ),dajte ovakvih primjera.(naravno So u Jarcu )
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:29   #60
@ Facies
Ma dobro....Ti si zapeo za pricu od "rags do riches" i "self-made" ali popularnost i slava su siroki pojmovi. Meni je zapravo zanimljiva prica osoba koje su vec rodjenjem poznati sirokoj javnosti.
Nemoj misliti da plemstvo nema slavu. Mozda ne u HR i drugim zemljama koje nemaju monarhe, ali recimo u UK, kraljevska obitelj je stalno na TV, u casopisima itd. Neki ih ne vole, neki ih obozavaju, a neki su indeferentni. Ali bez obzira na to...oni su stalno prisutni u javnom zivotu.
Pa kod njih je slava sama sebi svrha i nije posljedica nicega (rada, karijere, kreativnosti, omiljenosti...) doli rodjenja.

Ali evo npr. Charlie Chaplin. Iz vrlo siromasne obitelji, on i polubrat su kao djeca bili u domovima za sirocad itd....
http://www.astro.com/astro-databank/Chaplin,_Charles

Rating je B (iz biografije), pa ne znam koliko je pouzdano.
Ne znam kako bih tumacila ovu kartu.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.