Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2014., 10:53   #1
Svađamo se zbog sitnica

ugl, živim sa zaručnicom i uglavnom se slažemo, sve probleme rješavamo dogovorom i razgovorom, ono, i nije to teško kada se nađu dvoje ljudi koji vide zajednićku budućnost i vjeruju si ALI...
oko najobićnijih sitnica krene rat!
obostrano urlanje, lupanje, bezobrazluk oko gluposti kao feminizam kod amera, gospodarskog stanja Islanda i sličnog
ima li netko iskustva s tim? nije mi jasno u čemu je problem
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:04   #2
Prvo rješavajte svoje osobne probleme pa će i zajednički biti manji

Oboje ste kraktereno, očito, živčanjaci. Poradite na tome zasebno.
Nemam ti što drugo reći ZAMISLI samo kako bi, ako biste jednog dana imali djecu, oni doživljavali vaše ratove oko pizdarija, a sve poradi nesređenog karaktetra. Užas. Meni je to jedan oblik zlostavljanja
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:26   #3
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Prvo rješavajte svoje osobne probleme pa će i zajednički biti manji

Oboje ste kraktereno, očito, živčanjaci. Poradite na tome zasebno.
Nemam ti što drugo reći ZAMISLI samo kako bi, ako biste jednog dana imali djecu, oni doživljavali vaše ratove oko pizdarija, a sve poradi nesređenog karaktetra. Užas. Meni je to jedan oblik zlostavljanja
heh, nemoj zezat da smo živčenjaci a gle, brine me da se tu ne krije neki dublji problem zato i pišem ovdje.
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:48   #4
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
ugl, živim sa zaručnicom i uglavnom se slažemo, sve probleme rješavamo dogovorom i razgovorom, ono, i nije to teško kada se nađu dvoje ljudi koji vide zajednićku budućnost i vjeruju si ALI...
oko najobićnijih sitnica krene rat!
obostrano urlanje, lupanje, bezobrazluk oko gluposti kao feminizam kod amera, gospodarskog stanja Islanda i sličnog
ima li netko iskustva s tim? nije mi jasno u čemu je problem
Mislim da je problem dublji nego što se na prvi pogled čini..
Da li si pristao na neke kompromise a da ih nisi prihvatio u sebi, pomirio se stim, pa joj to zamjeraš i osjećaš da ti je nešto dužna zauzvrat..?
Nedostatak komunikacije i kvalitetno provedenog zajedničkog vremena..?
Imate nekih problema koje gurate po tepih.. ne otvarate temu a tišti vas..
Meni iz osobnog iskustva te sitne dinamitne svađice znače baš to.. u dubini leži čudovište a fasada lijepa...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:57   #5
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
ugl, živim sa zaručnicom i uglavnom se slažemo, sve probleme rješavamo dogovorom i razgovorom, ono, i nije to teško kada se nađu dvoje ljudi koji vide zajednićku budućnost i vjeruju si ALI...
oko najobićnijih sitnica krene rat!
obostrano urlanje, lupanje, bezobrazluk oko gluposti kao feminizam kod amera, gospodarskog stanja Islanda i sličnog
ima li netko iskustva s tim? nije mi jasno u čemu je problem
U raspravi oko tih nevažnih trica što si ih nabrojao, 'Da, draga' čuda čini a ništa ne košta.
Vremenom ćeš se toliko istrenirati da 75% toga nećeš ni čuti.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:59   #6
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
oko najobičnijih sitnica krene rat!
obostrano urlanje, lupanje, bezobrazluk oko gluposti kao feminizam kod amera, gospodarskog stanja Islanda i sličnog
Sokole, život i čine sitnice.

Meni je ovo baš simpatično, brak i je proširena verzija Rata i mira.
Zašto bi se morali slagat kad imate različita mišljenja o sporednin temama, one glavne su bitne, a tu ste OK.

U jednon momentu će van dopizdit da se zovete imenima radi tih sitnica, toga će te se sitit kad naslutite konflikt i nećete u njega uć, jebo Island, daleko kuća američkin feministicama. Imate još jahat do toga, nije priša.

Budi sritan da ti je zaručnica glasna i zna branit svoje stajalište, između ostalog ti govori da te cijeni ka sugovornika.

Iman i pravu utjehu za tebe: pas koji laje ne ujeda, tako da joj ostavi polje na kojen će se ispuvat, posli će ti bit ka bubica.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:09   #7
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mislim da je problem dublji nego što se na prvi pogled čini..
Da li si pristao na neke kompromise a da ih nisi prihvatio u sebi, pomirio se stim, pa joj to zamjeraš i osjećaš da ti je nešto dužna zauzvrat..?
Nedostatak komunikacije i kvalitetno provedenog zajedničkog vremena..?
Imate nekih problema koje gurate po tepih.. ne otvarate temu a tišti vas..
Meni iz osobnog iskustva te sitne dinamitne svađice znače baš to.. u dubini leži čudovište a fasada lijepa...
sad si mi dao misliti sa tim prihvaćanjem kompromisa... zapravo jesam, iako mi se to u početku nije činio big deal. naime, iako sam odrastao u konzervativnoj sredini u dalmaciji godine života kao samac su učinile svoje, kućanski poslovi su mi postali svakodnevni obićaj. ona radi više od mene cca 250 sati mjesečno tako da kućanski poslovi uredno padnu na mene. ako ih ostavim njoj nije joj pravo. financije nam stvarno nisu problem, imamo ženu koja nam vikendom čisti ali tu je cijeli tjedan za kuhati, prati rublje. neka me netko nazove cromanjoncem ali moje barem duplo češće obavljanje kućanskih poslova me smeta. sebi sam rekao pa što, ona radi više na poslu ali sve mi se čini da nisam sam sebi uvjerljiv...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:18   #8
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
sad si mi dao misliti sa tim prihvaćanjem kompromisa... zapravo jesam, iako mi se to u početku nije činio big deal. naime, iako sam odrastao u konzervativnoj sredini u dalmaciji godine života kao samac su učinile svoje, kućanski poslovi su mi postali svakodnevni obićaj. ona radi više od mene cca 250 sati mjesečno tako da kućanski poslovi uredno padnu na mene. ako ih ostavim njoj nije joj pravo. financije nam stvarno nisu problem, imamo ženu koja nam vikendom čisti ali tu je cijeli tjedan za kuhati, prati rublje. neka me netko nazove cromanjoncem ali moje barem duplo češće obavljanje kućanskih poslova me smeta. sebi sam rekao pa što, ona radi više na poslu ali sve mi se čini da nisam sam sebi uvjerljiv...
Ja vec godinama tucem 260 sati tako da je u potpunosti shvacam...iako nisam ljubitelj muskaraca u kuhinji i sl. jednostavno ne stignem..pa uskoci dragi...i uopce nema problem sa time..cak dapace
Danasnji tempo mjenja pravila...jbg
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:19   #9
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
neka me netko nazove cromanjoncem ali moje barem duplo češće obavljanje kućanskih poslova me smeta. sebi sam rekao pa što, ona radi više na poslu ali sve mi se čini da nisam sam sebi uvjerljiv...
Čoviče, žena radi po cili dan, ako ne radi subote i nedilje, to je 12 ura dnevno.
Ti imaš previše vrimena za smišljat teme kojin je dočekaš.

Moja ženica ne bi znala nać Island na karti.
Ženi to.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:23   #10
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Čoviče, žena radi po cili dan, ako ne radi subote i nedilje, to je 12 ura dnevno.
Ti imaš previše vrimena za smišljat teme kojin je dočekaš.

Moje ženica ne bi znala nać Island na karti.
Ženi to.
je a ja radim cca 200 - 250 sati mjesečno, nije ni meni ritam baš laganini...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:26   #11
ok veliš, malo te žuljaju kućanski poslovi

aj sad pljuni šta te još smeta? ali stvarno smeta? jel kužiš da otvaraš pandorinu kutiju Jesi siguran da to želiš?
Možda bi bilo jednostavnije reći: "Da, draga!"

p.s. a sex je...
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:32   #12
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
ok veliš, malo te žuljaju kućanski poslovi

aj sad pljuni šta te još smeta? ali stvarno smeta? jel kužiš da otvaraš pandorinu kutiju Jesi siguran da to želiš?
Možda bi bilo jednostavnije reći: "Da, draga!"

p.s. a sex je...
pa sve mi se čini da to zapravo i je pravo pitanje, otvoriti pandorinu kutiju ili održavati status quo dok ne pukne. kada bi se ona uhvatila više metle i kuhinje onda bi osjećala nepravdu. jako je osjetljiva na tu ravnopravnost (osim kad je fizikalija nekakva u pitanju) kako okreneš nevalja. u svemu ostalom se slažemo

p.s
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:33   #13
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
je a ja radim cca 200 - 250 sati mjesečno, nije ni meni ritam baš laganini...
Imaš uru više dnevno za dumat di je tanka.

Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
ok veliš, malo te žuljaju kućanski poslovi

aj sad pljuni šta te još smeta? ali stvarno smeta? jel kužiš da otvaraš pandorinu kutiju Jesi siguran da to želiš?
Izvrsno podvučeno.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:38   #14
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
sad si mi dao misliti sa tim prihvaćanjem kompromisa... zapravo jesam, iako mi se to u početku nije činio big deal. naime, iako sam odrastao u konzervativnoj sredini u dalmaciji godine života kao samac su učinile svoje, kućanski poslovi su mi postali svakodnevni obićaj. ona radi više od mene cca 250 sati mjesečno tako da kućanski poslovi uredno padnu na mene. ako ih ostavim njoj nije joj pravo. financije nam stvarno nisu problem, imamo ženu koja nam vikendom čisti ali tu je cijeli tjedan za kuhati, prati rublje. neka me netko nazove cromanjoncem ali moje barem duplo češće obavljanje kućanskih poslova me smeta. sebi sam rekao pa što, ona radi više na poslu ali sve mi se čini da nisam sam sebi uvjerljiv...
Pa da, teško je ako si onzervativan prihvatiti da radiš kućanske mjesto nje..
Kakav je sex..?
Obzirom da jako mnogo radite oboje provodite li kvalitetno vrijeme zajedno..?
Djeca.. krediti, neki problemi, stres na poslu, razočarenje na nekom planu?
Meni često zna biti zbog loše komunikacije, jednostavno pogrešno protumačimo reakcije drugog, još kad se doveze nervoza eto ti belaja...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:45   #15
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pa da, teško je ako si onzervativan prihvatiti da radiš kućanske mjesto nje..
Kakav je sex..?
Obzirom da jako mnogo radite oboje provodite li kvalitetno vrijeme zajedno..?
Djeca.. krediti, neki problemi, stres na poslu, razočarenje na nekom planu?
Meni često zna biti zbog loše komunikacije, jednostavno pogrešno protumačimo reakcije drugog, još kad se doveze nervoza eto ti belaja...
pa uistinu kvalitetno provodimo zajedničko vrijeme, financijskih problema nemamo, u krevetu pogotovo. istina, oboje radimo stresne poslove ali to nam je čak i plus jer oboje znamo kako se postaviti kada vidimo da je nekome puna kapa.. deračina UVIJEK krene kad sastavimo nekakav slobodan vikend pa krenemo vrtit neke bezvezne teme
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:56   #16
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
ugl, živim sa zaručnicom i uglavnom se slažemo, sve probleme rješavamo dogovorom i razgovorom, ono, i nije to teško kada se nađu dvoje ljudi koji vide zajednićku budućnost i vjeruju si ALI...
oko najobićnijih sitnica krene rat!
obostrano urlanje, lupanje, bezobrazluk oko gluposti kao feminizam kod amera, gospodarskog stanja Islanda i sličnog
ima li netko iskustva s tim? nije mi jasno u čemu je problem
'Oš imati mira ili biti u pravu ?
Ako hoćeš imati mira samo reci "Da draga " ili kao Charile Sheen
"I understand"
A svoje stavove zadrži.
Nemreš bedakima ništa objasniti, oni sve znaju najbolje...i najvažnija stvar im je da su u pravu.
Spremni su pucati ako nisu u pravu.

Pa....reci toj tvrdoglavoj tikvi od žene ovo dolje i otiđi van na pivu sa dečkima.
Pusti žensku da je u pravu ako joj je bitno da je u pravu.
Vidiš da se trebaš držati one da pametniji popušta.


pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:16   #17
sitnicama su podloga krupnice o kojima se nije diskutiralo
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:16   #18
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
pa uistinu kvalitetno provodimo zajedničko vrijeme, financijskih problema nemamo, u krevetu pogotovo. istina, oboje radimo stresne poslove ali to nam je čak i plus jer oboje znamo kako se postaviti kada vidimo da je nekome puna kapa.. deračina UVIJEK krene kad sastavimo nekakav slobodan vikend pa krenemo vrtit neke bezvezne teme
Pa tebe ništa bitnog ne muči.. poslušaj pozitivax, reci OK i idi dalje, promjeni temu, bavi se nekim drugim poslom.. znaš li što dobije onaj tko je u pravu...?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:22   #19
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pa tebe ništa bitnog ne muči.. poslušaj pozitivax, reci OK i idi dalje, promjeni temu, bavi se nekim drugim poslom.. znaš li što dobije onaj tko je u pravu...?
nadam se da mi je dosadno pa se zamaram sitnicama.
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:24   #20
Tak je i kod nas doma
Možda ste oboje jako dominantni? Obje pomalo živčenjaci? Mi smo to sve navedeno doma i nitko ne smiruje već raspiruje dalje. Ak ja dođem nabrijana i nervozna to se prenese na mm i eksponencijalno međusobno ta nervoza raste. Onak ping pongamo se Zna to biti jako umarajuće Razmisli kakvi ste karakterno. I dobro razmisli da li bi mogao tako na duge staze, stalna borba za vlast, kod dva psa...
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.