Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2014., 13:57   #61
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatila on bi njoj trebao napraviti dijete jer nije u redu da joj uskraćuje nešto što si ona jako želi?
Nisi me dobro shvatila.
Ništa on ne bi trebao.
Nitko ništa ne mora, a pogotovo kad je nešto ovako važno u pitanju.
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
pa nije dijete zlatna ribica!
dijete je odgovornost za cijeli život.
bilo do kraja tvog, bilo do kraja djetetovog.
Pa to ti i pričam, samo kaj ne vidim izlaza iz situacije u kojoj jedan partner želi dijete, a drugi ga ne želi jer ga već ima s drugom osobom.
Mene zanima odgovor - kaj bi bilo kad bi se desilo. Bila je slična tema koja je u takvoj situaciji završila ljubavnu priču.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:06   #62
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
smatram da itekako treba razgovarati od početka. naravno ne na prvom spoju, ali ako veza ide nekim ozbiljnijim smjerom, da, svakako. na kraju krajeva pa takvi razgovori u ozbiljnoj vezi dođu prirodno "na red"

ja sam u startu znala da ne želim biti ni 5 minuta s vjerskim fanatikom, grubijanom, primitivcem, mrziteljem životinja... itd... itd... uopće me ne zanima što je ta osoba nakon 5 godina postala agnostik, nježnić, liberalan, obožavatelj životinja...
Što bi rekla o ljudima koji vremenom razviju drugačije afinitete? želje, osjećaje, stavove. Zar je to toliko nezamislivo?
Jedan slučaj iz okoline:
On želi živjeti i raditi vani, ona ne želi.
Što bi trebali napraviti, rastati se?
Veli ženska da su prije toga oboje imali iste želje, iste stavove, isto sve.
Nakon 4 god, stavovi su im se nekako promijenili.

Što sa ženama koje altruistički ulaze u suživot sa svekrvama, iskomuniciraju na početku sa partnerom kako bi im život trebao izgledati, pa za koju god žena kaže da joj takav život više ne odgovara? predomislila se i promijenila stav.

Tako i kod naše autorice. Čeka je teška odluka to je sigurno.
Moguće da napuca ovoga, nadje si nekoga tko će htjeti dijete, pak za koju god bude rekao da se predomislio.

Naravno postoji i happy end, pa si nadje nekoga tko točno želi što i ona, gdje to i ostvare.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:06   #63
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pa to ti i pričam, samo kaj ne vidim izlaza iz situacije u kojoj jedan partner želi dijete, a drugi ga ne želi jer ga već ima s drugom osobom.
Mene zanima odgovor - kaj bi bilo kad bi se desilo. Bila je slična tema koja je u takvoj situaciji završila ljubavnu priču.
ja mogu reći za sebe.

užasno bi me povrijedio takav partneričin postupak.
da, ne znam, nekako "na prevaru" ostane trudna ne bi sigurno zahtjevala da pobaci, ali da bi to bio kraj naše veze, da, bio bi.
to je takvo narušavanje povjerenja preko kojeg se ne može prijeći.
barem u mom svijetu.

brinula bi o djetetu, ne bi ga se odrekla, ali da bi ta žena više ikada kod mene dobila 5 minuta razgovora o ičemu osim vezano uz dijete, ne bi.

zapravo, toliko mi je fuj pomisao na takvu situaciju da iskreno žalim i takvu djecu i muškarce koji su natjerani na takvo "očinstvo"


a izlaz iz takve situacije je na dva načina. ili se partner koji želi dijete pomiri s time da djeteta neće biti ili prekinete vezu i amen!
nema tu kompromisa tipa, imat ćemo dijete na par sati dnevno (kao recimo, upisat ću dodatnu edukaciju pa me neko vrijeme neće po par sati više biti u kući)
ili imat ćemo dijete na 2-3 godine (kao recimo odselit ćemo negdje drugdje na 2-3 godine).
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:07   #64
Quote:
silence777 kaže: Pogledaj post
Fino ste se raspisali, pokusati cu se sjetiti svih pitanja te odgovoriti na sve..Skupa smo 3 godine, u tridesetima oboje. Pitate zasto o tome nisam mislila na pocetku? Mislim da to nije neka tema o kojoj se razmislja iz pocetka, ne znas jos u kojem smjeru cijeli odnos ide, da bi isao razmisljati o djeci.
Ako ste skupa 3 godine, valjda se niste samo gledali, valjda ste stigli pričati i o tome Kad si ti saznala za njegovu odluku? Kako si se tada osjećala i kaj si mu rekla?
Jeste li se dogovorili da nećete imati djecu a tebe to sad muči?
Ne bi htjela liku "zamjerati" ako je to bio vaš dogovor a ti se naknadno predomislila. Ali ako je on rekao da ne zna, da misli da ne bi, a i ti nisi znala kaj bi, pa se to rastegnulo, a on sve manje htio pa došao do toga da sad ne bi, ili si ti tako sama zaključila onda je to nekaj drugo.


Quote:
silence777 kaže: Pogledaj post
Isto tako,njegov razlog mogu pomalo razumijeti, iako bez obzira to I dalje ostaje jako sebicno.
Hm, i ja sam spomenula sebičnost na temelju jednog posta, pa ako ti to tako doživljavaš koja si s njim tri godine, onda valjda i jest tako.

Nego, koji je to njegov razlog? Daj napiši pa da i mi probamo razumjeti Svašta može biti u pitanju, nekad postoje i objektivni razlozi (tipa nasljednih bolesti itd) koje bi svatko razumio.

Quote:
silence777 kaže: Pogledaj post
zasto ne odem? Nije to jednostavno, jer sve skupa funkcionira te nemamo nesuglasica, trebala bih ostaviti cijeli jedan jako lijepi dio zbog toga..i sto, zavrsiti sa osobom s kojom ne mogu sastaviti 2 suvisle recenice samo da bih imala dijete??
Nema ti za nikaj garancije u životu, pa tako ni da ćeš ostati s njim doživotno. A ako želiš dijete, na kraju možeš ostati bez oboje. Btw ako te ovi osjećaji budu počeli sve više prati, sumnjam da će se vaša idila nastaviti. Kad tad će tvoje nezadovoljstvo isplivati na površinu i počet će i te nesuglasice jer- ti njega smatraš sebičnim i svakako ćeš mu, ako već nisi, jednom to nabiti na nos.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:11   #65
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Što bi rekla o ljudima koji vremenom razviju drugačije afinitete? želje, osjećaje, stavove. Zar je to toliko nezamislivo?
Jedan slučaj iz okoline:
On želi živjeti i raditi vani, ona ne želi.
Što bi trebali napraviti, rastati se?
Veli ženska da su prije toga oboje imali iste želje, iste stavove, isto sve.
Nakon 4 god, stavovi su im se nekako promijenili.

Što sa ženama koje altruistički ulaze u suživot sa svekrvama, iskomuniciraju na početku sa partnerom kako bi im život trebao izgledati, pa za koju god žena kaže da joj takav život više ne odgovara? predomislila se i promijenila stav.

Tako i kod naše autorice. Čeka je teška odluka to je sigurno.
Moguće da napuca ovoga, nadje si nekoga tko će htjeti dijete, pak za koju god bude rekao da se predomislio.

Naravno postoji i happy end, pa si nadje nekoga tko točno želi što i ona, gdje to i ostvare.
ovo nabrojano nije ni približno isto.

od živim sa svekrvom do živim bez svekrve ima 150 raznih kombinacija... (živim sa puncem i punicom, živim sa šogorom i šogoricom, živimo sami, živimo u komuni)

od živimo u HR do živimo vani postoji 150 varijacija (živimo odovojeno, živimo mjesec dana na jednom, mjesec dana na drugom mjestu, živimo odvojeno dok jedan od partnera ne posloži život vani pa se ja doseljavam... itd)

od imam dijete do nemam dijete NEMA stupnjeva, nema varijacija.
ili imaš ili nemaš dijete.
kužiš?
možete nabaviti zajedničkog psa ili mačku, ali to nije dijete
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:11   #66
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
ja mogu reći za sebe.

užasno bi me povrijedio takav partneričin postupak.
da, ne znam, nekako "na prevaru" ostane trudna .
Ma čekaj malo, pa to bi svakog povrijedilo. Nisam govorila o tome da na prevaru ostane trudna nego da im se dogodi kao što se mnogima dogodilo. Eto, bila je tema gdje je lik htio dijete a žena nije, pa je došao na forum po savjete. Epilog je bio da je ona unatoč dvostrukoj zaštiti (tablete i kondomi) ostala trudna i pobacila i to je bio kraj njihovog braka jer je on želio dijete i bio uvjeren kad bi se desilo da bi ga zadržala. O tome ja pričam, ni o kakvim prevarama, to mi se gadi.


Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
a izlaz iz takve situacije je na dva načina. ili se partner koji želi dijete pomiri s time da djeteta neće biti ili prekinete vezu i amen!
nema tu kompromisa tipa, imat ćemo dijete na par sati dnevno (kao recimo, upisat ću dodatnu edukaciju pa me neko vrijeme neće po par sati više biti u kući)
ili imat ćemo dijete na 2-3 godine (kao recimo odselit ćemo negdje drugdje na 2-3 godine).
To se sve slažem s tobom, samo bilo bi zgodno kad bi mi autorica odgovorila na ona pitanja koja sam joj postavila jer je fakat jako štura u priči.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:12   #67
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Ovaj je isto pederčina svoje vrste. Sad je za on za okolinu ispravan, a ona je ispala isprazna tuka koja je potratila 13 godina.
Šta je nije šupira na vrime, ako je tako vele pametan i samouvjeren, nego je dopustija da žena sa kojon je 13 godina te godine i prospe. Nije zna da je toliko zagrizla? Kako ga je ona znala ostavit radi toga?
pa nije on ispravan a ona tuka, zasto bi to itko mislio?
on je bio iskren od pocetka a ona se nadala da je on u stvari netko drugi ili da ce postati netko drugi.
cinjenica je da neki ljudi promjene misljenje. neki od tih koji promjene misljenje to naprave zbog ljubavi prema drugoj osobi (npr muz od honey, ako se ne varam).
ali vecina ljudi ne promjeni misljenje u vezi tako jako bitnih stvari.
i ta odluka moze sasvim dobro nemati bas nikave veze s kolicinom ljubavi prema drugoj osobi.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:17   #68
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
pa nije on ispravan a ona tuka, zasto bi to itko mislio?
on je bio iskren od pocetka a ona se nadala da je on u stvari netko drugi ili da ce postati netko drugi.
cinjenica je da neki ljudi promjene misljenje. neki od tih koji promjene misljenje to naprave zbog ljubavi prema drugoj osobi (npr muz od honey, ako se ne varam).
ali vecina ljudi ne promjeni misljenje u vezi tako jako bitnih stvari.
i ta odluka moze sasvim dobro nemati bas nikave veze s kolicinom ljubavi prema drugoj osobi.
svak samostalno donosi odluke i snosi posljedice za svoje odluke
poštovati pravo na izbor i način života svakoj osobi ali kao partnera izabrati osobu koja te može napraviti sretnom i nikome se ne opravdavati zbog svojih želja

samo iskreno i ustrajno, prihvati ili ne prihvati ali nemoj ga kasnije kriviti zbog toga što ti je otkucao biološki sat. sve ti je od starta objasnio
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:18   #69
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
... i to je bio kraj njihovog braka jer je on želio dijete i bio uvjeren kad bi se desilo da bi ga zadržala.
eto to je bas zalosno, do koje mjere ljudi misle da ce IPAK na kraju biti po njihovom. toliko smo dobri u samozavaravanju da mora proci puno vremena i cesto ruznih epizoda da bi vidjeli realnost.

(pitam se sad oko cega sve ja zabijam glavu u pijesak i koji dio svog zivota ne vidim... )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:19   #70
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ma čekaj malo, pa to bi svakog povrijedilo. Nisam govorila o tome da na prevaru ostane trudna nego da im se dogodi kao što se mnogima dogodilo. Eto, bila je tema gdje je lik htio dijete a žena nije, pa je došao na forum po savjete. Epilog je bio da je ona unatoč dvostrukoj zaštiti (tablete i kondomi) ostala trudna i pobacila i to je bio kraj njihovog braka jer je on želio dijete i bio uvjeren kad bi se desilo da bi ga zadržala. O tome ja pričam, ni o kakvim prevarama, to mi se gadi.
nisam pratila tu temu, ali ovo mi je toliko nevjerovatno da je pomalo i smiješno za rubriku "vjerovali ili ne" čak.

sveukupno imam 13 godina staža s tabletama. koristili smo samo tu metodu zaštite i dok god sam uredno uzimala, trudnoće nije bilo.

ako je on prije sklapanja braka znao da ona ne želi dijete ni pod razno, onda je mogao i očekivati da je spremna ići do kraja.
ima ljudi koji zaista nikako i nikada ne žele djecu.
i da sam takva ne bi razmišljala puno, otišla bi podvezat jajnike kod nas je to vrlo teško napraviti ako si nerotkinja, moraš biti starija od 35...blabla..bla... ali skupila bi pare i otišla to privatno napraviti u sloveniju (to je moguće, znam takav slučaj).
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:19   #71
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post

od imam dijete do nemam dijete NEMA stupnjeva, nema varijacija.
ili imaš ili nemaš dijete.
kužiš?
možete nabaviti zajedničkog psa ili mačku, ali to nije dijete
Ovo je istina.

Ima parova i brakova gdje partner koji želi dijete, radi ustupak i ostaje u vezi s onim koji ne želi. I to je veliki ustupak gdje stvari mogu opstati samo ako je dobrovoljno i ako onaj koji ne želi djecu znade cijeniti to što je njegov partner iz ljubavi učinio i na tome mu bude duboko zahvalan.

U masi slučajeva se takva ravnoteža ne događa i veza puca kad-tad, ponekad i nakon 20 g.

Ako autoricu nakon 3 g. veze to pitanje počinje zaokupljati, s vremenom neće biti ništa bolje i u svakom slučaju morati će donijeti odluku: ostati zbog sveg onog što vrijedi ili otići i potražiti sreću s drugim.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:20   #72
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
ovo nabrojano nije ni približno isto.

od živim sa svekrvom do živim bez svekrve ima 150 raznih kombinacija... (živim sa puncem i punicom, živim sa šogorom i šogoricom, živimo sami, živimo u komuni)

od živimo u HR do živimo vani postoji 150 varijacija (živimo odovojeno, živimo mjesec dana na jednom, mjesec dana na drugom mjestu, živimo odvojeno dok jedan od partnera ne posloži život vani pa se ja doseljavam... itd)

od imam dijete do nemam dijete NEMA stupnjeva, nema varijacija.
ili imaš ili nemaš dijete.
kužiš?
možete nabaviti zajedničkog psa ili mačku, ali to nije dijete
To je gotovo isto. Vidi teme gdje se ljudi odlučuju na suživot sa roditeljima, ali kasnije žena skuži da se muž ne da od roditelja niti pod razno. To je isto jedna od projekcija, nešto što se očito pita na početku kada se ljudi vjenčaju :' čuj, ako meni tvoji ne budu odgovarali jel bi se ti htio odseliti od njih?' muškarac kaže da, kasnije kada dodje do problema, kaže da se ne da od roditelja.
To su realne stvari i to se dogadja. Mjenjanje stavova.
Ne rijetko se dogadjaju i razvodi brakova kao produktom te česte situacije.

Isto tako kod preseljenja. Jedan i da ode, svidi mu se vani, pronašao se, a druga strana se očito u tome ne pronalazi, niti želi vezu/brak na daljinu.

Isto je rizik sve pustiti, i krenuti u drugi život sa drugom osobom. Nema pravila.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:26   #73
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
pa nije on ispravan a ona tuka, zasto bi to itko mislio?
on je bio iskren od pocetka a ona se nadala da je on u stvari netko drugi ili da ce postati netko drugi.
cinjenica je da neki ljudi promjene misljenje. neki od tih koji promjene misljenje to naprave zbog ljubavi prema drugoj osobi (npr muz od honey, ako se ne varam).
ali vecina ljudi ne promjeni misljenje u vezi tako jako bitnih stvari.
i ta odluka moze sasvim dobro nemati bas nikave veze s kolicinom ljubavi prema drugoj osobi.
Ja bez obzira na to pokušavam biti objektivna i saznati, kad ih je već spomenula, koji su to njegovi razlozi. Jer ako ih ona razumije a istovremeno ga smatra sebičnim, mogu samo imat hrpu upitnika nad glavom.
Btw napisala je samo da on ne želi, a iza toga se može kriti sve i svašta i zbilja je nezahvalno interpretirat priču bez činjenica.
Mada, onako kako se meni iz svega čini, oni su se tako dogovorili, a ona bi sad da se prekrši taj dogovor jer se predomislila. Zato ga vjerojatno razumije jer je dosljedan, a s druge pak strane "odjednom" je postao i sebičan jer on ima a ona nema a želi.
Mada velim, ne mora uopće biti ta spika. Možda fakat tri godine nisu o tome ni riječ prozborili, ona se eto sjetila biološkog sata, pa je to sad isplivalo na površinu.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:27   #74
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
To je gotovo isto. Vidi teme gdje se ljudi odlučuju na suživot sa roditeljima, ali kasnije žena skuži da se muž ne da od roditelja niti pod razno. To je isto jedna od projekcija, nešto što se očito pita na početku kada se ljudi vjenčaju :' čuj, ako meni tvoji ne budu odgovarali jel bi se ti htio odseliti od njih?' muškarac kaže da, kasnije kada dodje do problema, kaže da se ne da od roditelja.
To su realne stvari i to se dogadja. Mjenjanje stavova.
Ne rijetko se dogadjaju i razvodi brakova kao produktom te česte situacije.

Isto tako kod preseljenja. Jedan i da ode, svidi mu se vani, pronašao se, a druga strana se očito u tome ne pronalazi, niti želi vezu/brak na daljinu.

Isto je rizik sve pustiti, i krenuti u drugi život sa drugom osobom. Nema pravila.
ne, nije isto

kod pitanja djece NEMA kompromisa i nema alternative.
ili ćeš imati djecu ili ih nećeš imati.

kod pitanja gdje/s kim ćemo živjeti, kako ćemo raspolagati novcima (svatko svojim prihodima, stavljamo sve na istu hrpu i zajedno trošimo, ja dajem tebi svu moju lovu i ti mi daješ džeparac...itd), kako ćemo urediti naš životni prostor (ja želim vešeraj, ti želiš spremište za svoj bicikl) tu imamo prostora za komprimis i brojneeeee alternative.

to je itekako različito!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:30   #75
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
nisam pratila tu temu, ali ovo mi je toliko nevjerovatno da je pomalo i smiješno za rubriku "vjerovali ili ne" čak.
Pa eto, za one koji nisu čitali da ne bi ispalo da izmišljam
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1093

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1010

Inače, tema je jako opširna može čitati tko želi, ovo je samo epilog i ako sam kaj krivo rekla (baš tad je pauzirala s tabletama), sry nemrem se ni ja sjetiti svih detalja.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:32   #76
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
I to je veliki ustupak gdje stvari mogu opstati samo ako je dobrovoljno i ako onaj koji ne želi djecu znade cijeniti to što je njegov partner iz ljubavi učinio i na tome mu bude duboko zahvalan.
mislim da ako se osjeca duboka zahvalnost s jedne strane, i/ili zrtva s druge strane, ne moze biti dobro, dugorocno.

ako ljudi odluce imati dijete/djecu, moraju zajedno odluciti (cak i ako je netko vise a netko manje ufuran u to, odluka mora biti zajednicka), i onda tako stvarno funckionirati i osjecati, da je to zajednicka odluka i da su zajedno u tome, kao obitelj.
duboka zahvalnost u braku mi nikako ne zvuci zdravo. zvuci kao da jedan daje/prima milostinju/zrtvu...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:33   #77
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pa eto, za one koji nisu čitali da ne bi ispalo da izmišljam
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1093

Inače, tema je jako opširna može čitati tko želi, ovo je samo epilog i ako sam kaj krivo rekla, sry nemrem se ni ja sjetiti svih detalja.
ma nisam rekla da izmišljaš
vjerujem da je postojala takva tema, samo kažem da mi je ostati trudna pod takvim mjerama za rubriku "vjerovali ili ne".

očito gospođa nije redovito uzimala svoje tablete (znači svaki da u isto vrijeme) i da im se potrefio oštećen kondom.
e sad... imati toliki peh mi je za spomenutu "vjerovali ili ne" rubriku.

edit:
oooo!!
pa vidim da je gospođa bila tada na pauzi od tableta a on nije imao kondom kod sebe pa onda nije ništa čudno!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:36   #78
Quote:
silence777 kaže: Pogledaj post
Isto tako,njegov razlog mogu pomalo razumijeti, iako bez obzira to I dalje ostaje jako sebicno.
Koji je to razlog ako nije tajna? Nema novaca za djecu? Nema živaca za djecu? Nešto deseto?
simezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:36   #79
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
ma nisam rekla da izmišljaš
vjerujem da je postojala takva tema, samo kažem da mi je ostati trudna pod takvim mjerama za rubriku "vjerovali ili ne".

očito gospođa nije redovito uzimala svoje tablete (znači svaki da u isto vrijeme) i da im se potrefio oštećen kondom.
e sad... imati toliki peh mi je za spomenutu "vjerovali ili ne" rubriku.

edit:
oooo!!
pa vidim da je gospođa bila tada na pauzi od tableta a on nije imao kondom kod sebe pa onda nije ništa čudno!
Da, to sam editirala u postu, kako rekoh- ko bi se svega sjetio, al s obz da opširnost teme baš sam zapamtila da je toliko pazila da ne zatrudni da je koristila dvostruku zaštitu. E sad, kaj im je bilo taj puta, to valjda ni oni sami ne znaju, a možda je tako trebalo i biti da više ne pate, svako na svoj način, nego da se rastanu i budu s nekim tko želi isto kaj i oni.
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
eto to je bas zalosno, do koje mjere ljudi misle da ce IPAK na kraju biti po njihovom. toliko smo dobri u samozavaravanju da mora proci puno vremena i cesto ruznih epizoda da bi vidjeli realnost.
Možda bi autorici taj slučaj mogao pomoći barem u onom dijelu gdje se ovaj lik grize kaj nije bio iskren u svojim željama, nego se pravio da želi isto kaj i ona s figom u džepu, nadajući se da će se ona promijeniti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:39   #80
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
mislim da ako se osjeca duboka zahvalnost s jedne strane, i/ili zrtva s druge strane, ne moze biti dobro, dugorocno.

ako ljudi odluce imati dijete/djecu, moraju zajedno odluciti (cak i ako je netko vise a netko manje ufuran u to, odluka mora biti zajednicka), i onda tako stvarno funckionirati i osjecati, da je to zajednicka odluka i da su zajedno u tome, kao obitelj.
duboka zahvalnost u braku mi nikako ne zvuci zdravo. zvuci kao da jedan daje/prima milostinju/zrtvu...
Kod ovako teških odluka, neminovno se radi o jednom obliku "žrtve" jer onaj tko može imati djecu, dragovoljno i svjesno odustaje od te mogućnosti i pristaje na vezu s nekim tko to ne želi.
I to ne može biti zajednička odluka jer se samo jedan odriče i takve veze su vrlo teške.

Iz tog razloga duboka zahvalnost dolazi u smislu da je drugi partner na svim razinama itekako svjestan što se dogodilo i da je osoba imala izbor i odabrala je to što je - u psihološkom smislu. Uz takav način postoji šansa da odnos opstane.

Uzme li se tako nešto "zdravo za gotovo", stvar prije ili kasnije propada.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.