Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 12:12   #21
Muž i žena trebali bi biti tim i ponašati se i raditi timski.Oboje bi trebali sudjelovati u privređivanju za obitelj jedino ne ako je dogovor takav da jedan radi a drugi da bude doma sa djecom.Nekad se to tako moglo i nekad je bilo uobičajeno da muškarac radi a žena bude doma sa djecom(pod uvjetom da je muškarac zarađivao dovoljno da prehrani obitelj) a danas je to već utopija.
Ponekad iz kojekavih razloga muž ne može da radi u inozenstvu a ako žena može i ima priliku onda bi trebala otići.Muškarca ne čini manje muškarcem ako ostane doma sa djetetom.Idealno bi bilo kada bi oboje mogli ostati doma i privređivati ali u našoj stvarnosti ponekad to nije moguće a ako se otvore vrata za rad u inozemstvu za barem jednog od njih dvoje, treba to onda prihvatiti.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:13   #22
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Mislim da je sistem u HR da ipak muškarac više toga ima nego što ima žena.
Muškarac je više plaćen za isti posao i profesiju koju obavlja i žena.
Muškarac je taj po sistemu gdje dobiva darovano pa u startu se svi sele u muževlju kuću, gdje on postaje vlasnik.Muškarac je taj koji ne radja, a rijetko koji koristi porodiljni. U tom smislu nema pauze pa nema niti rizik za svoj posao.

Žena;
Manje plaćena, još ako na sebe ima odgovaran posao, klince, kuću.
Ima zaista takvih žena koje imaju veći dio na sebi.
Zajeb u svakom slučaju.

Zaključak;
Onaj koji može potegnuti više i to ŽELi ne vidim problem.

Kod nas je omjer taj da sam financijski/imovinski bolje potkovanija, ali ne samo svojom zaslugom, već i srećom (darovano)
A ako ćemo se mjerkati zaradom što se tiče isključivo posla, onda je on jači od mene.
Da ćemo se najebavati oko toga, nećemo, u istom smo timu.
Pretpostavljam da ti ekonomija nije struka .
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:13   #23
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Kakvi su vaši stavovi?
Smatrate li da je muškarac onaj koji treba osigurati financijsku stabilnost?

Nema ništa ljepše od žene borca koja je odbacila predrasude i u stanju je radit bilo što za interes obitelji. Nema tu muških i ženskih uloga, oboje dijelite isti lonac, iste probleme, dobro i zlo, zajedno ste u istoj kaši.
Mi razmišljamo također o radu vani, i ženu bih prvu poslao da si nađe posao u inozemstvu. Manja je potražnja za njenim zanimanjem, moje je dosta deficitarno.. i mislim da je puno pametnije ići van da oboje radimo nego da krpamo kraj s krajem sa jednom plaćom..
Susjeda mi sa mužom ide po baušteli, postavlja parkete, knauf, laminate i svaka joj čast na tome. Majka mi je također s ocem u mladosti mješala beton da bi si osigurali egzistenciju i othranili djecu.
Piči svoj film, ne zamaraj se tuđim glupostima, malo tko će otkinuti od svojih usta da bi dao tebi, digni glavu i piči naprijed...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:14   #24
Quote:
Čarobna njiva kaže: Pogledaj post
Hrvatska je patrijarhalno drustvo i muskarci zabranjuju zenama odlazak na rad u udaljeno mjesto,zena se uvik mora prilagoditi muskarcu,nekada cak i dati otkaz ako si muskarac nadje posao. Za taj primjer sam se vec uvjerila -jedna zena je dala otkaz na siguran posao u trgovini,jer joj je nezaposleni muz nasao posao u ZG, te ce u ZG nastaviti ziviti kao podstanari s 2 male dice. A na selu ostavljaju svoju vlastitu kucu.
I kako taj jedan slučaj dokazuje ono što tvrdiš?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:14   #25
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Kakve laži? žena je manje plaćena, nego muškarac za isti posao. Kaj nije jasno? Još ako sama podiže djecu, veći dio je na njoj? čisti, kuha pere.
Ajde mi molim te reci di. Ono, daj mi jedan dokaz da su u istoj firmi muskarac i zena bili manje placeni za isti posao.

Ne nekakve clanke a portala nego.ime firme.

Ja to.nikad u zivotu nisam dozivjela.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:14   #26
Quote:
nerdfucker2 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ti ekonomija nije struka .
Nemoj me navlačiti za jezik. Znam o čemu pričam. bez brige budi.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:15   #27
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Kakve laži? žena je manje plaćena, nego muškarac za isti posao. Kaj nije jasno? Još ako sama podiže djecu, veći dio je na njoj? čisti, kuha pere.
Samo što žene nisu manje plaćene za isti posao, žene u prosjeku zarađuju manje od muškaraca jer rade manje plaćene poslove i jer rade manje prekovremenih itd, to dvoje nije ni približno isto.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:15   #28
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Mislim da je sistem u HR da ipak muškarac više toga ima nego što ima žena.
Muškarac je taj koji ne radja, a rijetko koji koristi porodiljni.
WTF???
Evo najvećeg muškog krimena!
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:15   #29
Quote:
nerdfucker2 kaže: Pogledaj post
Dobro, sama si napisala da on dobro zarađuje. Sad, da li je to baš potreba da morate vani ili je to više para nikad dosta? On zarađuje dobro, pa ako i ode vani razlika će biti manja nego kad bi ti otišla, pa sad sa ekonomske strane ima više smisla da ti odeš. Sa druge strane pošto si postavila ovo pitanje pretpostavljam da se tebi baš ne ide i tražiš potvrdu od svekolikog stanovništva da napišemo ako je pravi muškarac otić će vani, a ti ćeš ostat sa djecom . Ne znam mnogo zajebano, pa sad stavi na papir da li ti se da razbijati obitelj na dva djela da bi malo popravili financije. Ovde nema nekih naznaka ekonomskog oporavka i jedino ako si politička aktivistica ti se isplati vamo živit jer od svog skilla i želje za radom nećeš si ovde stvorit neki standard. Osobno, kad završim fax također namjeravam tražit sreću vani, al ja nisam osnovao obitelj, pa je meni puno lakše ostavit sve za sobom dok tebi ne.


Ne tražim potvrdu samo da ne bih išla van.

Meni je moj suprug dovoljno muškarac i bez posla vani i kopanja graba i postavljanja knaufa.

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Lijepo zajebi što tko priča i budi sretna jer uz sebe imaš muškarca za kojeg osjećaš da je spreman preuzeti ulogu
i oca i majke, domaćice, peglerice, spremačice, kuharice, savjetnika, podrške vašem curetku dok tebe nema.

Vjerujem da je divan osjećaj kad možeš mirno otići i osigurati vašoj obitelji potrebno.
Baš to!

Da nije čovjek kakav jeste, nikada ne bih ni razmišljala o odlasku.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:16   #30
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ajde mi molim te reci di. Ono, daj mi jedan dokaz da su u istoj firmi muskarac i zena bili manje placeni za isti posao.

Ne nekakve clanke a portala nego.ime firme.

Ja to.nikad u zivotu nisam dozivjela.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
Ja i moj muž smo iste struke, oboje inženjeri.
Manje sam plaćena nego on, obavljamo isti posao.
Moj kolega isto tako u firmi u kojoj radim, isti posao kao ja, ima veću plaću.

Dovoljno? ili ti treba još?

Ne. Ne mogu ti reći imena firme, pogotovo ne na forumu koji je javan.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:17   #31
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Hrvatska je jako daleko od patrijarhalnog društva, a ti očito ne znaš šta je to patrijarhat.
Quote:
nerdfucker2 kaže: Pogledaj post
To se ja mislim zove feminizam ili nešto tako .
Dečki, nećemo ovako. Rasprava se dotiče rodnih stereotipa, ali nećemo revidirati patrijarhat na ovoj temi.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:18   #32
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post

Baš to!

Da nije čovjek kakav jeste, nikada ne bih ni razmišljala o odlasku.
Razmišljala bi o odlasku, ali od njega.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:18   #33
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Ja i moj muž smo iste struke, oboje inženjeri.
Manje sam plaćena nego on, obavljamo isti posao.
Moj kolega isto tako u firmi u kojoj radim, isti posao kao ja, ima veću plaću.

Dovoljno? ili ti treba još?

Ne. Ne mogu ti reći imena firme, pogotovo ne na forumu koji je javan.
Ne radite u istoj firmi, a i da radite razlika može biti u stažu, prekovremenima itd.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:19   #34
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post


Ne tražim potvrdu samo da ne bih išla van.

Meni je moj suprug dovoljno muškarac i bez posla vani i kopanja graba i postavljanja knaufa.
.
Ajde nekad odem na facebook, pa žene uglavnom pišu u kodovima ( tipa stavi sonet pjesme koji govori o zapravo o njenom životu ili neke takve šeme), pa sam pretpostavio da indirektno tražiš potvrdu svojih želja samo ne ubliku soneta već u obliku "traženja mišljenja" .
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:20   #35
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
WTF???
Evo najvećeg muškog krimena!
Upravo to. Nema nikakav rizik po pitanju posla. Pitaj žene koje su otišle na porodiljni i dobile otkaz. Muškarac isto može koristiti porodiljni, ali jako ih malo koristi.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:20   #36
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Ja i moj muž smo iste struke, oboje inženjeri.
Manje sam plaćena nego on, obavljamo isti posao.
Moj kolega isto tako u firmi u kojoj radim, isti posao kao ja, ima veću plaću.

Dovoljno? ili ti treba još?

Ne. Ne mogu ti reći imena firme, pogotovo ne na forumu koji je javan.
Ti i tvoj muz me radite u istoj firmi.

Kolega s istim stazem, istom diplomom i istim radnim mjestom dobiv vecu placu od tebe? Oprosti,.ali ja ti zaista me vjerujem.

I ti 'dokazi' ne bi bili dosta niti petogpdisnjaku.

Radili smo frend i ja u razlicitim firmama, na istim pozicijama i.ka sam zarađivala vise.

Na proslom poslu je kolegica s vise staza imala vecu placu od mene, a kolega s manjim obrazovanjem manju.

Da li ti zbilja mislis da su ovi moji primjeri argumenti da zene vise zarađuju?

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:23   #37
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ne radite u istoj firmi, a i da radite razlika može biti u stažu, prekovremenima itd.
Moj kolega i ja radimo u istoj firmi, ima pola god dana više staža od mene u toj firmi. Radimo na istom projektu (projetima), iste smo struke, isti obujam posla, isti rezltati jer ionako imaš rok kada projekt mora biti gotov i čuda li čuda, ima znatno višu plaću od mene naravno ne samo od mene. Niti druge kolegice nisu ništa bolje prošle po tom pitanju.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:25   #38
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ti i tvoj muz me radite u istoj firmi.

Kolega s istim stazem, istom diplomom i istim radnim mjestom dobiv vecu placu od tebe? Oprosti,.ali ja ti zaista me vjerujem.

I ti 'dokazi' ne bi bili dosta niti petogpdisnjaku.

Radili smo frend i ja u razlicitim firmama, na istim pozicijama i.ka sam zarađivala vise.

Na proslom poslu je kolegica s vise staza imala vecu placu od mene, a kolega s manjim obrazovanjem manju.

Da li ti zbilja mislis da su ovi moji primjeri argumenti da zene vise zarađuju?

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
Ne moraš mi vjerovati, ali da je tako, tako je.
Ovo je forum i nema razloga da napišem nešto što ne stoji, ionako me nitko ne poznaje niti prepoznaje na forumu, tako da.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:26   #39
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Moj kolega i ja radimo u istoj firmi, ima pola god dana više staža od mene u toj firmi. Radimo na istom projektu (projetima), iste smo struke, isti obujam posla, isti rezltati jer ionako imaš rok kada projekt mora biti gotov i čuda li čuda, ima znatno višu plaću od mene naravno ne samo od mene. Niti druge kolegice nisu ništa bolje prošle po tom pitanju.
Pa to nije neka tajna, o tome se često piše. A i osobna iskustva žena to potvrđuju. Ne samo u Hrvatskoj.

To i dalje u kontekstu ove teme naravno ne znači da muškarac mora biti hranitelj obitelji.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:26   #40
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Moj kolega i ja radimo u istoj firmi, ima pola god dana više staža od mene u toj firmi. Radimo na istom projektu (projetima), iste smo struke, isti obujam posla, isti rezltati jer ionako imaš rok kada projekt mora biti gotov i čuda li čuda, ima znatno višu plaću od mene naravno ne samo od mene. Niti druge kolegice nisu ništa bolje prošle po tom pitanju.
I odradi jednak broj sati? Sve isto? Mislim daje to onda utuživa spolna diskriminacija. Ali nije mi baš jasno zašto vlasnik firme ne otpusti tog kolegu i zaposli još jednu ženu ako su mu žene spremne raditi isti posao za manje novaca...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.