Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 13:28   #81
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da bi ti nekoga tjerala da ide raditi na brod ili naftnu platformu. Ali činjenica je da nas određuje i biologija, a ne samo utjecaj okoline.

Čak je i u najrazvijenijim zemljama puno češća praksa da u obiteljima u kojima samo jedan radi to bude muškarac, a ne žena.
Zašto? Ja samo tražim razumno objašnjenje zašto misliš da je to uobičajeno ili normalno?

Ako je dijete školskog uzrasta.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:32   #82
Ja mislim da posao vani ne bi trebali tražiti sami ni muškarac ni žena, obitelj je obitelj, ili idu svi van, ili ne ide nitko...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:35   #83
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Zašto? Ja samo tražim razumno objašnjenje zašto misliš da je to uobičajeno ili normalno?

Ako je dijete školskog uzrasta.
Da li ti misliš da je u najrazvijenijim zemljama podjednak broj ženskih domaćica i muških "domaćina"?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:39   #84
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Da li ti misliš da je u najrazvijenijim zemljama podjednak broj ženskih domaćica i muških "domaćina"?
U kojim zemljama? I statistika mi tu nema smisla jer ja ne mislim da američke bogataše, mafijaše, ruske oligarhe i njihove trofejne žene.

Mislim i žena mog tetka je 'domaćica' jer on ima para. Ima i poslugu i dadilje i klince viđa jednako koliko i on. Hobi joj je šoping.

Ja ne mislim na takve ljude. Da dvoje normalnih ljudi mora odlučiti tko će ostati kod kuće, mislim da bi to u većini slučajeva bila ona osoba kojoj se ne pruža toliko dobra prilika za posao kao drugoj.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:41   #85
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ja ne dobivam plaću posljednjih par mjeseci, a na fušu ne mogu zaraditi toliko da mi može zamijeniti redovnu plaću.
Muževa plaća je nešto manja od 7.000,00 kn, imamo stambeni kredit...
Novac nam, nakon kredita, odlazi na režije, benzin i hranu.
Tvoj muž je tebi očito podrška u pametnim, al rekla bi i u glupim stvarima.
Rad nekoliko mjeseci bez plaće je glupost, čemu se nadaš, postoji li realna šansa da se firma izvuče i da nastavi pozitivno poslovati?

Isprovociraj otkaz jer i naknada s burze je novac.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:44   #86
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Da dvoje normalnih ljudi mora odlučiti tko će ostati kod kuće, mislim da bi to u većini slučajeva bila ona osoba kojoj se ne pruža toliko dobra prilika za posao kao drugoj.
Da, u savršenom svijetu. Ali u ovom našem je optimalno da muškarac bude taj kojem se pruža bolja prilika za posao.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:46   #87
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nema ništa ljepše od žene borca koja je odbacila predrasude i u stanju je radit bilo što za interes obitelji. Nema tu muških i ženskih uloga, oboje dijelite isti lonac, iste probleme, dobro i zlo, zajedno ste u istoj kaši.
Mi razmišljamo također o radu vani, i ženu bih prvu poslao da si nađe posao u inozemstvu. Manja je potražnja za njenim zanimanjem, moje je dosta deficitarno.. i mislim da je puno pametnije ići van da oboje radimo nego da krpamo kraj s krajem sa jednom plaćom..
Susjeda mi sa mužom ide po baušteli, postavlja parkete, knauf, laminate i svaka joj čast na tome. Majka mi je također s ocem u mladosti mješala beton da bi si osigurali egzistenciju i othranili djecu.
Piči svoj film, ne zamaraj se tuđim glupostima, malo tko će otkinuti od svojih usta da bi dao tebi, digni glavu i piči naprijed...
Majku ti božju - koja čovekinja, drugarica & starešina!
Evo, baš zbog takvih poput tebe ja se cijeli život zalažem za spolnu ravnopravnost!

Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
I kako taj jedan slučaj dokazuje ono što tvrdiš?
E, vidiš, ako jako vjeruješ onda se cijeli svemir... ne znam dalje, ne čitam baš tog Pola Žbelja...

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ajde mi molim te reci di. Ono, daj mi jedan dokaz da su u istoj firmi muskarac i zena bili manje placeni za isti posao.

Ne nekakve clanke a portala nego.ime firme.

Ja to.nikad u zivotu nisam dozivjela.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
Koliko ja znam ovu curu, ona je jako obrazovana, a vrijedna ko pčelica.
Mislim da ove riječi imaju veliku težinu, a i moja su iskustva ista.

Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Ja i moj muž smo iste struke, oboje inženjeri.
Manje sam plaćena nego on, obavljamo isti posao.
Moj kolega isto tako u firmi u kojoj radim, isti posao kao ja, ima veću plaću.

Dovoljno? ili ti treba još?

Ne. Ne mogu ti reći imena firme, pogotovo ne na forumu koji je javan.
Imaš li konkretan dokaz da on dobiva više samo zato kaj ima veseljka?

Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Upravo to. Nema nikakav rizik po pitanju posla. Pitaj žene koje su otišle na porodiljni i dobile otkaz. Muškarac isto može koristiti porodiljni, ali jako ih malo koristi.
E, jebiga... Mogu ja koristiti porodiljni, ali sumnjam da bi djetetu bila drža moja dlakava i tvrda sisa od fine, nježne, mliječne materine...

Al da se zna: ja bih zabranil takve otkaze i osigural neku lovu za mame na porodiljnom. Jebiga, komunjara bio i ostao...

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa to nije neka tajna, o tome se često piše. A i osobna iskustva žena to potvrđuju. Ne samo u Hrvatskoj.

To i dalje u kontekstu ove teme naravno ne znači da muškarac mora biti hranitelj obitelji.
A što ako to istraživanje pokazuje to da muškarci, kao prirodno agresivniji, uspjevaju pregovorima osigurati višu plaću? A?

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
I odradi jednak broj sati? Sve isto? Mislim daje to onda utuživa spolna diskriminacija. Ali nije mi baš jasno zašto vlasnik firme ne otpusti tog kolegu i zaposli još jednu ženu ako su mu žene spremne raditi isti posao za manje novaca...
Hahahaha... Tuše!

Fakat, ko da Todorića, Keruma ili nekog drugog izrabljivača boli pitončić kaj ti je u gaćama?
Bitno im je samo to da daju koliko moraju, a ostatak prigrnu svojim pohlepnim guzicama...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:46   #88
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Da, u savršenom svijetu. Ali u ovom našem je optimalno da muškarac bude taj kojem se pruža bolja prilika za posao.
Pa šta nije čitavo vrijeme glavna ideja da bi taj netko tko traži posao išao posao tražiti u civiliziranom svjetu, a ne u ovoj Nedođiji?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:46   #89
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ja ne dobivam plaću posljednjih par mjeseci, a na fušu ne mogu zaraditi toliko da mi može zamijeniti redovnu plaću.
Muževa plaća je nešto manja od 7.000,00 kn, imamo stambeni kredit...
Novac nam, nakon kredita, odlazi na režije, benzin i hranu.
Nedobivanje plaće je zajeb, znam.

Žena i ja preživljavamo samo na mojoj plaći koja je znatno manja od one tvog muža. Doduše bez stambenog kredita i djece, ali ako ikako možete stisnuti remen, moje mišljenje je da bi to bilo daleko manje pogubno po obitelj od toga da netko ode raditi van.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:53   #90
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nedobivanje plaće je zajeb, znam.

Žena i ja preživljavamo samo na mojoj plaći koja je znatno manja od one tvog muža. Doduše bez stambenog kredita i djece, ali ako ikako možete stisnuti remen, moje mišljenje je da bi to bilo daleko manje pogubno po obitelj od toga da netko ode raditi van.
Pa možda ona ide vidjeti kako je tamo, pa će muž i dijete za njom?

Iskreno, meni je jako frustrirajuće ovdje raditi kao konj za bijednu plaću, a još gore nemati čak niti prilike da radim kao konj za bijednu plaću jer se na natječaje javlja preko 1000 ljudi za jedno radno mjesto.

Nije samo pitanje preživljavanja nego i nekake osobne sreće. Sumnjam da je Retra sretna s ovakvom situacijom.

Bolje da proba. Možda skuži da je bolje biti doma, pa makar stegnula remen, a možda skuži da bi svima bolje odgovarao život vani.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:53   #91
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A što ako to istraživanje pokazuje to da muškarci, kao prirodno agresivniji, uspjevaju pregovorima osigurati višu plaću? A?
To sam i rekla u narednim postovima.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:54   #92
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To sam i rekla u narednim postovima.
Je, ali perilica je tvrdila nešto drugo
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:55   #93
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Pa šta nije čitavo vrijeme glavna ideja da bi taj netko tko traži posao išao posao tražiti u civiliziranom svjetu, a ne u ovoj Nedođiji?
Kad sam rekao "naš svijet," nisam mislio na RH, nego baš na čitav svijet, ovakav kakav jest.

I tvrdim da će u bilo kojoj zemlji na ovom svijetu najbolje proći muškarci koji se drže svoje rodne uloge i žene koje su u vezama s takvim muškarcima.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:57   #94
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Kad sam rekao "naš svijet," nisam mislio na RH, nego baš na čitav svijet, ovakav kakav jest.

I tvrdim da će u bilo kojoj zemlji na ovom svijetu najbolje proći muškarci koji se drže svoje rodne uloge i žene koje su u vezama s takvim muškarcima.
A ono, bolje ćeš proći i ako varaš i kradeš, ali nije poanta u boljem prolaženju
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:02   #95
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
A ono, bolje ćeš proći i ako varaš i kradeš, ali nije poanta u boljem prolaženju
Eh, opet ti meni guraš u tipkovnicu riječi koje nisam napisao.

Držanje svoje rodne uloge nije niti krađa niti prijevara.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:04   #96
Žena koja zna da će njenom djetetu biti isto kojeg god roditelja viđalo manje jebeno se pametno razmnožila.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:12   #97
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Eh, opet ti meni guraš u tipkovnicu riječi koje nisam napisao.

Držanje svoje rodne uloge nije niti krađa niti prijevara.
Pa nisam to niti napisala. Kažem ti samo da u životu nije najbitnije dobro proći.

I pod rodnu ulogu spada rađanje djece i dojenje, ali ono kasnije može biti ravnopravno podijeljeno.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:13   #98
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nedobivanje plaće je zajeb, znam.

Žena i ja preživljavamo samo na mojoj plaći koja je znatno manja od one tvog muža. Doduše bez stambenog kredita i djece, ali ako ikako možete stisnuti remen, moje mišljenje je da bi to bilo daleko manje pogubno po obitelj od toga da netko ode raditi van.
Slažem se s tobom. Opcija odvajanja, ne da nam nije bila posljednja opcija, nego uopće nije bila opcija.

Nisam to spominjala u uvodnom postu, ne bih o tome raspravljala, užasno mi je teško zbog toga i ne mogu o tome pisati.

Ajmo se držati hranitelja.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY

Zadnje uređivanje Retra : 11.11.2014. at 14:22.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:18   #99
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Pa nisam to niti napisala. Kažem ti samo da u životu nije najbitnije dobro proći.

I pod rodnu ulogu spada rađanje djece i dojenje, ali ono kasnije može biti ravnopravno podijeljeno.
K vragu, ako u životu nije najbitnije dobro proći, što je onda najbitnije? Postati mučenik?

Ako smo nas dvoje u vezi, ako se ja držim svoje rodne uloge i ako smo zbog toga obadvoje sretniji nego što bi bili da je se ne držim, da li onda ima smisla da je se ne držim?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:22   #100
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Opcija odvajanja, ne da nam nije bila posljednja opcija, nego uopće nije bila opcija.

Nisam to spominjala u uvodnom postu, ne bih o tome raspravljala, užasno mi je teško zbog toga i ne mogu o tome pisati.
Meni nikad ne bi bila opcija da muž ili ja idemo raditi van, a da onaj drugi ostaje ovdje, nikad. A pazi zašto, zato jer sam dijete oca koji je non stop radio na terenu...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.