Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 12:33   #1
Evolucijska astrologija

U zadnje vrijeme pokusavam odgonetnuti neke svoje karakteristike, trenutacne zivotne okolnosti, kako jedno utjece na drugo i opcenito sagledati stvari iz sire perspektive. Tako sam pocela malo citati o evolucijskoj astrologiji koja nam pokazuje koje lekcije moramo savladati u ovom zivotu, cime smo bili preokupirani u proslim zivotima itd.
Pluton nam dosta govori o tome i mjesecevi cvorovi. Ako ste citali knjigu o Plutonu od Greena, znate o cemu govorim. Anyways, meni je Pluton u 10. kuci i zaista se nalazim u tom opisu. Karijera, drustveni status itd. to mi je sve bitno i dosta se, nazalost, identificiram s tim. Isto prolazim kroz blokade u tome smislu s ciljem razvoja, ali ne znam bas koliko mi to ide od ruke.
Gdje su vasi Plutonovi i kako vi dozivljavate ta tumacenja?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 14:23   #2
A e, dobro je to Jeff opisao. Vjerojatno bolje nego itko drugi.

Moj Pl i Južni čvor su u 2. kući u Škorpionu, znači Sjeverni me opet vodi u 8. kuću.
A u 12. kući su vladari 2. i 8. kuće. A njihov dispozitor u 2. kući.
Tako da bi ovo moglo ići na temu "novac u natalnim kartama".

Sve se svodi na to da je meni samoj teško zaraditi, a istovremeno bez problema mogu privući tuđi novac. Puno novca je ulupala u mene obitelj (Pl 90 Ju, vl. 4. polja) i partneri (jedini aspekt vl. 7. je s Plutonom, a dispozitor mu je neaspektiran u Škorpionu, što opet konačno vodi do Plutona)

A to je tako slikovito prikazano u konjunkciji Ve i Ma, da je uvijek u financije nekako uključena neka muška osoba, ili direktno, da mi je ljubavno-poslovni partner, ili da je sam posao takve prirode da je najbitniji fizički izgled.

Općenito mogu reći da sam najveći potencijal zarade imala u situacijama koje graniče s nezakonitim, skrivenim i tome slično područjima. Ali moja zarada uvijek ide preko te konjunkcije, čak bih rekla da mi je to najjači dio karte i da sve živo ide preko toga.
I sve se to uklapa u sliku Pl u 2. kući.

S vremenom sam našla sasvim zakonite plutonske izvore prihoda, ali naravno uz partnera.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 21:29   #3
Zanimljivo. Znas kako se gleda nasuprotna kuca kao tocka polariteta i ako sam dobro shvatila, znacenje te kuce je da kroz nekakve izazove na tom polju uspijes transmutirati/preobraziti negativne obrasce Plutonovog ispoljavanja u natalnoj kuci, gdje je smjesten. Da pojasnim na mom primjeru. Meni je u 10., a nasuprotna kuca 10. je 4. Dakle, kroz nekakve izazove na tom polju ja cu moci zivjeti svoj Pluton u 10. kuci na pozitivan i evolucijski gledano, adekvatan nacin.
Kako sam rekla prozivljavam tu stagnaciju na 10. polju i imam izazove na 4. polju (izolacija, dosta vrema provodim/provodila sam doma, stalna seljakanja, neadekvatan zivotni prostor itd.)... Mozes li ti prepoznati izazovne situacije koje se odnose na 8. polje, a sa svrhom, kako sam rekla, prociscavanja djelovanja Plutona u 2. polju?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 23:48   #4
Pa moglo bi se reći da izazovne situacije u području 8. kuće doživljavam zato što ne primjenjujem energiju znaka u kojem je Sjeverni čvor, Bika.
Ono škorpionsko mi je poznato, sasvim prirodno dolazi, dok Bikov princip ja slabo razumijem.
Našla sam zadnjih godina način kako bi se sfera 8. kuće mogla ostvarivati korištenjem osobina Bika, ali iskreno, najlakše je meni kroz škorpiona.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.