Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2016., 23:02   #2021
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
RS ne bi postojala ili bi bila osjetno manja da se Amerika nije snažno zauzela za nju. Eto im je sad, budale. A nama su prijetili ako ne stanemo. Sad će im Putin kontrolirati Banja luku.
Ameri propuštaju prilime zbog neiskrenosti, licemjerja i gluposti.
Da imaju itimalo pameti igrali bi odavno na jedinu kartu koja im je lojalna i trudili bi se ojačati je.
Ameri su opasni i za sebe i za svijet, nikakav saveznik, još gori prijatelj.
To je totalna istina a cist primjer su Filipini.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 03.11.2016., 23:02   #2022
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
RS ne bi postojala ili bi bila osjetno manja da se Amerika nije snažno zauzela za nju. Eto im je sad, budale. A nama su prijetili ako ne stanemo. Sad će im Putin kontrolirati Banja luku.
Ameri propuštaju prilime zbog neiskrenosti, licemjerja i gluposti.
Da imaju itimalo pameti igrali bi odavno na jedinu kartu koja im je lojalna i trudili bi se ojačati je.
Ameri su opasni i za sebe i za svijet, nikakav saveznik, još gori prijatelj.
Mi smo dobili za "nagradu" ono što su Srbi dobili za kaznu.
Tako je bilo i pod Habsburgovcima.
Pa nismo blesavi.
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Da je Putin i ovakva Rusija bila 91 nema sanse da bi itko srusio RSK a mozda bi bila i Slovenija pregazena. Srbi bi bili njegovi igraci,kao sta je danas srbija ili RS. Putin ce kod njih staviti svoje vojne baze ubrzo sa S 300.400 i ostalim stvarima. Mi smo glupi pa vec danas ne paimo tenkove i posaljemo upozorenje da cemo uc u Ramu i Vitez jer "sutra" ce nam bit kasno u imotskome. Kupres ce bit pregazen bez ispaljenog metka,nece ga imat ko opalit.
Putin bi na Jeljcinovom mjestu potpomagao nas jer je Milošević bio za puč i rušenje Rusije.
Za tenkove se slažem, iako ne vjerujem da će biti prekasno kasnije.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 03.11.2016., 23:03   #2023
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
To je totalna istina a cist primjer su Filipini.
Mi smo im bili saveznici, a pogle što se dogodilo kasnije.
Da im se nije pojavio Putin (i slični), pustili bi i Oluju (sjeti se prvostupanjske presude) niz vodu, a danas bi nam raznorazni Pusići propovjedali o genocidnosti kroz sve medije.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 03.11.2016., 23:05   #2024
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Misliš ako Trump ukine NATO pakt ?
ISIL je u konačnici američki proizvod, nekako sumnjam da bi radio za solo turske, a još manje za ruske interese...
Sumnjam da će ukinuti NATO, ali svakako će prodrmati geopolitičku sliku svijeta, to da.
Corvus27 is offline  
Old 03.11.2016., 23:05   #2025
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ajmo pogledati što se dogodilo zadnji puta kad su se jedni združili s drugima (minus početak domovinskog rata) i kako je to završilo u ostacima ostataka.
Mi smo ginuli za Zapad koji se u to vrijeme širio.
A kad su Habsburgovci napokon krenuli u kontru (iako su prije toga pobili naše najveće plemenitaše), onda su ih Francuzi napali sleđa uz Rajnu.
U tom trenutku je hr. vojska bila na Majevici (kod Tuzle) i skoro cijelom dolinom Une (dakle, sve osim samog grada Bihaća, ne bi bilo nikakvog džepa).
Da ne govorim da je AU vojska u tom trenutku bila kod Skopja...
Zašto bi mi ratovali kontra njih ?
Tko ih šljivi.
Imamo svoj komad BiH i to je to.
Koji mi to imamo komad BIH Kad u svaki komad mode uc sipa i montiranim procesom te rasturiti,nemas tv kanal,biraju ti vlast namecu zakone,Zatvore banku kao hercegovacku itd.

Ja osobno znam za vitezane iza rata da im je receno pici za njemacku ili ces u zatvor. Otislo je dosta momaka branitelja jer bi im bilo napakirano.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 03.11.2016., 23:08   #2026
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mi smo dobili za "nagradu" ono što su Srbi dobili za kaznu.
Tako je bilo i pod Habsburgovcima.
Pa nismo blesavi.

Putin bi na Jeljcinovom mjestu potpomagao nas jer je Milošević bio za puč i rušenje Rusije.
Za tenkove se slažem, iako ne vjerujem da će biti prekasno kasnije.
Milosevic je bio za rusenje Jelcina a ne Rusije. I putin je bio za rusenje jelcina ne budi naivan. Putin na mjestu jelcina i sa ovakvomsnagom nikad ne bi pustio srednju i istocnu Europu.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 03.11.2016., 23:09   #2027
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mi smo dobili za "nagradu" ono što su Srbi dobili za kaznu.
Tako je bilo i pod Habsburgovcima.
Pa nismo blesavi.

Putin bi na Jeljcinovom mjestu potpomagao nas jer je Milošević bio za puč i rušenje Rusije.
Za tenkove se slažem, iako ne vjerujem da će biti prekasno kasnije.
Putin ne bi pomagao Srbe zato je nije toliko glup da otvoreno stane na stranu koljača i rušitelja gradova, a oružane snage treba svakako dignuti na veću razinu spremnosti.
Corvus27 is offline  
Old 03.11.2016., 23:10   #2028
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mi smo im bili saveznici, a pogle što se dogodilo kasnije.
Da im se nije pojavio Putin (i slični), pustili bi i Oluju (sjeti se prvostupanjske presude) niz vodu, a danas bi nam raznorazni Pusići propovjedali o genocidnosti kroz sve medije.
Slaze, se,ameri su svijetsko smece koje lovi u mutnome,mi smo im ko naruceni. Ali ne budimo naivni rusi bi nas oderali.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 03.11.2016., 23:11   #2029
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Da je Putin i ovakva Rusija bila 91 nema sanse da bi itko srusio RSK a mozda bi bila i Slovenija pregazena. Srbi bi bili njegovi igraci,kao sta je danas srbija ili RS. Putin ce kod njih staviti svoje vojne baze ubrzo sa S 300.400 i ostalim stvarima. Mi smo glupi pa vec danas ne paimo tenkove i posaljemo upozorenje da cemo uc u Ramu i Vitez jer "sutra" ce nam bit kasno u imotskome. Kupres ce bit pregazen bez ispaljenog metka,nece ga imat ko opalit.
dok se mi igramo sa temama i kostima od prije 70 godina a mladost nam bježi iz zemlje.

sadašnjnost se ignorira a 1948. smo umalo zbog pete kolone i Staljinista koji su danas preslika Putinista zamalo završili u istočnim raljama Varšavskog pakta.
DobroJutro is offline  
Old 03.11.2016., 23:13   #2030
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Putin ne bi pomagao Srbe zato je nije toliko glup da otvoreno stane na stranu koljača i rušitelja gradova, a oružane snage treba svakako dignuti na veću razinu spremnosti.
U kojim ti snovima zivis. Jeli ti stvarno sanjas da putuin ima moralne skrupule
samo goli interes sta je tebi
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 03.11.2016., 23:13   #2031
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Putin ne bi pomagao Srbe zato je nije toliko glup da otvoreno stane na stranu koljača i rušitelja gradova, a oružane snage treba svakako dignuti na veću razinu spremnosti.
Pomažeš onoga koji ti se nudi za prijatelja. Srbi se nude i pomagat će njih. Mi smo u NATO koji je izrazito neprijateljski prema Rusima, sudjelujemo u sankcijama, najavljujemo slanje vojske na rusku granicu. Vrko jasno se svrstavamo u neprijatelje, a zauzvrat ćemo neprijateljstvo i dobiti.
Nemamo se što buniti ako Rusi podrže naše neprijatelje protiv nas. To je ono što smo izabrali.
Kexx is offline  
Old 03.11.2016., 23:18   #2032
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Da je Putin i ovakva Rusija bila 91 nema sanse da bi itko srusio RSK a mozda bi bila i Slovenija pregazena. Srbi bi bili njegovi igraci,kao sta je danas srbija ili RS. Putin ce kod njih staviti svoje vojne baze ubrzo sa S 300.400 i ostalim stvarima. Mi smo glupi pa vec danas ne paimo tenkove i posaljemo upozorenje da cemo uc u Ramu i Vitez jer "sutra" ce nam bit kasno u imotskome. Kupres ce bit pregazen bez ispaljenog metka,nece ga imat ko opalit.
Tako je. Od 3.1.2000. vodimo posve idiotsku politiku slabljenja Hrvatske po narudžbi stranih interesa. Ulazak u EU i NATO je bio sam sebi svrha, a ne nešto uz pomoć čega ćemo ostvariti interese. Prioritetni interes nam je BH, ona je meki trbuh HR. Tko je tamo ima nas na dlanu, a samo tamošnji Hrvati nas ne bi utopili u čaši vode.
Putin ć igrati protiv onoga tko je proxy zapada, to je jasno. Kojoj sili služiš, druga će biti protiv tebe i na strani tvojeg neprijatelja.
Nema ništa Putin protiv nas, ni Rusija. Ali ako se svrstaš protiv njih, i oni će biti protiv tebe.
Kexx is offline  
Old 03.11.2016., 23:18   #2033
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pomažeš onoga koji ti se nudi za prijatelja. Srbi se nude i pomagat će njih. Mi smo u NATO koji je izrazito neprijateljski prema Rusima, sudjelujemo u sankcijama, najavljujemo slanje vojske na rusku granicu. Vrko jasno se svrstavamo u neprijatelje, a zauzvrat ćemo neprijateljstvo i dobiti.
Nemamo se što buniti ako Rusi podrže naše neprijatelje protiv nas. To je ono što smo izabrali.
Mislim da grijesis
Jeli erdo skinija rusu avion i skore se zaratili,pa zasto mu je onda Putin spasija glavu. Da ga pridobije i da igra kurvanjsku igru. Ja mu se divim ali se ne zavaravam.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 03.11.2016., 23:19   #2034
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Sumnjam da će ukinuti NATO, ali svakako će prodrmati geopolitičku sliku svijeta, to da.
Bit će nekih promjena, vidjet ćemo kakvih.
U svakom slučaju glasam da izbace Turke iz NATOa
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Koji mi to imamo komad BIH Kad u svaki komad mode uc sipa i montiranim procesom te rasturiti,nemas tv kanal,biraju ti vlast namecu zakone,Zatvore banku kao hercegovacku itd.
Ovaj u kojem rade s*anja, a koja ne bi trebali.
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Ja osobno znam za vitezane iza rata da im je receno pici za njemacku ili ces u zatvor. Otislo je dosta momaka branitelja jer bi im bilo napakirano.
Ovo je koma
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Milosevic je bio za rusenje Jelcina a ne Rusije. I putin je bio za rusenje jelcina ne budi naivan. Putin na mjestu jelcina i sa ovakvomsnagom nikad ne bi pustio srednju i istocnu Europu.
Rekoh na njegovom mjestu, a ne kontra njega
Inače, da.
Putin je i bio bi tvrdolinijaš.
Ali to ne znači da bi podržavao Srbe...
Juga nije bila u Varšavskom paktu, ona je bila američki saveznik.
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Slaze, se,ameri su svijetsko smece koje lovi u mutnome,mi smo im ko naruceni. Ali ne budimo naivni rusi bi nas oderali.
To ti je ona, ili nas siluje američki orao ili nad nama orgija ruski medvjed (možda je i obrnuto, nisam zicer).
Česi, Poljaci i ini se dobro sjećaju "lagane" ruske šape nakon ww2.
Načelno, nas to ne bi trebalo previše dirati.
Bitan je naš interes, a ne ruski ili američki.
Iako treba uzeti i primjer Slovenije.
Britanska politika blokade ih je nagradila s našim komadom mora.
Pa su išli malo previše u Moskvu.
Pa su ih Ameri malo "potkopali", jer su bili "prenezavisni"
Ima tu svega i svačega.
Al je bitno gledati svoj interes.
Ne tuđi kao najgora budala.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 03.11.2016., 23:20   #2035
Putin pomaže onoga koji mu je stvarno interesantan. To Dodikova paradržava i Srbija nisu- hrpa nesposobnih napuhanaca. Mislim da on uči iz Hitlerove greške- ovaj je imao Talijane za saveznike, pa ih je morao čupati, i popušio. Putin Srbe neće čupati ako zapnu na nama. Dakle, ne vjerujem da će se Rusija na ikakav vojni način u BiH miješati.
Srbi možda nešto budu sami probali, ako im stvarno tkogod lud dođe na vlast, ali mi bi njih morali moći srediti.
Kojiro Izawa is offline  
Old 03.11.2016., 23:21   #2036
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
U kojim ti snovima zivis. Jeli ti stvarno sanjas da putuin ima moralne skrupule
samo goli interes sta je tebi
Napisao sam da Putin ne bi otvoreno podržavao Srbe, što bi Putin imao od podržavanja četničkih koljača ?
Corvus27 is offline  
Old 03.11.2016., 23:21   #2037
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ajmo pogledati što se dogodilo zadnji puta kad su se jedni združili s drugima (minus početak domovinskog rata) i kako je to završilo u ostacima ostataka.
Mi smo ginuli za Zapad koji se u to vrijeme širio.
A kad su Habsburgovci napokon krenuli u kontru (iako su prije toga pobili naše najveće plemenitaše), onda su ih Francuzi napali sleđa uz Rajnu.
U tom trenutku je hr. vojska bila na Majevici (kod Tuzle) i skoro cijelom dolinom Une (dakle, sve osim samog grada Bihaća, ne bi bilo nikakvog džepa).
Da ne govorim da je AU vojska u tom trenutku bila kod Skopja...
Zašto bi mi ratovali kontra njih ?
Tko ih šljivi.
Imamo svoj komad BiH i to je to.
Nemamo mi ništa u BH. To je neobranjivo bez uključenja HR, a ona se neće uključiti ako joj zabrane "prijatelji". Čak i da joj ne zabrane tko bi tamo išao ratovati? Ljudi su po Irskoj ili razočarani Hrvatskom, uz to nahuškani na BH Hrvate.
Situacija je jako loša.

Jedini izlaz je da zarate Bošnjaci i Srbi i iscrpe se, samo u tom scenariju možemo profitirati. Ili da USA nacrta Treći entitet i naredi ga sarajevu i Erdoganu.
Kexx is offline  
Old 03.11.2016., 23:23   #2038
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
dok se mi igramo sa temama i kostima od prije 70 godina a mladost nam bježi iz zemlje.
sadašnjnost se ignorira a 1948. smo umalo zbog pete kolone i Staljinista koji su danas preslika Putinista zamalo završili u istočnim raljama Varšavskog pakta.
Da, ali da smo tada pali pod ruse, danas vjerojatno ne bi bilo ni BiH, ni hr. dijaspore/bauštele po Njemačkoj.
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pomažeš onoga koji ti se nudi za prijatelja. Srbi se nude i pomagat će njih. Mi smo u NATO koji je izrazito neprijateljski prema Rusima, sudjelujemo u sankcijama, najavljujemo slanje vojske na rusku granicu. Vrko jasno se svrstavamo u neprijatelje, a zauzvrat ćemo neprijateljstvo i dobiti.
Nemamo se što buniti ako Rusi podrže naše neprijatelje protiv nas. To je ono što smo izabrali.
Nije stvar samo kaj smo u NATOu.
Pogledaj našu vlast kaj je radila u Siriji. Išla je trčat, davat priznanja džihadistima prije bilo koga drugoga.
To se ne radi.
Prijateljstvo ima granice, ni saveznici ne vode ratove umjesto svojih saveznika (veći ih samo pomažu).
Uostalom nećeš biti prijatelj s onim koji ti šteti.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 03.11.2016., 23:23   #2039
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Putin pomaže onoga koji mu je stvarno interesantan. To Dodikova paradržava i Srbija nisu- hrpa nesposobnih napuhanaca. Mislim da on uči iz Hitlerove greške- ovaj je imao Talijane za saveznike, pa ih je morao čupati, i popušio. Putin Srbe neće čupati ako zapnu na nama. Dakle, ne vjerujem da će se Rusija na ikakav vojni način u BiH miješati.
Srbi možda nešto budu sami probali, ako im stvarno tkogod lud dođe na vlast, ali mi bi njih morali moći srediti.
Varaš se, preko naših leđa bi ratovali Rusija i Amerika. Niti Putin mrzi Hrvate niti Ameri mrze Srbe, ali što ih briga ako proxy krvari. Ako dođe do toga, Putin će pomoći Srbe. Jer smo mi američki vazal. Čisto da nam pokaže što se događa onima koji vjeruju Amerima.
Kexx is offline  
Old 03.11.2016., 23:24   #2040
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nemamo mi ništa u BH. To je neobranjivo bez uključenja HR, a ona se neće uključiti ako joj zabrane "prijatelji". Čak i da joj ne zabrane tko bi tamo išao ratovati? Ljudi su po Irskoj ili razočarani Hrvatskom, uz to nahuškani na BH Hrvate.
Situacija je jako loša.
Jedini izlaz je da zarate Bošnjaci i Srbi i iscrpe se, samo u tom scenariju možemo profitirati. Ili da USA nacrta Treći entitet i naredi ga sarajevu i Erdoganu.
Ja bih rekao da imamo, jer ako nemamo, onda sama RHa ima poprilično velik sigurnosni problem.
Za ostatak posta, nažalost imaš pravo.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.