Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Biste li postali surogat majka?
Da 1 4.00%
Ne 21 84.00%
Ovisi tko i kada pita 3 12.00%
Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 15:31   #21
pa sve je kak si postaviš u glavi, ak si postaviš da to nije tvoje djete i da si samo pećnica - onda se tak ufuraš

od mm-a frend nije htio ići sa ženom na donorsku spermu jer to bi onda bilo njeno djete a ne bi bilo njegovo
pa radije nemaju djece

sve je u glavi al neki to mogu, neki ne mogu

ja sam tak loša pećnica da nisam nikad ni razmišljala o tome
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:38   #22
call me crazy ali ja to kuzim. ne da opravdavam ali mogu shvatiti. oni nisu trudni, ne rode, ne doje... imaju jedino tu neku genetsku poveznicu na pocetku i kuzim da bi se netko mogao lose osjecati. i inace se ocevi osjecaju cesto na pocetko kao da je dijete samo mamino, kamoli ovako
doduse, mogli su usvojiti pa bi rijesili problem razlicitih startnih pozicija
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:46   #23
Sjetila sam se danas ove teme jer sam razgovarala sa sestrom... ima neke probleme i prognoze za zatrudnit i onda uopce iznjeti trudnocu su joj lose...
Ja sam solidna pecnica iako je pecenku trebalo jos malo podgrijati u mikrovalnoj... od druge trudnoce zazirem, bojim se, ali razmisljala sam sto bi bilo da me sestra pita. I mislim da bi pristala.
Sto se dojenja tice, ni svoju Pecenkicu nisam dojila nego se izdajala, pa bi tako napravila i u ovom slucaju, a objasniti ko je kome mama, ko je koga rodio - mislim da ne bi bilo problema kad bi dijete dovoljno naraslo da shvati.
To bi mi bio necak/inja, obitelj, sudjelovala bi u njegovom zivotu... mogu se zamisliti u toj situaciji.

Biti surogat majka nekom nepoznatom za lovu i vise ne vidjet to dijete nikad - na tu pomisao me obuzima nemir i tjeskoba, i ne bi to mogla napraviti.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 19:17   #24
Pa ako bi sestra htjea, izdajala bih se bez problema. Mnoge majke uopce ne doje pa nije problem.

Ne znam, mozda sam uvrnuta, vjerujem da bih imala posebnu vezu s tim djetetom, vjerujem I da u nasoj obitelji to ne bi bio problem, nasli bismo nacin da sve bude u redu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 22:24   #25
Dojenje mi svakako nije ni palo na pamet. Ima mamu, nahranit ce ga kao i druge koje ne doje, i vezati se kako se vec vezu majka i beba na bezbroj drugih nacina. Izdajanje mi je oduvijek bila muka ali za zdravlje bebe mozda bih cak i na to pristala prvih par tjedana...

Ja ne znam kad ste se vi toliko bondale s nerodjenom bebom ali meni je druga trudnoca proletila u guzvi na poslu i brigi za vrlo zivahnu TT stariju tako da o bebi nisam skoro pa ni stigla razmislhati, a u ovakvoj situaciji pogotovo ne bih se upustala u uzivljavanje scenarija nosanja bebe, kupovanja oprem ei odjece itd. Znas so slijedi i tako se postavis od pocetka, da neces biti mama tom djetetu, sto ne znaci da nece ostati u tvom zivotu i srcu.

Inace, koliko sam citala, cesto se desi i surogatstvo npr majke svojoj kceri zbog npr odstanjene maternice i sl, to mi je pogotovo razumljivo i prihvatljivo...
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 08:03   #26
ne znam, nisam se uopce bondala u trudnoci ali kad sam rodila ne bi ju dala od sebe za 30 miliona dolara. potpuno hormonski i instinktivno, nikakvo bondanje nego obicni primalni instinkt
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:50   #27
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kad ste se vi toliko bondale s nerodjenom bebom ali meni je druga trudnoca proletila u guzvi na poslu i brigi za vrlo zivahnu TT stariju tako da o bebi nisam skoro pa ni stigla razmislhati
kad sam se bondala?
kad sam saznala da sam trudna pa svakim danom sve vise.
kakve to veze ima s guzvom na poslu i brigom za drugo dijete?
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kad sam rodila ne bi ju dala od sebe za 30 miliona dolara. potpuno hormonski i instinktivno, nikakvo bondanje nego obicni primalni instinkt
i to.


a ove situacije gdje mama rodi dijete kceri, to mi je tek strasno.
u takvoj situaciji zakaj forsat tako nesto a priori pomaknuto umjesto da usvojis dijete?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:51   #28
meni bi to isto bilo užasno užasno teško, ali učinila bih to za blisku osobu ili člana obitelji ako vidim da pati i osjeća da mu/joj je život bez djece besmislen.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:53   #29
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
u takvoj situaciji zakaj forsat tako nesto a priori pomaknuto umjesto da usvojis dijete?
misliš da je usvajanje djeteta lagano i jednostavno?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:58   #30
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
misliš da je usvajanje djeteta lagano i jednostavno?
naravno da nije, zar to uopce treba pitati?

ali po mom misljenju stoput lakse i jednostavnije nego roditi dijete vlastitoj sestri ili kceri.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:01   #31
jao, da vidim da netko misli da mu je zivot bez djece besmislen dala bi mu pokoln bon za psihijatra. svakako ne bi rodila i dala dijete u ruke nekome kome ce ta djeca biti jedini smisao zivota
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:21   #32
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post


a ove situacije gdje mama rodi dijete kceri, to mi je tek strasno.
u takvoj situaciji zakaj forsat tako nesto a priori pomaknuto umjesto da usvojis dijete?
zato što je to djete koje ti je rodila mama ipak tvoj genetski materijal - tvoja ja jajna stanica koja je oplođena sa spermom tvoga muža

Frupy ne ide ovo što ću sada reći tebe osobno da se ne osjetiš prozvana ili pogođena, ali kad odeš malo dalje od idilične situnacije gdje se poseksaš sa mužem i ostaneš trudna, onda su ti svakakve pomaknute situnacije sve više i više prihvatljive, počevši sa donacijom sperme, donacijom jajne stanice, pa nastavno na surogat majčinstvo i slično...

Nekome je pomaknut MPO, nekome donacija... you get the picture
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:29   #33
Oboje smo se vezali za dijete čim smo skužili da postoji šansa da sam trudna. Da je ispalo da nisam, već tad nam ne bi bilo svejedno i pogodilo bi nas.
Ali to je iz kuta ljudi koji su željeli dijete baš za sebe.

Samo ipak ne bih tako olako rekla nekome da onda posvoji, znam nekoliko ljudi koji su se jako namučili i načekali da na taj način postanu roditelji, nije mi baš neka jako pouzdana metoda.

Kako je problematika surogata uopće regulirana u Hr?
Ni ciljano posvojenje još ne postoji, to da biološki roditelji kažu kome dijete ide? Možda ipak neka opcija za članove obitelji? Ili samo u slučaju smrti roditelja?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:32   #34
Nema surogata još, ni u jednom ni u drugom slučaju

ciljeno posvojiteljstvo funkcionira unutar obitelji u slučaju smrti ili oduzimanja roditeljstva iz bilo kojeg razloga
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 15:11   #35
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jao, da vidim da netko misli da mu je zivot bez djece besmislen dala bi mu pokoln bon za psihijatra. svakako ne bi rodila i dala dijete u ruke nekome kome ce ta djeca biti jedini smisao zivota
a kako ti zvuči glavni?

imam prijateljicu koja je super, svestrana, ima gomilu interesa i hobija, jako sretan brak, ali već se godinama bori s neplodnošću. ona je stvorena za ulogu roditelja, ja je vidim kao majku bez djeteta. i bez imalo patetike priznaje da joj se iz ove perspektive budućnost (četrdesete i pedesete godine) čine potpuno prazne i tmurne bez djeteta/djece.

nije depresivna, nema psihički poremećaj, samo je bez djece duboko nesretna.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 15:18   #36
ne znam, ne mogu ja to shvatiti. ne samo za djecu nego bilo sto da ti je tako vazno da ti zivot bez toga bude duboko nesretan.
da 20,30,40 godina patis i nesretan si zbog toga sto nemas nesto sto si si zamislio.
bio to muskarac, dijete, novac....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 15:31   #37
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne znam, ne mogu ja to shvatiti. ne samo za djecu nego bilo sto da ti je tako vazno da ti zivot bez toga bude duboko nesretan.
da 20,30,40 godina patis i nesretan si zbog toga sto nemas nesto sto si si zamislio.
bio to muskarac, dijete, novac....
pa sad dijete usporediti sa novcem al kužim šta hoćeš reći

evo, ja za sebe mogu reći da recimo nisam uspjela dobiti djete, bila bi nesretna
zabavila bi se ja sa nečim u životu ali ne bi bila kompletno sretna

isto tako sam sigurna da se mom djetetu ne daj bože nešto dogodi, ja to ne bi uspjela preživjeti i ići dalje...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 15:37   #38
a kompletno sretna jbg, nitko nije kompletno sretan. pogotovo ne stalno, 24/7.
referirala sam se na ljude kojima je zivot nesretan jer nesto nemaju, koji jesu zbilja duboko nesretni godinama i godinama jer nesto nemaju.
sto god da to bilo, sasvim je sad svejedno jel dijete u pitanju.
mislim da su to fiksacije i da to nije zdrav mindset
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 19:17   #39
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a kompletno sretna jbg, nitko nije kompletno sretan. pogotovo ne stalno, 24/7.
referirala sam se na ljude kojima je zivot nesretan jer nesto nemaju, koji jesu zbilja duboko nesretni godinama i godinama jer nesto nemaju.
sto god da to bilo, sasvim je sad svejedno jel dijete u pitanju.
mislim da su to fiksacije i da to nije zdrav mindset
Samo sam se dosla sloziti sa svime sta je Summer napisala u zadnjim postovima
Razumin da se ljudi trude, nemam nista protiv MPO, ali mislim da nekad treba podvuc crtu, jer stvari postaju gadljive i protuprirodne.

Imam u bliskoj obitelji par koji nema djecu (ne znam razlog, ne zele pricat o tome), i od svega me nervira kad me pitaju neki ljudi "a zasto ne idu na umjetnu"
Jer zivot bez djece nema smisla.
A zasto bi to bilo tako? I nije li to usko razmisljanje??
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 19:46   #40
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Samo sam se dosla sloziti sa svime sta je Summer napisala u zadnjim postovima
Razumin da se ljudi trude, nemam nista protiv MPO, ali mislim da nekad treba podvuc crtu, jer stvari postaju gadljive i protuprirodne.

Imam u bliskoj obitelji par koji nema djecu (ne znam razlog, ne zele pricat o tome), i od svega me nervira kad me pitaju neki ljudi "a zasto ne idu na umjetnu"
Jer zivot bez djece nema smisla.
A zasto bi to bilo tako? I nije li to usko razmisljanje??
Pa ne znam, svi mi.koji pisemo tu imamo djecu I realno ne znamo kako je tim ljudima.

Zasto bismo imali pravo prosu&ivati sto je njima potrebno za srecu? Sto je ikomu potrebno za srecu...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.