Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2016., 17:24   #81
Quote:
Realista_ZG kaže: Pogledaj post
Ne možeš uopće uspoređivat Arenu koja je pay per view i Eurosport koji je svugdje u osnovnoj ponudi, a besplatano ga mogu gledat svi koji imaju satelitsku antenu. Zato je puno ljudi ogorčeno
Otkad je to Arena PPV? Pay-per-view je plaćanje po određenom sadržaju. Recimo ide neki prijenos boksa, ti to kupiš za 30 kuna i gledaš samo taj boks. Iako MAX TV nudi određene sadržaje koje idu na Areni i kao PPV sadržaj (iliti kako on to naziva "plati pa gledaj"), sama Arena tako ne posluje tj. ti kad se preplatiš na određeni sportski paket koji ima Arene - dobivaš SAV sadržaj koji ide na tom kanalu, nema dodatnog zahtjeva za plaćanjem.

Sama Arena je paytv kanal jednako kao i Eurosport, u kojem paketu se ona nalazila - sasvim svejedno. To što je njemački Eurosport FTA na satelitu ponovno ne znači ništa, taj kanal je prije svega namijenjen njemačkom govornom području, probaj naći neki Eurosport sa engleskim komentarom (ili na hrvatskom) da je FTA na satelitu. Takvog nema. Operater plaća Eurosport po broju pretplatnika jednako kao i svaki drugi kanal koji se nalazi u paketu. To što je on negdje FTA na satelitu ne čini ga manje vrijednim, a posebno ne besplatnim za uvrštavanje u paket (da samo znaš koliko ima "velikih" kanala koji su na nekom satelitu FTA)

A što se osnovnog paketa tiče na kojoj ESP inzistira - to je politika samog distributera. Imamo samo u regiji X takvih primjera gdje su recimo SportKlub i Pink takve uvjete davali operaterima po BiH, tj. inzistirali da se kanali nalaze u osnovnom paketu - pa na kraju su mnogi takvi dogovori propali. Uvrštavanjem određenog kanala u osnovni paket povisuje cijenu paketa koji operater izdvaja za taj paket, što mu onda naravno direktno smanjuje dobit (ukoliko naravno sa druge strane ne poveća cijenu osnovnog paketa prema korisniku) te je sasvim logično da operateri više vole određene kanale razvrstati po raznim paketima. Ako imam budžet od 20 kuna za osnovni paket a ESP 1 košta 30 eurocenti po korisniku (toliko je koštao davne 2009. godine i bio je uvjerljivo jedan od najskupljih kanala u osnovnom paketu, danas je sigurno ta cijena nekoliko puta veća, posebno kada je sad došla lokalizacija), to onda znači da će ostati manje love za druge kanale u osnovnom paketu, pa je naravno operaterima lakše ga uvrstiti u dodatni paket ili tražiti od distributera da snizi cijenu.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 18:14   #82
Da li postoji ikakva mogućnost da se preko kabelske i dalje dobiva program na engleskom? cijeli život sam naviknut na strane komentatore, ova naša lokalizacija mi je žešće sranje
Gomez is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:08   #83
Ovisno o operatoru. Neki operatori imaju opciju promjene jezika (u STB-u).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 22:23   #84
Vidi opciju Audio na daljincu ili STB-u (uglavnom je ta opcija).
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:37   #85
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Da li postoji ikakva mogućnost da se preko kabelske i dalje dobiva program na engleskom? cijeli život sam naviknut na strane komentatore, ova naša lokalizacija mi je žešće sranje
Za ostale operatere ne znam, ali na B.net Facebooku su danas odgovorili da nisu u mogućnosti ponuditi izbor jezika...


https://www.facebook.com/bnethr/post...55484869154307
joule1309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 21:22   #86
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Da li postoji ikakva mogućnost da se preko kabelske i dalje dobiva program na engleskom? cijeli život sam naviknut na strane komentatore, ova naša lokalizacija mi je žešće sranje
Ne znam za kablovsku, ali na Totalu (satelitska) još uvijek ima opcija s engleskim komentatorima. Štoviše, na Eurosport 1 još uvijek nije ni stigla opcija s hrvatskim komentatorima
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 09:06   #87
Ono što bi svima trebalo biti jasno je to da je svima koji se nalaze u ovoj priči dobit ( čitaj LOVA ) na prvom mjestu ;
kako Max-TV-u ( T-comu ) tako i vlasniku Eurosporta.
Gdje će kanali biti, u osnovnoj ponudi ili nekom paketu stvar je dogovora i financijskih akrobacija između stranaka.
Ukoliko bi Eurosport dobio više novaca s time da mu kanali u Max-u budu u nekom posebnom paketu sumnjam da bi se bunili, naročito sada kada su najzad pristali na lokalizaciju.
Drugo je pitanje da li bi se to Max-TV-u isplatilo....
I najzad, što netko uistinu misli da bi došlo do lokalizacije na hrvatski koja i nije tako jeftina da ne postoji neki oblik garancije da će se Eurosport vratiti na platformu koja drži 2/3 IPTV i satelitskog tržišta u Hrvatskoj?
Nemojmo biti tako naivni, na kraju je to sve ipak samo posao.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 16:44   #88
Upravo mi se na Vip TV-u pojavila obavijest o lokaliziranom Eurosportu.

Vrlo zanimljivo, kad se sjetim koliko je samo lokalizacija u međuvremenu napravljeno (od uvođenja sinkronizacije za Nick koji je praktički najgledaniji kabelski kanal u HR i bilo je uvijek bezbroj upita za njega "kada će hrvatski na Nick kod Vipa") pa do uvođenja nekih daleko bitnijih kanala u paket i ovakve obavijesti nisu NIKADA slali na ekran, a sad su to napravili za Eurosport, i to još dok nisam uopće ni gledao taj kanal. Ili je to nekom nadobudnom tehničaru "big deal" pa odlučio poslati obavijest i podijeliti svoje veselje sa svima

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 11:29   #89
Jučer sam skužio da su na Eurosportu 1 i na Totalu stavili opciju hrvatskih komentatora. Ali izbacili su opciju engleskih i srpskih komentatora, hrvatska opcija je sada jednina. Na Eurosportu 2 uz hrvatski komentar postoje opcije i drugih komentatora, uključujući i engleski.

Inače, gledao sam malo jučer susret dvije Borussije, dok nije počelo Barca-Real i komentator je bio naš EC

https://www.facebook.com/buljio/
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:42   #90
Ne znam da li netko s hrvatskog Eurosporta prati ovu temu, ali jedna mala sugestija za komentatora koji je radio prijenos muškog finala iz Sydneya. Nema potrebe nagađati na kojem mjestu će neki igrač biti na novoj ATP listi u ponedjeljak jer postoji internetska stranica gdje se to može vidjeti.

Evo
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:50   #91
Počeo se Vip/Bnet oglašavati uz Eurosport reklame, pa zar je dotle došao da je Eurosport od jednom postao tako bitan kanal otkako je na hrvatskom ... pun je grad Australian Open reklama na Eurosportu kao da je u najmanju ruku SP u nogometu

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 19:28   #92
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
pa zar je dotle došao da je Eurosport od jednom postao tako bitan kanal otkako je na hrvatskom ...
Meni je jezik sporedna stvar, bitno mi je da gledam Grand Slam turnir!

Iako ga neću baš puno gledati uživo jer su u krivoj vremenskoj zoni, ali to je već druga priča...
joule1309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:42   #93
Za vas koji imate Eurosport pitanje: emitira li se Afrički Kup Nacija?
IllegalArgument is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:54   #94
Ja ga ne vidim a imam 2 kanala eurosporta
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:45   #95
Quote:
arial-black kaže: Pogledaj post
Ja ga ne vidim a imam 2 kanala eurosporta
i ja sam jucer u kaficu vrtio programe i na nijednom eurosportu nije bilo utakmice otvaranja. Mislio sam da je to zbog tpga sta nije lokaliziran.

Ocito nismo nista izgubili s izbacivanjem iz MaxTV-a
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:18   #96
Afrički kup nacija je na Areni.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:45   #97
Kao prvo: totalno mi je sranje kad Eurosport prenosi GS-ove jer prenose malo mečeva, uglavnom iste tenisače i tenisačice (one najbolje/favorite/i slično) i onda stalno repriziraju iste mečeve. Draže mi je bilo dok je SportKlub imao prava pa sam mogao gledati i mečeve koji se smatraju nezanimljivima (ako je teren bio pokriven kamerama).

Kao drugo: vjerojatno sam jedan od rijetkih, ali ne mogu slušati Dušanovića i njegovo svršavanje na Čilića.
Današnji mu je zaključak bio otprilike: dobro da je Evans pobijedio Tomica kad je već pobijedio Čilića.
DoubleVision is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:43   #98
jel eurosport player ima hrvatske komentatore i kakva je kvaliteta slike?
miljenko34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 00:10   #99
Ako se iz hrvatske spajaš (tj. sa hrvatskom IP adresom) imaš hrvatski audio, sa francuskom adresom - francuski, mađarskom - mađarski, dok recimo sa srpskom adresom možeš birat hoćeš srpski ili engleski. Dakle sve ovisi odakle se spajaš. Iako glupo što nisu svuda dodali taj audio izbor jezika (gdje to stream dozvoljava) na engleski kao što to imaju Srbi, no valjda to ovisi o zastupniku kanala na tom području. Taj srpski ESP ide i u BiH pa valjda misle da tamo neki ne žele čuti srpski pa su dodali i engleski za svaki slučaj.

hrvatski


srpski (klikneš na "SR language" i pojavi ti se "ENG")


Kvaliteta slike je 360p, 404p, 720p. Sve u svemu jako dobra, stream je sa ESP HD kanala preuzet.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 19:40   #100
Ok, ja ne znam tko komentira atletiku sad tijekom prvenstva, ali ta osoba fkt nije za biti komentatorom.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.