Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2015., 15:22   #1
Alison i Coursera i slične stranice u Hrvatskoj

Isprike ako je nešto slično već bilo.

Da li se u Hrvatskoj priznaju certifikati sa spomenutih stranica? Tj., da li su prepoznati od strane poslodavaca? Je li netko dobio posao u Hrvatskoj na temelju tih certifikata?

Zanima me jer namjeravam početi "studirati" na tim stranicama za svoj gušt ali bih volio možda jednog dana od tih certifikata imati i neke koristi.

Zahvaljujem na odgovorima.
Rockerion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 08:09   #2
Sluzbeno ne. Nesluzbeno ovisi od firme do firme. Osobno bi na to gledao kao zelju za ucenjem i proaktivnost tako da je to plus
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 08:21   #3
Quote:
technorocker1 kaže: Pogledaj post
Sluzbeno ne. Nesluzbeno ovisi od firme do firme. Osobno bi na to gledao kao zelju za ucenjem i proaktivnost tako da je to plus
imam nekoliko ceritifkata ali su mi vezani uz hobi a ne struku, no kod zapošljavanja nekoga bi mi to svakako bio plus
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:08   #4
Ima nekih novosti na temu?

Ja sam slucajno otkrio Alison, i kao navode da se njihove diplome priznaju, al ne znam kak je opcenito situacija?

TNX
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 07:17   #5
ja ti mogu reći da je meni Alison možda bio + u Kolumbiji
e sad pošto sam ionako stranac, tko zna,ali su me pitali baš za to što sam tamo završio jedan kurs
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 16:14   #6
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Ima nekih novosti na temu?

Ja sam slucajno otkrio Alison, i kao navode da se njihove diplome priznaju, al ne znam kak je opcenito situacija?

TNX
Kako to misliš priznaju? U stilu da ćeš doći na Zavod za zapošljavanje i da će ti tamo lupiti neki žig? Ili da se priznaju u stilu da ćeš doći kod nekog poslodavca i da će on znati što je "Alison"?
Ni jedno ni drugo se neće desiti.
Jedino kako ti takav sajt može pomoći je da kod njih završiš kurs iz nečega što je relevantno tebi direktno u životu/profesiji i da od toga imaš direktne koristi: npr. da možeš početi svakodnevno primjenjivati na poslu. Ali ime "Alison" neće nikome značiti da si ti sad odradio nešto posebno. Eventualno (ali ovo je veliki "eventualno") će poslodavcu reći da se trudiš na samousavršavanju. Čak ni mlađi poslodavci / zaposlenici u ljudskim resursima nemaju pojma kakve sve moderne digitalne opcije obrazovanja postoje.
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 11:54   #7
Da li se "priznaju" tečajevi...

Priznaju se znanja i vještine. Reci poslodavcu što znaš i možeš raditi, nemoj mu nabrajati tečajeve koje si završio u nadi da će jednog od njih "priznati".
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 02:50   #8
pa znanje se i stječe putem tih tečajeva
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:47   #9
Pa to i je moja poanta.

Zašto je bitno da li se "prizna" tečaj? Jednostavno reci poslodavcu "znam to i to" i gotovo. Kog briga gdje si koji tečaj završio.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.