Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 23:37   #1
Preporuka za učenje stranog jezika

Društvene sam struke i troumim se oko upisa tečaja jednog od ovih jezika - njemački, talijanski i francuski. Znam neke osnove talijanskog, dok od preostala dva nemam nikakvog predznanja. Osobno me najviše privlači španjolski, ali kako nemam love na bacanje ipak bih upisala jezik od kojeg ću imati neke koristi.
Što mi savjetujete ? Hvala
oblačna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:16   #2
Pa što za tebe znači korist od stranog jezika? Ako se planiraš preseliti u Hispansku Ameriku, najbolji je španjolski. Ako ideš na rad u Njemačku - njemački.
Ja osobno radim s dva romanska jezika i imam itekako koristi od njih.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 14:52   #3
Quote:
oblačna kaže: Pogledaj post
Društvene sam struke i troumim se oko upisa tečaja jednog od ovih jezika - njemački, talijanski i francuski. Znam neke osnove talijanskog, dok od preostala dva nemam nikakvog predznanja. Osobno me najviše privlači španjolski, ali kako nemam love na bacanje ipak bih upisala jezik od kojeg ću imati neke koristi.
Što mi savjetujete ? Hvala
Ako želiš komunicirati na globalnoj razini, onda ti je preporučljivo znanje iz Engleskog. Ako se želiš odseliti u neku drugu državu, onda ti preporučam učenje jezika namijenjenih za tu državu.
Imaš Vodnikovu, Berlitz i još neke privatne ustanove, na kojima možeš izučavati više jezika.

Ako se baviš prijevodom na više jezika, onda će ti dobro doći tečaj za više jezika.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 01:34   #4
Planiram jednog dana se preseliti u Švicarsku, negdje u njemačko govorno područje pa sada usavršavam njemački. Neke osnove znam, ali želim barem do B1 dogurati. Puno mi je teži od engleskog, ali ne dam se. Čak uzimam privatno instrukcije, još imam energije učiti.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.