Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2003., 15:41   #41
Pasivno zaleđe je opet zaleđe!!!
Golman mora paziti na dodatnog igrača, pa ga to ometa.

A kad bi se linija zaleđa postavila negdje između 16m i centra, Estonija i ost. bunker momčadi bi profitirale, jer ih bolja momčad ne bi mogla stisnut na polovicu.


Mislim da sam čuo Beusana kako spika o mogućnosti da se svira ZALEĐE samo ako su iza 2 ili više igrača, što je opet glupost!
Ili nisam dobro pratio izlaganje?
__________________

.


prodajem: Pearl Jam: Ten i No Code
snowboard
beheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 20:11   #42
Quote:
young.but.dead kaže:
pa Platone zato i ne predlažem neke turbo promjene nego par MALIH novih pravila
...a cuj,ovaj tvoj drugi prijedlog takav da bi igraci mogli trcati po tribinama kada je lopta u zraku.Hmmm, to mi se cini kao jedna od vecih promjena,to znaci odmah da je u zraku igraliste enormnih dimenzija.A ako igrac zonglira nogom je li lopta u zraku,sta onda dobivamo,daj malo razmisli?
__________________
dodjem tiho,unesem nemir,odem tiho
Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 21:18   #43
Quote:
beheaded kaže:
Pasivno zaleđe je opet zaleđe!!!
Golman mora paziti na dodatnog igrača, pa ga to ometa.
Da, al kaj ak je u ofasjdu netko u samom kutu terena koji se npr. mirno vraća prema nazad bez namjere da utječe u igru..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 21:37   #44
robybaggio, ti si ovdje vec odavno u offsideu

Zaledje, kaj ne ))
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 20:29   #45
Quote:
Vanja oko panja kaže:
robybaggio, ti si ovdje vec odavno u offsideu

Zaledje, kaj ne ))
Pa cuj, bar ne zivim u iluzijama da je Hajduk prvi. Odi navijaj za Sahtjor
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 20:32   #46
Kad smo vec kod "inovativnih" pravila zasto ne bi uveli dvije lopte u igru? Bilo bi zabavnije...
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 20:42   #47
Quote:
Bak kaže:
...a cuj,ovaj tvoj drugi prijedlog takav da bi igraci mogli trcati po tribinama kada je lopta u zraku.
A jeste možda razmislili da se samo igrač može bacit, a da nesmije stat van ak oće loptu?? :-)))))
__________________
Ustahien
Ustahien is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 22:12   #48
Quote:
Ustahien kaže:
A jeste možda razmislili da se samo igrač može bacit, a da nesmije stat van ak oće loptu?? :-)))))
...e hebi ga sad,ovo su vec varijacije na temu
Mislim da bi im trebali ugradit kakav turbo u guzicu tako da ipak sve to bude interesantnije!
__________________
dodjem tiho,unesem nemir,odem tiho
Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 22:14   #49
Quote:
robybaggio kaže:
Pa cuj, bar ne zivim u iluzijama da je Hajduk prvi. Odi navijaj za Sahtjor
__________________
dodjem tiho,unesem nemir,odem tiho
Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 23:26   #50
Hajduk je prvi u nasim srcima, a u Mamicevoj nogometnoj ligi pozicija i nije bitna.

Sahtjor ili ne, Hajduk svake godine izbaci po jednog reprezentativca.
Dinamo izbaci samo prljavo rublje, redovno
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 23:50   #51
Quote:
Vanja oko panja kaže:
Hajduk je prvi u nasim srcima, a u Mamicevoj nogometnoj ligi pozicija i nije bitna.

Sahtjor ili ne, Hajduk svake godine izbaci po jednog reprezentativca.
Dinamo izbaci samo prljavo rublje, redovno

Jezi ga, kad se ne peru, a kaj im drugo preostaje?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 01:28   #52
Quote:
Vanja oko panja kaže:
Hajduk je prvi u nasim srcima, a u Mamicevoj nogometnoj ligi pozicija i nije bitna.

Sahtjor ili ne, Hajduk svake godine izbaci po jednog reprezentativca.
Dinamo izbaci samo prljavo rublje, redovno
Eh momci...ne tako davne 1998. Dinamo (tadasnja Croatia) je bio klub s najvise prijavljenih igraca na Svjetskom nogometnom prvenstvu. Vise i od Intera...Hajduka pogotovo.

P.S.: Puno srece Srni i Pletikosi u Ukrajini. Nadam se da su ponijeli debele "bicve" jer je zima tamo ostra...
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 14:01   #53
Pogriješio si s Interom. Puno točnija prispodoba bili bi CSKA, Steaua… Vojni i policijski klubovi u koje je po zadatku moralo ići sve što vrijedi u državi.
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 02:00   #54
ma sta ce nam nova pravila? ko da ih nema dosta i sad. nova pravila donose gubitak pravog nogometa
Guyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 04:07   #55
Citao sam da ce FIFA na slijedecem omladinskom SP-u uvesti pravilo da se nakon prekrsaja lopta prinese 10 metara prema protivnickom golu.


Od drugih pravila bi bilo dobro da se napravi pauza ako koji igrac mora u wc, ono, ubace reklame, ili cheerleaders, ili izvlace loto dok se igrac ne vrati
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 17:38   #56
1. offside bi stavio na 25 metara od gola
2. aut se izvodi nogom
3. letece izmjene
4. slobodnjaci bez zivog zida
travno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 19:50   #57
Meni je uvijek bio dosadan sam koncept u kojem se 22 igraca bori za jednu loptu. Ja bi svakom igracu dao po loptu pa nek onda igraju.
__________________
Boli, a? Mora da boli.
Bacterion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2003., 16:39   #58
Quote:
travno kaže:
2. aut se izvodi nogom
3. letece izmjene
4. slobodnjaci bez zivog zida
2. To bi bile nadoknade od 15 minuta na kraju poluvremena.. Svaki aut u blizini gola bi bio ko korner..
3. Mislim da bi nastao kaos u blažem smislu riječi..
4. Pa to nije pravilo.. To je stvar izbora momčadi.. Kako ćeš uopće to nekome zabraniti??
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 15:49   #59
Izmjene nogometnih pravila

Svi smo svjedoci u posljednjih par godina kako je nogomet postao brz i snažan sport.
Utakmice gledamo skoro svaki dan.
Ritam nedjelja i srijeda je već klasika. Ili subota i utorak.
Nerijetko gledamo utakimce i ponedjeljkom (tko ima digitalnu pa prati prijenose utakmica koje se iraju ponedjeljkom).

I sve je to nama gledateljima super. Hm, bilo bi još bolje kada bi na Maksimir i Poljud dolazili i gledali dobre i zanimljive tekme, protiv atraktivnih, pa i manje atraktivnih protivnika.

Ali, taj strašni ritam utakmica.
Ritam koji se igra na utakmicama. Presing od prve do devedesete minute troši, i to strašno igrače.
Pa onda se pojavljuju razni problemi. I u nacionalnim prvenstvima, ligi prvaka, kupu Uefe, a da ne govorim kako su domaći kupovi kod većine postali tek nekakvi treninzi na koje šalju b timove. Pa smo tako svjedoci ispadanja velikih od vrlo malenih.
Razlog je i jasna. Novac.

Evo, i na Forumu je aktivirana tema "balkanske lige" ili nekakve regionalne lige. Sve radi boljeg nogometa, atraktivnijeg, uzbudljivijeg.
Ali, kako to ostvariti ako igraš npr. u Ligi prvaka ili Kupu?
Kako to ostvariti ako u nacionalnom prvenstvu želiš dvostruku krunu?
Teško bi se našao slobodan termin, a još teže bi bilo igračima.
Zamisli te ovu situaciju:
Dinamo ili Hajduk,ili neki treći naš klub (zašto ne!) je prezimio u Kupu Uefa.
Dolazi mu jaka utakmica u nacionalnome prvenstvu, jaka u reginalnome, a ništa manje važna niti u Kupu, domaćem, a i Uefa. Sve to u dva tjedna.
Tu su putovanja, tu su četiri vrlo važne utakmice. Ali i problemi. Ozljeđena su npr. dva vrlo važna igrača. Jedan važan je suspendiran.
Za svakog trenera koma!

Mislim da nije samo riješenje u sustavima natjecanja koje Uefa mijenja.
Jer, tu su i kvalifikacije za EP, kvalifikacije za WC, prijateljske međunarodne utakmice.
I sve to je vrlo naporan i strašan tempo za igrače.
Otuda i pojava da se oni važni ili najvažniji igrači u klubu sve više oglušuju na pozive reprezentacija u nekakvim ,manje važnim natjecanjima ili prijateljskim utakmicama. Jasno, to je manje važno za klubove, za repku nije. Manje važno je i za igrača, jer se treba odmoriti i jer novac zarađuje u klubu, a ne u repki.

Što treba mijenjati?

Osobno, onako laički, ja bih mijenjao više stvari u nogometnim pravilima.
Prije svega uveo bih četiri izmjene umjesto tri, u te četiri ne bih ubrajao izmjenu golmana.
Mislim da bi bilo vrlo važno i dobro kada bi se u svim natjecanjima, osim možda u reprezetativnome, ograničio broj nastupa svim igračima. Tako npr. jedan igrač ne bi mogao igrati više od 70% utakmica koje njegov klub igra ili u Ligi prvaka, ili u Kupu Uefe ili u regionalnoj lizi (ako je formirana) ili u nacionalnome prvenstvu.
Time bi se oni "ključni" igrači malo manje trošili, a i oni koji možda i nisu tako loši mogli bi doći do izražaja i pokazati što znaju.
Nije li ove sezone Juve pokazao kao se može dobrom rotacijom gurati odlično na svim bojištima - a i reprezentativci su igrali konstanto za svoje klubove.
Takva, prislina rotacija, bi u mnogome pomogla afirmaciji i drugih igrača, odnosno brizi trenera a i kluba da imaju što bolje igrače i na igralištu i na klupi. I većina bi igrala!

Samim tim i kandidata za reprezentacije bi bilo više. Pa se ne bi moglo lako dogoditi, ili se ne bi uopće dogodilo, ono što se dogodilo prošle godine Francuzima na WC.
Isto tako, mislim da bi se gledao i igrao bolji nogomet.
Jer, uvijek bi bilo svježih igrača, prostora za dokazivanje i nametanje treneru.
A vjerujem da bi nogomet malo dobio na lepršavosti i atraktivnosti.
Zaparvo, mnogi igrači tako ne bi doživjeli stagnaciju jer im to pravila ne bi dozvoljavala. Npr. Balaban bi igrao barem svaku treću utakmicu u Engleskoj, Rivaldu se ne bi moglo dogoditi ni u snu to što mu se dogodilo ili bi u našem prvenstvu igrali i oni klinci koji znaju nogomet ali nemaju priliku ili nemaju nekoga tko bi ih malo pogurao!

Jedna od važnih promjena bi bilo i uvođenje drugačijih pravila u suđenju.
Ja sam za "tehnologizaciju" sudaca. Barem za video konzultaciju. Tako bi se mogle izbjeći mnoge sudačke pogreške. Namjerne i nenamjerne! Osobito bi bilo važno da suci koji oštete neki klub lošim suđenjem dobiju novčanu kaznu (veliku) i da ih se baca u niži rang ili isključuje iz suđenja.
Trebalo bi sankcionirati i jače povlačenje za dres te prekršaje s leđa. Ja sam za svki strat s leđa za crvendaća i novčanu kaznu.
A za grube, osobito onekoji ozlijede teže igrača, velika novčana kazna i više (minimalno 4) utakmica ne igranja!

Evo, to bi bile neke moje ideje, razmišljanja.
Vjerojatno je to čista "tapija", al nešto bi se trebalo mijenjati.

Što vi mislite?
Imate li vi kakvih dobrih ideja?
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 17:08   #60
Ja bi ukinuo jedanaesterce..
U slučaju neriješenog rezultata igrao bi se jedan produžetak od 15 minuta (ako se igra 2 susreta ne bi bilo produžetka). I ako ostane neriješeno izvodili bi se penali kao u hokeju. Igrač bi sam išao s loptom na golmana sa određene udaljenosti i ima određeno vrijeme da zabije gol. Znači ne bi sve ovisilo o jednom udarcu.
To su talijani probali kao eksperiment na turniru u Milanu prije negdje 3-4 godine, pa su Inter i Juventus nakon neodlučenog susreta tako odlučili pobjednika.. Lopta bi se postavila na 35 metara i igrač je imao 7 sekundi da zabije gol. Meni je to bilo dosta zanimljivo.. Puno zanimljivije od penala.

Na žalost od tada više nisu to pokušavali..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.