Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 16:55   #21
Quote:
Khan kaže:
Uh, Ubik mi je bio jezivo dobar. Još se naježim kad se sjetim onih poruka napisanih na zidovima. I sam koncept je genijalna strava.
Evo, pod ovim i ja se potpisujem.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 20:25   #22
Bijah danas u Algoritmu, imaju nekakve dvije knjižice od Dicka (a baš sam zabrijao napokon pročitati "the man in the high castle"), e samo dvije!... glavno da ima pun kurac onih eragona i ostalih slikovnica
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 09:03   #23
Pa naruči preko Amazona, još će i jeftinije doći.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:22   #24
Još sam prestaromodan za to. Volim imati što manje posrednika između sebe i onoga komu dajem svoje novce...
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:35   #25
Quote:
Bijah danas u Algoritmu, imaju nekakve dvije knjižice od Dicka (a baš sam zabrijao napokon pročitati "the man in the high castle"), e samo dvije!... glavno da ima pun kurac onih eragona i ostalih slikovnica
Mene muci isti problem Ne kupujem preko neta, a u knjiznicama je jaaako mali izbor Dickovih djela..negdje ga uopce ni nemaju Inace ga obozavam..Ubik mi je super, citala sam i Scanner Darkly, Do Androids.., Tecite suze moje..itd. Ako netko zna neku knjiznicu s vecim izborom ili di se moze kupiti vise djela nek javi.. Iscrpila sam i Algoritam i antikvarijate kao opcije.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 18:25   #26
Imate free e-bookeove sa Dickovim djelima na netu...

I ja sam mislio da više volim čitat knjige koje mogu držati (čitam cijeli život), ali nakon što sam izvidio situaciju, sad mogu reći da je to predrasuda i većinom "u glavi" - e-booksi su mi sad i pristupačniji i praktičniji...

Pogotovo što se sa neta može skinut komplet script praktički svakog novijeg filma i serija po epizodama, što je nešto skroz ludo kad jednom počnete čitat...

Samo treba otkočit ručnu u podsvijesti i krenuti!
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 19:48   #27
Quote:
ijon kaže: Pogledaj post
Prevodim jedan Dickov roman for fun. Kako se posao bliži kraju palo mi je na pamet da bi možda neki izdavači bili zainteresirani da objave prijevod.
Roman je The Simulacra.
Ako neki zainteresirani izdavač čita ovo, bila bi presretna da mi se javi.
Optimistično!

Da sad vratim temu iz mrtvih. A šta mogu kad kasno palim sa tim općepoznatim sf-piscima.

Prvi kontakt s PKD: prošli semestar smo morali čitati Man in The High Castle za faks. Ok knjiga, al zapravo nije me baš oduševila dok nisam čitala neke eseje o njoj di bolje analiziraju svu tu kolonizaciju, I Ching itd. To je, onako, nekakav rubni SF - nema baš nekih gadgeta, slabo putovanja u svemir itd. ali naravno to bolje, jer ima više filozofije! Jupi-jej! (inače naime studiram tu groznu nauku).

Onda je slijedio Deus Irae, to mi je najbolja od njega, jer je blago patetična - tip bez ruku i nogu u naslonjaču koji vuče krava ide na hodočašće po spaljenoj Americi - di ćeš bolje. Za promjenu jedna duhovita knjiga, ali ne mogu se baš sjetiti nečeg. Karlton Lufteufel - super lik, najjače kad ga neki drugi lik tlači s nekakvom pričom, a on kaže: 'E baš si me sad podsjetio da nešto moram obavit' i ode u šumu srat

Dalje - Time out of Joint. Hmmm... Ragle Gumm... šta reć.. to je isto dobra knjiga. U biti ne želim baš ništa govorit o njoj za slučaj da će ju netko pročitat, a i jer sam ju pomalo zaboravila, ipak je prošlo kolko... 3 mjeseca da sam ju pročitala

Dalje - Galactic Pot-Healer. - treća knjiga koja ima u naslovu aluziju na travu. natjerala me da poželim radit keramiku. Blago jeziva.

E da, čini mi se da sam pročitala i Eye in the Sky al to je bilo prije nekih 5-6 godina, ako ne i više, dok nisam znala ni šta je SF.


Sad jedino šta mi ostaje za pročitat je Lies Inc. (samo to imaju u knjižnici, a na hrvatskom ne želim čitat). A te ebookove sam tražila ali ne baš uspješno. A ni nemam sad vremena.

Da li je ružno od mene ako mi je smiješna njegova biografija? Valjda nije. Pogotovo dio di su njegovi fanovi napravili androida s njegovim likom da bi ga - hm, hm, - izgubili u nekom avionu
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:26   #28
Meni je Time out of Joint izvrstan. Bizarna tema, ali odlična knjiga.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:58   #29
Nigdje nisam rekla da je loša, dobra je, makar zapravo nije gušt jer je prekratka
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 14:33   #30
Svim Dickoljupcima toplo preporučujem izvrstan esej Stanislava Lema o dotičnom u zadnjem broju Futuri.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 21:06   #31
Dick je car Sapienti sat
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 11:46   #32
Ima toga na netu? (Futura i Lem)
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 11:57   #33
Nema, ne znam da li je Futurin forum oporavljen. Negdje sam vidjela taj članak na engleskom...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 17:58   #34
Kaj Futura opet izlazi?
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 18:59   #35
Izlazi, da. Vrlo neregularno, doduše, ali urednica kaže da će biti bolje. Ima i jedna Dickova priča. Inače, citiram urednicu:
"recimo to ovako: uredničke ambicije su da se odmah vratimo na mjesečni ritam, s ogradom da je iz tehničkih razloga realnije očekivati dvomjesečni, bar neko vrijeme."

Zadnje uređivanje Begemotica : 09.06.2007. at 19:53.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 22:10   #36
Tko je sada urednica?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 10:13   #37
Milena Benini (roman "Kaos", ako nisi čitao).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 23:25   #38
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
"recimo to ovako: uredničke ambicije su da se odmah vratimo na mjesečni ritam, s ogradom da je iz tehničkih razloga realnije očekivati dvomjesečni, bar neko vrijeme."
Aha stvari joj kasne panika...
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 23:17   #39
I otvorim ja tako jučer "Man in the High Castle" i počnem čitati, kada već na prvoj stranici vidim posvetu:

"To my wife Anne, without whose silence
this book would never have been written."




Da li je u pitanju najduhovitija posveta ikada ili sam ja nešto krivo shvatio?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:36   #40
dobar je čovjek u visokom dvorcu


posebno skriveni židovi
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.