Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 20:30   #3601
Fakultet kemijskog sadržaja

Pozdrav svima.
Počeo sam s pripremama i planiram upisati nešto s kemijom. Ne mogu za sebe reći da sam onaj lumen za kemiju i da mi je to san od malih nogu, no dobar sam na natjecanjima i općenito mi ostali predmeti idu. Mala dvojba je što ne znam gdje se orijentirati dalje - fizika ili biologija? Oboje mi je zanimljivo, ali ajmo sad objektivno.
Vaša iskustva s pmf-om, pbf-om, fkit-om, farmacijom? Mogucnosti zaposlenja, program studija, pozitivne, negativne strane, sto zapravo nudi najbolje kvalifikacije?
Gledajući dalekoročno, ciljam na neki menadžment i marketing u ovoj industriji, neka dinamika pa može i istraživanje kao takvo.
Pmf mi nekak zvuci na cistu kemiju i gledam program, nekako mi nije zvučno.
Za farmaciju sam pricao s ljudima i nekako je previše nauke da bih na kraju se prepuštao riziku postajanja ljekarnikom, kažu mi ako vec ta grana odi radije za biotehnologijom. Fkit navodno nije toliko jak što se tiče ljudskog kadra u njemu navodno (završavaju tamo ljudi koji nisu prvi izbor mogli), iako mi on možda najbolje zvuči.

Sad vi. Unaprijed vam zahvaljujem!
didabaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 00:14   #3602
Ja bih uvijek farmaciju, a sad kako ko voli.
Ako nisi "onaj lumen za kemiju" i ne misliš ići na znanstveni smjer kasnije, farmacija bi bila taman negdje ne pre zahtjevna, a opet prilično isplativa.
Samo što se tebi ne sviđa raditi u ljekarni, a to je već drugi "problem".
S obzirom da je to solidno plaćen posao, ugodan, a (za naše prilike) nije ga nemoguće naći, magistri farmacije su već dugo traženi. Jedan od mnogih fakulteta koje ću upisati u nekom drugom životu.

No, uglavnom, nemam nikakvih drugih korisnih savjeta, sori.
Ono što primjećujem je da nitko koga znam sa diplomom PMF-a kemije nema posao godinama. Farmacija je druga priča.
Ni za KTF/FKIT ništa ohrabrujuće nisam čula, ni za sam studij ni za kasnije zapošljavanje.

Sjećam se kako su mene ljudi odgovarali od nauma da upišem kemiju i biologiju. Uf. Ali ne bi ih poslušala da mi je to bio prvi izbor, naravno.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:43   #3603
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Ovisi što radiš. Najviše ljudi u ljudskim potencijalima radi u regrutaciji i selekciji i to začas postane zamorno i monotono - traženje ljudi određene struke/iskustva, postanje oglasa po svim mogućim stranicama, primanje prijava, screening životopisa, zvanje na testiranja, testiranje, korigiranje testova, intervjui itd - to zna brzo dosaditi.

No, organizacijska psihologija stvarno nudi puno više toga. Razvoj i edukaciju osoblja , kreiranje dobre poslovne politike, povećanje produktivnosti, motiviranje radnika, razvijanje sustava nagrađivanja i još puno, puno toga Mislim da mi to ne bi dosadilo nikad

Također, možemo raditi i u marketingu, istraživanju tržišta... Mogućnosti je bezbroj.

A ja stalno slušam neke aktualne primjere kako ljudi s diplomom psihologije budu godinama nezaposleni, da puno puta ne mogu ni odradit onu jednu godinu prakse koja treba za dalje itd itd. Pa me to malo plaši
crashandcigars is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 20:16   #3604
Quote:
crashandcigars kaže: Pogledaj post
A ja stalno slušam neke aktualne primjere kako ljudi s diplomom psihologije budu godinama nezaposleni, da puno puta ne mogu ni odradit onu jednu godinu prakse koja treba za dalje itd itd. Pa me to malo plaši
Garancije nema, ni za jednu struku. I je, puno nas je, posebno u Zagrebu otkako su tu tri studija psihologije. Ali velika većina toga ovisi o tebi - koliko se trudiš tokom faksa, koliko se povezuješ s ljudima i slično. Ne možeš sjediti doma s diplomom i čekati da ti netko ponudi posao iz snova. Mislim, možeš, nije zabranjeno, ali teško da ćeš dočekati.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 22:47   #3605
Pozdrav! Zanima me vaše mišljenje o studiju komunikologije; isplati li se ili ne? Kakva je potražnja na tržištu rada? PR?
Po opisu studija, djeluje mi konkretnije od samog novinarstva,a ujedinjuje i odnose s javnošću. Što vi mislite? Hvala
teatralana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 09:51   #3606
Ovako zanima me da li je bolje upisati elektrotehniku ili racunarstvo? S kojim je lakse nac posao, s kojim je bolja placa, koji je tezi?
Tntntn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:17   #3607
Quote:
Tntntn kaže: Pogledaj post
Ovako zanima me da li je bolje upisati elektrotehniku ili racunarstvo? S kojim je lakse nac posao, s kojim je bolja placa, koji je tezi?
Što te više zanima? Po meni elektrotehnika jer i sa diplomom elektrotehnike se možeš baviti računarstvom, suprotno ne ide baš(pogotovo ne energetikom), automatikom možeš i kao računarac. Napravi kombinaciju. Prve 3 god. elektrotehnike, a master na računarstvo pa eto imaj obje diplome.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 09:50   #3608
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Što te više zanima? Po meni elektrotehnika jer i sa diplomom elektrotehnike se možeš baviti računarstvom, suprotno ne ide baš(pogotovo ne energetikom), automatikom možeš i kao računarac. Napravi kombinaciju. Prve 3 god. elektrotehnike, a master na računarstvo pa eto imaj obje diplome.

A onda bi mi to mozda bilo najbolje(tako kombinacija jer jos ne znam tocno sta bi pa mogu kasnije donjest odluku), hvala ti
Tntntn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:35   #3609
Kulturologija - knjižničarstvo ili informatologija?

Trebam savjet, mišljenje. Željela bih u Osijeku upisati ili knjižničarstvo ili informatologiju. Sto je po vama bolje i na sto je lakse upasti?
bibliotekarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 14:52   #3610
Informatologiju, veće mogućnosti zapošljavanja.
Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:11   #3611
Pozdrav, ovako želim upisat elektrotehniku u os, i sad me zanima dal da idem na sveučilišni studij ili da idem na stručni studij(elektroenergetika?? Koje je bolje da upisem? Koje su prednosti jednog i drugog? Hvala unaprijed na odgovoru.
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 00:35   #3612
ljudi,....

ovako ove godine upisujem fak,iz bosne sam i moram na drzavnu maturu
mozete li mi preporuciti neke faxove koji imaju veze za fizikom i kemijom.....eventualno s biologijom ) a na koje je prilicno lako upast ? ne bjezim od ucenja dobru cu se pripremit,ali eto na medicinu i kad se odlicno pripremis male su sanse da upadnes jer veza puno igra ulogu...tako da koji biste mi vi preporucili a da ima veze s fizikom i kemijom i da su velike sanse da me prime ??
AnnewellX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:54   #3613
Quote:
AnnewellX kaže: Pogledaj post
ali eto na medicinu i kad se odlicno pripremis male su sanse da upadnes jer veza puno igra ulogu..
Naučiš dobro za maturu, razvališ je i upast ćeš na medicinu bez problema, given da imaš dobre ocjene, a ne trojke. Nema tu nekog filozofiranja.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 21:59   #3614
što odabrati

Dobar dan.Koji faks je bolje odabrati, javna uprava na pravu, ili upravljanje u kriznim uvjetima- veleuciliste velika gorica? Koja diploma vise vrijedi. sto se moze s ovim radit upravljanje- koja zanimanja. jel postoji to ko zanimanje
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 12:01   #3615
S javnom upravom defakto možeš radit u državnoj upravi,dok s upravljanje u kriznim uvjetima u HGSS valjda pretpostavljam

Mislim da prva diploma ipak više vrijedi,svi znamo kolike su plaće u državnoj upravi..
Ako imaš avanturistički duh i voliš spašavati živote onda ovo drugo uzmi u obzir.
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:27   #3616
sto da radim dalje s fakultetom

Imam probleme u vezi fakulteta, ne znam sto ciniti ima netko mozda savjet tu. uzasno me to sve pogada i ne znam vise sto bi. na pravu sam u zg,i tesko je uzasno ko god nije na pravu ne zna sto je ovo robijanje, htio ne htio poludis,,dala sam samo 2ispita ubijam se vise sam kampanjac nemam tako naviku ucenja zanima me to ali opet nmg jednostavno svladat toliko ucenje,i toliko gradiva.prebacila bi se negdje, ali nemam neki izbor.javna uprava ili upravljanje u kriznim uvjetima -veleuciliste velika gorica. sto je bolje. s tim da javna uprava je mozda za 2nijanse laksa od prava,a s tim bi radila za 4500 maksimalno a minimalno laksi od ovog..a upravljanje bi prolazila duplo lakse od ovo dvoje ali ne znam sto sam s tim..ili da se nastavim ubijat na pravu otisla sam psihicki od svega, imam simptome drhtanja ruke mi se tresu.ili da ostanem pa svaku god ponavljam.a javnu upravu nisam sigurna.fakat ne znam sto da radim, ima tko pametan savjet. bez vrijedanja molim
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:57   #3617
Ima li tko kakvih informacija o studiju geofizike na PMF-u? Da li se isplati i kakve su sanse zaposlenja u Hrvatskoj/inozemstvu?
Necrodemic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:12   #3618
Quote:
maridoa kaže: Pogledaj post
Imam probleme u vezi fakulteta, ne znam sto ciniti ima netko mozda savjet tu. uzasno me to sve pogada i ne znam vise sto bi. na pravu sam u zg,i tesko je uzasno ko god nije na pravu ne zna sto je ovo robijanje, htio ne htio poludis,,dala sam samo 2ispita ubijam se vise sam kampanjac nemam tako naviku ucenja zanima me to ali opet nmg jednostavno svladat toliko ucenje,i toliko gradiva.prebacila bi se negdje, ali nemam neki izbor.javna uprava ili upravljanje u kriznim uvjetima -veleuciliste velika gorica. sto je bolje. s tim da javna uprava je mozda za 2nijanse laksa od prava,a s tim bi radila za 4500 maksimalno a minimalno laksi od ovog..a upravljanje bi prolazila duplo lakse od ovo dvoje ali ne znam sto sam s tim..ili da se nastavim ubijat na pravu otisla sam psihicki od svega, imam simptome drhtanja ruke mi se tresu.ili da ostanem pa svaku god ponavljam.a javnu upravu nisam sigurna.fakat ne znam sto da radim, ima tko pametan savjet. bez vrijedanja molim
Dala 2 ispita u koliko? 1 semestar, 1 godinu, 2 godine?
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 00:20   #3619
Savjet oko odabira fakulteta

Pozdrav svima, ako moze savjet koji fakultet mi je bolje odabrati. Naime zanima me smjer informatike, dvoumim se između PMF-a i racunarstva u Splitu, eventualno mozda Zagreb. Ne znam kakva su vasa iskustva, koji je laksi faks, s kojim se lakse zaposlit i tako to. Trebao bi mi neki balans, jer ako je nesto pretjerano tesko onda ipak ne mislim ici na to, jer istovremeno guram i sport, kadetski sam reprezentativac. I zanima me da li cu imat problema ukoliko nemam preveliko predznanje informatike, ne znam trenutno nista o programiranju i takvim stvarima. Svaki savjet mi je od velike pomoci, hvala!
Fokus11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:45   #3620
Quote:
Fokus11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ako moze savjet koji fakultet mi je bolje odabrati. Naime zanima me smjer informatike, dvoumim se između PMF-a i racunarstva u Splitu, eventualno mozda Zagreb. Ne znam kakva su vasa iskustva, koji je laksi faks, s kojim se lakse zaposlit i tako to. Trebao bi mi neki balans, jer ako je nesto pretjerano tesko onda ipak ne mislim ici na to, jer istovremeno guram i sport, kadetski sam reprezentativac. I zanima me da li cu imat problema ukoliko nemam preveliko predznanje informatike, ne znam trenutno nista o programiranju i takvim stvarima. Svaki savjet mi je od velike pomoci, hvala!
Prvo je pitanje želiš li Informatiku(uredsko poslovanje/dizajn/ekonomija) ili Računarstvo?

Drugo, u svakom slučaju počni učiti programiranje koji god smjer te zanimao više. Trebat će ti vremena da shvatiš logiku i bolje je ako dođeš sa makar minimalnim predznanjem o programiranju.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.