Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2007., 16:04   #1
Vizualni identiteti na domaćim i stranim kanalima

Evo otvaram topic gdje će se uvijek moći pisati o vizualnim identitetima i grafici na hrvatskim ali i ostalim televizijama.

U zadnje vrijeme mislim da je grafika jako loša. HRT ima jadne jingleove za reklame, dok najave za program meni izgledaju ok, Nova pothitno treba kompletno novi vizualni identitet, a RTL-ovu vodu (koja mi nije dobra) izgleda još malo pa će nadomjestiti nova tema vezana uz vatru. Mislim da dolazi najkasnije početkom 2008.

Što se tiče Nove, oni su prošle godine, 1.12. pustili identitet vezan za blagdane a isto očekujem i ove godine. S time da nema sličnosti sa sadašnjim i da bude bolji od prošle godine. Ne znam što su pripremili i jesu li uopće nešto ali trebalo bi to biti kompletno i za budućnost. Sad je to kasno očekivati da s blagdanskim dođe kompletna promjena te da se iza blagdana ostane u tom izgledu samo bez božićnih motiva.
No, nek smisle konačno nešto jer ovo sadašnje je katastrofa i neka bude drugačije nego dosad.
Mislim kako bi mogli logo puno ljepše iskoristit. Trebaju naći neki dobar studio koji se time bavi; dati im logo, dati im primjerice glazbu sa jingleova iz 2003. a onda neka u suradnji s njima krenu osmišljavat izgled, efekte, snimanja za to, i sve uz osuvremenjenu melodiju kao motiv.
rtl II ima sličan logo i ovo izgleda savršeno, crvena se također provlači a na showtime.novatv.hr imate primjer kako njihov logo jako dobro funkcionira u crno bijelim kombinacijama.

Da čujem što vi kažete na ovu temu??? I znate li za kakve novosti?
http://www.quotenmeter.de/pics/rtl2/screen_2005_02.jpg
http://www.williamsdp.com/images/rtl_still3.jpg
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 19:05   #2
meni je HRTov logo
saskvač is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 20:03   #3
Ovaj s vatrom na RTL-u mi je odličan.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 21:17   #4
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
Ovaj s vatrom na RTL-u mi je odličan.
ha?! pa nije još to došlo... tek treba. ili ima već neka najava?
šta je s novom, ima netko informacije? što je njima tako teško imati neki dobar izgled?
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 21:29   #5
Ne, to s vatrom ima u najavi za filmove.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 16:24   #6
probat ću onda to ulovit...
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:24   #7
evo vidio sam tu najavu na rtl-u. pustimo sad to što opet reklamiraju program tek za 2008. ali najava i sam vizualni ident je dobar moram priznat. čak ne paše za rtl-ov program.
mislim to je kako treba biti-pomak i logičan nastavak. jedino ona pjesma "let me entertain you" mi ne paše na rtl-u al ko je kriv novoj kad ne znaju napravit vizual kako spada te ubacit tu pjesmu i potpisat zabavu...
ah joj
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:42   #8
daj jeli netko moze stavit screenshot od toga??? najavec sa rtl-a za 2008
X-NET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:59   #9
RTL ima definitivno najbolje najave. Glasovi im ne valjaju ništa, ali vizualno su nenadmašivi (u Hrvatskoj)
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 15:33   #10
ma dobro imaju i oni grozne najave. pogotovo glasove to je po meni nečuvena katastrofa. ali ova najava je ok.
nova bi trebala imati nešto od vizuala za božić, pretpostavljam, ali ne žele takve stvari objavljivat "preko telefona", razumljivo. ajde čekamo! nadam se da će moć parirat rtl-u. možda ako je rtl odabrao ovu (meni se čini) krutu varijantu nova bi mogla suprotno, što i logo omogućuje: zavojitost, lepršavost, spirale itd. (ti efekti dodani uz nešto snimano "kamerom") i šareno, da, samo da ne bude pretjerano.
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:17   #11
Quote:
m_m kaže: Pogledaj post
a RTL-ovu vodu (koja mi nije dobra)
oli nisu dobili neku nagradu bas za tu vodu?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:04   #12
Sutra bi trebao biti božićni identitet na Novoj...
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:12   #13
pa bas i ne vidim novi identitet
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:16   #14
nažalost niti ja!!!
što se dogodilo? kada misle krenuti??? andy please provjeri nam...

čak i rtl ove godine je već stavio (niš posebno, al ipak) a nova bi trebala "trčat" dalje od ovih sadašnjih jingleova...
gdje je?
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:41   #15
Quote:
m_m kaže: Pogledaj post
nažalost niti ja!!!
što se dogodilo? kada misle krenuti??? andy please provjeri nam...

čak i rtl ove godine je već stavio (niš posebno, al ipak) a nova bi trebala "trčat" dalje od ovih sadašnjih jingleova...
gdje je?
evo pitao ih sad i rekli mi da bi svaki čas trebalo bit(u roku od 3-7 dana)
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:43   #16
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post
evo pitao ih sad i rekli mi da bi svaki čas trebalo bit(u roku od 3-7 dana)
ok thx andy na odgovoru!
7 dana nije malo... al dobro.
onda puno očekujem od tog izgleda!
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:47   #17
Quote:
m_m kaže: Pogledaj post
ok thx andy na odgovoru!
7 dana nije malo... al dobro.
onda puno očekujem od tog izgleda!
ne znam kakav će bit identitet,al mislim da će bit sličan starom.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:54   #18
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post
ne znam kakav će bit identitet,al mislim da će bit sličan starom.
aha, misliš da će natpisi, trake s najavama i ostalo ostati isto a jingle novi ili misliš da će i jingle ostati prilično sličan starom samo božićna tema???

ne valjda to... misliš da nije snimano nego je opet nešto "na bijeloj podlozi" kao sada?
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:55   #19
baš mi se sviđa ova najava ružne ljepotice na svim skoro radijima(posebno narodnom) uglavnom kraljevi ulice pjevaju pjesmu,a ženski glas govori od ponedjeljka u 17:30 na novoj tv stiže serija kakvu još niste gledali.

p.s. upalite na narodni radio,tamo će vam za vrijeme oglasa biti to,vrti se skoro svakih 15-20min.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:59   #20
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post
baš mi se sviđa ova najava ružne ljepotice na svim skoro radijima(posebno narodnom) uglavnom kraljevi ulice pjevaju pjesmu,a ženski glas govori od ponedjeljka u 17:30 na novoj tv stiže serija kakvu još niste gledali.

p.s. upalite na narodni radio,tamo će vam za vrijeme oglasa biti to,vrti se skoro svakih 15-20min.
ma daj... nisam mislio da reklamiraju. thx za to sad sam upalio i čekam. a i jedva čekam zapravo vidjet sve to skupa...
btw moram ti spomenut da kafić u koji idem često i u kojem uvijek ide rtl kad je jedna tipica, al baš uvijek danas je prvi put unutra bila nova... program popodne ponedjeljkom može proć zasad. prilično je dobar.

da se vratimo na identitet, javi se na post gore...
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.