Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 17:25   #21
ovo je iz Kurira, koji je poznat visokim profesionalnim standardima....

Quote:
Mardok beži iz Srbije?!
Vlasnik kompanije Fox rešio da povuče svoj kapital iz istočne Evrope, što znači gašenje ove televizije na teritoriji Srbije, saznaje Kurir

BEOGRAD - Televizija Fox uskoro će nestati sa srpskih ekrana, a umesto nje u etar će najverovatnije ući CME TV.

Rupert Mardok, američki medijski magnat, kako su prenele strane agencije, rešio je da se povuče iz istočne Evrope, tako da će uskoro prodati svojih 49 odsto akcija u srpskoj Fox televiziji.

Agencija Rojters prenela je da je News Corp., vlasnik TV Fox, zbog velikog broja zainteresovanih kupaca angažovao američku kompaniju Lehman Brothers, koja bi trebalo da izvrši procenu kapitala i strateške mogućnosti za tri istočnoevropske televizije. Ovu informaciju odbili su da komentarišu i Mardok i Lehman Brothers.

Inače, dobro obavešten izvor Kurira kaže da je vlasnik News Corp-a doneo odluku da se povuče iz Evrope i da već postoje ozbiljni kupci.

- CME je već pokazao da je zainteresovan da kupi njihov udeo u svim televizijama, odnosno TV Fox u Srbiji, LNT i TV5 u Letoniji i bTV u Bugarskoj. Republička radiodifuzna agencija već je upoznata sa dešavanjima oko TV Fox i to će biti tema na narednoj sednici - kaže dobro obavešten izvor Kurira.

Od istog izvora saznajemo da za rasplet situacije u TV Fox postoje dve mogućnosti. Prva je da Fox proda svojih 49 odsto akcija televiziji CME i da većinsko vlasništvo ostane u rukama domaćih lica, a druga je vraćanje nacionalne frekvencije RRA, koja bi potom raspisala nov konkurs.

Sa druge strane, nadležni u TV Fox objasnili su da ne mogu komentarisati nezvanične izvore pojedinih agencija, dok Republičkoj radiodifuznoj agenciji još nije stigao nikakav zahtev za promenu vlasničke strukture.

- Što se tiče tumačenja zakona u smislu eventualne promene vlasničke strukture bilo kog emitera, odluke o tome donose isključivo članovi Saveta u skladu sa Zakonom o radio-difuziji - saopštila je Jelena Kolo, načelnik Službe za odnose s medijima u RRA.

Quote:
CME REGIONALNI IGRAČ

CME TV je kanal iza kojeg stoji kompanija Central European Media Enterprises sa Bermudskih ostrva. Ima predstavništva u Holandiji i Londonu, kao i u svim zemljama u kojima je prisutna. CME TV je jedna od vodećih regionalnih TV stanica. Poseduje veći broj kanala koji su vodeće privatne stanice u pojedinim zemljama regiona kao što je Pro TV u Rumuniji, TV Nova i Galaksi sport u Češkoj, Pop TV u Sloveniji, Markiza TV u Slovačkoj, Kanal 1+1 iz Ukrajine i Nova TV iz Hrvatske, za koju je pre dve godine bio zainteresovan i Željko Mitrović, vlasnik Pinka.


....ali ovaj put izgleda nije totalna patka u Kurirovom stilu


Quote:
Lehman to advise News Corp on 3 European stations
Wed Jul 16, 2008 1:09pm EDT

By Kenneth Li and Chris Borowski

NEW YORK/WARSAW (Reuters) - Rupert Murdoch's News Corp (NWSa.N: Quote, Profile, Research, Stock Buzz) has hired Lehman Brothers (LEH.N: Quote, Profile, Research, Stock Buzz) to ascertain the value and strategic options for three Eastern European television stations after being approached by multiple suitors, sources familiar with the matter said on Wednesday.

Wholly owned News Corp properties in Latvia, Serbia and Bulgaria are under review, one company insider told Reuters.

Formal negotiations have yet to begin, the insider said.

News Corp and Lehman declined to comment.

The News Corp insider said the properties were not doing poorly, but the company had decided to hire Lehman after the suitors' approaches. It may decide to do no deals, the insider said.

It was not immediately known how many and which companies had approached News Corp.

News Corp, owner of 20th Century Fox movie studios, the Times of London, Sky Italia satellite TV service and the popular MySpace Internet social network, has long viewed Eastern Europe as a vibrant investment target at a time when the U.S. market appears mature.

The company in May bought the stake of TV Riga, a Latvian Russian language free-to-air broadcaster, that it did not own. News Corp also owns entertainment channel LNT in the region.

News Corp owns broadcaster bTV in Bulgaria and, along with local partners, controls Fox Televizija in Serbia.

Murdoch, whose appetite for purchases is legendary, has also shown interest in investing in Western Europe. News Corp now owns a quarter of German pay-television company Premiere AG (PREGn.DE: Quote, Profile, Research, Stock Buzz).

Since Murdoch first expressed interest, Premiere has been the target of takeover speculation. Premiere has said it was unaware of any News Corp bid plans.

News Corp shares were up 6 cents at $14.50 in afternoon New York Stock Exchange trade.

(Editing by Lisa Von Ahn)
zvonko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 21:46   #22
zašto ova tema nije zaključana..idi na srpski forum (ak ih imaju) i otvaraj ovakve topic-e...hrvat-ice
__________________
trčim taj HipHop
Brle41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:22   #23
Onda bi po tvome na forumu trebali bit otvoreni samo topici za hrvatske serije/filmove/televizije?
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 00:36   #24
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Onda bi po tvome na forumu trebali bit otvoreni samo topici za hrvatske serije/filmove/televizije?
serije, filmove bmk..al nisu zaslužili poseban topic o televizijama svojim, jel..ma wothever..ne znam više šta pričam
__________________
trčim taj HipHop
Brle41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 05:52   #25
nadam se da se dezurni forumski ratar(i) nece ljutiti...


elem, planovi za novu TV sezonu....

ima stvarno ideja da se zapitas "ko ovde nije normalan"

- srpska verzija 24 sa Bjelom u ulozi Jovana Bajića koji se bori protiv američkih terorista

- srpska verzija Žena fudbalera u formatu socijalne drame

- srpska verzija Big Love sa Gagijem Jovanovićem u ulozi poligamiste iz Novog Pazara

i moj licni favorit

- srpsko-crnogorski rimejk CSI pod imenom CSI: Budva, hahaha uh ovo je hardkor

"konobaru, konobar, u mojoj koka-koli nema leda".

"anu, oli me puštit više, ženetino avetna, tek sam siša s Cetinja. znaš li koja je gužva pred Brajiće".

Quote:
“Odavno nismo više lideri u regionu”, kaže Jelica Zupanc, urednica dramskog programa RTS-a. “Vreme je da počnemo da učimo od boljih od nas.”

U tom duhu, ponašaju se sve srpske televizijske stanice sa nacionalnom frekvencijom. Ovog proleća svaka od njih kupila je poneku licencu za rimejk najgledanijih američkih serija.

Prilikom kupovine, verovatna najatraktivniju akviziciju napravila je Fox televizija koji je od svoje američke sestrinske kuće dobila licencu za rimejk serije “24”. “Smatramo da je 24 jedan od najvećih svetskih televizijskih brendova i da će srpska verzija ove serije učiniti Foks liderom u domenu dramskog programa.”, kažu nam iz Foksa.

I zaista snimanje prve 24 epizode je već počelo. Ulogu Džeka Bauera koja je u Americi preporodila karijeru Kifera Saterlenda u srpskoj verziji igra Dragan Bjelogrlić, a junak se zove Jovan Bajić. Iako se zaplet drži pod ključem, od pouzdanih izvora saznali smo da će negativci u prvoj sezoni biti, verovali ili ne, “američki teroristi”. Svedoci sa snimanja kažu da se kao gosti u ulogama Amerikanaca pojavljuju Lens Henriksen, našoj publici poznat kao zli motorista iz filma Hladan kao kamen i Majkl Ajronsajd, našoj publici poznat kao negativac iz Gorštaka 2. Pošto su u prvoj sezoni američke 24 negativci bili Srbi, očigledno je ova postavka recipročni odgovor i motiv američkih negativaca oko koga ucenjuju srpsku vlast kako saznajemo je oslobođenje američkih pilota koji su uhapšeni i osuđeni kao ratni zločinci tokom bombardovanja 1999. godine i zadržani godinama u tajnom zatvoru kod Ripnja.

Televizija Avala će gledanost pokušati da prigrabi rimejkom britanske serije Žene fudbalera. Za razliku od britanske serije koja se bavi glamurom i troškarenjem supruga premijerligaških gladijatora, srpska serija će biti više socijalna drama. “Ovo nije serija o razmaženim britanskim džetseterkama koje kupuju nove automobile i garderobu već o srpskim domaćicama i majkama čiji muževi, brača i sinovi igraju u Meridijan Superligi, i svakog vikenda dolaze kući izubijani kako bi im ove svetice privijale luk na otekle zglobove”, kažu nam sa Avale. U tom duhu je selektirana i ekipa reditelja, rimejk će raditi Oleg Novković i Ivan Živković, ljudi koji su u svojim filmovima Sutra ujutru i Hadersfild odlično zabeležili teskobu svakodnevice u Srbiji.

RTS je potpisao ugovor sa američkom kompanijom HBO. “HBO ima ugovor sa BBC-ijem i mi smo kao javni servis smatrali da i mi moramo imati ugovor sa najboljima.”, kaže Jelica Zupanc. Prva serija koju će RTS proizvesti po ovom ugovoru je, sasvim neočekivano, rimejk američke serije Big Love koja će kod nas ići pod naslovom Velika ljubav. Ova serija u američkoj verziji govori o poligamisti iz Jute koga igra Bil Pekston. U srpskoj verziji, biće smeštena u Novi Pazar a glavnu ulogu poligamiste Dženifera igraće miljenik srpske televizijske publike Dragan Jovanović. “Nismo želeli da prvo aktiviramo neki brend koji svi znaju poput Sopranosa već smo hteli da ostavimo utisak premijernog programa i zato smo izabrali Veliku ljubav koja nije prikazivana kod nas.”, napominje Jelica Zupanc. Za iduću godinu, RTS tajnovito najavaljuje još poslastica iz HBO kuhinje.

RTS ne odustaje ni od svog originalnog programa, naročito ne u domenu dokumentarnog i obrazovnog programa. Pored dokumentarne serije 48 sati svadba koja se bavi riitualizacijom venčanja u raznim delovima Srbije i Vreme je za bebe, RTS će ove godine napraviti i dve serije posevećene starijoj publici, 24 sata sahrana, dokumentarnu seriju koja prati proces sahrane od samrti do davanja 40 dana i Nema zemlje za starce koja se bavi problemima starih zemljoranika i odumiranjem srpskog sela. “RTS je tu da pouči, a ne samo da zabavi”, kaže Jelica Zupanc.

Televizija Košava će u koprodukciji sa crnogorskom državnom televizijom snimiti seriju CSI: Budva. Štaviše, u jednoj epizodi će se kao gost hotela “Đilardino” u Bećićima pojaviti i Horejšio Kejn lično! “Dejvid Karuzo je već snimio svoje scene i oduševljen je Bokom Kotorskom, kaže da će se sigurno vratiti u Crnu Goru, u najskorije vreme”, sa ponosom ističe crnogorski ministar turizma Predrag Nenezić.

“Bolničke serije su već decenijama oslonac televizijskog programa” kažu nam sa televizije Pink. “Odlučili smo da kupimo licencu za bolničku seriju, i kada smo pogledali sve bolničke serije u etru shvatili smo da je srpskim okolnostima najbliža serija Kraljevstvo Larsa Fon Trira.” Pink je već počeo snimanje svog rimejka Kraljevstva u svojim studijima. Reditelj koji će snimiti pilot i postaviti koncept serije je Vlatko Gilić koji je sličnu atmosferu ostvario u svom kultnom filmu Kičma a barem jednu epizodu će režirati i Goran Marković, reditelj čuvene Variole Vere.

B92 je do poslednjeg trenutka bio u trci sa RTS-om za prestižni ugovor sa američkom kompanijom HBO. Ipak, i posle poraza u ovoj trci B92 se ubrzo oporavio kupivši prava za rimejk popularne serije Ometeni u razvoju. Dok je američka serija prikazivala život porodice uhapšenog građevinskog preduzimača, srpska će se baviti porodicom pripadnika stečajne mafije. Ulogu koja je proslavila Džejsona Bejtmena, igraće Gordan Kičić.


Da sve ne bude tako poletno, pobrinuli su se srpski televizijski poslenici koji smatraju da su im licence oduzele zaposlenje. “Da je narod voleo 24 on bi to gledao i u američkoj verziji”, žali se Siniša Pavić, doajen naše televizijske scenaristike. “To su sve neke tuđe priče, nema tu prave srpske duše, polako se pretvaramo u koloniju američkih multinacionalnih korporacija”, dodaje Dragoslav Lazić, autor Seljaka koji će po svemu sudeći biti završeni ove sezone kako bi oslobodili prostor za Pinkov rimejk Losta.

Sociolozi kulture pak smatraju drugačije. “Dobro je da se snimaju rimejkovi američkih serija”, kaže Ratko Božović. “Mislim da je srpsko društvo napredovalo na planu svakodnevnog života i da su potrebne dramatizacije tih novih pronalazaka u našoj svakodnevici poput mobilnih telefona, kreditnih kartica, poligamije i terorizma, što naši autori evidentno nisu umeli da naprave.”

“Proširivanje diskursa je bilo neminovno”, zaključuje Milena Dragićević-Šešić. O tome kako će publika reagovati na nove serije pokazaće piplmetri već početkom oktobra kada kreću prve epizode srpskog rimejka 24.

“Oko ovoga morate da mi verujete!”, kaže Dragan Bjelogrlić imitirajući Jovana Bajića sa osmehom, dok nas ispraća sa seta serije 24.
zvonko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 15:24   #26
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Ti onda gledaš RTS SAT (satelitska verzija RTS-a), a ne zemaljsku ... RTS SAT je besplatan na satelitu i uglavnom samo njega ubacuju u kabelske sustave zbog autorskih prava, dok prava zemaljska verzija RTS-a (sa plavim logom kao sa snimke) je kodirana, i uglavnom je nema u kabelskim sustavima u HR jer prikazuje strani program za kojeg RTS nema prava da emitira izvan Srbije

RTS SAT (satelitska verzija)


RTS1 (zemaljska verzija) ... isto tako postoji i drugi zemaljski program sa brojkom "2"
U kojim se gradovima Hrvatske moze pratiti RTS 1 i 2 preko kablovske televizije(ili mozda cak i preko obicne antene zbog blizine Srbije)?
Ako ne ta dva zemaljska, da li je RTS SAT prisutan u svim kablovima?

Zadnje uređivanje babin kuk : 27.07.2008. at 17:48.
babin kuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 17:47   #27
Ako se ne varam RTS SAT je prisutan u svim kabelskim ponudama u Hrvatskoj, a RTS1 i RTS2 samo u Osijeku. Doduše RTS1 je bio ubačen i u MAX TV-u ali mislim da bi uskoro trebao biti maknut i umjesto njega ostavljen samo RTS SAT, ukoliko već i nije.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:21   #28
Kanali iz Srbije

Dana 14.11.2013 krenilo je pojačano singnalom emitiranje dvbt signala iz Srbije.
Za područje Istočne Hrvatske kanali su gledljivi te svi koji imaju resiver koji podržavaju Dvbt2 signal dobili su mogučnost gledanj 10 tv kanal iz Srbije.Uz kanale iz Hrvatske i Srbije moguče je pratiti 10 tv kanala iz Srbije u čistoj slici.
http://www.etv.rs/prosirenje-inicijalne-mreze

Kanali su
http://www.pohrani.com/f/3s/3L/4hW32f7D/333.jpg

Ja živim u Okolini Vinkovaca i signal je jako dobar.
http://i40.tinypic.com/r8yo78.jpg

Svima kojima je potrebna pomoč a žive u granici za Srbijom i žele pretiti programe mogu ovdje kometirati te sam voljan pomoči oko resivera ,antena i uštimavanja kanala.

Za područje Slavonije antenu okrenuti prema Crvenom Čotu te na kanalu 30 resivera pojaviče se signal.

Zadnje uređivanje soundvision : 21.11.2013. at 14:55.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:29   #29
Resiver koji je kupljen za gledanje Evotv programa a to je Strong 8526 ima mogučnost gledanja kanala i Dvbt signala iz Srbije.
Dovoljno je u postavkama resivera staviti na 30 kanal te antenu za područje Slavonije i Baranje okrenuti prema Crvenom Čotu.
Koliko znam Crveni Čot emitira 20 kw prema Osijeku i 10 Kw prema Vinkovcima i Bosni i Hercegovini dok 100 kw emitira prema Beogradu.
To je više nego dovoljno da se s Antenom uhvati dobar signal te uz ostale programe iz Hrvatske dodaju i 10 program iz Srbije.

Osim Strong resivera moguče je gledati i s ostalim resiverima koji imaju ugrađen DVBT2 a ti su resiveri malo skuplji od ovih koji su prodavani kada se u Hrvatskoj prelazilo na Dvbt.

Zadnje uređivanje tobit : 21.11.2013. at 14:37.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 13:25   #30
Koja je antena potrebna vanjsak il može i unutarnja? Mislim pre dok je bio analogni signal sam neke njihove programe rts1 rtv1-2 avalu košavu b92 gledao sa sobnom antenom.Iz BaranjE SAM.
Kada će na Subotici pojačat signal do kraja

Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
Dana 14.11.2013 krenilo je pojačano singnalom emitiranje dvbt signala iz Srbije.
Za područje Istočne Hrvatske kanali su gledljivi te svi koji imaju resiver koji podržavaju Dvbt2 signal dobili su mogučnost gledanj 10 tv kanal iz Srbije.Uz kanale iz Hrvatske i Srbije moguče je pratiti 10 tv kanala iz Srbije u čistoj slici.
http://www.etv.rs/prosirenje-inicijalne-mreze

Kanali su
http://www.pohrani.com/f/3s/3L/4hW32f7D/333.jpg

Ja živim u Okolini Vinkovaca i signal je jako dobar.
http://i40.tinypic.com/r8yo78.jpg

Svima kojima je potrebna pomoč a žive u granici za Srbijom i žele pretiti programe mogu ovdje kometirati te sam voljan pomoči oko resivera ,antena i uštimavanja kanala.

Za područje Slavonije antenu okrenuti prema Crvenom Čotu te na kanalu 30 resivera pojaviče se signal.
Sad sam gledao na karti Crveni Čot mi je dalje od Subotice.

Što se tiće progrma .Jel možeš napisat slovima koji su .Prepoznajemmrt1,rts2
b92 prvu pink hapyy studiob . koji su ostali

Zadnje uređivanje soundvision : 22.11.2013. at 16:19.
Josip Miško B is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.11.2013., 15:32   #31
Što se tiče antene dovoljna je vanjska antena takozvana Riblj Kost koju imam ja a još bolje je usmjerena antena koje su skuplje.Pošto si ti iz baranje i bliža ti je Subotica koja je emitirala na 47 kanalu dvbt ali otkako Mađari emitiraju na toj frekvenciji koliko se moglo saznati ta frekvencija subotice ne radi.Subotica predajnik trebao bi iči s 1KW i mislim da neče biti pojačanja nego promjena kanala ali kad to dođe do tada jedino ti je Crveni Čot riješenje
Dovoljno ti je okrenuti atenu na Crveni čot te uhvatiti signal na 30 kanalu dvbt,jer ipak ide 20 kw prema tom djelu.
Što se tiče preograma mogu se gledali sljedeči

RTS1
RTs2
RTSdigi
RTS HD
Vojvodina 1
Vojvodina2
PRVA
B92
PINK
HAPPY
StudioB jedino ide sa Avalskog predajnika.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 10:18   #32
Kakva je kvaliteta slike, jeli hd kvaliteta ili sd u hd signalu?
__________________
Šta ko je rek'o, ja sam rek'o.....
gorancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 10:38   #33
Quote:
gorancic kaže: Pogledaj post
Kakva je kvaliteta slike, jeli hd kvaliteta ili sd u hd signalu?
Što se tiče kvalitete slike ostalih programa je jako dobra tj kao što i je dvbt ali emitiraju u formatu 3:4.Što se tiče RTS HD ja nema tv koji može HD ali mislim da je to HD signal ali to ne mogu 100 % tvrditi.Budem provjerio pa ču napisati tu!
Inače i dalje je signal na mome području konstantan tj ne oscilira nego je stalan i bez prekida.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:06   #34
Pozdrav
upravo sam kupio Synaps 2858 dvb-t2
i pokušavam ga upogoniti
od prve mi nije našao kanale koji emitiraju na T2
...sad odoh vidjeti u čemu je stvar
@tobit
poslat ću ti pp kad uhvatim vremena

Zadnje uređivanje cardar : 25.11.2013. at 11:33.
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:15   #35
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Pozdrav
upravo sam kupio Synaps 2858
i pokušavam ga upogoniti
od prve mi nije našao kanale koji emitiraju na T2
...sad odoh vidjeti u čemu je stvar
@tobit
poslat ću ti pp kad uhvatim vremena
OK nema problema samo ako je to Dvbt2 mpeg4 to je jako bitno .
Zat treba provjeriti dali u specifikacijam uređaja ima DVBT2 MPEG4 ako to nema onda neče biti moguče. No javiš se pa čemo vidjeti.

Zadnje uređivanje tobit : 25.11.2013. at 11:28.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:41   #36
Quote:
gorancic kaže: Pogledaj post
Kakva je kvaliteta slike, jeli hd kvaliteta ili sd u hd signalu?
Evo saznao sma ti informaciju direktni prijenosi idu u pravom HDu, dok je ostatak upscale RTS1.Kažu da i serije emitiraju u pravome HD-u.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:56   #37
Upisao sam 30 kanal i išao vrtit antenu i nula bodova,kvalitet i jačina signala se nisu pomjerili od nule,imam vanjsku antenu riblju kost koja mi je na željeznom stupu visine malo iznad krova kuće,imam dvije antene,jednu ispod druge jer imam dva tv-a,možda ova druga ometa signal,ne kužim se dovoljno,nemam pojačivać signala niti skretnicu pa sam izabrao opciju s dvije antene a sad vidim da je to možda greška, iz Valpova sam,okružen sam silosom i vatrogasnim domom koji su naravno dovoljno visoki da budu prepreka signalu,evotv gledam bez problema iako mi kavlitat i jačina signala nikad nisu preko 60 - 30,dakle za evotv nikad nemam stoposto signal a Srpske kanale ne mogu dobit ni u snovima
Jim Corbet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 12:07   #38
Quote:
Jim Corbet kaže: Pogledaj post
Upisao sam 30 kanal i išao vrtit antenu i nula bodova,kvalitet i jačina signala se nisu pomjerili od nule,imam vanjsku antenu riblju kost koja mi je na željeznom stupu visine malo iznad krova kuće,imam dvije antene,jednu ispod druge jer imam dva tv-a,možda ova druga ometa signal,ne kužim se dovoljno,nemam pojačivać signala niti skretnicu pa sam izabrao opciju s dvije antene a sad vidim da je to možda greška, iz Valpova sam,okružen sam silosom i vatrogasnim domom koji su naravno dovoljno visoki da budu prepreka signalu,evotv gledam bez problema iako mi kavlitat i jačina signala nikad nisu preko 60 - 30,dakle za evotv nikad nemam stoposto signal a Srpske kanale ne mogu dobit ni u snovima
Moguče a to je tako da ti silos prestavlja prepreku signalu.Riblja Kost antena kako se zove u narodu je dosta slaba tj ima jako malo decibela pojačanje.Trebalo bi probali ako netko ima pojačalo od jedno 17 db kako če onda biti ili iči na malo bolju antenu a to je cijena od 130kn pa nadalje a toliko se i kreču pojačala.Kad ti bude ljepo vrijem trebalo bi probati podignuti antenu višlje te uz pomoč mobitela tj google karete točno odrediti smjer prema Crvenom Čotu.Mislim da če to sve čekati ljepo vrijeme.
Znači probati podignuti antenu ako ne iči na jaču antenu te ako ni onda ne stavlja se pojačalo.
Pošto kod tebe dosta loš signal evotv tj tih muxeva na kojima evotv emitira očito če biti podizanje antene ili iči na jaču bolju antenu a to sve košta.

Nadam se da tvoj tv ili resiver ima DVBT2 MPEG 4 to provjeriš na svome uređaju.Ako je uređaj od Evotv STRONG onda je stvar u anteni tj postizanju boljega signala.

Zadnje uređivanje tobit : 25.11.2013. at 12:37.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:55   #39
Synaps THD-2858 radi dobro, našao 30 kanal i sve programe.
(živim u zgradi sa zajedničkim antenskim sistemom i pojačalom u ormariću - trebalo je samo programirati pojačalo da pojačava i 30 kanal)

No shvatio sam da se danas (ili prije par dana) izgubio signal lokalnih stanica sa Borinci na 21 kanalu iako ga pojačalo odrađuje Da li je i vama tako?
Za 21 kanal:
Prikazuje jačinu signala -100%
A kvaliteta 11% - uopće nema slike

Još nešto....
Na Panasonc TV -u javlja "Pogreška u stopi bitova" 1.78E-02 (kad ga postavim na 21 kanal)
Što to znači?

Zadnje uređivanje cardar : 25.11.2013. at 15:31.
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 17:28   #40
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Synaps THD-2858 radi dobro, našao 30 kanal i sve programe.
(živim u zgradi sa zajedničkim antenskim sistemom i pojačalom u ormariću - trebalo je samo programirati pojačalo da pojačava i 30 kanal)

No shvatio sam da se danas (ili prije par dana) izgubio signal lokalnih stanica sa Borinci na 21 kanalu iako ga pojačalo odrađuje Da li je i vama tako?
Za 21 kanal:
Prikazuje jačinu signala -100%
A kvaliteta 11% - uopće nema slike

Još nešto....
Na Panasonc TV -u javlja "Pogreška u stopi bitova" 1.78E-02 (kad ga postavim na 21 kanal)
Što to znači?
Hm i kod mene a živim 8 km od borinaca isto jučer to dogodilo da signal na 21 kanalu prestane.Nakon resstarta resivera dvbt sve se vratilo normalo.
Drago mi je da si pronašao 30 kanal i programe opet ljepo je imati više programa.
A za ovu pogrešku neznaš što bi to značilo hm.
Eto napisao sma ti i u poruci .
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.