Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 19:51   #61
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Kod nas sve boli ona stvar za zastitu na radu, "strucnjak" poljepi naljepnice i njegov posao je gotov, skinuo je sa sebe odgovornost. A u normalnim zemljama bas i nije tako, jer za najbezazleniju povredu mozes tuziti firmu i dobiti takvu lovu da firma moze staviti kljuc u bravu. Zato tamo po svuda i imas likove koji ti dahcu za vrat i prate te u stopu, svako jutro daily safety briefing, svaki tjedan dvosatni safety meeting, a jednom mjesecno generalka i obnova znanja...

hm za kojekakve briefinge i meetinge mi i nemamo vremena, eventualno se sazove nekakav sastanak i to tek nakon što se netko ozlijedi, a to je jako rijetko i onda se raspravlja o tome a mi ništa ne saznamo. A svaki mjesec polagat opet taj test koji je totalno općenit nema smisla. Ali ima smisla čitat proizvođačeve upute. Koje su na stranim jezicima. I koje treba znat al dobro svi znamo neki. A u knjigama o stroju ima svega u tančine. Al ih nemamo vremena čitat. Pa bi trebalo nosit doma a ne daju knjige van. Kao da ću ih ukrast
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 20:11   #62
Diploma,original naslov

Ma ne da češ ih ukrasti,tko još knjige krade.
Kakav si još bih mogao podrapat koju stranicu ili nekom brkove nacrtat.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 08:11   #63
zacky..pa tu ti je netko već odgovorio. Da moraš ponovno to polagati. Svaka firma ima svoja pravila, svaka firma ima svog inženjera zaštite na radu, te svaka firma ima svoj ustroj zaštite na radu koji se mora uklapati u legislativu (zakone i procedure zaštite na radu).
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 18:10   #64
Diploma,original naslov

Je,napisano je,ali pitanje i dalje ostaje.
Mislim,klizav pod je u svakoj firmi klizav pod.

I kakvo sad polaganje to mijenja,
Jedino bi mogli reći kod nas nema klizavih podova i možete se bez
zaštite na radu kod nas zaposlit.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 18:16   #65
ako misliš ići od firme do firme, onda traži poslodavca da ti izda takvu potvrdu. Rok valjanosti koliko ja znam je od 6 mjeseci do godine dana. Pa u drugoj firmi kada se budeš zapošljavao priloži tu (ako rok nije istekao) pa neka ti prizna ako poslodavac hoće nešto iz zaštite na radu iz prijašnje firme.

Možda ti i prizna a možda i ne.

ne vidim drugog načina da ti se objasni a da to shvatiš.

Prvotno sma mislila da si inžinejr zaštete na radu a iz tvog posta shvatila da si radnik koji zbog rada ju mora polagati. Koliko se god tebi činilo da mi tu na temi pričamo gluposti ja tebe razumijem što tebe muči ali nema ti druge nego pokušati ako mijenjaš firme ovo kaj sam ti gore napisala.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:31   #66
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ako misliš ići od firme do firme, onda traži poslodavca da ti izda takvu potvrdu. Rok valjanosti koliko ja znam je od 6 mjeseci do godine dana. Pa u drugoj firmi kada se budeš zapošljavao priloži tu (ako rok nije istekao) pa neka ti prizna ako poslodavac hoće nešto iz zaštite na radu iz prijašnje firme.

Možda ti i prizna a možda i ne.

ne vidim drugog načina da ti se objasni a da to shvatiš.

Prvotno sma mislila da si inžinejr zaštete na radu a iz tvog posta shvatila da si radnik koji zbog rada ju mora polagati. Koliko se god tebi činilo da mi tu na temi pričamo gluposti ja tebe razumijem što tebe muči ali nema ti druge nego pokušati ako mijenjaš firme ovo kaj sam ti gore napisala.
Misliš da samo mene muči.
Znači ima i rok valjanosti.Jesi sigurna za to.
Ako postoji rok valjanosti to znači da i stari radnici polažu svake godine hm...
Nisu li takva polaganja dodatni trošak za firme,a za radnike?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:39   #67
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Misliš da samo mene muči.
Znači ima i rok valjanosti.Jesi sigurna za to.
Nisu li takva polaganja dodatni trošak za firme,a za radnike?
mislim da ima rok valjanosti ali ću ti još provjeriti.
trošak? mislim da i nisu jer kada se neko sranje dogodi gdje nije poštovana zaštita na radu ili radnik nije imao adekvatnu zaštitu ili ako vam dođe državni inspektorat.. prekršaji su ogromni i koštaju poslodavca
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 21:15   #68
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
mislim da ima rok valjanosti ali ću ti još provjeriti.
trošak? mislim da i nisu jer kada se neko sranje dogodi gdje nije poštovana zaštita na radu ili radnik nije imao adekvatnu zaštitu ili ako vam dođe državni inspektorat.. prekršaji su ogromni i koštaju poslodavca
Ne moraš provjeravat,zašto bi ?
Zašto bi imali dodatni trošak kad bi im bilo lakše da dođe radnik
sa položenom zaštitom i papirom.Zašto bi onda bili ogovorni ako su sprovedene
sve mjere.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:12   #69
Question

Bok!

Trebao bih pomoć iz stručnog ispita za stručnjaka zaštite na radu.
Pitanja, skripte i sl.ili ako je netko bio kako je bilo?
Molim Vas ako imate bilo što?
Hvala!
ny4cGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 09:07   #70
Imate za kupit knjigu PRIRUČNIK STRUČNJAKA ZA ZAŠTITU NA RADU u iprozu u vodnikova 19, knjiga se sastoji od 500 stranica (uzas) unutra imate svu potrebnu literaturu za pologanje ispita... Ja se spremam za taj ispit... Ako vas jos kaj zanima samo pitajte!!!
Andy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 10:51   #71
Thumbs up ZNR

Bok.

Trebala bih pomoć oko stručnog ispita za stručnjaka zaštite na radu.
Kakav je ispit i sl.?
Svaka informacija je dobro došla.
Hvala.
ny4cGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:16   #72
Za kad imaš ispit?
Sretno!
ny4cGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 06:57   #73
Quote:
ny4cGs kaže: Pogledaj post
Za kad imaš ispit?
Sretno!
Eh, ne mogu još polagat ispit, moram imati najmanje dvije godine radnog iskustva u struci.
Andy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 15:53   #74
Bok Andy001.

Vidim po postovima da je dosta težak ispit? Imaš ti kakvu informaciju možda o tome?
ny4cGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 22:35   #75
Quote:
ny4cGs kaže: Pogledaj post
Bok Andy001.

Vidim po postovima da je dosta težak ispit? Imaš ti kakvu informaciju možda o tome?
Pa... I nemam nista posebno ali sam cuo da je jako zaj...... ispit!
Ispit se sastoji od usmenog i pismenog dijela....
Na pismenog dijelu dobijete temu i trebate opisati jako opsirno i detaljno a kod usmenog imate tri ispitivaca i to jako zaj..... tak da se stvarno treba jako dobro pripremit na ispit!!! Uglavnom prolaznost kandidata je jako mala, moj kolega je isao i veli od prvih deset kandidata samo je jedan prosao.
Andy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 16:25   #76
ispit zaštita na radu

je li moguće polagati ispit iz zaštite na radu bez radnog iskustva i zaposlenja??..neki tečaj ili nešto?
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:09   #77
Quote:
orchis kaže: Pogledaj post
je li moguće polagati ispit iz zaštite na radu bez radnog iskustva i zaposlenja??..neki tečaj ili nešto?
Koliko sam ja upoznat ne.
http://www.zastita.com.hr/content/view/836/211/

Zasto uopce to zelis polagati? Za iste novce ima i korisnijih tečajeva.


Btw, postoji vec nekoliko topica s ovom tematikom.
sandro.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 07:28   #78
zato sto ne mogu naci posao, a mislim da bi mi to pomoglo jer se takvi strucnjaci iz mog podrucja dosta traze..to bi bio nastavak na moje skolovanje..za neki drugi tecaj odnosno ispit koji bi to bio, a koristo mi, ne znam..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:12   #79
stručni ispit iz ZNR

Quote:
Andy001 kaže: Pogledaj post
Imate za kupit knjigu PRIRUČNIK STRUČNJAKA ZA ZAŠTITU NA RADU u iprozu u vodnikova 19, knjiga se sastoji od 500 stranica (uzas) unutra imate svu potrebnu literaturu za pologanje ispita... Ja se spremam za taj ispit... Ako vas jos kaj zanima samo pitajte!!!
Za poseban dio dobijete pisani rad dali je tema tamo gdje radite ?
Kako dokazujete radni staž naposlovima za štite na radu koji se traži u prijavi za polaganje tog ispita, dali potvrde ili nesto slično ?
ivosevci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:51   #80
Thumbs up

Quote:
ivosevci kaže: Pogledaj post
Za poseban dio dobijete pisani rad dali je tema tamo gdje radite ?
Kako dokazujete radni staž naposlovima za štite na radu koji se traži u prijavi za polaganje tog ispita, dali potvrde ili nesto slično ?
Bok.
Samo kao dokaz moraš priložiti presliku radne knjižice.
ny4cGs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.