Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2010., 12:45   #61
Ja ih pročitao sve u igri, barem sve one s kojima sam se susreo
Nisi jedini koji je tu igru igrao 3 godine
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:13   #62
Moje omiljene su bile The Locked door i The Cake and the diamond, ali nisam sve procitao. Mislim da se oni igraci koji su citali te knjige i razlikuju od svih ostalih po dozivljaju Obliviona/Morrowinda. Jedva cekam za g. dana da se opet bacim u taj lore Skyrima.
Morpheus87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:15   #63
jebene su ti knjige od pet stranica maksimalno.
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 06:06   #64
Pa cuj, knjiga ko knjiga, dosadni roman ili kratka novela. Procitaj jednu evo:
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:The_Locked_Room
__________________
Science is a conspiracy of brains against ignorance...a revenge of victims against oppressors...a territory of freedom and friendship in the midst of tyranny and hatred.

Freeman Dyson
Manimal87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:40   #65
Scan 1
Scan 2
Scan 3
Scan 4
Scan 5
Scan 6
Scan 7
Scan 8
Scan 9
Scan 10
Scan 11
Scan 12

Cover
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 00:26   #66

Zanimljivo!
Gdje si to samo našao, jel to iz nekog original manuala?
Morpheus87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 02:38   #67
iz časopisa je, ne znam točno kojeg.

inače, da prokomentiram, ne vidim te grafičke blagodati novog enginea, izgleda isto kao i oblivion, MOŽDA malo mračniji, na nekim slikama sam dobio gothic vibru
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 10:23   #68
Quote:
Joe_Strummer kaže: Pogledaj post
inače, da prokomentiram, ne vidim te grafičke blagodati novog enginea, izgleda isto kao i oblivion, MOŽDA malo mračniji, na nekim slikama sam dobio gothic vibru
kako ne vidis? nije bas najbolja verzija slika jer je ovo skenirano, ali definitivno vidim poboljsanje.
sviđa mi se ovo da mozemo dvije ruke koristit i novi leveling sistem zvuci odlicno! i promijenili su razgovor s npc-ima napokon ce i tu bit malo zivosti. kazu da su i poboljsali 3rd person view, al to mi necemo znat dok ne vidimo neki gameplay video.
http://twitpic.com/3nwzem - treca slika sa strijelcem, ako je ovo in-game slika
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 18:18   #69
http://www.hcl.hr/vijesti-the-elder-...i-5281-27.html

Izgleda da će biti mnogo promjena koje smo željeli...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 19:00   #70
Quote:
kod prelaska na novi level dobivamo izbor unaprjeđenja energije, stamine ili mane
tome služe atributi (strengt, endurance itd.). Ne planiraju valjda to ukinuti

Quote:
questovi se tako neće uvijek odvijati na istim lokacijama, već će igra birati one lokacije koje još niste posjetili/otkrili, a u njima i odgovarajuće neprijatelje
ovo mi smrdi na masu generičnih questova tipa "odi tam, ubij tolko beštija i vrati se po lovu"
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:08   #71
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
ovo mi smrdi na masu generičnih questova tipa "odi tam, ubij tolko beštija i vrati se po lovu"
da... to zna dosadit brzo. u oblivionu je bilo najvise tih "odi u spilju i ubi sve tamo" questova, al bilo je i onih gdje trebas krast i onih gdje samo trebas pricat s ljudima il nabavit nesto. I to je to. al nit sam ne znam kakvi bi jos questovi mogli postojat a da vec nisu u nekoj igri odrađeni
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:16   #72
nisi skužil poantu


a ja ju neznam kak bolje objasniti
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 10:15   #73
"fast traveling je ponovno tu"
sranje, ubije svu igru i nemojte rec da ga ne moram koristit jer ako naprave ogromnu mapu ka i u oblivionu, totalnu nezanimljivu i neispunjenu vec samo copy/paste lokacija.

"level scaling je i dalje tu, ali u nešto promijenjenom obliku, odnosno pod nazivom Radiant Storytelling. Isti prati igračev napredak kroz igru te shodno njegovim sposobnostima kroji buduće iskustvo"
ovo mi nije bas najjasnije, oce li i dalje bit skoro jednako tesko ubit stakora na prvom i 10 levelu?
Krusty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 12:19   #74
Quote:
Krusty kaže: Pogledaj post
"level scaling je i dalje tu, ali u nešto promijenjenom obliku, odnosno pod nazivom Radiant Storytelling. Isti prati igračev napredak kroz igru te shodno njegovim sposobnostima kroji buduće iskustvo"
ovo mi nije bas najjasnije, oce li i dalje bit skoro jednako tesko ubit stakora na prvom i 10 levelu?
Bit će level scaling "sličan onome u Fallout 3", štakor će biti štakor na svim levelima, a ne kao kod Obliviona da na lvl 20 postane planinska mačka, dok je na lvl 40 hidra.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:19   #75
Bile su glasine da ce biti novi id Tech5 engine, al to je opovrgnuto. Bit ce nesto slicno tome ali slicnije Fallout 3 engineu za velike otvorene prostore.
Sto god da bude, samo da je napredniji gameplay, sto vise opcija i da je modder-friendly kao do sad u serijalu. To je sve sto nama modderima treba, dobar construction set, iako ima extendera i za to, ali tek godinama kasnije, stoga samo da je CS sto bolji da u startu ima zavidnih modova.

Hocemo se kladit kad ce izac prvi mature-only mod? 15.11.?

Zadnje uređivanje Spectre : 10.01.2011. at 19:58. Reason: Dupli post, molim koristi Edit
Morpheus87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:16   #76
-igrač sada može koristiti dva oružja, po jedno u svakoj ruci, a svako od njih ima i poseban finishing potez
-kamera iz trećeg lica je unaprjeđena

Mislim da ovo znači da će gameplay biti dosta drugačiji od oblivionovog, razrađenija i dinamičnija borba možda

-postoji opcija za isključivanje kompletnog HUD-a - ( poput call of cthulhu-a) mislim da je ovo tipa onog što sam već govorio da strelica bude opcionalna za hardkor gejemere

-NPC likovi izgledaju puno prirodnije, u stanju su prikazati više emocija, i to različitih, ovisno o rasi
-novi neprijatelji uključuju divove, velike paukove, mamute, zmajeve itd.
-razgovor s NPC likovima više nije statičan, odnosno ne pauzira okolinu, već se likovi s kojima razgovaramo normalno kreću i obavljaju poslove dok pričaju

napokon ono čemu smo se nadali, malo raznolikosti neprijatelja, manje generičnosti npc-a

-questovi su dinamičniji utoliko što će na njih utjecati i vaša opredjeljenja. Ukoliko se specijalizirate za magiju, na raspolaganju će vam biti questovi do kojih ne biste mogli doći u suprotnome

Ovo je po meni najveća vijest nekako, znači raznolikost- možda veća posvećenost questovima- a ne da su svi svima isti, veći replay value, mada će možda malo i iritirati što nećeš sve moći u jednom prelasku igre vidjeti

I još se samo nadam da neće biti previše zmajeva, možda je to sve isfurano u rpg-ima, nekakav klišej žanra uz divove, patuljke i to sve, al mislim da je to baš trebalo tes-u malo monumentalnosti, većih i raznolikijih neprijatelja- a ne samo generični npc-jevi

E sad koliko često će toga biti? Za mene bi bilo idealno da ih bude kao npr. onih shrineova-a u oblivionu - nekih 10-12 u cijeloj igri- po jedan u određenoj regiji/ dijelu mape i dokurca... ono nije da ih nema,a da nije sad samo boss-dva, ali ne da stalno navaljuju kao divljač u oblivionu...

I imam neki feeling da će mapa biti manja nego u prošlom tes-u, dobro znam sad da je skyrim manji od cyrodila u tom njihovom zamišljenom tamrielu- ali to nemora ništa značiti- mogu napraviti i mrcinu od mape ako su baš naumili

manja, ali sadržajnija možda
__________________
Don't shoot the messenger

Zadnje uređivanje The New Guy : 11.01.2011. at 15:26.
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:08   #77
Quote:
-razgovor s NPC likovima više nije statičan, odnosno ne pauzira okolinu, već se likovi s kojima razgovaramo normalno kreću i obavljaju poslove dok pričaju

napokon ono čemu smo se nadali, malo raznolikosti neprijatelja, manje generičnosti npc-a
NPC-i bi mogli ispasti generični, unatoč obavljanju poslova dok pričaju. Ono kaj mene zanima je kakav bu sadržaj dijaloga. I kolko budu različiti likovi imali različite dijaloge. U Oblivionu, Falloutu 3 i New Vegasu likovi praktički nemaju nikaj za reći.
Baš igram Planescape Torment. Tu razgovori s pojedinim likovima znaju potrajat do 15 minuta. Na to se Bethesda treba ugledati. Ne velim ja da sad treba to sve tolko opširno biti, al treba se potruditi napisati malo više teksta od "spilja je puna goblina, to smeta rudarima, idi ubi gobline pa se vrati po lovu, aj bok"
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:56   #78
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
-igrač sada može koristiti dva oružja, po jedno u svakoj ruci, a svako od njih ima i poseban finishing potez
-kamera iz trećeg lica je unaprjeđena

Mislim da ovo znači da će gameplay biti dosta drugačiji od oblivionovog, razrađenija i dinamičnija borba možda
borba je bila solidno izvedena i u oblivionu, jedino mi je smetao pretjerani ragdoll-

Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
-razgovor s NPC likovima više nije statičan, odnosno ne pauzira okolinu, već se likovi s kojima razgovaramo normalno kreću i obavljaju poslove dok pričaju
po meni nevažan dodatak

Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
I još se samo nadam da neće biti previše zmajeva, možda je to sve isfurano u rpg-ima, nekakav klišej žanra uz divove, patuljke i to sve, al mislim da je to baš trebalo tes-u malo monumentalnosti, većih i raznolikijih neprijatelja- a ne samo generični npc-jevi
ne znam baš koliko je isfurano u rpgovima poslije izometrijske ere, naravno, od početaka DnDa i rpgova općenito, tu su bili, ali u 3D rpgovima ih nisam vidio... uopće. I teško da će biti kao divljač, ne bi ih najavljivali na sva vrata da su obični protivnici, nema smisla. Bit će, predviđam, usko vezani uz priču te će main quest biti vjerojatno lov na iste. Što je oke.
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 08:58   #79
Sve kaj ste naveli je ispravljeno kasnije modovima u Oblivionu, a posto nisam igrao ista drugo, nisam ni vidio zmajeva pa jedva cekam da to dozivim. Inace onaj animirani film Beowulf je upravo to, Skyrim tematika.

Beowulf
Morpheus87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 09:34   #80
jebo modove
Više se ni ne trude napraviti dobru igru. Naprave neku šugavu, ubace neki construction set pa nek moderi umjesto njih rade igru.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.