Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 02:44   #9221
Kondominij na moru je bio i moj stav. Super. Mislio sam već, da nema više takvih, koje dijele ovakva razmišljanja. Ali kasno je danas, neću produžit. Laka ti noć.
kranjski janez is offline  
Old 23.04.2017., 02:50   #9222
Quote:
Tea323 kaže: Pogledaj post
Zalosno i ne daleko od istine, one izjave Dimitrija, su odraz ne samo mržnje nego i velike retardiranosti. Umislili su si da su austrijanci i bečani valjda, a nas bi najradije strpali s bugarima i srbima, a iste kulture smo kao i oni, austrougarska ostavština, a i pogledajte rijeku i zagreb i maribor i ljubljanu.... Kod njih je definitivno jak srbijanski nacionalistički lobi, niti su bili pogođeni ratom, (10 dni...) i to kao nije čudno... Fascinantni su mi srbi i bosanci koji kad se dosele u slo, odmah se posloveniziraju, sačuvaj boze da su oni juzno od Obrežja, dok ovi kad žive u Hr najveci nacionalisti, otprilike kao rvatine u minkenu, kao da su ugrozene vrste... A opet naša vlada i diplomacija su standardno nesposobni, ne usude se odgovoriti na to kad šešelj u centru Bg-a drži govor pred tisućama o povratku Krajine i pali hr i eu zastavu, dok njihovi političari i mediji praktično o šahovnici na zgradi u hrvatskoj izvještavaju kao o povampirenom ustaštvu, mislim jedan pogleda na njihove medije i sve je očito... slovenci se jos kontroliraju pa po medijima nisu tako ekstremni, ali na fina vrata svako malo pale vatru.. Region in Okolje... od te 2 riječi mi dođe muka...
Nažalost, to je tako.

Austrijanci im sada rade i probleme sa jezikom u Koruškoj, iako su Slovenci tamo autohtoni narod.
Austrijanci i Nijemci i dan danas mrze Slavene, iako se to ne osude javno reći. Možda imaju nešto manje negodovanja prema nama i Slovencima jer smo katolici i jer smo bili dio njihove krune, ali gledaju to sami isključivo iz interesnih razloga.

Za njih smo ''jugo schweine'', a za Talijane sclavi. I dan danas. A Mađari i dalje sanjaju reviziju Trianona.

Italija nikada nije odustala od Mare Nostruma, samo sada nema potrebe ići u vojne pohode kada sve poklapa bankama i NATO savezom.

Austrija i dalje sanja jednu projekciju moći na jug, a Slovenija im je jedini prilaz moru.

Ljudi žive u bajkama o tome da zato što postoji EU da je sve ok, mirno, itd. Zato se ljudi u većini situacija naivci, pomalo glupavi jer ne shvaćaju apsolutno ništa.

Sve ozbiljne države imaju strateške projekcije moći, bez obzira na famoznu EU. EU se sutra može raspasti, vjerojatno će se to dogoditi kroz 10 godina, sve navedene države mogu izvaditi svoje planove na stol i što onda?

Nažalost, u Hrvatskoj postoji isto navedena grupa ljudi koja ne vidi dalje od nosa i sve bi rješavala na mišiće sa iluzijama o nekim savezima sa tko zna kime.
Revenger20 is offline  
Old 23.04.2017., 02:52   #9223
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Kondominij na moru je bio i moj stav. Super. Mislio sam već, da nema više takvih, koje dijele ovakva razmišljanja. Ali kasno je danas, neću produžit. Laka ti noć.
A, evo ima. Ja isto mislim da bi to bilo najbolje rješenje. Ali, ja ne odlučujem o ničemu.

Također, laka noć.
Revenger20 is offline  
Old 23.04.2017., 02:52   #9224
SLO je priznata nacionalna manjina u HR i imaju predstavnika u Saboru, u SLO hrvatska manjina nije priznata i onda smo mi na Balkanu, a oni su Europa
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 23.04.2017., 11:11   #9225
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Arbitražni sporazum nam ovaj izlaz garantira, zbog toga takva podrzka i insistiranje na njemu. Iako nije ni približno jasno, kakva će u cijelini odluka arbitražnog suda biti. Zbog toga se ja samo čudim ovom uvjerenju na hrvatskoj strani, da će suci odlučiti u korist Sloveniji i kontra vama. Po meni bilo bi pametno i koristno i normalno, da se odluka tog suda poštuje, pa bilokakva bila. Ponavljam, to bi bilo znak normalnosti obije države i odnosa među njima.
Vi u SLO znate nešto šta nitko ne zna.

Jedina poštena odluka je zajednički izlazak pred međunarodni sud ICJ pa šta on odluči ali vi tamo ne želite a to ipak nešto govori.

Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Kondominij na moru je bio i moj stav. Super. Mislio sam već, da nema više takvih, koje dijele ovakva razmišljanja. Ali kasno je danas, neću produžit. Laka ti noć.
Nadam se da ti je jasno šta znači kondominij i ako ti je jasno molim te da mi kažeš koji to svoj dio teritorija SLO daje u taj kondominij?
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 23.04.2017., 11:19   #9226
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nadam se da ti je jasno šta znači kondominij i ako ti je jasno molim te da mi kažeš koji to svoj dio teritorija SLO daje u taj kondominij?
Naravno prije svega dobar dio piranskog zaljeva i morska veza od tog zaljeva do međunarodnih voda.
kranjski janez is offline  
Old 23.04.2017., 12:06   #9227
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Naravno prije svega dobar dio piranskog zaljeva i morska veza od tog zaljeva do međunarodnih voda.
Obzirom da je Savudrijska vala pola pola još i može proć u tom kontekstu jer mi damo recimo 20% vi 20% a šta dalje??

Šta to vi dajete u toj morskoj-kondominij vezi?? Samo naše a vašeg nema ni litra a to nije kondominij ma kako ga vi zamišljali.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 23.04.2017., 13:28   #9228
Kondominij je još 1993. predlagao Rupel. Obuhvaćao bi cijeli zaljev. Taj kondominij uopće nema nikakve veze s otvorenim morem. Na kraju su ga Slovenci odbili.

Naravno, u novije doba Slovenci(Pavliha - Slovenski stručnjak za pomorsko i prometno pravo) imaju nove prijedloge i knodominij koji bi obuhvaćao cijeli zaljev njima je neprihvatljiv. Njihov prijedlog je da u knodominij uđe samo Hrvatski dio zaljeva, dio kopna uključujući rt Savudriju i cijelo područje SOPS-a(samo ovo je jedno 6x veće od njihovog teritorijalnog mora).
jeran is offline  
Old 23.04.2017., 20:08   #9229
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
SLO je priznata nacionalna manjina u HR i imaju predstavnika u Saboru, u SLO hrvatska manjina nije priznata i onda smo mi na Balkanu, a oni su Europa
To je stvar unutarnjeg zakonodavstva svake države i naprosto nije stvar EU ni Hrvatske da odlučuju kako će Slovenija riješiti to pitanja.

Druga je pak stvar što u Hrvatskoj postoje zakoni o nacionalnim manjinama posve bizarni, uključujući i zastupnike u Saboru gdje neki predstavljaju više manjina nego što ih mogu nabrojiti.

Što se pak arbitraže tiče, mislim da će ovo biti zanimljiva godina i da će nam pokazati svu neposobnost Plenkovića i Stiera u vanjskoj politici.
trivial is offline  
Old 23.04.2017., 20:20   #9230
Quote:
Tea323 kaže: Pogledaj post
Zalosno i ne daleko od istine, one izjave Dimitrija, su odraz ne samo mržnje nego i velike retardiranosti. Umislili su si da su austrijanci i bečani valjda, a nas bi najradije strpali s bugarima i srbima, a iste kulture smo kao i oni, austrougarska ostavština, a i pogledajte rijeku i zagreb i maribor i ljubljanu.... Kod njih je definitivno jak srbijanski nacionalistički lobi, niti su bili pogođeni ratom, (10 dni...) i to kao nije čudno... Fascinantni su mi srbi i bosanci koji kad se dosele u slo, odmah se posloveniziraju, sačuvaj boze da su oni juzno od Obrežja, dok ovi kad žive u Hr najveci nacionalisti, otprilike kao rvatine u minkenu, kao da su ugrozene vrste... A opet naša vlada i diplomacija su standardno nesposobni, ne usude se odgovoriti na to kad šešelj u centru Bg-a drži govor pred tisućama o povratku Krajine i pali hr i eu zastavu, dok njihovi političari i mediji praktično o šahovnici na zgradi u hrvatskoj izvještavaju kao o povampirenom ustaštvu, mislim jedan pogleda na njihove medije i sve je očito... slovenci se jos kontroliraju pa po medijima nisu tako ekstremni, ali na fina vrata svako malo pale vatru.. Region in Okolje... od te 2 riječi mi dođe muka...
Dobro primjeceno.
Sadokann is offline  
Old 23.04.2017., 20:29   #9231
Al generalno govoreci, mislim da postoji netrpeljivost izmedju drzava jer obje imaju "kompleks balkana."

Slo se trudi da granica "Balkana" bude na Sutli, zele se prikazati koliko je god moguce boljima od nas, mozda je u pitanju i odredjena ljubomora zbog mora.
Hr s druge strane, takodjer se zeli prikazati kao "nebalkanska", Slo nam smeta jer bismo tako rado granicili direktno s Aus, a i ljubomorni smo na njih sto su bogatiji i imaju bolje susjede od nas
Sadokann is offline  
Old 23.04.2017., 23:13   #9232
Da li je Hrvatska od samostalnosti do danas ikada radila probleme Sloveniji oko pomorskog prometa?

Najrazumnije bi bilo ponašati se na moru onako kako se oni ponašaju na kopnu. Stroga kontrola svog pomorskog prometa koji ide kroz Hrvatsku. I sve to zbog opasnosti od terorizma, krijumčarenja ljudi, krijumčarenja oružja/droge, ilegalnog useljavanja i tako dalje, sve ono što se koristi kao argumentacija za maltretiranje na kopnenoj granici.

Držati svaki brod barem 10 dana u hrvatskim vodama, tu i tamo ako treba podmetnuti posadi malo heroina, kokaina, i slično, a onda zadržati i posadu i brod i teret na neodređeno dugo vremena.

Hrvatskoj su Izraelci oduzeli brod Ražanj zbog neurednih papira, Grčka je držala Laptala u zatvoru 6 mjeseci bez suđenja i optužnice, a sličnih primjera ima na tisuće.
BolajiBadejo is offline  
Old 23.04.2017., 23:21   #9233
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Najrazumnije bi bilo ponašati se na moru onako kako se oni ponašaju na kopnu. Stroga kontrola svog pomorskog prometa koji ide kroz Hrvatsku. I sve to zbog opasnosti od terorizma, krijumčarenja ljudi, krijumčarenja oružja/droge, ilegalnog useljavanja i tako dalje, sve ono što se koristi kao argumentacija za maltretiranje na kopnenoj granici.
Hrvatska ovo ne moze. UNCLOS pravo mora.
https://en.wikipedia.org/wiki/United...Law_of_the_Sea
Buka is offline  
Old 23.04.2017., 23:29   #9234
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Hrvatska ovo ne moze. UNCLOS pravo mora.
https://en.wikipedia.org/wiki/United...Law_of_the_Sea
Pa i na tom linku stoji

Quote:
Fishing, polluting, weapons practice, and spying are not "innocent", and submarines and other underwater vehicles are required to navigate on the surface and to show their flag. Nations can also temporarily suspend innocent passage in specific areas of their territorial seas, if doing so is essential for the protection of its security.
BolajiBadejo is offline  
Old 23.04.2017., 23:33   #9235
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Pa i na tom linku stoji
Jao. Volio bi vidjeti Hrvatsku suspendirati UNCLOS.
A mogu brodovi lako i preko talijanskog mora. Pa ti ovo bas ne pije vodu.
Buka is offline  
Old 24.04.2017., 01:12   #9236
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Jao. Volio bi vidjeti Hrvatsku suspendirati UNCLOS.
A mogu brodovi lako i preko talijanskog mora. Pa ti ovo bas ne pije vodu.
Opa pozivanje na UNCLOS kad je to zgodno a kod razgraničenja ćemo istu zenemarit.

Inače Splošna Plovba ima u floti 10 bodova http://www.splosnaplovba.com/index.php?page=flota a njihovih uplovljavanja u Luku Koper skoro da i nema https://luka-kp.si/eng/sailing-list i takve aktivnosti zaustavljanja njihovih brodova nemaju nikakvog smisla.
Doduše imaju nešto još i u trampu-sister company u Luci Monrovia i Marshal Islands negdje 7 ili 8 plovnih jedinica ali ni koliko ja znam ti Jadran vidjeli nisu.

I preko Taljanskog teritorijalnog mora ne mogu jer su međonarodni plovni putevi u i iz sjevernog Jadrana ratificirani i samim time ta plovljenja su podložna konvencijama o pravu mora. Nekog vraga treba ipak znat o meritumu teme.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 24.04.2017., 09:50   #9237
Bilo je govora ovdje o Slo i Srbiji... evo od tolike ljubavi zaboravili da je Hrvatska između njih.

Dačić: Odnosi sa Slovenijom su primer dobrosusedske saradnje

http://rs.n1info.com/a244204/Vesti/V...-saradnje.html

agentRico is offline  
Old 24.04.2017., 11:41   #9238
Ma nisu, šta ti je bre. Jel Vučić rekao da je on novi Tito? Bratstvo i jedinstvo drugovi i drugarice
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Old 24.04.2017., 12:52   #9239
Samo neznatno duži (ne-selektivan) pregled dokumenata s HR ili njihove strane u sezoni znači totali kolaps prometa u KP,PI,PORT,ako ne idalje...
Nažalost iskustvo čekanja prošle godine od Srgaša("Trije lovc-a) do granice je bilo "neprocjenjivo"...,kako će to sve funkcionirati ove godine ,strah me je i zamisliti...!!

A,da...,treba tražiti odštetu,ali sa EU pudlom...,teeeško do naših prava i interesa...
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!

Zadnje uređivanje Bark : 24.04.2017. at 14:03.
Bark is offline  
Old 24.04.2017., 15:41   #9240
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Što se pak arbitraže tiče, mislim da će ovo biti zanimljiva godina i da će nam pokazati svu neposobnost Plenkovića i Stiera u vanjskoj politici.
pa za HR arbitraža ne postoji
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.