Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 01:12   #1
Vizija

Doživjela sam viziju. Neki bi to možda nazvali prosvjetljenjem, ali radije ću ostati kod vizije. U jednom vječnom trenutku odjednom mi se pokazala potpuna i čitava Istina. Nisam to, zapravo, vidjela očima. Činilo se kao da je oduvijek zapisano u svakoj stanici, svakom atomu mojega tijela. Sve mi je bilo jasno, ali ne razumom. Ne znam reći čime. Savršeno sam shvatila neke Isusove riječi koje nikada nisam razumjela. savršeno sam shvatila i Budhino učenje iako o njemo znam daleko manje.
No, nije važno. Mogla bih napisati roman, ali riječi ionako ne mogu opisati to viđenje. I sam ga razum neprekidno pokušava interpretirati i moram paziti da ga ne iskrivim jer, usprkos različitim učenjima, shvatila sam da je Istina samo jedna, ali ima tisuću interpretacija jer nepesredno nakon viđenja, naš se razum lati prilagodbi.
MOlim vas, zanima me ima li koga tamo sa sličnim iskustvom?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 03:21   #2
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
MOlim vas, zanima me ima li koga tamo sa sličnim iskustvom?
Welcome to the club. Ne brinite, vratiće se u normalu (samo da nije manija u pitanju, pošto su pune psihijatrije takvi ljudi). Šala mala.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 11:28   #3
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Doživjela sam viziju. Neki bi to možda nazvali prosvjetljenjem, ali radije ću ostati kod vizije. U jednom vječnom trenutku odjednom mi se pokazala potpuna i čitava Istina. Nisam to, zapravo, vidjela očima. Činilo se kao da je oduvijek zapisano u svakoj stanici, svakom atomu mojega tijela. Sve mi je bilo jasno, ali ne razumom. Ne znam reći čime. Savršeno sam shvatila neke Isusove riječi koje nikada nisam razumjela. savršeno sam shvatila i Budhino učenje iako o njemo znam daleko manje.
No, nije važno. Mogla bih napisati roman, ali riječi ionako ne mogu opisati to viđenje. I sam ga razum neprekidno pokušava interpretirati i moram paziti da ga ne iskrivim jer, usprkos različitim učenjima, shvatila sam da je Istina samo jedna, ali ima tisuću interpretacija jer nepesredno nakon viđenja, naš se razum lati prilagodbi.
MOlim vas, zanima me ima li koga tamo sa sličnim iskustvom?
Pa koja je Istina? Daj reci, probaj nekako objasniti, potrudi se! Nemoj biti navlakuša
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 11:32   #4
doživjela si vjerovatno-kratko prosvjetljenje...duša je spoznala sve ono što je prekriveno velom sjene ili tajne koja se otkriva pri metamorfozi duše u druge razine (tzv.karmičko počelo)...-fascinantno iskustvo,jelda....njeguj ga i prisjeti ga se svaki puta kad posumnjaš u bilo koji intuitivni dio sebe...to je tvoj intuitivni ''id''...a kod njega nema ''ili....ili''....kod njega je samo ''to i tako''. i nikako drugačije....čista spoznaja. ta je spoznaja univerzalna za sve duhovno prosvijeteljene ljude i religije....
šaljem ti link na pvt

btw. o Istini se ne može pričati niti ju opisati,nju se može samo iskusiti...

Zadnje uređivanje majica_2008 : 10.05.2012. at 11:39.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 13:41   #5
Istina je naprosto neopisiva. Ali svi je imamo pohranjenu u sebi. Kada koristimo riječi, nužno uključujemo razum, a on je tisućljećima dresiran da Istinu poriče. Zato mogu odgovoriti samo na pojedinačna pitanja koja sam uspjela 'točno' uhvatiti. Naime, kada u jednom trenutku 'vidite' i postanak i evoluciju svemira, i reinkarnaciju i paralelne svjetove i odjednom shvatite koliko je teorija superstruna još nedorečena, kako to izreći.
Ne znam, netko bi možda mogao bolje od mene. Ipak, riječi su medij kojima se koristim otkako sam naučila pisati i zato se i osjećam bespomoćno. Znam da u njima plivam kao riba, a ipak ih je ovdje gotovo bolje zanemariti ili barem držati pod kontrolom jer imaju naviku izvrtanja i prilagođavanja.
Reinkarnaciju sam zaista vidjela na način koji me je šokirao i koji nije bio sličan ničemu što sam dotad o njoj mislila. Zapravo nisam sigurna ni može li se to nazvati reinkarnacija.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 14:26   #6
doživjela si regresiju prošlu razinu duše (energije)....šteta zapravo što s vremena na vrijeme doživimo samo glimpse tog veličanstvenog momenta univerzalne povezanosti i shvatimo bit. (vlastitu, uvjetno rečeno)....
pričekajmo 12 mjesec, možda neke stvari postanu jasnije)))
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 14:38   #7
Terminologija me ograničava. Godinama mi je to radila jer sam se izgubila u njoj. U jedno sam sigurna. Nismo mi ovdje da išta čekamo, već da djelujemo bez očekivanja jer samo o nama ovise ishodi. Mi zaista jesmo Stvoritelj, samo što toga nismo svjesni. Stvaramo i nesvjesno. Zato nam svijet ovako i izgleda. Jest, dogodit će se velike promjene, ali budemo li sudjelovanje u njima prepuštali svemircima i vjerovali da su nam oni 'nadređeni', onda se odričemo Stvoritelja u sebi i prepuštamo se lijenom iščekivanju ili strahovima.
Mi smo ovdje da volimo i budemo voljeni. Mi smo ovdje da se igramo i da budemo igra. Mi smo Djelo i ovdje smo da djelujemo.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 14:44   #8
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,napokooon netko tko je postavio stvari kako treba<3!!
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 20:35   #9
Odlazim na put daleko od sve elektronike. Imam neki mali voćnjak koji nastojim uzgajati u eko standardima. Svako malo mi treba da se potpuno isključim. Temu ne prekidam. Žao mi je ako sam zvučala previše općenito. Vrlo ću rado odgovoriti na sva pitanja na koja budem mogla kada se vratim u nedjelju. Naime, ja ne znam na sve odgovoriti iako sam vidjela potpunu sliku. NAstojim ne kopati previše po onomu što još ne razumijem kako ne bih to prilagodila svojoj interpretaciji.
Voljela bih da se jave svi sa sličnim iskustvima i svi koji ih žele jer ona samo čekaju na naš pristanak. No, mi smo uglavnom postali cinici i kukavice. Barem ja. Trebalo mi je godinu dana da se odvažim na ovo iako sam imala neopisivu želju podijeliti svoje iskustvo.
Svi mi ostajte u miru i ljubavi. Čujemo se u nedjelju.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 21:26   #10
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Istina je naprosto neopisiva. Ali svi je imamo pohranjenu u sebi. Kada koristimo riječi, nužno uključujemo razum, a on je tisućljećima dresiran da Istinu poriče. Zato mogu odgovoriti samo na pojedinačna pitanja koja sam uspjela 'točno' uhvatiti. Naime, kada u jednom trenutku 'vidite' i postanak i evoluciju svemira, i reinkarnaciju i paralelne svjetove i odjednom shvatite koliko je teorija superstruna još nedorečena, kako to izreći.
Ne znam, netko bi možda mogao bolje od mene. Ipak, riječi su medij kojima se koristim otkako sam naučila pisati i zato se i osjećam bespomoćno. Znam da u njima plivam kao riba, a ipak ih je ovdje gotovo bolje zanemariti ili barem držati pod kontrolom jer imaju naviku izvrtanja i prilagođavanja.
Reinkarnaciju sam zaista vidjela na način koji me je šokirao i koji nije bio sličan ničemu što sam dotad o njoj mislila. Zapravo nisam sigurna ni može li se to nazvati reinkarnacija.
Baš mi je drago da si to doživila ako se osječaš ugodno, ja nisam ni ne znam jel želim.

Zvuče lipe riči .. Tebi je sad sve jasno i ima smisla ? Koje su to isusove poruke koje su istine ? Jel još uvijek nakon toga možeš uživati u stvarima kao i prije ili gledaš ono sa načinom to mi je glupo jer znam istinu ? Jel postoji stvoritelj svega ? Jesi vidjela jel istina ona teza da si mi određujemo život kakav će nam biti prije nego šta dođemo na zemlju, kao neka iskustva koja trebamo proživiti ? I da li postoji život poslje smrti ? Pozdrav !!
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 16:54   #11
zašto i ostali nereču svoje vizije,doživljaje,istinu nego svi šute i čuvaju to za sebe a znam da vas ima dosta po ovom forumu koji mogu pomoc? kako cemo mi nac smisao ako nismo dozivili neku viziju il klinicku smrt? čuli smo za recimo ljubav reinkarnacije ovo ono al šta dalje,kako napredovat?očito je da tribamo ucitelje,al svi učitelji mukom zamukoše...ok svaćam da je glupo govorit svim zivima jer gotovo niko nerazumi al na ovi podforum dolaze ljudi koji razume i traze odgovore inače nebi bili vamo...eto nadan se da cete se otvorit i pisat o svojim iskustvima i diskutirat međusobno te tako pomoć onima kojima je to bitno
mwaruwari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 17:33   #12
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Doživjela sam viziju. Neki bi to možda nazvali prosvjetljenjem, ali radije ću ostati kod vizije. U jednom vječnom trenutku odjednom mi se pokazala potpuna i čitava Istina. Nisam to, zapravo, vidjela očima. Činilo se kao da je oduvijek zapisano u svakoj stanici, svakom atomu mojega tijela. Sve mi je bilo jasno, ali ne razumom. Ne znam reći čime. Savršeno sam shvatila neke Isusove riječi koje nikada nisam razumjela. savršeno sam shvatila i Budhino učenje iako o njemo znam daleko manje.
No, nije važno. Mogla bih napisati roman, ali riječi ionako ne mogu opisati to viđenje. I sam ga razum neprekidno pokušava interpretirati i moram paziti da ga ne iskrivim jer, usprkos različitim učenjima, shvatila sam da je Istina samo jedna, ali ima tisuću interpretacija jer nepesredno nakon viđenja, naš se razum lati prilagodbi.
MOlim vas, zanima me ima li koga tamo sa sličnim iskustvom?
Ja na žalost nemam. Još ne uspijevam preskočiti bezdan. A da nisi bila na intenzivu gnoze ? https://www.forum.hr/showthread.php?t=697057
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 18:46   #13
Quote:
mwaruwari kaže: Pogledaj post
zašto i ostali nereču svoje vizije,doživljaje,istinu nego svi šute i čuvaju to za sebe a znam da vas ima dosta po ovom forumu koji mogu pomoc? kako cemo mi nac smisao ako nismo dozivili neku viziju il klinicku smrt? čuli smo za recimo ljubav reinkarnacije ovo ono al šta dalje,kako napredovat?očito je da tribamo ucitelje,al svi učitelji mukom zamukoše...ok svaćam da je glupo govorit svim zivima jer gotovo niko nerazumi al na ovi podforum dolaze ljudi koji razume i traze odgovore inače nebi bili vamo...eto nadan se da cete se otvorit i pisat o svojim iskustvima i diskutirat međusobno te tako pomoć onima kojima je to bitno
Jer nisu sposobni naučavati (ni sebe), a nemaju ni jedan od preduvjeta za to - činjenično izlaganje vlastitog iskustva.

Ta, zar nije još uvijek čudno (i propitivanja vrijedno) što su dvije naja(tra)ktivnije teme na Duhovnosti Duhovnost kroz umjetnost i mudroslovlje i Lijepe misli o duhovnosti i mudre izreke. I, sad ti očekuješ od onih koji se izražavaju i razmišljaju tuđim mislima da odjednom produciraju vlastite...

E, a ja pozivam na izučavanje univerzalnog jezika - matematike - i rada na vlastitoj pismenosti, čija je vrsna upotreba temelj za iskorjevanje duhovne učmalosti. Samo, što to nije The Vizija, niti The Tajna, niti još jedan u nizu tih instant napitaka života The Prosvjetljenje, već su to dugotrajni (i sasvim zemaljski znojni i krvavi) red, rad i disciplina.

edit:
Osim toga, ovaj podforum sadrži cca 1400 tema. Što te to točno, a što već nije navedeno, zanima?

Zadnje uređivanje PashkoPata'q : 11.05.2012. at 18:58. Reason: dodana implikacija zatraženog izmišljanja izmišljenje tople vode
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 21:19   #14
zaboravio sam napisat, pa Icke govori iste stvari zapravo ..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 21:55   #15
hajde dobro onda ...
evo meni se bas neki dan poslozilo da dozivim nulu kao zero-kutnu
i da konacno osjetim algoritme starih fenicana i arapa u kutovima brojeva

kao osoba s falicnim matematickim genom, za mene je pravo otkrivenje i prosvjetljenje dozivjeti sliku arapske jedinice s jednim kutom, dvicu s dva kuta, trojku s tri, cetvrticu s cetiri ugla i tako sve do velike nenadmasne glatke i neuhvatljive nule koja svoje odsjaje lijepi uz sve ove stare uglove i daje im posve novi sjaj
.. i sve se tako divno i jednostavno slaze i uklapa bez greske


Istina se moze naci kondenzirana kako u majusnoj cestici, i u trenu
tako i kroz nesagledivo, u svim danima

ako joj se prepustis, i ako joj dades cisto svoje srce, ona te vodi
njene su sve strane svijeta, njeno svo vrijeme ikad

Istina se kotrlja i prede tobom drugima a da ti to niti nemoras znati
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:04   #16
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Reinkarnaciju sam zaista vidjela na način koji me je šokirao i koji nije bio sličan ničemu što sam dotad o njoj mislila. Zapravo nisam sigurna ni može li se to nazvati reinkarnacija.
možeš li opisati kako si vidjela reinkarnaciju?

vizija ti je došla samo tako, ili praktikuješ meditaciju, moliš se..?
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 23:00   #17
Wink

bokić svima.ja imam neka iskustva ali to je više komunikacija ali preko misli i vizije nekih događaja ali nekim drugim očima da tako kažem.nema govora kao mi nego kao telepatija.neznam ni sama kako bih to nazvala.sve se temelji na Ljubavi i praštanju.Bog je Ljubav i za nas želi samo dobro a što nam je tako na ovoj prekrasnoj planeti sami smo odgovorni.drago mi je Pronađena da si to podjelila s nama i sve Ti u potpunosti vjerujem.
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:18   #18
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Baš mi je drago da si to doživila ako se osječaš ugodno, ja nisam ni ne znam jel želim.

Zvuče lipe riči .. Tebi je sad sve jasno i ima smisla ? Koje su to isusove poruke koje su istine ? Jel još uvijek nakon toga možeš uživati u stvarima kao i prije ili gledaš ono sa načinom to mi je glupo jer znam istinu ? Jel postoji stvoritelj svega ? Jesi vidjela jel istina ona teza da si mi određujemo život kakav će nam biti prije nego šta dođemo na zemlju, kao neka iskustva koja trebamo proživiti ? I da li postoji život poslje smrti ? Pozdrav !!

Jako puno pitanja. Hajdemo po redu.
Sve Isusove poruke od kojih ti zatitra srce i ništa se u tebi ne buni protiv njih su istinite. Sve ono za što osjećaš da nešto ne 'štima' je izmijenjeno. S izmjenama je već počeo sv. Pavao čiji je entuzijazam otišao u ponešto drugačijem smjeru od Isusovih poruka. Ti sama osjećaš koje su istinite kao što sam osjećala i ja i prije vizije. Samo što sam sada shvatila neke koje mi uopće nisu bile jasne. Ovdje bih mogla početi s nabrajanje, ali to ne želim. Ako ti na neku poruku srce govori da je istinita, ali nekako ti se čini da je ne možeš dokučiti, pitaj.
U stvarima tek sada mogu nesmetano uživati jer me više ne ometaju strahovi i brige. Sada znam da nisam sama, da nikad nisam bila i nikad ne mogu biti i tako sve postaje prekrasno, uključujući i društveno tabuizirane teme.
Dakako da postoji Stvoritelj svega, a mi smo dio njega, iako to nije on, ni ona ili bilo što opisivo u našim svjetonazorima. Ali slobodni smo zamišljati ga kako god želimo jer mu to ne smeta.
Znam da se većina njuejđovskih gledanja na svijet opredijelila za to da naša duša određuje unaprijed kakav će nam biti život, ali mislim da je do toga došlo nekakvom linijom manjeg otpora. Poštujem i divim se većini tih autora i kada ih čitam jasno mi je da su i oni vidjeli. Kao što sam već rekla, Istina je samo jedna, ali brojne su interpretacije jer ju je praktički nemoguće interpretirati.
Recimo to ovako, ako su oni protumačili dušu kao programera komjutorske igrice s mnogobrojnim mogućim ishodima, ja sam je, zapravo, vidjela više kao elektičnu energiju koja pokreće samo računalo.
U jednomu smo, vjerojatno, svi u pravu, zajedno s institucionalnim religijama.
Smrt ne postoji. Život je vječan. Mi, jednostavno, ne možemo umrijeti iako nam se čini da nam se to događa.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:37   #19
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja na žalost nemam. Još ne uspijevam preskočiti bezdan. A da nisi bila na intenzivu gnoze ? https://www.forum.hr/showthread.php?t=697057

Bezdan je, kao i sve ostalo, samo u našim glavama. Krena, Boštvo ti se neprestano obraća, samo pusti da ga čuješ. Sve ostalo su tehnike. Nekima su korisne, a nekima samo opterećenje. Ako mislimo da išta trebamo kako bismo doživjeli ono što se uvriježilo nazivati Prosvjetljenjem, tada ćemo ga teško postići. Ako, pak, bilo koju od poznatih tehnika prakticiramo iz čistog užitka i bez zacrtanih očekivanja, možemo postići puno.
Ja sam svu 'ezoteričnu' literaturu pročitala u posljednjih nekoliko mjeseci, nakon [I]viđenja[I], jer sam na nju, recimo to tako, bila 'upućena'. Dakle, nijednu od njih nisam prakticirala. Jednostavno su mi životne okolnosti u određenom trenutku bile takve da mi je razum bio pred slomom i postavljena pred izbor između tableta za smirenje i samokontrole, odlučila sam na trenutak potpuno isključiti razum. Ha-ha, slobodno se može reći da sam sišla s uma. I tako je sve krenulo.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 03:59   #20
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Jer nisu sposobni naučavati (ni sebe), a nemaju ni jedan od preduvjeta za to - činjenično izlaganje vlastitog iskustva.

Ta, zar nije još uvijek čudno (i propitivanja vrijedno) što su dvije naja(tra)ktivnije teme na Duhovnosti Duhovnost kroz umjetnost i mudroslovlje i Lijepe misli o duhovnosti i mudre izreke. I, sad ti očekuješ od onih koji se izražavaju i razmišljaju tuđim mislima da odjednom produciraju vlastite...

E, a ja pozivam na izučavanje univerzalnog jezika - matematike - i rada na vlastitoj pismenosti, čija je vrsna upotreba temelj za iskorjevanje duhovne učmalosti. Samo, što to nije The Vizija, niti The Tajna, niti još jedan u nizu tih instant napitaka života The Prosvjetljenje, već su to dugotrajni (i sasvim zemaljski znojni i krvavi) red, rad i disciplina.

edit:
Osim toga, ovaj podforum sadrži cca 1400 tema. Što te to točno, a što već nije navedeno, zanima?

Čuj, mogli bismo mi raspravljati o Riemannovom metričkom tenzoru i Ramanujanovim modularnim funkcijama i ja bih se čak mogla praviti da ih razumijem. No, nismo svi matematički genijalci niti trebamo biti jer da jesmo, tada to uopće ne bi bila posebno cijenjena kvaliteta, već nešto što se podrazumijeva. Inače, matematika ne zahtijeva od nas red, rad i disciplinu, već samo ljubav. Primjer za to je i navedeni dvojac. da su se veliki umovi pridržavali postojećeg, tada prihvaćenog 'reda', nikada ne bi došli do svojih revolucionarnih teorija.
A i pravopis je pomalo precijenjen. Ljubav prema jeziku se ne izražava standardom koji su naši vrijedni jezikodslovci poprilično sterilizirali, nego svim bogatstvom njegovih dijalekata i govora.
I imaš pravo, sve je već rečeno. Zato evo ti nešto novo. Ja te volim jer si savršeno biće.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.