Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2012., 09:42   #81
80kn/kg. Bili su sviježi i veli
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 09:53   #82
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Jučer 07.06.12 oko 9 ujutro tržnica Kvatrić.

Pošao sam u potragu za dobrim trešnjama i usput kupio male krastavce, odlične pomidore (grdi, grbavi, išarani sa smeđe/sivim ožiljcima i treba ih pomno čistiti ali zato) i vrganje.

Trešnje su super, slatke, velike i 15kn/kg. Mislim da je prednost tržnice naročito došla na vidjelo sa ovim sezonskim delicijama.
off:
ubrala nekoliko vrganja u šumi iza kuće.Skoro pa u dvorištu.

ot:
kad prispiju svježe bamije?
U srpnju ili kasnije?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 10:59   #83
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
kad prispiju svježe bamije?
U srpnju ili kasnije?
Pero Perija ih bere sredinom srpnja.
Ove godine će biti i nešto crvenih indijanki i divovskih za punjenje.
Već maštam kako bamiju napuniti mljevenom janjetinom.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 11:22   #84
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Pero Perija ih bere sredinom srpnja.
Ove godine će biti i nešto crvenih indijanki i divovskih za punjenje.
Već maštam kako bamiju napuniti mljevenom janjetinom.
Sigurno će biti po cijeni blizu one za uncu zlata.
Al bože moj,gušti su gušti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 11:54   #85
Quote:
Već maštam kako bamiju napuniti mljevenom janjetinom.
Šta melješ? Koje dijelove mesa? Melješ li mlado janje ili brave?
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 13:41   #86
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Šta melješ? Koje dijelove mesa? Melješ li mlado janje ili brave?
Šilježe, od 10 do 15 mjeseci.

Plećku ne, šteta mi je samljeti plećku. Meljem butove i meso s rebara i trbuha. Odkostim rebra i butove i meso težinski izjednačim, pola nemasnog od buta, pola masnog od rebara i trbuha. Meso od rebara i trbuha meljem dva puta, a meso od buta jednom na šajbu br 3. Ovo mi je univerzalna ovčje-janjeća smjesa, od ćevapa na dalje.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 08:16   #87
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Jučer 07.06.12 oko 9 ujutro tržnica Kvatrić.

Pošao sam u potragu za dobrim trešnjama i usput kupio male krastavce, odlične pomidore (grdi, grbavi, išarani sa smeđe/sivim ožiljcima i treba ih pomno čistiti ali zato) i vrganje.

Trešnje su super, slatke, velike i 15kn/kg. Mislim da je prednost tržnice naročito došla na vidjelo sa ovim sezonskim delicijama.
Tresnje su u Kastelima na cesti 25-30, na trogirskom pazaru isto toliko
Dodju u zg i prepolove cijenu, a dva puta je bolji izbor i bolje su kvalitetom,... i onda mi se smiju kad nosim sve od gore
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 09:19   #88
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
Tresnje su u Kastelima na cesti 25-30, na trogirskom pazaru isto toliko
Dodju u zg i prepolove cijenu, a dva puta je bolji izbor i bolje su kvalitetom,... i onda mi se smiju kad nosim sve od gore
Ja sam na Dolcu vidjela babu koja ih prodaje po 40

Jutros na Kvatriću sam našla odlične za 15 kn i skužila da ovi koji prodaju jeftinije ne ističu cijene, valjda da ne popiju batine od onih skupih.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 09:46   #89
na placu u trnskom već tjedan dana 12-15 kuna.

ali to su lokalne
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 10:35   #90
U Puli na placu su 20-25

Al tu na placu je sve skuplje
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 15:56   #91
Isuse Kod mene su tresnje 10 ojra kila (DE), i to kisele spanjolske... cekam svapske da rode (tu su tek jagode pocele, svapske 4 ojra kila).. i te ce njemacke tresnje u jeku sezone bit 10 ojra kila (tada ce bit spanjolske 5 ojra), ali bar su fiiineeee....

Zavidim.....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 16:30   #92
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Isuse Kod mene su tresnje 10 ojra kila (DE), i to kisele spanjolske... cekam svapske da rode (tu su tek jagode pocele, svapske 4 ojra kila).. i te ce njemacke tresnje u jeku sezone bit 10 ojra kila (tada ce bit spanjolske 5 ojra), ali bar su fiiineeee....

Zavidim.....

Dođi malo viditi naše plaće pa će biti manje zavida...
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 19:19   #93
Hm... nisu tu place toliko bolje od hrvatskih... i tu je kriza (iako svi slozno sutimo o tome), a i rezije ja placam oko 500 ojra mjesecno, a i najam stana oko 900, a nisam u skupom kvartu, pa vrtic samo oko 250-300 ojra za malu, jaslice cu bar 400.... sve ti se to kaj zaradis i potrosi...

Da se razmemo... platila bi ja i 10 ojra za hrvatske tresnje....

Za spanjolske ne dam
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 20:31   #94
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Da se razmemo... platila bi ja i 10 ojra za hrvatske tresnje....

Za spanjolske ne dam
Ne znam za trešnje, vjerujem da kupujem naše, domaće, ako mi podvaljuju španjolske, tu sam nemoćan. Kao i za druge namirnice nikada ne gledam što je hrvatsko, a što uvozno, kupujem ono što je najbolje i gdje kvaliteta prati cijenu. Inače kupujem najveći hrušt i one crne kasne trešnje i iznenađen sam koliko su ove godine jeftine, meni ugodno, neočekivano zadovoljstvo jer trešnja je moje najraže voće.
Ali što se tiče jagoda, od svih plantažno uzgojenih (tu ne računam na moju kumicu koja u sezoni donese desetak kila, te su najbolje) meni su tamne, karmin crvene, španjolske najbolje. Bolje su i od vrgoračkih, a pogotovo od ovih blijedih i neukusnih koje se prodaju pod brendom jagoda Zagrebačke županije.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 20:58   #95
Hm,
na placu kupujem kod istoga ribara (kvatric)
voce i povrce kupujem na onom djelu na kojemu su bakice i kumice, kod sira i vrhnja.
I na uzas muza kupujem najruzniju blitvu koju mogu naci, male krastavce, prljave male mrkve itd.

Imala sam mali vrt u At i znam da blitva nemre biti savseno zelena bez rupica, znam da sada krastavci nisu tako veliki i cesto pogodim (sada) dobre rajcice, jest da su sada jos u plasteniku, ali uspijem prepoznati domaće sorte.
Radije uzmem losije nase nego najbolje spanjolske jer sam gledala na Galileo koliko ih spricaju i u koliko kemija ih umacu, tako da sam prestala pola voca kupovati dok ne dode kod nas sezona.
Drzim se svog pravila: nesavrseno je zdravije.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 08:40   #96
U Crikvenici su trešnje pa 30kn! Ali crikvenička placa ja ko u Puli čista pljačka.
Ove od 15 su super. Ima ih svakakvih i sam berem trešnje u Krmpotama pa znam da su dobre.

Pojavile su se mlade mahunarke, nešto između graška i mahuna. Kaže mi baba da se samo kratko blanšira (oko 3min). Zelene su i spljoštene sa malim zrnima pri dnu. Nikada to nisam probao a tada je već bilo kasno jer se kupilo sve što je trebalo za ručak.

Volim Kvatrić
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:12   #97
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Hm,

Radije uzmem losije nase nego najbolje spanjolske jer sam gledala na Galileo koliko ih spricaju i u koliko kemija ih umacu, tako da sam prestala pola voca kupovati dok ne dode kod nas sezona.
Drzim se svog pravila: nesavrseno je zdravije.
Ok, ali tko ti jamči da ih naši isto ne namaču u svim tim sredstvima ?

Jedna priča je voće i povrće od naše kumice na kojemu vidiš da je domaće, a potpuno drugo ono s naših plantaža. Što se tiče samog pridržavanja propisa o korištenju zaštitnih sredstava i karenci više vjerujem Miguelu iz Sevilje nego Mati iz Vrgorca.
Ne zato jer su to Miguel i Mate, nego zato jer Miguel ima ikakvu kontrolu i kazne, a Mate ne.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:19   #98
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
na placu u trnskom već tjedan dana 12-15 kuna.

ali to su lokalne
I ja kupujem na tom placu To mi je neighbourhood
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:33   #99
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ne znam za trešnje, vjerujem da kupujem naše, domaće, ako mi podvaljuju španjolske, tu sam nemoćan. Kao i za druge namirnice nikada ne gledam što je hrvatsko, a što uvozno, kupujem ono što je najbolje i gdje kvaliteta prati cijenu. Inače kupujem najveći hrušt i one crne kasne trešnje i iznenađen sam koliko su ove godine jeftine, meni ugodno, neočekivano zadovoljstvo jer trešnja je moje najraže voće.
Ali što se tiče jagoda, od svih plantažno uzgojenih (tu ne računam na moju kumicu koja u sezoni donese desetak kila, te su najbolje) meni su tamne, karmin crvene, španjolske najbolje. Bolje su i od vrgoračkih, a pogotovo od ovih blijedih i neukusnih koje se prodaju pod brendom jagoda Zagrebačke županije.
one crne kasne su dole vec pocele, cijena iste, slatke, velicine hrusta i savrsene
Nase cijene su def macji kasalj, na cesti (a ja na svaki jeb.. banak moram stat) u IT platila za pola kile 7E. Al su bile 2x vece od nasih najvecih, skoro ko sljiva manja

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ok, ali tko ti jamči da ih naši isto ne namaču u svim tim sredstvima ?

Jedna priča je voće i povrće od naše kumice na kojemu vidiš da je domaće, a potpuno drugo ono s naših plantaža. Što se tiče samog pridržavanja propisa o korištenju zaštitnih sredstava i karenci više vjerujem Miguelu iz Sevilje nego Mati iz Vrgorca.
Ne zato jer su to Miguel i Mate, nego zato jer Miguel ima ikakvu kontrolu i kazne, a Mate ne.
potpisujem

opcenito kupujem sto mi se svidja, za lubenicom sam luda i nije mi problem sad kupit spanjolsku (ionako su nase u zadnje vrijeme postale tako tako). Ono sta mi je bitno je da ne skuzim da me muljaju, kao fol moje domace "iz vani" pomidore, a ni po otocima ih jos nema, mos mislit
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:38   #100
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ok, ali tko ti jamči da ih naši isto ne namaču u svim tim sredstvima ?

Jedna priča je voće i povrće od naše kumice na kojemu vidiš da je domaće, a potpuno drugo ono s naših plantaža. Što se tiče samog pridržavanja propisa o korištenju zaštitnih sredstava i karenci više vjerujem Miguelu iz Sevilje nego Mati iz Vrgorca.
Ne zato jer su to Miguel i Mate, nego zato jer Miguel ima ikakvu kontrolu i kazne, a Mate ne.
slažem se sa tim i na živce mi ide kad mama ide po dućanu ili placu i ispituje dal je to iz Hrvatske
spic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.