Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2014., 14:42   #1
Off topic Ezel-Vanvremenska ljubav



Pošto nam se tema na Pdf Sapunice zatvara,rešila sam otvoriti ovde novi temu za SVE one koje žele da kažu (napišu)nešto o Ezelu.
U obzir dolaze pozitivne i negativne kritike,ako su argumentovane.
Iskreno se nadam da na temi neće biti klanovskih prepucavanja,vredjanja i isterivanja neistomišljenika.

Pa ljubitelji Ezela,Ezela i Eyshan,Ramizovih citata...da počnemo



" Možeš li doći do istine skrivajući je? Možeš li u svojim uspomenama naći ljude koje tražiš? Možes li se držati nikada proživljenog života kao da je pravi? Istina ima toliko lica, možes li vjerovati onomu što vidiš? Sve o čemu si sanjao jednoga dana može postati istina. Hoćes li moći zaboraviti osobu koju si zaista volio,a da ne uništiš tu mogućnost? "
( Ramiz Karaeski )

http://www.google.com/url?q=http://w...Q8Pz1GJ7B8xNcg
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 15:35   #2
beren cansu lijep gest O ovoj seriji se uvijek može pisati

Šteta samo što je puno Ezelovaca ovaj forum napustilo davno

Jučer su bile tačno 3 god. od emitovanja posljednje ep. u Turskoj .

__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 15:47   #3
Ne znam sta bih sad napisala, ali pisacu.

Ja sam opet krenula da gledam seriju, 3 ep. sam odgledala.
Neke ep sam pogledala 1x, neke 2x, a neke 3x.
Sad sam, posle 2 god., opet resila da pogledam celu seriju.
Za ove 2 godine sam pogledala dosta serija, ali nijedna nije kao ova.
Ne mogu da verujem kakve glupe serije prave, ono je smesno.
A ovako nesto,kao Ezel, je neponovljivo.

Sad malo drugacije gledam na likove...
Prvenstveno na Eysan. Ona me je toliko puta iznervirala, ali se secam 70-te ep. i scene sa Cengizom... Plakala sam kao kisa, doslo mi je da udjem u monitor i da je odbranim...Tragicna moja Eysan...nije morala onako zavrsiti.
Sad placem skoro u svakoj sceni sa njom.

Volim sve likove iz serije, ali Serdara mrzim.
Kako je ljigav i odvratan.

Toliko, pisemo se opet.
biljanap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 11:46   #4


" Budući da će doći kraj svijeta, zašto čovjek ne bi bio sa svojom ljubavi? Hoće li ljubav učiniti da sudbina ode ili će sudbina učiniti da ljubav ode? Nitko to još nije shvatio. "
( Ramiz Karaeski )




" Ejšan... Bio sam ti poput zakletve izrečene na pogrešnome mjestu. Ipak sam se htio vratiti obitelji koja me uvijek ranjavala u isto mjesto. Kada bih i ispričao svojim glasom, ne bi povjerovali. Jer ne sliči nikakvom jeziku. Nebo...nebo...nebo kojemu se vraćam si ti. Bila si radost momu jadnom životu, uzburkavala si sve u meni. Voljelo si je svom uzvišenošću. Ne drhti više, srce moje. Naposljetku, oprosti sebi. I nju pusti da ode. Ona je tvoja sudbina od davnina. Kako god bilo, još ćeš je tisuću puta voljeti. Ejšan....Ovo pismo pišem da bih ti ispričao istinu. Zovem se Omer. Od tebe tražim nemoguće. Sada te želim više od svega. Sada te napuštam. Zbogom, zakleti neprijatelju. Zbogom, ljubljena. Vraćam se kući. "
( Ezel Bayraktar/Omer Učar )
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 12:43   #5
Zar je prošlo toliko...

Priča o Hasanu Sabbahu koju Ramiz priča umesto šećera

Omiljena igra Bir ihtimal daha var... genijalno

Naravno malo i suze da ronimo Jednog dana siromašan mladić...

Moje sreće kad sam pronašla Bir marti gibi ufff to je pesma koja prati ono lažno venčanje na krovu

O Mevlani mogu reći samo svaka čast ...komplet za scenu odabir stihova

Samo ove scene su po mom mišljenju nešto najbolje što može da se vidi u tv produkciji, a tu je još gomila...
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 14:15   #6
Lažno venčanje mi je predobra scena,tu mi je bilo jako žao Eyshan.
Ali opet Kenan je briljirao što se glume tiče.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 15:18   #7
Zaljubljenica sam serije, pridružujem se i pozdravljam otvaranje topica, serija je to definitivno zaslužila.

Da ne ispadne da sam došla praznih ruku u posjetu, nosim malu slikovnu priču kao uvod:
ON- EZEL krenuo u novi početak...


Ezel u sebi nosi Omera i svoju prošlost..


u toj prošlosti je imao prijatelja i brata-Ali


Ali zvani


prijatelja iz djetinjstva-Đengiz


... i Ona-EJŠAN
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 15:29   #8
Ejšan bila je mali anđeo i veliki vrag...



odustala od Omera...


a da li će Ejšan odustati od Ezela....''Svaka izdaja počinje s ljubavlju''


i zato...
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 15:34   #9
...Zove se EZEL i ...


došao je


Ispričavam se ako sam vas utlačila...
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 15:40   #10
Jbg Omer je bio dobar dečko , ali imao je jednu manu...Šta bismo mu svi rekli da se možemo vratiti: Dragi Omer svaka izdaja počinje sa ljubavlju ! A ovaj zgodni čika je Ezel i on je došao da te osveti

Super je taj intro...Može li čovek ovoliko dobro da izgleda?! Ahhh

Quote:
Lažno venčanje mi je predobra scena,tu mi je bilo jako žao Eyshan.
Ali opet Kenan je briljirao što se glume tiče
Meni je ono pljuvanje Mertovo bilo mnogo ...i pismo Džanu je da se smrzneš " jednog dana ćeš čuti strašne stvari o majci..."
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 15:43   #11
Ovakva serija se neće ponovit i ne treba. Road pogledah scene koje si odabrala i sve što mogu uradit po ne znam koji put je Zaista se vidi koliko se vodilo računa o svemu. Mislim da ću je ovo ljeto odgledat ponovo







__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 16:22   #12
Druga fotka nedostaje mi taj pogled " lovac " Mahir ne gleda tako
Treća ne zna se ko je lepši a poslednja...ufff

Skockana serija... ima hemije ne samo između njih dvoje ima jbt hemije između njega i Serdara bukvalno...ne možeš da pronađeš nijedan odnos gde nešto visi ili škripi . Ezel-Ramiz, Ezel- Ali, Ali- Ramiz, mislim da ne nabrajam... treba ti toliko obimnu priču ne baš linearnu, da dovedeš do kraja pri tom da je svaki lik na svom mestu. I ona Ramizova stara žena, onaj krznar Marko, Kemit dakle gomila sporednih likova koje ja ne mogu da zaboravim
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 09:44   #13
Ja sam stigla do 7.ep...uzivam...



biljanap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 03:37   #14
Kao prvo, jako mi je drago da imamo i ovde temu o nasoj seriji, Beren Cansu :klap: za tebe

Evo i od mene dva pokloncica najlepseg i najboljeg TV para ikad



Slazem se sa Snobom da se o ovoj seriji uvek moze pisati i da se ovakva serija nikad nece ponoviti

Maestralno

Nezaboravno

http://www.youtube.com/watch?v=wqmEhiOxHuw

http://www.youtube.com/watch?v=6B3STnK6qAo

http://www.youtube.com/watch?v=KYTxCtxcZb0

http://www.youtube.com/watch?v=KYTxCtxcZb0

Naravno, ovo su samo neke od najboljih scena, a ima ih bezbroj



" Znaš li zašto su nam sudbine zapisane na rukama? - Jer ih po potrebi možemo skriti.
Znaš li zašto je to tako? - Zato što snaga leži u skrivanju. "
( Ramiz Karaeski )

" Svi kažu da traže istinu. Svi žele da ih ona spasi, ali istina te ne oslobađa, nego lice voljenog s kojim se naposlijetku susrećes. Netko samoga sebe žrtvuje da bi saznao istinu, a netko drugoga baci na lomaču, ali ono sto očajnički tražis zapravo nije istina. TraŽis sebe kojeg si ostavio u nekoj kutiji. Ako nisi voljen, neće te spasiti istina, nego nasumično odabrana žrtva. Kako je strasno hvatati uže od laži da bi saznao istinu. Strašno je na koncu vidjeti golo, okrutno, nemilostivo lice istine, ali najstrašnije je čak i kad imas sve trčati, ali ne za istinom, nego za uspomenom, snom, prikazom. "
( Ramiz Karaeski )
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤

Zadnje uređivanje Cansu OnlyQueen : 24.06.2014. at 04:21.
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 13:51   #15
Cansu planirala sam te pozvati na temu ali vidim da si je sama našla.
Ja sam Ezela zavolela na drugo gledanje,naročito citate na koje u početku nisam ni obraćala pažnju.
Eyshan sam zavolela vremenom i bila sam jedina u društvu koja ju voli svima je Bahar bila draža.Kada sam se učlanila na ovaj i Anin forum nisam ni slutila da je Eyshan toliko omiljena,mislila sam da sam jedinakoja ju voli.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 14:22   #16
Ah, moja nesrecna Eysan...nju nikad necu prezaliti
Bila je kraljica u svakom pogledu, jaka kao stena, tragicna do boli, voljena do ludila...po meni je Eysan najtragicniji lik u seriji, ali i najzanimljiviji...mada, opet, mozemo razglabati, svaki lik u "Ezelu" ima nesto ( to i jeste privilegija "Ezela"), al' eto meni je Eysan...
A, to za Bahar, znam. Isti slucaj je bio kod mene. Ne znam, meni ona nije legla, msm bila je dobra, ali je neoprostivo sto je uradila neke stvari , tj. sto ih nije uradila.

Naravno da ne moze svima na prvu ova serija da se dopadne, meni je recimo bila to bas ljubav na prvi pogled i ostala vecna,bez konkurencije, van kalupa kao E&E.
Kad sam kod njih, recimo neke od naj scena, mada sam def. zakljucila da se u ovoj seriji naj scena ne moze naci. Zato, evo neke od njih:

Prvi susret, kakvi pogledi na samom pocetku
Da se moze vratiti vreme...
Zasto su mi tvoje ruke tako poznate?..
Volim te..
Legendarni prvi poljubac
Ja sam, Eysan... kako je ova scena bolna
Eysan nije jedna osoba.. koja hemija, ovde varnice prste na sve strane
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 17:33   #17






Joj, sto ih volim, mogla bih ovako u nedogled

"Ezel" je nesto posebno, da ga ne hvalim sad ponovo, ionako nema dovoljno reci hvale za "Ezela".
Ali, to je posebna serija...pre neki dan sam gledala "Karadayi" i bila je jako tuzna scena, medjutim nije u meni izazvala tu emociju, dzabe..tako isto i svaka druga serija...a "Ezel".. jedino sam za tu seriju uvek plakala kao kisa, neverovatno sam se sazivela sa likovima..
Pa cim vidim neku Ramizovu pricu na youtube-u, ja se odmah rasplacem...to je neopsivo, neponovljivo i neprevazidjeno...ne moze se opisati recima, al' svako ko je gledao "Ezela" sigurna sam da ima taj osecaj.
Prosto, sve se poklopilo..i vrhunska prica i maestralna rezija i briljantna gluma, svi glumci su se neobjasnjivo stopili sa ulogama, a naravno i fenomenalna muzika, koja je uz sve to isla savrseno...da ne spominjem fotografiju, kostime...jednostavno, to se jednom dogodi u zivotu i vise se nikad ne ponavlja.
Sve se gleda , samo se "Ezel" voli!
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 23:39   #18
Quote:
Cansu OnlyQueen kaže: Pogledaj post
Moćne su obe...

Tefin pogled upućen Aliju Inače šta znači dobra scena mi prvo u toj ep vidimo samo kako je Tefik ubio sestru nemamo pojma detalje, ali meni je sve bilo jasno pa kad mu sestra kaže " drago mi je da si ti došao" jbt raspala sam se od plakanja

A da ne pričam o drugom klipu ...

Meni su njih dvoje super ali ipak bez ovog čoveka teško da bi to bilo baš tako nezaboravno a i bez ovog čoveka hadi be

Videti na tv-u OVO meni je već dosta
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 02:12   #19
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Meni su njih dvoje super ali ipak bez ovog čoveka teško da bi to bilo baš tako nezaboravno a i bez ovog čoveka hadi be

Videti na tv-u OVO meni je već dosta
Slažem se...žestoko..

Ovaj čovek je bio legenda...imao božanstven glas, božanstveno je recitovao, pa još božanstvene monologe, tako uverljivo i snažno...ja se uvek rasplačem, bio je legenda i on i njegov Ramiz Karaeski
Svaka njegova priča je fascinatna, meni je i ova super...

Naravno, neizostavno Svako ubija onoga koga voli

A, tek ovo ...ovo slama potpuno, veličanstveno je urađeno http://www.youtube.com/watch?v=qddKd2rtAD0
nakon toga mi je trebalo dosta dugo da dođem sebi..

Nikako nisam uspela da nađem scenu u 17. ep. kad se Ejšan priseća kako je izbacila Bahar na ulicu dok se kolebala da li da uradi ono...ta je scena ubitačna, Cansu je tu pokidala od glume..
Ako neko zna, nek' mi kaže ili neka je postavi, jer je vrhunska.

Sad vedrija scena, treba se i njih setiti, bili su jako lep i baš dobar par... neobična prosidba, tam u Kleštinom stilu

A, opet, ne može se bez njih...

http://www.youtube.com/watch?v=ffNXH8Jca4I
http://www.youtube.com/watch?v=nCW_4J2aY7Q
http://www.youtube.com/watch?v=6z2wIXATDnk
http://www.youtube.com/watch?v=VZtuMnhncQs
http://www.youtube.com/watch?v=pamGu3pyBbc
http://www.youtube.com/watch?v=GeEutQz7zj0

Neke od naj scena nastavak...
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤

Zadnje uređivanje Cansu OnlyQueen : 25.06.2014. at 02:19.
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 06:51   #20
Dobro jutro!

Evo za početak neke njihove naj scene od kraja prve do početka druge sezone

Kao da...
Jedan dan... ovde su tako nagovestili kraj da nemam šta da dodam sem
Umoran sam od pokušaja da te ne volim... kakva ljubav! To retko ko doživi na ovom svetu, sve je uspeo, samo ne i nju da zaboravi/ne voli..
Sećanje... godilo mu je kad je čuo da ga i dalje voli
Neka.. ova je scena mnogo bolna
Konačno priznanje.. konačno mu je rekla zašto je izdala Omera i ja mislim da joj je on tad i oprostio , svesno ili nesvesno.
Opraštaj i rastanak Ezela i Ejšan
Konačni susret i ponovni spoj Omera i Ejšan
Ruke ne mogu zaustaviti, tebi idu.. ah ta njihova ljubav...na kraju su i izgoreli u njoj i otišli sa njom u večnost gde ta ljubav nije loša, podla, već naprotiv...

A, malo i Ujaka...

" Ni jedan se kraj ne dogodi u trenutku. Svaki te kraj prati od početka. Što god da ti se dogodi, sigurno dolazi iz prošlosti. Sprječavati neizbježno, ne znači samo suprotstavljati se sigurnom kraju. Da bi se pobjeglo od neizbježnog, zaustaviti vrijeme nije dovoljno, potrebno je vratiti se na sam početak, a vratiti se na početak ne znači samo otvoriti korice, nego okrenuti pravi list. Znate li sto je neizbježno?Jednoga ćemo se dana osvrnuti i shvatiti da svi nekoga izdajemo. "
( Ramiz Karaeski )

" Usamljenost je trenutak u životu koji stalno započinje iznova. Izvana se ne može razumijeti. Usamljenost je jedna velika laž. Usamljenik je ne može dijeliti. Usamljenost se ne dijeli. Dijeli li se, nije usamljenost. "
( Ramiz Karaeski )

'' Razmisli u što se kuneš, jer sve što počinje odanošću završava izdajom. ''
( Ramiz Karaeski )
__________________
Eyşan&Ezel Forever ❤
Cansu OnlyQueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.