Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2013., 11:58   #1
[Iznajmljivači] PDV na proviziju

Čini se uskoro novi pdv na ugostiteljske usluge i turizam, mislim da ni iznajmljivače neče mimoič .....
lovre2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 13:55   #2
Evo booking.com šalje obavijest da će vlasnici apartmana morati plaćati pdv na njihovu proviziju
badseed01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 14:38   #3
Quote:
badseed01 kaže: Pogledaj post
Evo booking.com šalje obavijest da će vlasnici apartmana morati plaćati pdv na njihovu proviziju
Šta još booking com može svalit na iznajmljivače, a opet ovi sve istrpe
lovre2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 16:11   #4
Quote:
lovre2000 kaže: Pogledaj post
Šta još booking com može svalit na iznajmljivače, a opet ovi sve istrpe
I tu se opet vratimo na onaj VAT number o kojem smo kratko raspravljali ovo lito a koji je prvi uveo Nijemac tj. Atraveo. Jednostavno treba povećati cijenu za taj iznos, nema druge.
Vidila sam u banci neki dan, pored rubrike OIB, stoji nova PDV Oib koja je automatizmom popunjena (to je onaj broj za praćenje međunarodnih plaćanja) a treća je ikonica PDV obveznik i nju treba označiti, tj. deklariraš se kao obveznik PDV-a ili ne. Više o ovome od zadnje rasprave nisam proučavala niti znam.
lavanda39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 22:46   #5
Quote:
lavanda39 kaže: Pogledaj post
I tu se opet vratimo na onaj VAT number o kojem smo kratko raspravljali ovo lito a koji je prvi uveo Nijemac tj. Atraveo. Jednostavno treba povećati cijenu za taj iznos, nema druge.
Vidila sam u banci neki dan, pored rubrike OIB, stoji nova PDV Oib koja je automatizmom popunjena (to je onaj broj za praćenje međunarodnih plaćanja) a treća je ikonica PDV obveznik i nju treba označiti, tj. deklariraš se kao obveznik PDV-a ili ne. Više o ovome od zadnje rasprave nisam proučavala niti znam.
sto smo rekli sto je taj VAT broj(sjecam se da je bilo rasprave o tom Vat-u,ali nisam uspio naci)Da li ga neko ima upisanog tamo di ga traze.
bionda11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 09:37   #6
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
legalnih... još bar pol toliko na crno

nuškah baš neki dan po njuškalu i vidim da ima dosta onih koji na crno iznajmljuju i tamo
sad ti bas znas koji su na crno po njuskalu..... pise mu jel crn ili bil.....

s obzirom na porez koji se placa samo budala moze bit neregistriran.... jedino ako papiri kuce nisu uredu.....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 12:10   #7
Quote:
bionda11 kaže: Pogledaj post


sto smo rekli sto je taj VAT broj(sjecam se da je bilo rasprave o tom Vat-u,ali nisam uspio naci)Da li ga neko ima upisanog tamo di ga traze.
Vat broj je HR+tvoj oib
badseed01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 21:15   #8
Booking.com traži VAT broj. Molim pomoć od onih koji vec imaju iskustva sa ovim.

Mene zanima jesmo li mi obavezni poslati naš VAT broj ako smo iznajmljivači koji u RH već plaćaju paušal? U njihovom dopisu stoji da je iznajmljivac sam duzan obracunati taj porez i uplatiti ga.

Pročitala sam da postoji prag od 77.000kn za zaradu u EU za one koji nisu u sustavu PDV-a, što ako iznajmljivač prijeđe taj prag a u sustavu je paušala u RH? Podrazumijeva li iznos od 77.000 kn ukupnu zaradu koju domacin ostvari preko agencije ili samo ukupan trosak moguce provizije?

U Hrvatskoj je limit prije ulaska u sustav PDV-a 230.000kn. Što iznajmljivac treba uciniti ako ukupna ''zarada'' iz EU prelazi 77000 kn?

unaprijed hvala svima na pomoći!
laviemacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:48   #9
Atraveo traži porezni broj, šta da radim sa tim i da li ga iznajmljivači imaju kao i posljedice,,,,

Zadnje uređivanje lovre2000 : 10.10.2013. at 13:57.
lovre2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:28   #10
Quote:
lovre2000 kaže: Pogledaj post
Atraveo traži porezni broj, šta da radim sa tim i da li ga iznajmljivači imaju kao i posljedice,,,,
ne znam , ja ga zaobiđem uglavnom , ali ako ne da dalje to je problem.
Zna li netko ?
Kako Atraveo radi po Splitu?
Ima li smisla stavljat oglas za grad recimo ?
Ronaldo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 21:33   #11
Ča su svi pomunjesali s tim VAT-om?
Čak i ako uđeš u sustav PDV-a bio bi 13% (stopa za turizam)
Ovo valjda vrijedi samo ako ostvaruješ prihod u njihovoj zemlji
zeleni_zub is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 10:47   #12
Za vas iznajmljivace zanimljiv clanak:
Booking.com bukirao PDV prerano?
http://www.poslovni.hr/komentari/boo...prerano-257714
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 10:12   #13
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Za vas iznajmljivace zanimljiv clanak:
Booking.com bukirao PDV prerano?
http://www.poslovni.hr/komentari/boo...prerano-257714
hakiran je članak koliko vidim
nakon šta otiđeš prateći link na mail ti stigne zipovan file
hmmmm.....miriše mi na virus

Aircanada , molim expertizu
Ronaldo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 12:14   #14
isti taj clanak je bio u Vecernjem.
forum.hr je bio jucer pun virusa.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 14:07   #15
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
isti taj clanak je bio u Vecernjem.
forum.hr je bio jucer pun virusa.
meni je ova tema 2 puta zablokirala laptop s onim policijskim virusom
je li se to kome još dogodilo ??
Ronaldo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 14:35   #16
Quote:
Ronaldo9 kaže: Pogledaj post
meni je ova tema 2 puta zablokirala laptop s onim policijskim virusom
je li se to kome još dogodilo ??
Meni se dogodilo ma mozili .. a sada sam na operi i nista .
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:21   #17
Quote:
Ronaldo9 kaže: Pogledaj post
meni je ova tema 2 puta zablokirala laptop s onim policijskim virusom
je li se to kome još dogodilo ??
Meni se to dogodilo prije par mjeseci, ali to je cijeli forum imao problema, ne samo ova tema. Poslije sam si stavila neke nove antivirusne programe.
Preko IE (I. Explorera) normalno udjes na Forum, Mozila ima najvise problema.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 18:54   #18
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Meni se to dogodilo prije par mjeseci, ali to je cijeli forum imao problema, ne samo ova tema. Poslije sam si stavila neke nove antivirusne programe.
Preko IE (I. Explorera) normalno udjes na Forum, Mozila ima najvise problema.
Normalno da preko IE-a uđeš na forum kad on nema ugrađene mehanizme zaštite kao Mozilla ili Chrome, što znači da ćeš preko njega puno lakše pokupit virus

Inače, http://www.siteadvisor.com/ - McAffeov besplatni dodatak za sve preglednike, koji će automatski blokirat stranice ukoliko su zaražene. Preporučam!
PeP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 22:50   #19
Quote:
lavanda39 kaže: Pogledaj post
Pa neće valjda narod potpisati ugovor sa 10% manjim cijenama koje su i tako tanke dok ulazni troškovi samo rastu ???
Ovo sve stvarno stvara histeriju oglašavanja sa preko tisuću objekata u ponudi a nisam sigurna da su portali potpuno svjesni četverostrukog oglašavanja istog objekta po različitim cijenama, svi imaju oznake best price garancija i kad tad puknut će im ovo po glavi. Ali u međuvremenu masovno oglašavanje će puknut po nama.
Glede ovog hakiranog članka, isti je bio u Slobodnoj u ponedjeljak, uznemirili se iznajmljivači sa područja Makarske jer booking.com zahtijeva PDV OIB ili će naravno trošak zaračunati njima i to retroaktivno za sve usluge od 01.07. Porezna uprava još ne zna šta s ovim, nemaju stav pa se čeka očitovanje. U pitanju je velika razlika u zaradi pa kako god pogledam samostalno oglašavanje postaje prioritet jer su sve ove nadogradnje došle na preko 15% do čak 20% a to je puuuno. Zato je bitno da nam veliki ne "inficiraju" ovo malo stranica ponudom u stotinama objekata. A možda im mi ovim svojim pisanjem samo otvaramo puteve i apetite.
booking.com je zasrao motku ispostavljajuci racune bez pdv-a i sad se koprcaju , nista se jos ne zna kako ce zavrsit.
Ocekujem da ISLAND TRAVEL stavi svoje apartmane na booking.com vrlo uskoro
Ronaldo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:15   #20
Za vlasnike koji su na booking.com !
Niste duzni dat pdv broj ! Ukoliko ste pausalac , dovoljno je rec booking.com sluzbi ( koja ce vas nazvat na mob / tel ) da ste pausalac i da vam je to porezna uprava rekla . Postoji opcija u extranetu gdje oni to naznace. Pdv broj su duzni dat samo oni koji su dohodaši !
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.