Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 13:24   #1
Hodanje noću po groblju, zašto to ljudi rade

U nimalo prijatnom ambijentu, u kojem su izmiješani novinarska radoznalost, sujevjerje i jeza, čujemo korake. Iz mraka izranja lik žene. Obučena je u crno, na glavi ima maramu, na nogama gumene čizme. Zastaje kod nas i prepoznajemo Fatimin lik. Isti onaj lik žene sa kojom smo dan ranije u Paromlinskoj ulici dogovorili sastanak. Naravno, pod određenim uslovima. Za skidanje sihira sarajevski iscjelitelji ne koriste samo Kadunin mezar. Postoje dokazi da posjećuju i Jerenino groblje u Bulozima kod Sarajeva, staru Pravoslavnu crkvu na Baščaršiji ili pak Lucino groblje na Jezeru Vjeruje se da plemenita Kaduna nesretnike spašava od dušmana

http://aura.ba/article.php?article_id=7348

Zanimaju me iskustva, da li je neko od vas iskusio nešto slično. Samo ozbiljni komentari dolaze u obzir
hvala
istražujem nešto za jedan rad

Vjerujete li u ovakve stvari ili
_Bosna_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:01   #2
U psihologiji je čoveka da pokuša doći do granice neznanog i ujedno nepovratnog , tako da je groblje oduvek kao teatarsko poprište "onostranog" idealno da gatara čoveka približi "nepribliživom" a čovek emotivno "shvati" da onostrano zaista postoji koje mu može dati određene smernice u životu.

Uglavnom dok je ovaca biće i šišanja sve dok ljudi ne misle glavom već onim što svaka budala ima u gaćama.

Nema razlike između te žene,popa,hodže,crkve,džamije,...jer i jedni i drugi i treći idu emocionalno ucenjivati naivne ljude , tako je bilo oduvek tako će nažalost još zadugo trajati.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:28   #3
ne znam o cemu pricaju, meni je groblje jedno od najmirnijih i ugodnijih mjesta, nikad dozivio kao nesto jezivo. Kad bijah klinac (ne zivis sam, stalno neke buke i drame okolo) znao sam nocu otic na groblje jer imas najvise mira sto u gradu mos dobit.

Znam jos ljudi koji su znali slicno posjecivat. Nisam cuo ni za jedan neugodan dozivljaj.

Vjerojatno je vecina tih prica izmisljena, a poneko je mozda u strahu i ocekivanju, odnosno zbog ideja koje njegov um povezuje sa grobljem, isproicirao i preuvelicao svaki sustaj lisca i pokret sjenke, ako ne i izhalucinirao.

Uvijek dozvoljavam na se ponegdje ponesto mozda stvarno desilo, ne mozes nikad tvrdit sa potpunom sigurnoscu, ali vecina toga je vjerojatno gomila praznih prica i urbanih legendi.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:31   #4
Quote:
_Bosna_ kaže: Pogledaj post
U nimalo prijatnom ambijentu, u kojem su izmiješani novinarska radoznalost, sujevjerje i jeza, čujemo korake. Iz mraka izranja lik žene. Obučena je u crno, na glavi ima maramu, na nogama gumene čizme. Zastaje kod nas i prepoznajemo Fatimin lik. Isti onaj lik žene sa kojom smo dan ranije u Paromlinskoj ulici dogovorili sastanak. Naravno, pod određenim uslovima. Za skidanje sihira sarajevski iscjelitelji ne koriste samo Kadunin mezar. Postoje dokazi da posjećuju i Jerenino groblje u Bulozima kod Sarajeva, staru Pravoslavnu crkvu na Baščaršiji ili pak Lucino groblje na Jezeru Vjeruje se da plemenita Kaduna nesretnike spašava od dušmana

http://aura.ba/article.php?article_id=7348

Zanimaju me iskustva, da li je neko od vas iskusio nešto slično. Samo ozbiljni komentari dolaze u obzir
hvala
istražujem nešto za jedan rad

Vjerujete li u ovakve stvari ili
Ovo mi miriše na scenario najnovijeg Karpenterovog filma.

Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:21   #5
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Nema razlike između te žene,popa,hodže,crkve,džamije,...jer i jedni i drugi i treći idu emocionalno ucenjivati naivne ljude , tako je bilo oduvek tako će nažalost još zadugo trajati.
I pritom isti to rade mnogo misticno i nadasve teatralno.

Urok se moze napraviti i u toplini kucnog doma...isto kao sto ga se moze i maknuti...


I da, mi smo ko mladi nadobudni metalci redovno posjecivali po mraku groblja u potrazi za inspiracijom za novu pjesmu Ne, nismo okretali krizeve No ako smo slucajno koga uplasili onako obuceni i nasminkani u crno, ovim se putem duboko ispricavam.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:24   #6
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
I pritom isti to rade mnogo misticno i nadasve teatralno.

Urok se moze napraviti i u toplini kucnog doma...isto kao sto ga se moze i maknuti...


I da, mi smo ko mladi nadobudni metalci redovno posjecivali po mraku groblja u potrazi za inspiracijom za novu pjesmu Ne, nismo okretali krizeve No ako smo slucajno koga uplasili onako obuceni i nasminkani u crno, ovim se putem duboko ispricavam.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:59   #7
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
I pritom isti to rade mnogo misticno i nadasve teatralno.

Urok se moze napraviti i u toplini kucnog doma...isto kao sto ga se moze i maknuti...


I da, mi smo ko mladi nadobudni metalci redovno posjecivali po mraku groblja u potrazi za inspiracijom za novu pjesmu Ne, nismo okretali krizeve No ako smo slucajno koga uplasili onako obuceni i nasminkani u crno, ovim se putem duboko ispricavam.


Ja sam još ranije kao dečačić sa ekipom iz ulice igrao žmurke po starom švapskom groblju što je bio kako sam kasnije ustanovio kao odrastao jedan od ključnih momenata za moj ateizam.
Jbg na vreme se pre smrtnih slučajeva u familiji otarasiš straha od smrti.

Kasnije kao mladi punker sa ekipom smo tamo pili,duvali(neko lepak a neko marihuanu),...kad prestanu raditi kafići i klubići jer zaista noću tamo smo nekako osećali totalnu slobodu bez imalo nekog tog straha od nekih babaroga i sličnih pojava , a što je glavno nije bilo pandura i lokalnih seljoberskih baraba sa kojima bi došli u kontakt.

Uglavnom preporučujem svoj deci da na vreme noću posete groblja da kasnije ne bi postali vernici ili se ložili na neke babetine koje im otimaju pare zbog njihove facinacije nadaravnim pojavama na groblju.

Groblje je zakon.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 21:17   #8
Thumbs up Pjevat cu ti pjesmu zemljo moja Ova ce ti pjesma reci sve Rodila sam tebi sina isto k'o što od dav

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ne znam o cemu pricaju, meni je groblje jedno od najmirnijih i ugodnijih mjesta, nikad dozivio kao nesto jezivo. Kad bijah klinac (ne zivis sam, stalno neke buke i drame okolo) znao sam nocu otic na groblje jer imas najvise mira sto u gradu mos dobit.

Znam jos ljudi koji su znali slicno posjecivat. Nisam cuo ni za jedan neugodan dozivljaj.

Vjerojatno je vecina tih prica izmisljena, a poneko je mozda u strahu i ocekivanju, odnosno zbog ideja koje njegov um povezuje sa grobljem, isproicirao i preuvelicao svaki sustaj lisca i pokret sjenke, ako ne i izhalucinirao.

Uvijek dozvoljavam na se ponegdje ponesto mozda stvarno desilo, ne mozes nikad tvrdit sa potpunom sigurnoscu, ali vecina toga je vjerojatno gomila praznih prica i urbanih legendi.
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:57   #9
moja prijateljica kaze da se nada da ce na istom dozivjeti NESTO. to nesto definirala nije.
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 00:36   #10
Ljudi koji hodaju noću po groblju rade to jer to vole.
Ostali doma spavaju, gledaju tv, šah.......
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:11   #11
Ja imam granični poremećaj budućnosti i zato mi i paše komotno mrdanje po groblju, eh!!
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:44   #12
Oduvijek mi je draže prošetati grobljem nego gradskim parkom. Bez obzira na promet i gradsku vrevu, na groblju vlada mirno ozračje i tišina (moguće čempresi izoliraju od buke, ne znam).

Po noći, a da nisu bili Svi Sveti u pitanju sam prošetala nekoliko puta, jednom sama. I bilo je jednako lijepo i mirno, kao i po danu.

Što se tiče priča, groblja su mjesta na kojima je puno tuge, mjesta na kojima se ljudi nanovo i nanovo prisjecaju svog gubitka i suočavaju s činjenicom da je i njima neminovno tamo ostati jednog dana i nije čudno što se uz njih vežu priče kakve se vežu.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 22:25   #13
Ja sam se sam jednom usrao kad sam po noci hodao pored Mirogoja, taman neki neosvjetljen dio, i na jedno 5-6 metara iznad mene proleti nes OGROMNO, bilo je mracno, tak da nisam siguran jel sova ili neki oversized sismis, vjerojatno sova jer sumnjam da imamo tak velikih sismisa u Hr. Stvar je u tome da ne cujes mahanje krilima da te upozori da je blizu, sam se pojavi odjednom.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 13:11   #14
Uistinu, meni je poginuo muž i sad živim s tuđom lutkom. Odvajkada sam voljela groblja. Moja frendica i ja snimale smo se na groblju odavno, u vojničkim ćizmama. Moja kuja obožava groblja. Ribnjaka se boji. Na groblju puca od smijeha. Sve je to pretužno. Pitajte i Matiju Gubca i Gričku Vješticu. Molim. Lichter aus!!!

(Svakako nisam nećakinja od svog muža, Lucifera. Amen.)

Kamenovala bum vas sve. Nemam predrasuda. He.
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 15:14   #15
Ja imam privatno groblje u lijepoj prirodi. Hvala nebesima, neću počivati s ostalom svjetinom.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 22:57   #16
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
moja prijateljica kaze da se nada da ce na istom dozivjeti NESTO. to nesto definirala nije. :'D
Hahaha Ovo me nasmijalo jer sam totalno random vidjela ovo

Da, često znam skratiti put do stana hodjući grobljem Evo slika, predivno je! Groblje u Velikoj Gorici Danju me nije strah, štoviše. Uživam u toj mirnoći i ambijentu jer je na nekim dijelovima onak' ..vintage Posebice u proljeće. Prije sam živjela u kvartu koji je pješice jedno sedam -osam minuta dalje pa bih šečući psa svratila tamo da mu napunim vode u flašicu A i tamo mi je deda. Osjećam da je tamo netko moj i to mi je divno.

A noć je neka sasvim druga priča. Neki drugi osjećaj. Nekako prevrtljiv i nestalan. U jednom trenutku sam mirna, ono ..flegma , a u drugom me već hvata neka jeza. Poebice ako pada kiša. Osjetim neko olakšanje kada izađem na ulicu. Ali ja sam oduvijek bila takav tip osobe koji voli pomicati granice, u ovom slučaju one psihološke. Opere me neki adrenalin

No jako je interesantna stvar da moj pas koji inače nije lajav ponekad iz čista mira počne lajati. Ne stalno.
Dakle, hodamo i zajebavamo se ..kako to već ide s psima, ali on najednom zastane te počne lajati.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 23:07   #17
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Hahaha :cere k: :kis s: Ovo me nasmijalo jer sam totalno random vidjela ovo

Da, često znam skratiti put do stana hodjući grobljem : D Evo slika, predivno je! Groblje u Velikoj Gorici Danju me nije strah, štoviše. Uživam u toj mirnoći i ambijentu jer je na nekim dijelovima onak' ..vintage Posebice u proljeće. Prije sam živjela u kvartu koji je pješice jedno sedam -osam minuta dalje pa bih šečući psa svratila tamo da mu napunim vode u flašicu : ) A i tamo mi je deda. Osjećam da je tamo netko moj i to mi je divno.

A noć je neka sasvim druga priča. Neki drugi osjećaj. Nekako prevrtljiv i nestalan. U jednom trenutku sam mirna, ono ..flegma , a u drugom me već hvata neka jeza. Poebice ako pada kiša. Osjetim neko olakšanje kada izađem na ulicu. Ali ja sam oduvijek bila takav tip osobe koji voli pomicati granice, u ovom slučaju one psihološke. Opere me neki adrenalin

No jako je interesantna stvar da moj pas koji inače nije lajav ponekad iz čista mira počne lajati. Ne stalno.
Dakle, hodamo i zajebavamo se ..kako to već ide s psima, ali on najednom zastane te počne lajati.

kuzim te u potpunosti.
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 18:21   #18
Postoji nesto van ove dimenzije u atmosferi groblja !
Svakom se valjda svidja zbog ovih ili onih razloga ...
No..ima jedna pricica o korisnosti istih ...

Jednog dragog mi prijatelja iz djetinjstva ,njegovi roditelji
poslase u neki manastir negdje u srbiju ,Bogu iza nogu
na lijecenje kod popa od teske ovisnosti droge !

Zivio je u tom samostanu i radio sve sto i monasi ..
Za dorucak rucak i veceru te ponekad i usred noci
pop bi ga vodio na groblje i u tisini setao sa njim ...
Nakon par mjeseci sutnje napokon je dobio odgovor od popa
zasto se seta non stop po groblju !?
Pop mu je odgovorio da ga seta po istome ne bi li shvatio gdje ce zavrsit....


Ja osobno sam oduvijek voljela stara groblja sa spomenicima i nadrealnim kamenitim skulpturama...

Groblje je samo jedno spomen mjesto onih sto se vise nadomjestit nemogu...
sto ne znaci da nekom ne sluzi i kao pogodno mjesto za popisat se na putu doma u kasne sitne sate..

No opet ..sta je kome groblje ..
I ovo je groblje zivih ..jer je najgore zivjeti a vec biti mrtav
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?

Zadnje uređivanje iz vedra neba : 18.12.2014. at 18:59.
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 00:56   #19
NAJVJEROJATNIJE SMO SVI MI (ZALJUBLJENICI U NOĆNE ŠETNJE MEĐU GROBOVIMA) U NEKOME OD PROŠLIH ŽIVOTA BILI GROBARI (ILI PLJAČKAŠI GROBOVA).
ISTINA JE DA U PARKOVIMA MRTVIH VLADA MIR PA SE MOŽEŠ ODMORITI I OPUSTITI U TIŠINI, A TO NAM JE SVIMA KOJI ŽIVIMO U GRADOVIMA ITEKAKO POTREBNO. BUKA I BRZINA KOJOM SE SVE ODVIJA, PROMET, SVE TO IZLUĐUJE ČOVJEKA PA SE NE TREBAMO ČUDITI PORASTU BROJA PSIHOZA U VELIKIM MJESTIMA. (JA SE UVIJEK VRATIM LUDA IZ CENTRA )
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:54   #20
Meni su rekli da na groblju ima puno zavedenih anđela koji još uvijek jadikuju punoj Obali Polumjeseca. Njihovi demoni rasplamsali su kose i letjelice ka izvršnom Odboru Novorođenčeta što se rodili nijesu
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.