Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 00:54   #5101
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
A obični bijeli kruh u restoranima mi je trigger. Mislim, jel postoji netko tko actually voli taj kruh i veseli se kad ga dobije? Ako postoji, ja ga još nisam upoznao.
evo ja ga volim istinizavolju pravi bijeli sa hrskavom koricom i mekanom sredinom kao jastuk, ili još bolje pravi domaći bijeli kod Šime su imali takav kruh, znao sam doći na fileke a djelomično zbog tog kruha
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
I jel bi ubilo restorane da investiraju koju kunu više po kruhu u fine kukuruzne, ražene, ove-one kruhove?
jedino mjesto gdje sam vidio da to rade je Stari fijaker... nema Rvat kulturu što se tiče kruha, zato i imamo toliko pekara sa katastrofalno lošim kruhom

Zadnje uređivanje Krkimir : 25.03.2017. at 01:04.
Krkimir is offline  
Old 25.03.2017., 10:52   #5102
Kaj se količine kod Maca tiče, to zbilja nije u pitanju i nakon ove 4 lignje po glavi, krumpira, šalate i toćanja kruha (koji je "shoiperia vulgaris" iz pekare prek, istina) u taj fini saft (koji je više na tak neš venecijaner style, kak DD veli, točno, manje šalša), zaliveno gembarama, zbilja više nismo mogli puhat. A i teže je kasnije sjeo taj saft, jbg, luk iz njega je očito odradio svoje.
Od nas trojice, 1 ni nije mogao neg 3 lignje.
A taj je više ovak DD look like.

Je, u komparaciji i meni Osijek bolji točno kolko je i skuplji.
DeeJay Dee is offline  
Old 25.03.2017., 20:31   #5103
Tian Tan, Zagreb

Super kao i inace . Cashew piletina - zaboravila sam rec da ne bi gljive, pa mi je pol tanjura bilo puno viska, ali to je moja greska . Velike porcije, ljubazni konobari, prostor je bio dobrano pun mogu rec. Uvijek volim otici tamo .
Doria is offline  
Old 26.03.2017., 08:25   #5104
baš mi je kolegica neki dan dofurala junetinu s povrćem od tamo
vodila je neke poslovne partnere na ručak tamo i ostalo joj je oko pola porcije pa je zamolila da joj spakiraju, znajući da u uredu ima gladnih ljudi izvrsna je bila junetina, mekana i taman začinjena a porcija je očito gigantska, jer je meni njezina polovica bila i više nego dovoljna!
ma.nx is offline  
Old 26.03.2017., 09:50   #5105
Ja sam isto pola svoje nosila doma . Frend je svoje sve pojeo .
Doria is offline  
Old 26.03.2017., 12:59   #5106
Oprobah opet šiš ćevape u Kastelu preko puta McDonadsa u Dubravi. Dobri su
Oprobao sam i Kastel pivo, ono baš i nije
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is online now  
Old 26.03.2017., 14:17   #5107
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
evo ja ga volim istinizavolju pravi bijeli sa hrskavom koricom i mekanom sredinom kao jastuk, ili još bolje pravi domaći bijeli kod Šime su imali takav kruh, znao sam doći na fileke a djelomično zbog tog kruha

jedino mjesto gdje sam vidio da to rade je Stari fijaker... nema Rvat kulturu što se tiče kruha, zato i imamo toliko pekara sa katastrofalno lošim kruhom
O ukusima se ne raspravlja, drago mi je da bar netko osjeti sreću tamo gdje mene samo uhvati tuga. Činjenica je da je u Turskoj skoro svuda samo takav kruh u restoranima, ali to mi je smanjilo gastronomski gušt za bar 50%.

Vidio sam da kod nas postoje i neke roštiljarne koje nemaju lepinje nego služe takav kruh uz ćevape i ino i da su dosta popularne. E, to je za prijeki sud pa na 25 godina bez prava dopisivanja.

Mislim, rođen sam u Bosni pa po tom pitanju nisam spreman na kompromise.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 26.03.2017., 14:35   #5108
ja sam pričao o dobrom tojest odličnom bijelom kruhu kakvog se vrlo rijetko nađe, ne samo u ugostiteljskim objektima nego i po pekarama... u Starom kotaču poslužuju kruh uz ćevape i to neki ispodprosječni, to je točno
Krkimir is offline  
Old 26.03.2017., 16:18   #5109
Jedini fini kruh koji sam probala vani je u mundoaki jos kad bi ga prodavali...

Ako mi bas zatreba kruh (sto je mozda 3x mjesecno), uzmem u grga čvarku neki raženi miješani sa špinatom...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 26.03.2017., 17:07   #5110
Bistro MZ/Kod Srbina (Ravnice)

Pljeskavica na kajmaku standardno odlična baš kao i šopska salata,mućkalica je za nijansu lošija ,nego u sestrinskoj Mitnici,bitno pikantnija i ne ostavlja dojam da su komadići mesa u njoj sa grilla iako moram priznat da su mekani i sočni..Atmosfera tipična za subotu u vrijeme ručka,ogromna gužva i stalni muving..

Kaufland grill kiosk Sloboština

Lignje(lignjuni) +pommes su i više nego korektan obrok za 22 kune i u smislu kvalitete i kvantitete ..
Andre Linoge is offline  
Old 26.03.2017., 17:23   #5111
Quote:
Andre Linoge kaže: Pogledaj post
Kaufland grill kiosk Sloboština

Lignje(lignjuni) +pommes su i više nego korektan obrok za 22 kune i u smislu kvalitete i kvantitete ..
hmm... lignjun je relativno korektan ali samo dok je još vruće, nekad kad idem u Kaufland pogledam jesu li friško prženi pa uzmem porciju
ali taj pomfrit je katastrofalno loš meni inače nije problem pojesti krumpiriće bez ičega, ali ovdje ostavim skoro pola toga
nego, sad si me zaintrigirao za mućkalicu s obzirom da to još nigdje nisam jeo... jel to ljuto, jel unutra ide paprika, jel porcija dovoljna za prosječno gladnog muškog, jel se to jede bez kruha ili s tim ide lepinja?
Krkimir is offline  
Old 26.03.2017., 21:05   #5112
Je mućkalica je podnošljivo ljuta,dakle ne ubije osjet okusa i unutra ide i paprika..ja uz porciju uzmem jednu lepinju i mogu reći da je to i više,nego dostatno za najesti se,meni osobno uvijek malo i ostane(dobije se do vrha puna ona njihova limena zdjelica)..S time da moram naglasiti da mi je u Mitnici za ipak nešto bolja u odnosu na onu u MZ-u..
Andre Linoge is offline  
Old 26.03.2017., 21:47   #5113
hvala probace se uskoro a i meni je Mitnica bolja
Krkimir is offline  
Old 26.03.2017., 23:23   #5114
Paulaner grill bar
Išli smo na ziher prema preporuci mesna plata za dvoje 2 ražnjiča,2 kotleta,8 čevapa,velika pljeskavica,2 punjena lungića(to inače i posebno postoji u meniu) kroketi,domači valjušci sa sirom i pomfrit standardo
Kajmak dodatno uzeli i bio je ok nije megle ili nešto sl
Sve došlo vruče na stol meso bez žlundri,žilica,mljevenih kosti i sl sve fino slano taman
Punjeni lungići brutalno dobri drugi put uzimamo samo njih jer ostatak plate smo jedva pojeli
Cijena ručka: plata 170kn,točeni paulaner 0,50 x 2 20kn svaki ,uzeo i zelje salatu 18kn kajmak mislim kugla 15kn
243kn za dvoje puni do vrha i masne brade dolazimo opet na crne hamburgera ali prvo dijeta cijeli dan da još i domaču štrudlu probam
I pohvale osoblju volim kad konobar čuje narudžbu i ne stoji pokraj stola da ti broji zalogaje
Davorček is offline  
Old 02.04.2017., 19:43   #5115
prvi put u maredu

moram priznati da ne znam otkud tolike preporuke za to mjesto; na granici je (ne)upotrebljivog.

steak - ukusan, ali je dosao kao medium, ne kao naruceni rare
cevapi - gumeni, peceni na plinu, upotrijebljeno meso je ok
punjena piletina - potpuno bezokusna nakon sto se covjek navikne na TPK
povrce sa zara - pliva u masti, patlidjan cista spuzva (receno je da donesu samo tikvice, al nije zapamceno)
pohani kolutovi luka - luk unutra potpuno sirov

djecje igraliste u predopasnoj fazi, posebno ljuljacke i pristup trampolinu

konobari bi bili ok da donesu ono sto se naruci
gmit is online now  
Old 02.04.2017., 21:49   #5116
Maredo je prije dosta godina (cca 8-9) bilo korektno mjesto za pojest roštilj.
Čak je i vino kuće znalo biti pitko.

No, zadnjih 5-6 godina je žešće ispod prosjeka o kojem uopće ima smisla komentirati kao o poželjnom mjestu za guštati u hrani.

Nekad je ugođaj upotpunjavao i solidan vokalno-instrumentalni sastav (tamburaški), no i to pripada u ropotarnicu prošlosti.

Nisam zamijetio nekakve pretjerano relevantne recentnije hvalospjeve dotičnoj instituciji

Eventualno u kontekstu čoporativnog izlaska - kad je to okosnica priče, a ne sadržaj tanjura.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 02.04.2017., 23:02   #5117
jel taj Maredo nekad funkcionirao kao narodnjački klub?
Krkimir is offline  
Old 03.04.2017., 23:02   #5118
Mitnica (Črnomerec)

Jeli su se ćevapi koji ni po čemu nisu posebni,suhi,prepečeni,čisti prosjek..Ražnjići ispodprosječni,suhi,krti,bez okusa i mirisa,prolaznu ocjenu zaslužuje jedino punjeni zabatak omotan špekom no i to je samo korektno,ništa više od toga..Možda izbor jela nije najsretniji no činjenica je da je kvaliteta hrane prilično pala..
Andre Linoge is offline  
Old 04.04.2017., 10:46   #5119
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel taj Maredo nekad funkcionirao kao narodnjački klub?


Da, tamburasi do ponoci, a onda cajke...pricam o prije 5 g kad sam bila, klopa je bila ok, nista vise.
Iako je ulaz do bio bas zesci narodnjacki klub, a maredo je ipak kao restoran.
...znam da je sada stalno na kolektivi i sl stranicama
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Old 04.04.2017., 11:38   #5120
@Umami u Skalinskoj.
Jeo sam Safari Bowl, tj. njihovu verziju falafel salate. I moram priznati da mi je ovo najbolja verzija dosad.

Neko vrijeme je to bila isključivo hladna, gotova salata, što mi nije bilo baš nešto. Sada je ponovo toplo/hladna kombinacija. Dodali su i kuglu humusa u sredinu (a izbacili kus kus, pogodak!), te 2 tortilje (solidne), narezane na četvrtine. Od povrća su tu (osim klasične salate, rukole i radića) noviteti cikla i kisela paprika što definitivno podiže okus, u odnosu na gomilu zelenjave kako je prije bilo. Naravno feta sir i jogurt umak sa strane. Baš sam guštao.

Nijesam dugo bio u Skalinskoj, pa sam uočio i neke novitete. Nema više Kebaba na početku, sad je tu nekakva Ćevabdžinica. Nude sarajevske ćevape i neloše je mirišalo. A vidjeh i da se ona tratoria Leonardo proširila na obje strane ulice. Očito im dobro ide.
saucer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.