Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2016., 09:43   #1
Gušteri znaju plivati?

Evo ne znam da li ima tema na forumu za divlje životinje. Znao sam da gmazovi mogu plivati neki i roniti, ali mislio sam da je to samo par Iguane od guštera i zmije. Pitanje je znaju li svi gušteri plivati?
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 17:08   #2
Je, ali ovisno o vrti plivaju kraul ili butterfly.... Ovi moji po dvoristu plivaju samo 'kereci' (masu nogama kao da hodaju, jel, pa tako plivaju).....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 03:06   #3
Slon zna plivati gdje neće gušter.
Sve životinje znaju jedino čovjek mora učiti.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 13:10   #4
Iskustvo frenda: jednom je naganjao našu kršku guštericu po molu, gušter je skočio u vodu i zaronio ispod privezane barke. Ja sam gledao zelembaće da plivaju. Mislim da će se svi snaći u vodi barem na kratko, ako su predugo u hladnom, nemaju baš neke šanse.
debeluzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:15   #5

gušteri da trebaju plivat, imali bi peraja. a i ako nešto malo mogu plivat, nije to to.

Često šetam pored rijeke, i nerijetko tu na keju mogu sresti guštera, pa sam i vidjela jednog kako se ohrabrio i krenuo da prepliva (valjda mu mrsko bilo natanane, polako okolo da ide), ali voda je bila prebrza, a on mali, i odnijela ga :/
Ne znam kako je s tim mirnim vodama

neka ih na kopnu, tu su najbrži, i veće su im šanse da prežive
__________________
Kosmos, štasmos, đesmos?!.
Shizzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:20   #6
Quote:
Shizzona kaže: Pogledaj post

Često šetam pored rijeke, i nerijetko tu na keju
Idem Dunav, šetam kej... Vidim, jedan daviš... Pitam: 'Daviš?'... Ne, plivam leđ.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:31   #7
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Idem Dunav, šetam kej... Vidim, jedan daviš... Pitam: 'Daviš?'... Ne, plivam leđ.....
Daviš, daviiš ... Evo razmišljam mijenja li gušter boju kad se davi
__________________
Kosmos, štasmos, đesmos?!.
Shizzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 02:41   #8
Ako ga je brza voda ili bujica odnijela treba peraje? Pa mali, lagan je nije čudo. Kaj si kada vidjela slona kako pliva? Kaj i on ima peraje?
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 22:28   #9
Nisam vidjela slona kako pliva, jednom je prosao kraj mene, ali sam ga jedva primijetila. a gusteri, salu na stranu, su izuzetno snalazljive i prilagodljive zivotinje, ne znam kako ovom malenom nije poslo za rukom sta je naumio.
__________________
Kosmos, štasmos, đesmos?!.
Shizzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 01:05   #10
Pa i čovjeka brzica odnese i kaj onda? A zna plivati. Imaš na yt ili negdje slona kak pliva pa pogledaj. Ako nema slon ima konj. Sve živine znaju plivati jedino mi moramo učiti.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:00   #11
znaju itekako plivati, sjecam se kad sam kao klinac ulovio jednog i namjeravao ga potajno držati doma. prvo sam ga naravno išao okupati u kadi :klap: prilično brzo plivaju, repom mašu lijevo desno i tako se krecu, a kad je došao do kade i nije se mogao popeti samo je plutao s glavom van vode i odmarao
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.