Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2016., 11:07   #81
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Svađa, da, reko si mi od sujete sam i time mi najavio rat svesnosti i besvesnosti, a ja ti rekoh samosvest ne može biti odgovor na baš sve, a to kad velim okolina mi padne u nesvest, posle sam, naravski io kriva jer pa kako drugačije, pilati si operu svoje ruke a ja pravo u sudnicu, nedajbože da me tamo još i kamenuju.

Pusti sve to, kog je opće briga što velim ja, bitniji su filozofi, oni malo pišu odlomke na latinskom pa malo na engleskom a po narodnom zbjegnu, to je jezik kojeg niko ne zna, opće si ne želim zamišljat kak im diskusije izgledaju u kavani, mora da diskutiraju jezikom nepoznatim čak i konobaru naviklom na razne turiste, sam nek ostave tringelt pa nek si pričaju što žele, svijet je ionako prepun duhovnih ljudi.... iako, ja bih rekla, duhovitih ljudi.
Mene ne zanima filozofija, tebe vidim pate filozofi.

Ako si prevazišla sujetu, svaka čast, premda to ide sporadično uvek, no, nema ovde ratova na forumima, bez brige, ratovi se biju u srcima ljudi.

Rekao bih, svet je za sada samo pun ljudi, a znaš, svi su ljudi duše.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 16:42   #82
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Mene ne zanima filozofija, tebe vidim pate filozofi.

Ako si prevazišla sujetu, svaka čast, premda to ide sporadično uvek, no, nema ovde ratova na forumima, bez brige, ratovi se biju u srcima ljudi.

Rekao bih, svet je za sada samo pun ljudi, a znaš, svi su ljudi duše.
Ma meni su filozofi smješni, onak puno napuhani (i ko je tu onda sujetan, ha?) a poraziš ih već tek samo s najjednostavnijim rječnikom (a tu iritantnost filozofi teško pregrme ).

Je, svet je prepun ljudi, i je sve su to duše. Doviđenja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 19:30   #83
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ma meni su filozofi smješni, onak puno napuhani (i ko je tu onda sujetan, ha?) a poraziš ih već tek samo s najjednostavnijim rječnikom (a tu iritantnost filozofi teško pregrme ).

Je, svet je prepun ljudi, i je sve su to duše. Doviđenja.
Tvoja sujeta nije filozofska, više je klasična, no niko ne voli slušat o svojoj sujeti kao da je tabu, ali sve je to klasika.

Vala jes, puno ljudi, puno duša, više duša nego ljudi.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 21:16   #84
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Tvoja sujeta nije filozofska, više je klasična, no niko ne voli slušat o svojoj sujeti kao da je tabu, ali sve je to klasika.

Vala jes, puno ljudi, puno duša, više duša nego ljudi.
Ah, sitne trećerazredne provokacije... dosadno. Rekoh ti, doviđenja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 22:19   #85
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ah, sitne trećerazredne provokacije... dosadno. Rekoh ti, doviđenja.
Ako bi to bilo shvaćeno kao provokacija bio bi to samo fijasko. Ovako smo napravili još jedan krug i eto nas na samom početku.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 22:50   #86
wow, baš zanimljivo
Naminato is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 00:06   #87
Vratimo se na temu
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 14:20   #88
Quote:
vet kaže: Pogledaj post
Pojam koji se danas koristi za ljude bez individualne duše je – organski portali

...dok se opet, u istočnoj gnostici nazivaju – antropoidi.

..
Da ponovim jesam li dobro shvatila: psihopati su zapravo organski portali. Tj, veza sa svjetovima nastanjenim zlim izvanzemaljcima.

Kako to znamo? Tako što su nam to lijepo objasnili dobri izvanzemaljci.

Naravno, i sami bismo to ranije shvatili da nam zli izvanzemaljci nisu izmijenili DNK i tako nas onemogaćili u spoznaji njihove zloće.

Logično.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 16:03   #89
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Ponekad i izgledaju tako kao da su programirani roboti.
kako ide ono...mislim, dakle nisam

a valjda se od pojedinih ljudskih inkarnacija ja jednostavno odlijepi, kad više nema smisla konkretno nečije iskustvo za njega, i ostane sami biološki robot
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 22:04   #90
Ispravnije je pitanje; Postoji li duša ?
carlibraun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 17:28   #91
Postoji; što filozofska što nefilozofska; sve su to duše.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 12:05   #92
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Postoji; što filozofska što nefilozofska; sve su to duše.
Imaš li i jedan jedini dokaz o postojanju duše ?
carlibraun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 17:00   #93
Quote:
carlibraun kaže: Pogledaj post
Imaš li i jedan jedini dokaz o postojanju duše ?
Najpre treba ustanoviti šta bi to bilo - duša.

Ako se ustanovi šta je to - onda bi bilo pametno potražiti nekakav dokaz svojstven onome što se ustanovilo. Umesto obratno, dokazivati i nipodaštavati nešto za šta se ne zna "ni šta ni kako".

"Postoji! - Ne postoji!" debata je svakako svojstvena forumu, hoću reći - samo nastavite dečki i đevojke!
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 20:04   #94
Smatram da je duša svijest. I smatram da čovjek nakon što ostavi tijelo sa sobom nosi jedino svijest, iako tada zapravo više i nije čovjek i ne mora nužno biti opet čovjekom. Držim i da ponekad uz svijest ode i pokoje zrnce uma ili pokoja druga stvar usput, ako je bila jako upečatljiva za život dotičnog, otisnuta u dušu što bi se reklo, iako često zaborav nastupa i za takve stvari. Tako onda sama svijest, onoliko koliko je razvijena, u novom tijelu uglavnom lišena starih određenja i misli, ali ne i lišena karme, nastavlja svoj novi život.

Ljudi bez duše ne postoje, ali itekako postoje ljudi kojima je svjesnost itekako na niskim razinama. Takvi ljudi nisu apriori zli ili loši ili nešto treće, već jednostavno su tu gdje jesu i mi ih trebamo prihvatiti, ali to ne znači prihvatiti njihove načine života. Trebamo ih prihvatiti jer smo i mi nekada bili maleni, a nismo ni mi sada odveć veliki pa se nadamo i da će nas neki koji su veći od nas isto tako prihvatiti.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 23:02   #95
Quote:
carlibraun kaže: Pogledaj post
Imaš li i jedan jedini dokaz o postojanju duše ?
Ljudi su dokaz.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 08:48   #96
Quote:
carlibraun kaže: Pogledaj post
Ispravnije je pitanje; Postoji li duša ?
Evo što kaže Stvoritelj kroz svoju riječ Bibliju;1.Mojs(Postanak)1:20,21,24,25;2:7;9:5 -3.Mojs(Levitski zakonik)24:17,18-1.Korinć.15:45-1.Petr.3:20-Otkriv.16:3-Jošua11:11 - pozdrav svim dušama!?!
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 20:16   #97
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ljudi su dokaz.
A životinje?
aware is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 13:12   #98
Quote:
aware kaže: Pogledaj post
A životinje?
I životinje imaju dušu, i to piše u Bibliji. Samo su naši kršćanski teolozi u prijevodu "nevješto" preveli da ispada da je životinja bez duše i to rade stoljećima. Jedino je kod nas Daničić koji je radio s Karadžićem, a koji nisu bili u milosti teologa (njihova Biblija je bila zabranjivana), ispravno preveo (iako sveukupno njihova Biblija ima ostalih prevoditeljskih nedostataka, u to ovdje ne ulazim).

Pogledajmo Post 1,20-30 i usporedimo s Post 2,7

Prijevodi u izdanju KS (donosim samo onaj iz tzv. Jeruzalemske Biblije, u ostalima se navodi isti lažan prijevod):


I reče Bog: "Nek` povrvi vodom vreva živih stvorova, i ptice nek` polete nad zemljom, svodom nebeskim!" I bi tako. Stvori Bog morske grdosije i svakovrsne žive stvorove što mile i vrve vodom i ptice krilate svake vrste. I vidje Bog da je dobro... I reče Bog: "Neka zemlja izvede živa bića, svako prema svojoj vrsti: stoku, gmizavce i zvjerad svake vrste!" I bi tako... Sve zeleno bilje dajem za hranu svima zvijerima zemaljskim, svima pticama nebeskim i svemu, što se miče na zemlji i ima život u sebi." I tako se dogodi.

a za čovjeka u 2,7: Jahve, Bog, napravi čovjeka od praha zemaljskog i u nosnice mu udahne dah života. Tako postane čovjek živa duša.


Prijevod Daničić-Karadžić:

Potom reče Bog: neka vrve po vodi žive duše, i ptice neka lete iznad zemlje pod svod nebeski. I stvori Bog kitove velike i sve žive duše što se miču, što provrvješe po vodi po vrstama svojim, i sve ptice krilate po vrstama njihovijem. I vidje Bog da je dobro... Potom reče Bog: neka zemlja pusti iz sebe duše žive po vrstama njihovijem, stoku i sitne životinje i zvijeri zemaljske po vrstama njihovijem. I bi tako... A svemu zvjerinju zemaljskom i svjema pticama nebeskim i svemu što se miče na zemlji i u čem ima duša živa, dao sam svu travu da jedu. I bi tako.

a za čovjeka u 2,7: A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovjek duša živa.


Hebrejska Biblija (originalni tekst):

Post 1:20-30:

כ וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים--יִשְׁרְצוּ הַמַּיִם, שֶׁרֶץ נֶפֶשׁ חַיָּה; וְעוֹף יְעוֹפֵף עַל-הָאָרֶץ, עַל-פְּנֵי רְקִיעַ הַשָּׁמָיִם.
כא וַיִּבְרָא אֱלֹהִים, אֶת-הַתַּנִּינִם הַגְּדֹלִים; וְאֵת כָּל-נֶפֶשׁ הַחַיָּה הָרֹמֶשֶׂת אֲשֶׁר שָׁרְצוּ הַמַּיִם לְמִינֵהֶם, וְאֵת כָּל-עוֹף כָּנָף לְמִינֵהוּ, וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב.
כד וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, תּוֹצֵא הָאָרֶץ נֶפֶשׁ חַיָּה לְמִינָהּ, בְּהֵמָה וָרֶמֶשׂ וְחַיְתוֹ-אֶרֶץ, לְמִינָהּ; וַיְהִי-כֵן.
ל וּלְכָל-חַיַּת הָאָרֶץ וּלְכָל-עוֹף הַשָּׁמַיִם וּלְכֹל רוֹמֵשׂ עַל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר-בּוֹ נֶפֶשׁ חַיָּה, אֶת-כָּל-יֶרֶק עֵשֶׂב, לְאָכְלָה; וַיְהִי-כֵן.

Post 2,7:

ז וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם, עָפָר מִן-הָאֲדָמָה, וַיִּפַּח בְּאַפָּיו, נִשְׁמַת חַיִּים; וַיְהִי הָאָדָם, לְ נֶפֶשׁ חַיָּה.


Sumirajmo

KS: za životinje živih stvorova, žive stvorove, živa bića, život u sebi a za čovjeka živa duša
Dan-Kar: za životinje žive duše, žive duše, duše žive, duša živa a za čovjeka duša živa
Original: za životinje נֶפֶש nep̄eš, נֶפֶש nep̄eš, נֶפֶש nep̄eš, נֶפֶש nep̄eš a za čovjeka נֶפֶש nep̄eš


Sami zaključite tko namjerno krivo prevodi i zašto.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:44   #99
Quote:
aware kaže: Pogledaj post
A životinje?
Što sa životinjama, i one su duše, navedeno je duša je sve što se kreće, time onda nije samo čovjek.
Sad barem znamo da trava i drveće cvijeće nisu duše.

Jedina duša kojoj je razum poklonjen na dar je - čovjek.

Po čemu to znamo?
Evo, primjerice: kad bi životinje znale da ih ljudi žele uvuč u experimentalne laboratorije životinje bi uspostavile hajku kontra ljudi a vi si samo zamislite na što bi sličilo kad bi se okupile sve životinjske vrste i povele rat protiv hjumana koji kažu jesu al ispadne baš ni nisu. Zamisli, zbog osvete ljudi ne bi smjeli izić iz svojih kuća a nit otvoriti prozore do čistog zraka jer odma bi uletilo sto bubci osa ispikati čoeka na smrt. Moreš obuč neprobojno odijelo, al kaj znači kad vani naletiš na jednog lava il pak bijesnog slona koji samo pregazi.

Puno previše nezgodno, ne. Zato, nek se ljudi pomire sa prirodom, i nek sve duše žive u harmoniji, bolje je tako.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 11:16   #100
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Što sa životinjama, i one su duše, navedeno je duša je sve što se kreće, time onda nije samo čovjek.
Sad barem znamo da trava i drveće cvijeće nisu duše.

Jedina duša kojoj je razum poklonjen na dar je - čovjek.

Po čemu to znamo?
Evo, primjerice: kad bi životinje znale da ih ljudi žele uvuč u experimentalne laboratorije životinje bi uspostavile hajku kontra ljudi a vi si samo zamislite na što bi sličilo kad bi se okupile sve životinjske vrste i povele rat protiv hjumana koji kažu jesu al ispadne baš ni nisu. Zamisli, zbog osvete ljudi ne bi smjeli izić iz svojih kuća a nit otvoriti prozore do čistog zraka jer odma bi uletilo sto bubci osa ispikati čoeka na smrt. Moreš obuč neprobojno odijelo, al kaj znači kad vani naletiš na jednog lava il pak bijesnog slona koji samo pregazi.

Puno previše nezgodno, ne. Zato, nek se ljudi pomire sa prirodom, i nek sve duše žive u harmoniji, bolje je tako.
Kao da gasovi, kamenje, metali, kristali, nepokretne biljke, gljive nemaju 'dušu'? I oni su deo Kreacije, i oni su upojedinjene duše.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.