Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Koji je vaš stav oko sve češće spominjanih regionalnih liga?
regionalna liga s ex-Yu klubovima 10 16.95%
regionalna liga s klubovima iz srednje Europe 17 28.81%
želim čist domaći nogomet, ne želim RL 27 45.76%
želim čist domaći nogomet pa onda RL 5 8.47%
Glasovatelji: 59. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2016., 14:17   #1
Regionalna liga opet aktualna

Kako piše portal Index.hr , za dvije godine mogli bismo vidjeti novo natjecanje na prostoru JI Europe. Naime,DAVOR ŠUKER, nakon što je ostvario svoj cilj i ušao u Izvršni odbor UEFA-e, obavio je razgovore sa susjednim nogometnim savezima oko organizacije regionalne lige. Posljednja ideja o ligi najboljih klubova iz regije dolazi iz Makedonije. Liga bi se igrala u drugom dijelu sezone u UEFA-inim terminima, budući da rijetki klubovi iz regije dočekaju proljeće u Europi.

O toj se ideji govori već godinama, a najveća zapreka bio je blagoslov UEFA-e, kojeg će sada, sa Šukerom u vrhovnim tijelima Uefe, biti lakše progurati. Prema jednom od prijedloga s kojima se baratalo, liga bi krenula 2018. godine, a u njoj bi sudjelovale sve zemlje bivše Jugoslavije, ali i Albanija, Bugarska, Cipar, Grčka, Mađarska, Rumunjska i Turska.

Prošlo je godinu dana od pokretanja te inicijative, a ništa se značajnije u međuvremenu nije dogodilo. Stvar je ostala na mjestu, no u ovih godinu dana odrađeno je niz sastanaka u gradovima od Vardara pa sve do Triglava.

Tako srpski Blic doznaje da bi ipak moglo doći do realizacije ideje o pokretanju regionalne lige, a ista bi, kako piše Blic, trebala krenuti od sezone 2017./1018., no u nešto suženom aranžmanu, odnosno, uključivala bi klubove isključivo s prostora bivše Jugoslavije.

Načelni plan je da bi se ta liga igrala po uzoru na ABA ligu, rukometnu SEHA ligu i vaterpolo Jadransku ligu, što znači da bi se na taj način podigla kvaliteta natjecanja, klubovi bi ojačali, mladi igrači imali bi više prostora za napredak, a veća kvaliteta bila bi zanimljiva i navijačima i sponzorima.

Premda s razlogom sumnjamo u izvedivost te ideje, Blic piše kako su prvi uvjeti za formiranje lige ostvareni, ma što god to značilo, no blagoslov da bi stvar zaživjela ipak mora dati Uefa, koja navodno ne da nema ništa protiv, već je prema Blicu i izdvojila početni kapital od tri milijuna eura.
Međutim, unatoč zatvorenoj financijskoj konstrukciji, mamac za koji bi klubovi mogli zagristi bila bi činjenica da bi prvak ove lige imao osigurano mjesto u Ligi prvaka.

Što se tiče broja klubova koji bi participirali u toj ligi, njih bi trebalo biti 12, a a Srbija i Hrvatska imale bi najviše predstavnika, tri ili četiri.

Iz Bosne i Hercegovine bi došle dvije momčadi, dok bi po jednu ekipu imale Slovenija, Crne Gora i Makedonija.

Moje je pitanje, što vi mislite o ovome prijedlogu te hoće li dobiti "zeleno svijetlo od UEFE"?
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 14:26   #2
Jesi ti organizator te lige?
Ssung is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 14:51   #3
link o svemu: http://www.24sata.hr/sport/srbi-tvrd...ke-lige-483891
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 14:53   #4
A prošireni aranžman uključivao bi Moldaviju, Gruziju, Armeniju, Azerbajdžan, Izrael, Libanon, Jordan i Siriju. Došlo bi do još veće afirmacije mladih igrača, dizanja kvalitete bla bla

Ja sam za Austrougarskohrvatskoslovensku ligu. U proširenom izdanju sa Češkom, Slovačkom i Poljskom. Došlo bi do ekstremnog dizanja kvaliteta, ekstremne afirmacije mladih igrača, ekstremnog razvoja klubova, ekstremno visoke gledanosti, ekstremno visokih sponzorstava bla bla

U drugoj fazi bi uključili bundes i lique 1, a u trećoj primeru i serie a ...

Čekaj, a zašto ne bi odmah krenuli sa pravom Euroligom, npr. sa 3 razreda - jedan za odlikaše, drugi za solidne i treći za traljavce?
Ledar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 16:23   #5
Ta liga bi napravila neviđenu štetu.

Kao prvo, zašto bi UEFA davala regionalnoj ligi mjesto u LP, pa da im se onda veliki klubovi iz lige petica odvoje u neki novi savez. Baltička liga je bila i što bi s njom?

Ček ,jesu ovi novinari kompletni idioti ili što? Koju pičku materinu koristi imaju Bešiktaš, Fener i Galata od lige s Dinamom ili Zvezdom? Ili Olympiakos i Pao? Ovako i onako igraju LP svake godine.

Je li to znači ukidanje HNL-a? Tko će ići gledati Sarajevo ili Vardar i kada tatta ode? Kog boli kurac više za Zvezdu i Partizan? Dvije raspale lešine. Jebo im juga mater krvavu.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 16:33   #6
Quote:
Ledar kaže: Pogledaj post
Čekaj, a zašto ne bi odmah krenuli sa pravom Euroligom, npr. sa 3 razreda - jedan za odlikaše, drugi za solidne i treći za traljavce?
Liga prvaka, Liga Europa + oživljeni kup kupova?

Osvjači ovih liga bi se plasirali direktno u austrougarsku ligu.
Stoertebeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 16:40   #7
Zašto bi HNS prihvatio takvu ligu? Taman kad je HNL blizu dva predstavnika u LP da ide u još veću močvaru i izgubi to, nema smisla. I da prvak te lige ide izravno u LP? Kako da ne, pa nije UEFA ni ULEB, ni FIBA pa da se dogovaraju s ligama o kvoti. Obično novinarsko smeće.
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:20   #8
Ta liga bi bila slabija od hnl-a. Slovenci, bosanci, crnogorci i makedonci već poispadali ili ce ovaj tjedan. Zvezda jedva izbacila maltežane... Ukratko, sprd od lige.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 01:23   #9
Glupost ogromnih razmera. Morati sagledati i drugu stranu a to je da je Blic kao novina i medij malo prso i pogubio konce i skrenuo u onu tabloidnu senzacionalističku stranu pa me i ne čudi ovakav glupav tekst. Mada ne znam zašto i vaše novine ovo prenose verovatno i one zbog tiraža i duhovitih i smešnih kommentara na vestima
out of space is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 09:26   #10
novinari kada trebaju dobiti honorar a nemaju ideju sto napisati onda napisu ovakve pizdarije.....
bayern fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 10:18   #11
Treba napraviti kakav Balkanski kup za klubove koji ne izbore Evropu, za peta, sesta i sedma mjesta, cisto da se potakne te klubove za fajt pa da lige budu malo zanimljivije, a ne da pri vrhu u ligama svake godine sve bude isto.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 12:13   #12
Ma kvalitet liga bi se najbolje podigao kad se ne bi kralo po njima i kad bi se novci ulagali u samu ligu i klubove a ne u privatne džepove to je najbolji način za podizanje jedne lige.
Ali naravno najlakše je napisati ovakvu pizdariju i verovati da ovo može da podigne klupski fudbal u pomenutim zemljama.

Takođe ja bih bio i za podizanje broja stranaca u ligama. Male smo mi zemlje previše da bi mogli napuniti klubove domaćim igračima a da to bude zasta kvalitetno. Naravno pod uslovom da to budu kvalitetni stranci, ne nekakav škart, a takvi traže pare pa se opet vraćamo na onu priču oko ulaganja u klubove.

Kapiram ja da su jedan Pjaca ili Vlašić talentovaniji od bilo kog stranca koji dođe da igra u Hrvatskoj isto i kod nas recimo sa Živkovićem ili Grujićem ali problem je što mi ne možemo da nađemo u isto vreme deset Pjaca ili Grujića u zemlji.
out of space is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 12:16   #13
Quote:
out of space kaže: Pogledaj post
Ma kvalitet liga bi se najbolje podigao kad se ne bi kralo po njima i kad bi se novci ulagali u samu ligu i klubove a ne u privatne džepove to je najbolji način za podizanje jedne lige.
Ali naravno najlakše je napisati ovakvu pizdariju i verovati da ovo može da podigne klupski fudbal u pomenutim zemljama.

Takođe ja bih bio i za podizanje broja stranaca u ligama. Male smo mi zemlje previše da bi mogli napuniti klubove domaćim igračima a da to bude zasta kvalitetno. Naravno pod uslovom da to budu kvalitetni stranci, ne nekakav škart, a takvi traže pare pa se opet vraćamo na onu priču oko ulaganja u klubove.

Kapiram ja da su jedan Pjaca ili Vlašić talentovaniji od bilo kog stranca koji dođe da igra u Hrvatskoj isto i kod nas recimo sa Živkovićem ili Grujićem ali problem je što mi ne možemo da nađemo u isto vreme deset Pjaca ili Grujića u zemlji.
Pa nemres naci niti strance koji su bolji od domacih,to je zabluda..Ono sto se moze naci i za sto imas para,to otprilike i igra na Balkanu.Ono sto bi ti htio u smislu kvalitete i kvantitete ,to nemres platiti u toh mjeri i tom obujmu..Mi nemremo trenere posteno platiti
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 13:00   #14
Da i struku sam zaboravio, užasna je.

Ne mora to biti stranac koji je blizu potencijalu ili kvalitetu našim najboljim i najtalentovanijim igračima u ligi, naravno za takve treba mnogo para. Ali eto konrektno za Srbiju mogu da kažem da je razlika u kvaliteti između najtalentovanijih i ostalih prevelika. Onaj koji poseduje određen talenat i od koga može da ispadne nešto taj kasnije i igra u nekoj jačoj ligi dok ovi ostali nisu ni za taj nivo u kom igraju. Mislim da bi se sa strancima ipak mogao smanjiti taj jaz između domaćih najboljih i ovih ostalih.

Ne znam kako je stanje u HNL-u ali pretpostavljam da je slično?
out of space is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 13:06   #15
Pa da,tko moze platiti ce i dovesti stranca..Onaj tko nemre platiti,a htio bi stranca obicno dovodi likove koji po nicemu nisu bolji i sam uzmu pare i mjesto nekom klincu..
I naravno imas nasih Sasa Ilica na bacanje..

Jaz bi se smanjio da imas plateznu moc,ali flopao je i Dinamo sa transferima..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 15:05   #16
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
Moje je pitanje, što vi mislite o ovome prijedlogu te hoće li dobiti "zeleno svijetlo od UEFE"?
Prvo ću prokomentirati ovo drugo, tj. pitanje hoće li UEFA to dopustiti ili ne.

Svi znamo da je Platinijeva UEFA takve i slične ideje vrlo odlučno odbacivala. Royal liga (skandinavska) i Setanta liga (cijele Irske), obje su odbijene i neko su vrijeme životarile tek kao neslužbeni turniri izvan sezone. (Možda ova druga čak i još uvijek životari, nebitno.)

Pa ipak, Platinija više nema, UEFA će za koji mjesec dobiti novo rukovodstvo i to će novo rukovodstva, bez sumnje, imati i nove ideje, uključujući i one strateške. O nekima od tih ideja već se piše:

https://next.ft.com/content/af053800...c-ee846770ec15

Quote:
Among the proposals to be floated is an early knockout round, with 16 seeded teams playing against the other 16 sides. The victors of these ties would advance to a stage featuring two groups of eight teams.

This would guarantee at least 16 matches for these teams — all teams play each other home and away — with the expanded group stage featuring more clashes between the biggest clubs.

Another proposal is for a “wild card” entry for clubs that have performed well in previous tournaments gaining entry in future years.

Traditional powerhouses, such as AC Milan in Italy and Manchester United in England, may have gained from such a set-up this year. Each has failed to qualify for next season’s Champions League after finishing outside the qualification positions in their domestic leagues this year.
Dakle, možemo o Platinijevom poštenju misliti štogod hoćemo, ali zatvorena liga europskih velikana samo s minimalnim ili bez ikakve mogućnosti ulaska u nju temeljem sportskog rezultata (amerikanizacija europskog nogometa) je bilo nešto što je i u njegovo doba bilo predlagano, osnivale su se razne organizacije tipa "G 14", no on se protiv toga vrlo žestoko borio.

Čini se da je tome došao kraj, europska nogometna (zatvorena ili poluzatvorena) "Superliga" sve glasnije se propagira i sve jasnije nazire i nije daleko od pameti da će u tom slučaju, kao "utjehu" onima koji će ostati izvan, UEFA promijeniti i politiku odupiranja regionalnim ligama, tj. da će ih dopustiti kao neku vrst "drugoligaških" natjecanja. Uopće nije nemoguće da i sama UEFA podijeli Europu na nekoiliko (4, 5 ili 6) regija sa svojim regionalnim ligama iz kojih bi onda samo prvak ulazio u tu neku "Superligu" šesnaestorice, pri čemu bi ostalih, recimo, 10-12 članova (dakle, većina) bilo stalnih.

Ako to bude tako, onda će takva ("kvalifikacijska") regionalna liga biti neminovnost protiv koje se nema smisla boriti.

Ali da mi sami predlažemo regionalnu ligu i još da se za nju borimo protiv UEFA-inih pravila? Ne, to bi bla glupost. Ja bih bio za jaku regionalnu ligu kad bi ona bila moguća (kao npr. Jadranska u vaterpolu ili SEHA u rukometu), ali u nogometu bi takvo udruživanje bilo samo udruživanje siromaha. Iz 6 siromašnih i jadnih liga nastala bi jedna jednako tako siromašna i jadna.

Čemu?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:09   #17
I još nešto tek sad sam video da od sledeće sezone Hravtska dobija dva potencijalna kandidata za LŠ? Čestitke

Tek sad ova liga bi bila glupost jel zašto bi se vi recimo odrekli jednog mesta u LŠ zarad nekakve regionalne lige?
out of space is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:50   #18
Ne od sljedeće, nego od one sezone iza (2018/2019).

Ako se pak ostvari ideja o Superligi od 2019/2020, kratko će nam trajat veselje.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 17:28   #19
Ne bi ništa dobrog donijela regionalna liga
Myus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 00:38   #20
To bi bila odlična ideja, pogotovo kad bi se ona s vremenom proširila i na Austriju, Mađarsku i Grčku. Već sad se govori da je novčani iznos koji bi klubovi dobivali i više nego izdašan, a i kvaliteta bi bila jača. Rijeka, Dinamo i Hajduk bi imali više jačih utakmica u nogama nego što to sada imaju sa Istrom, Cibalijom, Belupom, Interom koje gotovo nitko ne gleda.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.