Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 14:21   #61
Quote:
blupita kaže: Pogledaj post
Ovdje jena gamerica od 39 banki
Još se uvjek igra al ni to to ne rade se više old school igre
ove današnje baziraju se sam na grafici dok je igrivost i priča na 0 bodova
rade se neki mixevi križanci polugotovi prozvodi s hrpom bugova itd
kad se samo sjetim koliko sam sati provela igrajuci donbri stari tr
pa legendarni monkey island quake fallout diablo 1
A ne ovo danas cast iznimkama
fc serijal pa newerwinter ocewind dale
Zadnje sta sam igrala he dobri dragon age i fallout 2
Al makina stara otkazala poslusnost ili ce na servis ili uvjecna lovista a na nhegovo mjesto doc ce novi ili skrpan stari nazaj ne mislim jos u mirovinu sto se tice igranja
E gejmerice, nisi baš u pravu. Imaš danas hrpu indie proizvođača koji rade igrice koje su toliko old school da su za mene i previše old school pa mi se ne da igrati ih. Baš sam gledao ovih dana po Steamu kaj ima jer sam tražio za ženu i sebe (30 i 32 banke) nešto što podsjeća na stare dane, a da opet nije 7 piksela koji skaču i mislim da je u zadnjih par godina napravljeno puno retro stvari. Vidio sam i platformera i RPG-a i poneku avanturu... Ko da opet čitam Hacker.
Npr. ovo sam igrao i mislim da će se svidjeti mnogima koji su voljeli BG, Fallout i sl. Jedino što više nemam volje odigravati cijeli RPG.
Pillars of Eternity
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:13   #62
Dobri stari hacker naj gaming časopis svih vremena
da ima retro igara i poneki rimeike al ima i oninih koji su kao rimeike al nisu jer se u njih dodavaju nove stvari price
to ni to kao u slucaju tr 1 i njegov rimeike kpji to nije
a sad to isto rade i s skyrimom
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:43   #63
Emulator sa cca 700 NES i cca 800 SNES igara i deri.

Od tih valja 100-tinjak koje se mogu igrati i dan danas bez dojma da izgledaju zastarjelo ili da ih je pregazilo vrijeme.

Svatko si može naći nešto za sebe ovisno o žanrovima koje voli, ja volim 2D platformere i smatram da su najbolji upravo oni iz Super Nintendo ere.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:17   #64
Kad smo vec kpd toga sjeća li se netkp prvog quakea đuke
3d wofstajna hexena heretica capian clawa fallouta 1 diabla prvog tr
alone in dark
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:51   #65
Quote:
blupita kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kpd toga sjeća li se netkp prvog quakea đuke
3d wofstajna hexena heretica capian clawa fallouta 1 diabla prvog tr
alone in dark
Kako ne: Doom 2, Duke 3D, i Blood su se u shareware/demo izdanju igrali svaki put prije sata informatike. Ako smo sve zadatke napravili prije vremena, mogli smo još malo prije kraja sata deathmachirati.

Govore tu ljudi da se ne stigne... Ja uz dva posla, curu i još dva hobija nađem dosta quality gaming time. Od modernih igara za nabrijane tinejdžere jako malo toga, najviše retro stvari. Cijena više nije ograničavajući faktor – nekad smo teško mogli nagovoriti roditelje da nam kupuju igre za 400 kn po naslovu kad su već dali neku ludu svotu za komp. Sad se na GOG.com za neke sitne pare može dobiti 30+ sati igranja. I to boljih igara nego ih rade danas. I prije su isto bile igre dosta duge, barem 15-20 sati, čisto dosta. Danas su igre preduge jer ih nakrcaju questovima za skupljanje svakakvih besmislenih stvari po mapi, onda normalno da to traje satima i satima, a zapravo je glupo. A nekad...samo jedna Ultima 7 trajala je 20+ sati uz pažljivo istraživanje ako se igrala bez prohoda, a danas ni Skyrim nema jednaku dozu interaktivnosti.

Uglavnom, da. I ja sam prestar za igranje, ali samo onih igara isključivo za brze reflekse, koje su pored super grafike i konstantnih eksplozija zapravo isprazne. Umjesto toga više cijenim inteligentne avanture, dobro razrađene RPG-ove, poneki inovativni indie naslov... Kao dobro vino, treba biti po mogućnosti staro, uživati ga polako i dati si vremena.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:06   #66
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Emulator sa cca 700 NES i cca 800 SNES igara i deri.

Od tih valja 100-tinjak koje se mogu igrati i dan danas bez dojma da izgledaju zastarjelo ili da ih je pregazilo vrijeme.

Svatko si može naći nešto za sebe ovisno o žanrovima koje voli, ja volim 2D platformere i smatram da su najbolji upravo oni iz Super Nintendo ere.
Ja još imam SNES doma.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 22:05   #67
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ja još imam SNES doma.
Imam i ja, kao i Gameboy... samo nemam niti jednu igru
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 16:57   #68
Evo ja sam ocvali gamer još iz doba Amige 500 pa i prije,ukratko malo se igram,samo jednu igru uglavnom zadnjih godina,i to online,iako imam potreban hardwer za najnovije naslove.Primjetio sam da mi fali strpljenja a pouzdan znak da sam ostario je kad vidim u čemu uživa današnja mladež,napucavaju se bez osnova u igricama tipa COD a tko tu koga pojma nemam,grafika je dobra ali kaos je užasan i jedino su potrebni brzi refleksi,nije to više za mene.
Pozdrav mojoj generaciji gamera.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:41   #69
Sjećam li se Dooma? IDCLEV, IDDQD, IDKFA
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 02:11   #70
Evo, ja ću uskoro napuniti 36 i bogme, ne mislim stati sa igranjem.
Em što to radim još od prapočetaka, em što mi je to jednim dijelom i posao, em što to baš volim i na koncu, veoma uživam u tome.

Naravski da ima perioda kad mi se ne igra niš posebno, nego više piknem nešto iz navike, ali opet, to je sasvim normalno u svim segmentima života.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 11:21   #71
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Sjećam li se Dooma? IDCLEV, IDDQD, IDKFA
Duke DNSTUFF
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:46   #72
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
Duke DNSTUFF
DNCLIP
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:22   #73
ja igram samo najkvalitetnije naslove pojedinih žanrova...i k tome zato jer to sad košta (sad se mora kupovati uglavnom ) a i zato jer se nema dovoljno vremena.
ekstremno probiranje.
Igraju se stvari tipa Bioshock, pa recimo Mirror's Edge, Trackmania serijal, Starcraft 2 trilogija, Tomb raider reboot serijal zadnje 2 igre, pa će sad Syberia 3...i takve stvari.
racionalno sa svime, pa i sa gejmingom...
iako..bilo je tu i Battlefielda, bilo je Need for Speeda tu i tamo, itd.....gejma se stalno ponešto zadnjih godina.
A poseban naglasak na Portal 1 i 2. Da gejming generalno ima takvu razinu kvalitete, bio bih patološki gejmer!

a trebalo bi se uložit para i u hardver tu i tamo..


a i smatram da je gejming sadržaj što se sadržaja tiče u 98% slučajeva kreativno smeće. Budimo realni. Što se tiče priče, čak i AAA naslovi su nažalost još uvijek smeće.
Što se tiče igrivosti, grafike, dizajna, muzike....to je druga stvar...ali priča i sadržaj su uglavnom treš u iole slabijim igrama. Zato treba igrati stvari koje ne ovise o tim pričama (RPG-a se užasavam kao žanra... ), ali recimo sadržaj i priču kao Bioshock već pušim....to je liga za sebe. To bi čak i čitao da mi je dosadno.. a ne samo gejmao. igrivost, dizajn, originalno..za ne vjerovati...

toga mi dajte!


a i nemam plejku...ovakve stvari me recimo zanimaju..
http://thatgamecompany.com/games/journey/


btw...34 godine.
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 07.02.2017. at 22:07.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 09:35   #74
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
a i nemam plejku...ovakve stvari me recimo zanimaju..
http://thatgamecompany.com/games/journey/
btw...34 godine.
Da ima na plejki nekoliko takvih igara koje su baš fenomenalne odnosno drukčije. Journey je meni baš ekstra igra
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:44   #75
momentalno igram Limbo, sa Steama.

arty, ali ne pretjerano farty! kvaliteta.


gejmanje je danas opća kultura. nema prestar za gejmanje!
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.