Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2008., 19:14   #61
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
a dobro dragi kolega radite kako hocete, ali jos uvijek mislim da bi ti tecaj za turist.vodica jako malo vremena oduzeo, jer s faksom kojeg imas oslobodjen si bar tri predmeta (fonetika, hrvatska povijest i kulturno povijesni spomenici koji se sprema mjesec dana)...tako da bi po mojim kalulacijama zavrsio sve u tjedan dana kad vec nemas toliko vremena...a ovo da ti se ne da cekat 2 godine da se probijes ne drzi vodu kad si vec 10 godina u toj bransi... puno agencija ima poslovnice i u zg-u i splitu kao npr. kompas, generalturist itd... tako da ti preporuke nisu problem!
Imaš ti i pravo glede vremena, ali mi onda financije baš ne idu naruku. Jedino bi mi mogla objasniti jednu stvar - kako ostale predmete položiti u 10 dana? ne kužim to. Znam da taj tečaj traje 15 dana predavanje, pa onda "terenska" vježba i onda ispiti. I to je min. mjesec dana. Kako se onda može preskočiti ta predavanja (za koja sam čuo da su obavezna) i položitit samo ispite? Da se razumijemo, ja bih po ovakvim uvjetima rado. Dapače, a agencije valjda mogu nešto iskoristiti (s GT-om u zadnjih nekoliko godina jako puno radim da ne kažem isključivo), a ako riješim taj problem jedan je onda puno lakše? Što ne? Ja bih to rado onda i zveo, ali mi daj reci kako. je li to znači da se ti ispiti mogu bilo kada položiti ili ne?
Fala, kolegice na ideji.
vodič34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 09:48   #62
uff...ispast ce da chatamo...aj probat cu ti objasnit, ocito se nisi dobro raspita...reces da radis i da nemos dolazit na predavanja (izmisli nesto-musko si !), bitno je da platis, nitko te nece silit niti ti se dolasci na predavanja evidentiraju(ima na stotine polaznika)...terenska vjezba ti isto nije od nikakve pomoci (salona i trogir) jer je bezvezna i nitko ti to ne prati; e sad ispiti su podjeljeni u 3 roka- prva cetiri ti se polazu u jednom danu a druga cetiri sljedeci tjedan i onda idu kulturno povijesni spomenici a ti si toga oslobodjen! i onda ako nesto ne prodjes imas i popravne rokove koji su ti cesti! eto, jesi zadovoljan kolega???
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 19:44   #63
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
uff...ispast ce da chatamo...aj probat cu ti objasnit, ocito se nisi dobro raspita...reces da radis i da nemos dolazit na predavanja (izmisli nesto-musko si !), bitno je da platis, nitko te nece silit niti ti se dolasci na predavanja evidentiraju(ima na stotine polaznika)...terenska vjezba ti isto nije od nikakve pomoci (salona i trogir) jer je bezvezna i nitko ti to ne prati; e sad ispiti su podjeljeni u 3 roka- prva cetiri ti se polazu u jednom danu a druga cetiri sljedeci tjedan i onda idu kulturno povijesni spomenici a ti si toga oslobodjen! i onda ako nesto ne prodjes imas i popravne rokove koji su ti cesti! eto, jesi zadovoljan kolega???
Neće, neće...
Ok, jasno mi je. Ali, jedno nisam bio jasan, a to je da fizički ne mogu to polagati u Stu nego u Zgbu. No, hvala što si mi objasnila princip. A isprika ima koliko te duša hoće samo da drži vodu.
Ali, evo danas sam čuo da se neke stvari trebaju promijeniti za te tečajeve. Da će se produžiti na 6 mjeseci, povećati cijena za 3x i sl. Je li to istina?
vodič34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 12:36   #64
Da, jel to istina?
I jos citam evo na topicu da se vise isplati raditi kao honorarac, nego na placu. E sad ako moze neko od ovih iskusnih pojasniti kako rijesavate problem, mirovinskog i zdravstvenog? Cini mi se ako to placas iz honorara da opet dodjes na isto.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 13:45   #65
Evo i ja namjeravam upisati tecaj za pratitelja, diplomirala sam povijest i spanjolski, govorim i engleski.
Nije mi jedino jasno, recimo Petros sad u 11. mjesecu pocinje s tecajem, traje 4 tjedna, gledala sam i adriatica.net, 6 mjeseci traje. U cemu je razlika izmedu tecaja od 1 i 6 mjeseci, i ima li kakvu ulogu kod buduceg rada gdje si zavrsio tecaj?

Tnx
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:20   #66
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Evo i ja namjeravam upisati tecaj za pratitelja, diplomirala sam povijest i spanjolski, govorim i engleski.
Nije mi jedino jasno, recimo Petros sad u 11. mjesecu pocinje s tecajem, traje 4 tjedna, gledala sam i adriatica.net, 6 mjeseci traje. U cemu je razlika izmedu tecaja od 1 i 6 mjeseci, i ima li kakvu ulogu kod buduceg rada gdje si zavrsio tecaj?

Tnx
Zašto plaćati nešto što možeš dobiti besplatno. Ja sam se javila na oglas u kojemu su tražili pratitelje. Nakon obavljenog interviewa, pozvali su me na seminar u Dubrovnik. Trajao je 7 dana. Imali smo cijeli dan predavanja i izlet u Crnu Goru. Nakon završenog tečaja dobila sam papir i posao.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:45   #67
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Zašto plaćati nešto što možeš dobiti besplatno. Ja sam se javila na oglas u kojemu su tražili pratitelje. Nakon obavljenog interviewa, pozvali su me na seminar u Dubrovnik. Trajao je 7 dana. Imali smo cijeli dan predavanja i izlet u Crnu Goru. Nakon završenog tečaja dobila sam papir i posao.
slucajno sam naisla na ovaj forum, trazim tecaj za turisticke pratitelje ali da se odrzava u Dubrovniku... Ako znas ista budem zahvalna na odgovoru... gdje da se javim? Trenutno nisam u HR pa trazim na netu ali na stranicama Atlasa i dugih agencija nista nisam nasla da bude u Dubrovniku... pozdrav
katarzyna.v is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 00:11   #68
Ja sam ti zavrsila taj tecaj u Petrosu ove godine. Petros ima jedan izlet ( mi smo isli u Budimpestu), a Adriatica vise.
Ne znam koja je cijena u Adriatica.net, jel ti znas mozda?

Tebi je najbitnije dobiti diplomu, ili?
__________________
Mejor sola, que mal acompanada
malena1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 13:16   #69
Quote:
Tuzemstvo mi se ne da raditi jer se slabo da zaraditi ( itu se zna dnevnica, ali i cijeli gorwe opisani pristup) osim ako ne radite za neku stranu agenciju, pa je tu priča bitno drukčija.
e mene upravo ovo zanima, jel zna neko detalje- jel smijem radit direktno za stranu turističku agenciju- porezi, mirovinsko, zdravstveno, itd. kak to sve funkcionira?
imam prebivalište u RH i licencirani sam pratitelj. do sad sam radio za hr agencije koje su surađivale sa stranima, a sad bih htio radit direktno za stranu agenciju, bez posrednika.
krivousti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:24   #70
vec sam ovo pitanje negdje postavila al nisam dobila odg. - kako se polaze za strane jezike? jel to odmah moramo kad i opci dio ili mozemo kasnije platit tih 400 kuna i polozit? ja bi sd upisala ovaj opci dio a jezike bi prvo usavrsila jer tesko da bi sad prosla :/ i onda isla polagat iduce godine .....
Korina. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 01:08   #71
nemam pojma kak je sad za vodice, jer mijenjaju program trenutno.

bas sam zvala na ekonomski faks prije par dana, ne znaju kad ce tecaj.

Ovo za jezike ne znam..........
__________________
Mejor sola, que mal acompanada
malena1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 21:35   #72
Arrow kako skočiti u turističke vode i uspješno isplutati?

imam 19 godina i zasad sam osrednja studentica prve godine zagrebačke ekonomije.
iako sam efzg upisala jer bijah lijena i neodlučna, kroz ovih sam se godinu dana u nekoj mjeri interesno isprofilirala i sada znam da bih voljela raditi u turizmu. najkonkretnije što mogu reći je da bih najradije neko vrijeme kao turistički pratioc, a nakon toga kao organizator putovanja... no i druge sfere osim tur. agencija dolaze u obzir, npr. hoteli i ugostiteljstvo.
jedino što dosad znam je da je konkurencija u branši nemila, a vi ste tu da me prosvijetlite u vezi ostalog.

što mogu tijekom faksa učiniti da si podebljam šanse za nalaženje posla u toj domeni?
neke ideje, naravno, već imam, i skicirah određene planove, ali bi me zanimali savjeti ljudi sa znanjem i iskustvom (to dvoje izgleda uvijek ruku pod ruku).

za početak u vezi gornjeg:
efzg nudi 8 diplomskih smjerova (analiza i posl.planiranje, financije, marketing, menadžment, menadžerska informatika, računovodstvo, trgovina, turizam).
nekako sam uvjerenja da mi ne bi bila najbistrija odluka upisati baš turizam. čini mi se, da prostite, besperspektivan. jesam li u krivu?
app, financije, menadž. inf. i trgovina me nažalost ne zanimaju ni izbliza, a na menadžmentu i marketingu vjerojatno treba biti i uživljen i odličan da bi uopće bilo kruha i paštete od toga.
preostaje računovodstvo, koje doživljavam neizmjerno dosadnim i jednoličnim, ali lakim (?) i sigurnim poslom. čisto radi kakvog-takvog osiguranja u slučaju da mi se na onom drugom polju oklizne opanak.
dakle, ima li smisla završiti računovodstvo pa tražiti posao u turizmu? (ovo je ipak tek sporedno pitanje na temi, glavno je mnogo općenitije i više žeđa za smjernicama).

Zadnje uređivanje glodulja : 25.04.2009. at 21:42.
glodulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 21:41   #73
pa kakve ti veze ima smjer kad ionako je razlika u par ispita i to ti ionako nitko ne gleda,jer ce ti u diplomi pisat ekonomist bez obzira na sjer,a sta se tice posla ako nemas stelu nacekat ces se par mj.minimalno.To govorim iz vlastitog iskustva i dosta ljudi koje znam sa svog faxa i ekonomije!
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 21:43   #74
Quote:
euskal kaže: Pogledaj post
pa kakve ti veze ima smjer kad ionako je razlika u par ispita i to ti ionako nitko ne gleda,jer ce ti u diplomi pisat ekonomist bez obzira na sjer,a sta se tice posla ako nemas stelu nacekat ces se par mj.minimalno.To govorim iz vlastitog iskustva i dosta ljudi koje znam sa svog faxa i ekonomije!
oprosti, stelu?


vjerojatno misliš na vezu... nadala sam se ozbiljnijim odgovorima, iskreno.

Zadnje uređivanje glodulja : 25.04.2009. at 21:55.
glodulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 22:08   #75
štela

Quote:
glodulja kaže: Pogledaj post
oprosti, stelu?
mislio je na vezu za posao(štela = veza)

a što se tiče faksa - imaš još 4 godine da završiš, a dotle "ko živ ko mrtav".
tko zna šta će se dešavati na tržištu (mislim na potražnju za radnom snagom)
btw. dobar ekonomista u turizmu, a to ti je spoj svih tih dipl smjerova koje imaš na faxu.
Ako odeš na računovodstvo, ne vidim više kakvog ti ima smisla zanimati se za turizam.
Nema čarobnog štapića šta je najbolje od svega jeli menađment ili turizam ili trgovina ili marketing, ali sve njih možeš dobro uklopiti i mijenjati poslove- popotrebi tržišta...
Glavu gore - biće bolje...
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 22:48   #76
Quote:
legaos kaže: Pogledaj post
mislio je na vezu za posao(štela = veza)

a što se tiče faksa - imaš još 4 godine da završiš, a dotle "ko živ ko mrtav".
tko zna šta će se dešavati na tržištu (mislim na potražnju za radnom snagom)
btw. dobar ekonomista u turizmu, a to ti je spoj svih tih dipl smjerova koje imaš na faxu.
Ako odeš na računovodstvo, ne vidim više kakvog ti ima smisla zanimati se za turizam.
Nema čarobnog štapića šta je najbolje od svega jeli menađment ili turizam ili trgovina ili marketing, ali sve njih možeš dobro uklopiti i mijenjati poslove- popotrebi tržišta...
Glavu gore - biće bolje...
što govoriš, da provedem te 4 ko gljiva? molit ću lijepo.
spajanje svih tih smjerova? o čemu pričaš? očito se hoću na jedno fokusirati, ne naslijepo kljucati naokolo. ne želim mijenjati poslove, napisala sam što želim.
nisi mi ništa rekao.
glodulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 22:54   #77
glodulja ovo ti govorim kao friski student fthm ostao samo diplomski,a tako je barem u ri,a za drugdje ne znam osim sta ovdje citam da je slicno,a ti pitaj druge ekonomiste sta opceg smjera ili turizma ako meni ne vjerujes,malo tko friski sta zavrsio fthm,efri je nasao posao u struci unutar par mj,od onih koje znam
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:14   #78
Quote:
euskal kaže: Pogledaj post
glodulja ovo ti govorim kao friski student fthm ostao samo diplomski,a tako je barem u ri,a za drugdje ne znam osim sta ovdje citam da je slicno,a ti pitaj druge ekonomiste sta opceg smjera ili turizma ako meni ne vjerujes,malo tko friski sta zavrsio fthm,efri je nasao posao u struci unutar par mj,od onih koje znam
ha čuj, valjda se zato i zanimam što mogu napraviti da u mom slučaju slučaj ne bude krizni.
brojke od 500-tinjak turističkih agencija i 800-tinjak hotela bi morale nešto značiti
glodulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 00:16   #79
Ja bi na tvom mjestu menađment. Iako ti nije ni turizam promašen. Kao što ti je rekao legaos svi ti smjerovi ti se kasnije mogu uklopiti u neko ciljano radno mjesto u turizmu.
Moj savjet; ako te zanima npr. hoteljerstvo- hotelski menađment i slično;
1. Nijedan od smjerova ti nije toliko presudan
2. Bitnije ti je tokom faksa steći nekakvo iskustvo. Kako? A. student servis i čisti sobe jednu sezonu. B. student servis i recepcija slijedeće dvije
3. Nakon što diplomiraš, ne samo da imaš diplomu već i znaš kompletne boljke/ dobre strane hotela, i možeš im složiti samo takvu priču da te prime na neko bolje radno mjesto.

Ovo je sad samo banalni primjer, pričam poučena djelom vlastitim iskustvom, djelom iskustvom ljudi koji su nešto postigli u životu svojim radom.

Sama diploma ti malo znači u današnje vrijeme, puno više znači iskustvo, odnosno poznavanje radne okoline. Nebitno je da li je to radni staž ili rad putem student servisa. Bitno je da ne dangubiš, nego već sada počmeš tražiti sezonski posao u grani turizma koja te zanima.

LP i sretno
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 10:19   #80
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Ja bi na tvom mjestu menađment. Iako ti nije ni turizam promašen. Kao što ti je rekao legaos svi ti smjerovi ti se kasnije mogu uklopiti u neko ciljano radno mjesto u turizmu.
Moj savjet; ako te zanima npr. hoteljerstvo- hotelski menađment i slično;
1. Nijedan od smjerova ti nije toliko presudan
2. Bitnije ti je tokom faksa steći nekakvo iskustvo. Kako? A. student servis i čisti sobe jednu sezonu. B. student servis i recepcija slijedeće dvije
3. Nakon što diplomiraš, ne samo da imaš diplomu već i znaš kompletne boljke/ dobre strane hotela, i možeš im složiti samo takvu priču da te prime na neko bolje radno mjesto.

Ovo je sad samo banalni primjer, pričam poučena djelom vlastitim iskustvom, djelom iskustvom ljudi koji su nešto postigli u životu svojim radom.

Sama diploma ti malo znači u današnje vrijeme, puno više znači iskustvo, odnosno poznavanje radne okoline. Nebitno je da li je to radni staž ili rad putem student servisa. Bitno je da ne dangubiš, nego već sada počmeš tražiti sezonski posao u grani turizma koja te zanima.

LP i sretno
e to mi, moram priznati, nije ni palo na pamet! puno hvala!

a u slučaju da pretendiram za turističkog pratitelja?
glodulja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.