Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 18:16   #441
Pa evo jedne price iz rata: spusta se nas BVP sa grupom vojnika niz ulicu od pravca vodotornja ka centru Vukovara, odjednom iza njih na nekih 30-40metara dize se poklopac od kanalizacije i pojavljuje se zenga sa zoljom.Gadja BVP i pogadja ga direktno sa zadnje strane i unistava ga gde pri pogodku gine i nasih par vojnika i u BVP i u pratecoj grupi.Elem pozadinska grupa sva u cudu i neverici pritrcava otvoru i puca iz automatskog oruzja i ubacuje par bombi pocinje rasprava ko ce da sidje dole ali se niko ne usudjuje, druga grupa pritrcava BVP-u i pogodjenima i poginulima i izvlaci mrtve i ranjenje.Takvih nemilih dogadjaja je bilo dosta tokom ulicnih borbi u Vukovaru i pokazalo se da nasa strategija ulaska i bliske borbe je bila totalni promasaj nasih oficira i te njihove greske smo placali zivotima.
ludikure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:18   #442
http://img213.imageshack.us/img213/7...rut2xe4.th.jpg

Zadnje uređivanje rezon@tor : 24.02.2011. at 10:17.
ludikure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:20   #443
Quote:
Casualties

Croatian
By the end of 1991, the official figures issued in Croatia showed that approximately 3,210 Croats were killed and 17,393 people injured during the conflict. Most of the casualties resulted from the siege of Vukovar[27]. The exact numbers of casualties at Vukovar is still unknown. According to official Croatian figures, published by Croatian Ministry of Defence in 2006, Croatia lost 879 soldiers killed and 770 wounded in Vukovar only.

According to Croatian general Anton Tus, about 1,100 of Vukovar's defenders were killed, 2,600 defenders and civilians were listed as missing, and another 1,000 Croatian soldiers were killed on the approaches to Vinkovci and Osijek. He noted that the intensity of the fighting can be judged by the fact that the losses in Eastern Slavonia between September-November 1991 constituted half of all Croatian war casualties during the whole of 1991.[10]

In his book "Croatian history", published 2004, Croatian historian Ivo Goldstein wrote that Croatian military losses in the Battle of Vukovar were 2,500 military dead (including forces which helped defence of Vukovar outside the town).

The CIA estimates Croatian casualties at around 4,000-5,000 dead across Eastern Slavonia.[5]

Yugoslav

Estimates of JNA losses are complicated by a lack of official figures. Former commander of the Novi Sad Corps, pensioned general Andrija Biorcevic, could not remember how many people he lost, but he said that he believed that it was not more than 1,500 killed. Biorcevic explained that during the siege of Vukovar, "most of the combat activities took place from a distance and from well entrenched positions"[28].

The only exact figures of Serbian losses in the Battle of Vukovar published by their side (published by Miroslav Lazanski, an unofficial spokesman of the JNA and well known military commentator from Belgrade) were 1,103 soldiers and volunteers killed, 2,500 wounded, 110 tanks and APCs destroyed and 2 planes shot down, while another fell because of malfunction.

In 1997 Tus himself estimated enemy losses in the three months of war to be in the order of 10,000 dead, 600 armoured vehicles, and 23 aircraft[28] (modern Serbian sources, however, say only about 6,000 Serbs and Yugoslavs were killed or disappeared in the four years of war, including some civilians). During this period, said Tus, the Croats lost only 1,850 fighters (since then, he gave a higher estimates of Croatian losses).
.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 24.02.2011. at 10:18.
ludikure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:23   #444
Evo pokusacu pojasniti neke stvari. U Vukovaru do 25. 08.1991. nije nastradao niti jedan JNA vojnik. 24. 08. 1991. zrakoplovi JNA su otvorili vatru na polozaje ZNG-a na ekonomiji Opatovac i silos Djergaj kod sela Brsadina. Nakon toga ZNG je djelovala sa PAM-om i jedan avion je srusen (pilot Sasa Acimovic se katapultirao i prezivio), a drugi avion je ostecen i sletio na aerodrom u Somboru. Prvo ranjavanje vojnika JNA dogodilo se na Borovskoj cesti koja spaja Borovo Selo i Borovo Naselje.Kamion JNA TAM je naletio na protutenkovsku minu, vozac nije poslusao upozorenje pripadnika ZNG-a koji su mu pokazali kako da zaobidje minu. To se dogodilo 25. 08. 1991. Do toga dana JNA se slobodno kretala gradom i glumila tampon zonu. Izmedju Hrvata i Srba. Sve cijevi tenkova su bile okrenute prema Hrvatima. Stoga nije moglo biti govora o neutralnosti JNA. Nakon nalijetanja kamiona na minu, JNA izlazi sa dva tenka T-55 i 3 BVP-a. Ulaze u Borovo Naselje i pucaju po gradu iz svega sto su tada imali na raspolaganju. Kolona je u Borovu Naselju naisla na vagon koji je bio naguran na prijelaz ceste preko zeljeznicke pruge. Tenk je ispalio gotovo cijeli BK po tom vagonu. To je trajalo oko 20 minuta. Pri tome je poginuo jedan pripadnik ZNG-a, a jedan je bio teze ranjen.
Tako je protekao prvi sukob sa JNA.
ludikure is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:59   #445
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Tromblon je rekao da se dosta puta dešavalo da je onesposobljeni tenk vraćen nazad... znači - ne u većini slučajeva - nego dosta puta...

Ja iz toga izvodim zaključak da je većina tenkova koje je on gađao potpuno uništena , uz manji broj koji je onesposobljen...

To su te peripetije da li ih je uništeno 300 ili 400...

A ima i dosta tenkova koji su naletjeli na minu prilikom čega su toliko onesposobljeni da nije bilo mogućnosti ili interesa za njihov popravak... to se prvenstveno odnosi na tenkove T-34 za koji agresor priznaje da bi oštećenje hodnog dijela tenka ujedno značilo i izgubljeni tenk...

A u tako velikoj oklopnoj bitci kao što je vukovarska , sigurno je puno oklopa izgubljeno iz tehničkih razloga... takvi ni nisu na našem popisu... kao ni oni koje su uništile same posade da ne bi morali u borbu , što se isto ubraja pod gubitke...
Tenkovi T 34 korišteni su kao smahotke, tj kao vatrena potpora. Prema tome nikada se nisu koristili kao prvi napadni ešalon.
Mislim da postoji razlik između uništenog i oštećenog tenka.
Sturmatack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:15   #446
Quote:
Sturmatack kaže: Pogledaj post
Tenkovi T 34 korišteni su kao smahotke, tj kao vatrena potpora. Prema tome nikada se nisu koristili kao prvi napadni ešalon.
Mislim da postoji razlik između uništenog i oštećenog tenka.
Nije istina...

Imaš bezbroj pimjera koji te dematiraju...

Ma demantira te cijeli Domovinski rat...

Na svim ratištima tenkovi T-34 masovno su upotrebljavani , a na nekim ratištima upotrebljavani su isključivo tenkovi T-34...

To možeš vidjeti i po slikama... gotovo je najviše slika od uništenih tenkova T-34... i ima ih na svim ratištima...

Osim toga , tenkovi u Domovinskom ratu nisu uništavani samo u napadima agresora na naše položaje , nego i u našim napadima na položaje agresora... lovci na tenkove na istočnoslavonskome ratištu više su tenkova uništili u napadima na položaje agresora nego obrnuto - a tu se T-34 dobro uklapa u priču jer je točno da mu je često povjeravana i uloga "stojećih" tenkova... Andrija Andabak većinu je tenkova uništio u svojim diverzijama i napadima na crtu agresora...

Zadnje uređivanje Keva : 19.02.2011. at 19:24.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:32   #447
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Nije istina...

Imaš bezbroj pimjera koji te dematiraju...

Ma demantira te cijeli Domovinski rat...

Na svim ratištima tenkovi T-34 masovno su upotrebljavani , a na nekim ratištima upotrebljavani su isključivo tenkovi T-34...

Osim toga , tenkovi u Domovinskom ratu nisu uništavani samo u napadima agresora na naše položaje , nego i u našim napadima na položaje agresora... lovci na tenkove na istočnoslavonskome ratištu više su tenkova uništili u napadima na položaje agresora nego obrnuto - a tu se T-34 dobro uklapa u priču jer je točno da mu je često povjeravana i uloga "stojećih" tenkova... Andrija Andabak većinu je tenkova uništio u svojim diverzijama i napadima na crtu agresora nego što ih je negdje "dočekao" u odbijanju napada...
On je Ilija Gromovnik??
Mogu li čuti opis jedne diverzije?
Ili je verzija rekla - kazala?
Diverzije su ti malo zhtjevniji postupak, nego Rambo upad, uništavanje tehnike.
Ali dobro pošto smo svi koji smo išli na front - srpski provokatori, valjda buš ti bolje znao od nas. Ipak si ti u ratu imal 5 god?
Misliš da je samo tako upast u rančeve sa tenkovima. Da te niko nebu ni pital kaj tam radiš. Još te ponude i sa pivkanom? Ako su upadali, kako su znali raspored straža? Od kud im vremeski detonatori? Sporo goreći štapin se vidi i čuje. U ww2 imaš malo diverzija samo na vitalnim objektima za zaraćene strane. Komandosi ti se ne troše za Udare po T - 34. Mogli su ih odmanh slati i za krađu hrane.
http://www.mycity-military.com/Uploa...-1950-2007.rtf
http://www.mycity-military.com/Uploa.......282%29.rtf
http://www.mycity-military.com/Uploa.......283%29.rtf
Sturmatack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:49   #448
Quote:
ludikure kaže: Pogledaj post
Evo pokusacu pojasniti neke stvari. U Vukovaru do 25. 08.1991. nije nastradao niti jedan JNA vojnik.
Malo sutra...

U Vukovaru i okolici bilo je jako puno sukoba prije službenog početka bitke... slobodno možemo reći bitka prije bitke...

S fonda za humanitarno pravo ima podataka koji dokazuju da su vojnici JNA ginuli u Vukovaru i prije "početka" bitke...

Npr.

Aleksić Šćepan - nestao u Vukovaru 12.08.1991.

Čizmar Mihajlo - nestao u Vukovaru 21.08.1991.

Milić Vojislav - poginuo u Vukovaru 02.05.1991.

I tako dalje...

Ovdje je navod o poginulima u istočnoj Slavoniji prije početka bitke za Vukovar...
http://www.mail-archive.com/srpskain.../msg03900.html

Zadnje uređivanje Keva : 19.02.2011. at 20:20.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 20:09   #449
Quote:
Sturmatack kaže: Pogledaj post
On je Ilija Gromovnik??
Mogu li čuti opis jedne diverzije?
Nazivanje Andrije Andabaka rugajućim nazivima - čovjeka koji je u ratu priznato uništio 32 tenka i po kome se i dodjeljuje priznanje - vrijeđanje je i pljuvanje Domovinskog rata...

Quote:
Ili je verzija rekla - kazala?
Verzija je: "Rekao je onaj tko je vidio , a malodušne pičkice ne vjeruju"...


Iz opisa koje sam ti ranije dao srpski vojnici priznaju da im prostor između sela nije bio dovoljno osiguran - "obezbeđen" kako oni to kažu... i naši su im zbog toga mogli prilaziti... kako u Markušici , tako i u Antunovcu , tako i u Oroliku , itd...

Po fondu FHM-a iz Beograda može se vidjeti da su itekako ginuli i po selima koja su osvojili - nakon što su ih osvojili...

Andabak je u Nuštru uništio u jednom danu tri-četiri tenka... nije ih onesposobio ni oštetio nego uništio...

I tako kako je uništio te tenkove u Nuštru , tako tvrdi da je uništio i gomilu drugih... a on je očito jako dobro znao kako izgleda uništeni tenk..

Očito ne razumješ psihu čovjeka... čovjek koji učini nešto zaista hvalevrijedno nikada neće pokušavati to napuhati nego će uvijek govoriti istinu... a imao je i svjedoke...

Meni je to dovoljno da vjerujem...

Al kom ja uopće nešto objašnjavam... pa ti si ovdje prije par dana pokušao prosrati očito lažljive zaključke... to mi dovoljno govori o tebi , i o naravi teme koju si otvorio...

Jebe mi se za zaključke običnog lažova...

Na kraju krajeva , ti koji tvrdiš (i svi ostali) da je poginulo 1100 vojnika... pa mogu li konačno vidjeti neki konstruktivan post na tu temu... koliko ih je po tebi poginulo na Sajmištu , koliko u Borovu Naselju , koliko u ostatku Vukovara... ?

Baš me zanima što ćeš napisati na ovo pitanje... ako na pitanje ne odgovoriš svaku daljnju raspravu sa tobom smatrat ću gubljenjem vremena jer je tada očito da nemaš pojam o veličini bitke za Vukovar... i da govoriš napamet...

Zadnje uređivanje žalac_1 : 20.02.2011. at 03:44. Reason: karton je zbog prepucavanja, dosta s tim! Hvala
Keva is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2011., 22:18   #450
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Nazivanje Andrije Andabaka rugajućim nazivima - čovjeka koji je u ratu priznato uništio 32 tenka i po kome se i dodjeljuje priznanje - vrijeđanje je i pljuvanje Domovinskog rata...
Klinac, malo si zelen za govorit o ratu. Takvi poput tebe su prvi gibali na fakultete, u inozemstvo. U ratu prvo zaboraviš politiku.
Kad prođeš neka ratna događanja, kad ti prvi puta šišne tenkovska granta kraj tebe, a ti bi ga trebal zdimit. Baš lagano čas posla.
Ne impresioniraju me tvoje priče o Bošku Buhi, Mirku i Slavku itd.
Sada odi, tužakaj me moderatorima.
Evo ti jedan vijeran opis ljudi koji su vidjeli frontu. Pa čitaj malo.
Citat
Rat je pakao na Zemlji. Svatko tko prizeljkuje rat nije zdrave glave.

Nadam se da nikada necete vidjeti sto je rat, a i sumnjam kako je vecina ovdje uopce i prosla barem temeljnu vojnu obuku da bi znali sto metak cini ljudskom tijelu i u kojim mukama umire vojnik ako ga samo jedan metak pogodi u npr. prepone ili vratnu zilu kucavicu?

Previse p_uta smo oslobadjali BiH kroz povijest (A-U, NDH, Oluja) i previse Hrvatske krvi je proliveno za taj dio tla da ti narodi tamo jos uvijek ne znaju tko im glavu nosu i tako vec preko tisucu godina.
Krivim i nas narod tamo jer ne rjesavaju probleme i u savezu su sa muslimanima. Neka se sami vade iz govana ovaj put - imaju moju maksimalnu podrsku ali neka to odrade sami bez nase vojne intervencije.
Tako mozda i nauce cijeniti izborenu slobodu, a ne da ih mi opet vadimo iz govana pa da opet sve zaseru na staro kada se mi povucemo u Hrvatsku!

Nemam veze sa BiH i ne bih napustao svoj dom, obitelj, prijatelje, posao i Domovinu da pucam po Kaknju ili Derventi u ime nekog politicara koji ce na mojoj krvi izgraditi karijeru.
Previse ih se u ratu obogatilo svercajuci benzin ili prodavajuci mandarine - a ja da svaku noc povracam od muke i placem kao malo dijete nakon sto vidim kako moje granate koje tokom boja ispaljujem iz protutenkovskog topa u nadiruce neprijateljsko pjesastvo, komadaju tijela protivnika u najsitnije djelove. I 3 sata moram slusati jauke srbina kojeg sam raznio i koji sada lezi 50 metara od mog topa kako na samrti zaziva majcino ime - Marija - koja se zove kao i moja mati, a ovaj drugi zaziva ime Isusa Krista? A ja im raznio tijelo do pupka! I to sve negdje u picki materinoj - u brdima srednje Bosne gdje bio nikad nisam a sada borim bitke i ubijam u ime - KOGA??? Onoga kojeg nece biti briga kada za 10 godina od zavrsetka rata stavim bombu na prsa i raznesem se usred sume od PTSPa kojeg sam dobio jer se majmuni 20 godina nisu mogli dogovoriti o mirnoj podjeli BiH pa su mene iz srca Hrvatske poslali da oslobadjam Doboj cije ce oslobadjanje kostati zivota 50 izvrsnih Hrvatskih mladica iz moje postrojbe, a da bi ionako na kraju rata Amerikanac rekao "You must pull out from Doboj, by our new peace plan that town will now be under muslim control".

Ja sam za da nas narod u BiH dobije svoj entitet i to iskljucivo mirnim putem! Ako srbi (srbija i rs) i Albanci (Albanija i Kosovo) mogu zivjeti u dvije drzave, zasto se nasi ne bi MIRNO izborili za vlasitu drzavu Herceg Bosnu - jer ja im ne budem isao ratovati u jebenu Bosnu i Hercegovinu!
A vi koji imate dvojno (HR i BIH) drzavljanstvo, bolje se odreknite ovog drugog jer kada zagusti - onda cete vidjeti sto znaci kada ti kao nabijani mladic iz srca Dalmacije jurisas u rano jutro pod paljbom neprijateljskih 12mm puskostrojnica uz snijezne padine Vlasica sa bodom nataknutim na vrh cijevi u nadi da ces dosegnuti neprijateljski polozaj a nabolji ti prijatelj Slavonac panicno u polucucnju skuplja vlastita crijeva po mokroj zemlji dok ga jos uvijek drzi morfij i kaze: "koji mi je ovo kurac trebao, a mogao sam ostati u Orahovici i sa kcerkom saditi kuruzu"

Evo maleni, razmisli o tome gdje vadit komplekse.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 24.02.2011. at 10:21. Reason: citat
Sturmatack is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2011., 22:24   #451
Quote:
ludikure kaže: Pogledaj post
Pa evo jedne price iz rata: spusta se nas BVP sa grupom vojnika niz ulicu od pravca vodotornja ka centru Vukovara, odjednom iza njih na nekih 30-40metara dize se poklopac od kanalizacije i pojavljuje se zenga sa zoljom.Gadja BVP i pogadja ga direktno sa zadnje strane i unistava ga gde pri pogodku gine i nasih par vojnika i u BVP i u pratecoj grupi.Elem pozadinska grupa sva u cudu i neverici pritrcava otvoru i puca iz automatskog oruzja i ubacuje par bombi pocinje rasprava ko ce da sidje dole ali se niko ne usudjuje, druga grupa pritrcava BVP-u i pogodjenima i poginulima i izvlaci mrtve i ranjenje.Takvih nemilih dogadjaja je bilo dosta tokom ulicnih borbi u Vukovaru i pokazalo se da nasa strategija ulaska i bliske borbe je bila totalni promasaj nasih oficira i te njihove greske smo placali zivotima.
mislim da je ovo i ostalo samo na "priči" odnosno da je srpska propagandna mašinerija plasirala takve priče samo da bi opravdavali svoje gubitke odnosno kako se oni bore protiv strašnih bojovnika koji ih mučki sa leđa napadaju....
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 04:00   #452
Quote:
dekameron2009 kaže: Pogledaj post
mislim da je ovo i ostalo samo na "priči" odnosno da je srpska propagandna mašinerija plasirala takve priče samo da bi opravdavali svoje gubitke odnosno kako se oni bore protiv strašnih bojovnika koji ih mučki sa leđa napadaju....
slažem se s ovim. Opet bajke o borbama i hodnicima u kanalizaciji. Pa jel itko ikada vidio kako kod nas izgleda kanalizacija??? Cijevi metar široke i to ako. Pa nije to New York da možeš kamionom proći kroz kanalizaciju.
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 12:26   #453
ja neznam šta ga neki uvjek kompliciraju.pa tamo na temi bitka za vukovar lijepo piše da je u vukovaru bio spomenik srpskim borcima pri osvajanju grada i da je na njemu bilo oko 8000 pločica s imenima poginulih.spomenik je kasnije uklonjen kad se vidjelo da se podunavlje u mirnoj reintegraciji vraća u hrvatsku

https://www.forum.hr/showthread.php?t=160370&page=186

ako netko ima fotografiju tog spomenika il može popričat sa ljudima koji su ga napravili,srušili,vidjeli svejedno,pa da konačno ovi mitomani s druge strane dunava ne pametuju
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 18:32   #454
Quote:
Sturmatack kaže: Pogledaj post
Previse p_uta smo oslobadjali BiH kroz povijest (A-U, NDH, Oluja) i previse Hrvatske krvi je proliveno za taj dio tla da ti narodi tamo jos uvijek ne znaju tko im glavu nosu i tako vec preko tisucu godina.
Krivim i nas narod tamo jer ne rjesavaju probleme i u savezu su sa muslimanima. Neka se sami vade iz govana ovaj put - imaju moju maksimalnu podrsku ali neka to odrade sami bez nase vojne intervencije.
Tako mozda i nauce cijeniti izborenu slobodu, a ne da ih mi opet vadimo iz govana pa da opet sve zaseru na staro kada se mi povucemo u Hrvatsku!

Nemam veze sa BiH i ne bih napustao svoj dom, obitelj, prijatelje, posao i Domovinu da pucam po Kaknju ili Derventi u ime nekog politicara koji ce na mojoj krvi izgraditi karijeru.
Previse ih se u ratu obogatilo svercajuci benzin ili prodavajuci mandarine - a ja da svaku noc povracam od muke i placem kao malo dijete nakon sto vidim kako moje granate koje tokom boja ispaljujem iz protutenkovskog topa u nadiruce neprijateljsko pjesastvo, komadaju tijela protivnika u najsitnije djelove. I 3 sata moram slusati jauke srbina kojeg sam raznio i koji sada lezi 50 metara od mog topa kako na samrti zaziva majcino ime - Marija - koja se zove kao i moja mati, a ovaj drugi zaziva ime Isusa Krista? A ja im raznio tijelo do pupka! I to sve negdje u picki materinoj - u brdima srednje Bosne gdje bio nikad nisam a sada borim bitke i ubijam u ime - KOGA??? Onoga kojeg nece biti briga kada za 10 godina od zavrsetka rata stavim bombu na prsa i raznesem se usred sume od PTSPa kojeg sam dobio jer se majmuni 20 godina nisu mogli dogovoriti o mirnoj podjeli BiH pa su mene iz srca Hrvatske poslali da oslobadjam Doboj cije ce oslobadjanje kostati zivota 50 izvrsnih Hrvatskih mladica iz moje postrojbe, a da bi ionako na kraju rata Amerikanac rekao "You must pull out from Doboj, by our new peace plan that town will now be under muslim control".

Ja sam za da nas narod u BiH dobije svoj entitet i to iskljucivo mirnim putem! Ako srbi (srbija i rs) i Albanci (Albanija i Kosovo) mogu zivjeti u dvije drzave, zasto se nasi ne bi MIRNO izborili za vlasitu drzavu Herceg Bosnu - jer ja im ne budem isao ratovati u jebenu Bosnu i Hercegovinu!
A vi koji imate dvojno (HR i BIH) drzavljanstvo, bolje se odreknite ovog drugog jer kada zagusti - onda cete vidjeti sto znaci kada ti kao nabijani mladic iz srca Dalmacije jurisas u rano jutro pod paljbom neprijateljskih 12mm puskostrojnica uz snijezne padine Vlasica sa bodom nataknutim na vrh cijevi u nadi da ces dosegnuti neprijateljski polozaj a nabolji ti prijatelj Slavonac panicno u polucucnju skuplja vlastita crijeva po mokroj zemlji dok ga jos uvijek drzi morfij i kaze: "koji mi je ovo kurac trebao, a mogao sam ostati u Orahovici i sa kcerkom saditi kuruzu"

Evo maleni, razmisli o tome gdje vadit komplekse.
Ne ulazim u tvoju raspravu sa kevom, samo želim reći da je ovu priču koju si iznio napisao netko tko ne razumije ni rat u kojem je sudjelovao. Ako njemu osobno nije bilo do ratovanja u BiH ok, al tvrditi da je besmisleni pomagati hrvatim dole...

1. Po toj priči je i jedan varaždinec, purger itd. mogao kazati: kaj bum ja ginul tu po Vukovaru, to je nekoliko stotina km od mog doma.

2. Mi smo iz BiH napadani, znači da smo se tamo s agresorom morali i obračunati. (to omogučuje i međunarodno pravo)

3. RS i neovisno kosovo nije postignuto u miru pa su zato sljedeće rečenice djelo maloumnika
" Ja sam za da nas narod u BiH dobije svoj entitet i to iskljucivo mirnim putem! Ako srbi (srbija i rs) i Albanci (Albanija i Kosovo) mogu zivjeti u dvije drzave, zasto se nasi ne bi MIRNO izborili za vlasitu drzavu Herceg Bosnu - jer ja im ne budem isao ratovati u jebenu Bosnu i Hercegovinu!"


4. Vjerovatno znaš da su 91' mnogi hrvati iz BiH došli ratovati u Hrvatsku, zašto se oni nisu vodili tom šugavom logikom, "kakve veze ja imam s time"?

5. Zar nije Knin, ključna točka u ratu, oslobođen zahvaljujuči nizu akcija koje su vođene u BiH ?

Nikada, baš nikada neću razumjeti ljude kojima nije jasno da je rat u BiH i rat u HR jedan isti rat!
Molim da mi se ne briše post zbog skretanja sa teme jer reagiram na tekst objvljen ovdje.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:01   #455
Quote:
astifan kaže: Pogledaj post
ja neznam šta ga neki uvjek kompliciraju.pa tamo na temi bitka za vukovar lijepo piše da je u vukovaru bio spomenik srpskim borcima pri osvajanju grada i da je na njemu bilo oko 8000 pločica s imenima poginulih.spomenik je kasnije uklonjen kad se vidjelo da se podunavlje u mirnoj reintegraciji vraća u hrvatsku

https://www.forum.hr/showthread.php?t=160370&page=186

ako netko ima fotografiju tog spomenika il može popričat sa ljudima koji su ga napravili,srušili,vidjeli svejedno,pa da konačno ovi mitomani s druge strane dunava ne pametuju
Koliko bi da se kladis da takav spomenik sa 8.000 upisanih imena nikada nije postojao?
ludikure is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:05   #456
Quote:
zdfil kaže: Pogledaj post
slažem se s ovim. Opet bajke o borbama i hodnicima u kanalizaciji. Pa jel itko ikada vidio kako kod nas izgleda kanalizacija??? Cijevi metar široke i to ako. Pa nije to New York da možeš kamionom proći kroz kanalizaciju.
naravno da se kanalizacija koristila za obranu. bila je itekako dobrodošla

slažem se s napisanim postom da u vu do 25.8 nije poginuo niti jedan jna vojnik. imena i prezimena koja se spominju u fhp nemaju veze s jna

i opet: srpskih žrtava je puno manje nego hrvatskih.

oklop se ne može uspoređivati budući ga hrvati nisu imali ali pretjerano je govoriti o brojkama s tri znamenke. istina je i ta da je nekoliko branitelja imalo po jedan ili dva pogodka s tim da nije sigurno govoriti o uništenom oklopu. možda je samo oštećen. ispada da je svaki branitelj imao min. 100 protuoklopnih granata osobno na zaduženju pa da se povjeruje u brojku od 400-500 skinutih oklopa. uostalom koliko je protuoklpnog oružja predano 18-20.11?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 24.02.2011. at 10:25. Reason: spajanje poruka
ciganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:05   #457
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
i opet: srpskih žrtava je puno manje nego hrvatskih.

oklop se ne može uspoređivati budući ga hrvati nisu imali ali pretjerano je govoriti o brojkama s tri znamenke. istina je i ta da je nekoliko branitelja imalo po jedan ili dva pogodka s tim da nije sigurno govoriti o uništenom oklopu. možda je samo oštećen. ispada da je svaki branitelj imao min. 100 protuoklopnih granata osobno na zaduženju pa da se povjeruje u brojku od 400-500 skinutih oklopa. uostalom koliko je protuoklpnog oružja predano 18-20.11?
Pogunulo je 1.200-1.500 Srpskih vojnika.
Hrvata vojnika i civila nije ni 1.000 do 18.11.
Tek tada kreću klanja.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:10   #458
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
slažem se s napisanim postom da u vu do 25.8 nije poginuo niti jedan jna vojnik. imena i prezimena koja se spominju u fhp nemaju veze s jna
Nego s kim imaju veze ?

Pa to su ljudi iz Srbije... eventualno četnici - ista stvar... a ginuli su i pripadnici JNA... prvi tenk u Vukovaru uništen je u sedmom mjesecu prilikom okršaja u Staroj Banijskoj - od čega postoji i slika... bilo je pokušaja JNA da se tokom osmog mjeseca ubaci na Lužac... a i mnogih drugih okršaja...

Quote:
istina je i ta da je nekoliko branitelja imalo po jedan ili dva pogodka s tim da nije sigurno govoriti o uništenom oklopu. možda je samo oštećen.
Drago mi je da si konačno dala odgovor na pitanje tko si zapravo...



Izgleda da su se neke osobe na forum hr učlanile samo zato da bi se "složili" oko toga da je bitka za Vukovar izmišljotina... već je bilo više pokušaja nametanja zaključaka tipa "svi se slažemo da je istina što Srbi govore"...

Ne znam da li su ostale kolege s foruma primjetile da je ovom temom na perfidan način zamijenjena tema "Bitka za Vukovar"... koja se temeljila na svjedočanstvima vukovarskih boraca - sva su slična - a potpuno suprotna ovim zaključcima...

Ja prihvaćam mogućnost da je u Vukovaru poginulo/uništeno manje ljudstva i tehnike nego što naša strana govori , samo bih konačno volio vidjeti neki konstruktivan post na tu tvrdnju - s raspodjelom gubitaka po dijelovima vukovarske fronte...

Svima koji ove tvrdnje osporavaju jedini je argumant neslužbena izjava Miroslava Lazanskog koja je zapravo već opovrgnuta izjavom generala Biorčevića u kojoj su su navedene veće brojke od Lazanskovih... ali i Biorčević se usrao u gaće jer je ustvrdio ovo:
Quote:
Biorčević je objasnio da je tijekom opsade Vukovara većina vojnih aktivnosti bila vođena na distanci i iz dobro utvrđenih rovova.
I vi ćete vjerovati čovjeku koji je tako nešto izjavio ?

Pa izjavio je glupost...

Oni idu logikom negiranja cjelokupnog događaja kao takvog - jer takva laž najbolje prolazi - a na ovom forumu ima bezbroj glupana koji misle da je prikrivanje stvarnih gubitaka stvar prošlosti , ili nemoguća misija...

Zadnje uređivanje Keva : 20.02.2011. at 20:18.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 23:03   #459
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
tvrdiš da je više poginulih s hrvatske strane nakon 18.11. nego do 18.11.?
ciganica...
Tema je gubitak(procjena) JNA u Vukovaru.
Za gubitke na hrvatskoj strani imaš temu Bitka za Vukovar,ja bih te zamolio da tamo izneseš svoje viđenje ili informacije koje imaš o gubitcima na hrvatskoj strani do 18.11.1991 i poslije tog datuma.
Što se tiče gubitaka na strani JNA i domaćih četnika,četnika iz Srbije i kojekakvih još,do sada ne postoji niti jedan SLUŽBENI podatak bilo SFRJ bilo Republike Srbije o poginulima i ranjenima.
devedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 23:40   #460
Što se tiče priče o skrivanjima i borbama u kanalizaciji, na originalnoj temi o Vukovaru su neki pravi branitelji pisali da je to čista glupost koju su iznjele srpske službe kako bi opravdali onako enormne gubitke.
zdfil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.