Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2013., 14:02   #1
Polo SDI gasi u vožnji

Vlasnik sam VW Pola 1.9 SDI iz 2003.g.. Auto je usčuvan i ima 160 tkm. Prošli tjedan je tijekom vožnje ugasio cca 6 km od kuće, isključila se sva struja te nije želio upaliti. Uzeo sam akumulator iz njega, stavio na punjač ali ništa-samo vergla nikako da upali.
Odšlepam auto do radionice, spoje ga na dijagnostiku i ne javlja nikakvu grešku-pokušavali par puta ali graške nema. Tada majstori preklemaju na još jedan akumulator, anlihtaju na jednoj dizni i auto upali.
Provjeravali da li gdje postoji masa, provjeravaju punjenje akumulatora (13,95 otprilike) sve normalno-ne znaju o čemu se radi.

Nakon toga napravio autom 150km i nakon 4 dana opet ista greška cca 5km od kuće, izgubi struju krepa i ne pali. Opet potegne zrak ja ga preklemam, sam anlihtam te upalim.

Reko mi jedan mehaničar da je moguće da mi remen od alternatora nekad vrti na prazno tj. ne pokreće alternator i ne puni uvijek akumulator, te da treba zamijeniti remenicu alternatora.

Ako sam neki naziv krivo napisao ili pogriješio u objašnjavanja molim oprostite mi jer sam amater koji traži vašu pomoć i mišljanje što da napravim s tim autićem.
Unaprijed zahvaljujem!
amater27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:12   #2
ovo mi smrdi na samo jedno
-alternator
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:30   #3
Ma kakav alternator, sistem negdje povuce zrak i zato auto crkne.

Naci gdje povuce zrak i problem rijesen.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 17:25   #4
-ali kad on ugasi ne može ni verglati, ne rade svijetla, ne rade svi četiri pokazivači, a na instrument tabli svijetli akumulator te se sve vrijednosti resetiraju na nulu(sat i brojač km), te nakon nekog vremena skupi neku struju i onda rade lampe i žmigavci al ne vergla dok ne napuniš akumulator ili preklemaš na drugi... inače sve radi normalno i pali bez problema ovih hladnih dana sve dok u vožnji najedanput ne krepa
amater27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 18:58   #5
mali zeleni,nije problem u zraku,čitaj

njemu je najvjerovatnije problem u alternatoru,časak radi časak ne...akumulator se nepuni i stane mu tek kada sva struja ode iz akumulatora..

regler mu nepuni stalno akumulator...zato njemu stane nakon 100-ak km.
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 08:29   #6
Da, ali tokom vožnje struja nejde iz akumulatora, nego alternator "poslužuje" motor i elektroniku strujom, jel tak? Po tome bi bilo da on opće ne radi. Jedino, čemu onda odzračivanje sistema dobave goriva?
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 09:35   #7
Jučer smo izmjenili tu famoznu remenicu alternatora...tjerali auto 50km uključili sve potrošaće struje...malo vozili full gasom, malo pod malim okretajima..
Danas ujutro pali normalno..vožnja OPET 6km..stanem na benzinskoj ugasim auto i OPET NE PALI..ovaj put struje dovoljno..sat ide normalno..on vergla, akumulator sam dosta jak da ga mehaničar anlihta i veli da ga ostavim kod njega da provjeri gdje vuče zrak..veli da nije "valjda" veliki kvar nego ga je problem naći..prve pretpostavke ili vuče na rezervaru ili na bosch pumpu ili..........
amater27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 09:42   #8
Senzor položaja radilice?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 11:03   #9
Da, ali opet, odzračivanje? Zato bi možda prije bilo nešto s dobavom goriva.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 11:54   #10
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Da, ali opet, odzračivanje? Zato bi možda prije bilo nešto s dobavom goriva.....
1.9 sdi 47 kw, gasio se u vožnji. nakon promjene releja i grijača ne gasi se više- e da, i klapna gasa na usisnoj grani je bila non stop zatvorena, nije se otvarala kad je trebala, sad je ostavljena otvorena stalno, problema s paljenjem nema, a nije bilo ni prije promjene grijača.

na alternatoru ležaj zamjenjen na 102.000 km,
macic2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.