Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2011., 00:05   #421
moja mama je tlakaš i dijabetičar, najbolje se osjeća sa već njoj naviknutim tlakom, uz lijekove 150-160/85, dobro joj je kolkotolko i sa 120, noćas joj se spustio 112/60 i bilo joj je jako loše i cijeli dan je bauljala imala je vrtoglavice i na sam spomen hrane povraćalo joj se, guk-oko 8, isto godinama
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 09:39   #422
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
moja mama je tlakaš i dijabetičar, najbolje se osjeća sa već njoj naviknutim tlakom, uz lijekove 150-160/85, dobro joj je kolkotolko i sa 120, noćas joj se spustio 112/60 i bilo joj je jako loše i cijeli dan je bauljala imala je vrtoglavice i na sam spomen hrane povraćalo joj se, guk-oko 8, isto godinama
Nebi bio tlak,jer je hipotenzija u žene sistoločki niži od 90mmHg. Niste napisali dali je na inzulinu jako važan podatak. Ako bi se tegobe i dalje pogoršavale,treba posjeti liječnika.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 15:21   #423
Neznam jesam li potrefila temu al moram pitati, jeli moguće imati strah od tlakomjera, tj mjerenja tlaka?? Naime, prije nekih 4-5 godina sam mjerila tlak na liječničkom za vozački i bio mi je 140 gornji, donji ok, ugl to je mene jako pogodilo, jer sam mlada i sve....poslije toga sam par puta sebi doma mjerila tlak, jer mi baka ima za sebe tlakomjer, i uvijek mi je bio visok, zadnji put 177 gornji ja sam se prestravila kad sam to vidila.......al svaki put kad krenem mjerit ja se sva nekako prepadnem se bojim da ce bit visok, mislim da je dokaz tome da su mi otkucaji srca od 100-130 čak bili.....sad neznam jeli moguce da ja stvarno imam visok tlak, mlada osoba, ne pijem ne pušim, ne jedem masno ni slano, ne pijem kavu ili je to sve od moje paranoje......nedavno sam se otrovala hranom, bilo mi je jako mucno, povracanje i svašta, i u bolnici su mi 2 put mjerili tlak kad jos nisam ni bila svjesna da mi mjere jer sam bila u nekom drugom filmu, i tlak mi je bio oba puta nizak!
Neznam što da mislim, jako sam zabrinuta, mislim da više od straha necu ni pogledat tlakomjer, ako pitatm doktora rece da sam luda

Zadnje uređivanje Maripossa_ : 07.10.2011. at 15:39.
Maripossa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 17:45   #424
Quote:
Maripossa_ kaže: Pogledaj post
Neznam jesam li potrefila temu al moram pitati, jeli moguće imati strah od tlakomjera, tj mjerenja tlaka?? Naime, prije nekih 4-5 godina sam mjerila tlak na liječničkom za vozački i bio mi je 140 gornji, donji ok, ugl to je mene jako pogodilo, jer sam mlada i sve....poslije toga sam par puta sebi doma mjerila tlak, jer mi baka ima za sebe tlakomjer, i uvijek mi je bio visok, zadnji put 177 gornji ja sam se prestravila kad sam to vidila.......al svaki put kad krenem mjerit ja se sva nekako prepadnem se bojim da ce bit visok, mislim da je dokaz tome da su mi otkucaji srca od 100-130 čak bili.....sad neznam jeli moguce da ja stvarno imam visok tlak, mlada osoba, ne pijem ne pušim, ne jedem masno ni slano, ne pijem kavu ili je to sve od moje paranoje......nedavno sam se otrovala hranom, bilo mi je jako mucno, povracanje i svašta, i u bolnici su mi 2 put mjerili tlak kad jos nisam ni bila svjesna da mi mjere jer sam bila u nekom drugom filmu, i tlak mi je bio oba puta nizak!
Neznam što da mislim, jako sam zabrinuta, mislim da više od straha necu ni pogledat tlakomjer, ako pitatm doktora rece da sam luda
Digitalni tlakomjeri su neprecizni,tako da se nemojte previše opterećivati time.
1.Moguće je da imate povišen tlak
2.Moguće je imati strah od tlakomjera.
Savjetujem da se javite na pregled svom liječniku,koji će ako što treba poslati na daljnu obradu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 14:57   #425
Quote:
Maripossa_ kaže: Pogledaj post
Neznam jesam li potrefila temu al moram pitati, jeli moguće imati strah od tlakomjera, tj mjerenja tlaka?? Naime, prije nekih 4-5 godina sam mjerila tlak na liječničkom za vozački i bio mi je 140 gornji, donji ok, ugl to je mene jako pogodilo, jer sam mlada i sve....poslije toga sam par puta sebi doma mjerila tlak, jer mi baka ima za sebe tlakomjer, i uvijek mi je bio visok, zadnji put 177 gornji ja sam se prestravila kad sam to vidila.......al svaki put kad krenem mjerit ja se sva nekako prepadnem se bojim da ce bit visok, mislim da je dokaz tome da su mi otkucaji srca od 100-130 čak bili.....sad neznam jeli moguce da ja stvarno imam visok tlak, mlada osoba, ne pijem ne pušim, ne jedem masno ni slano, ne pijem kavu ili je to sve od moje paranoje......nedavno sam se otrovala hranom, bilo mi je jako mucno, povracanje i svašta, i u bolnici su mi 2 put mjerili tlak kad jos nisam ni bila svjesna da mi mjere jer sam bila u nekom drugom filmu, i tlak mi je bio oba puta nizak!
Neznam što da mislim, jako sam zabrinuta, mislim da više od straha necu ni pogledat tlakomjer, ako pitatm doktora rece da sam luda
ako si nervozna , treba staviti malo ulja od lavande, limuna i tamjana pod nos jer oni imaju dokazan na smanjene stresa i nervoze.
Vlado2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 16:12   #426
Quote:
Maripossa_ kaže: Pogledaj post
Neznam što da mislim, jako sam zabrinuta, mislim da više od straha necu ni pogledat tlakomjer, ako pitatm doktora rece da sam luda

Naruci se za holter tlaka.

izmjerit ce ti tlak mnogo puta tokom dana, pa ces se valjda malo i opustiti s vremenom, a vidjet ce se kako se tlak krece kroz dan.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 13:23   #427
Prema kriteriju brodske američke kompanije na kojoj sam radio visoki krvni tlak je sve više ili jednako od 140/90.Na sistematskom prije dolaska na brod imao sam 120/80,na kućnim mjerenjima (117-119)/(65-72) kako kad.Na medicinskom pregledu godinu ranije imao sam 130/70,malo sam bio nervozan.
Kad sam došo na brod hrpa testova i prijetnje odlaskom kući,smjenili mi poziciju za manju plaću,hrpa stresa.I mjerenje tlaka kao obavezna procedura,tlak 142/93,tada mi rekoše dođi sutra pa dođi za tjedan dana,otprilike mjesec dana mi je bio povišen tlak nikad manji od 140/90,nekad je bio i 155/100,počeše priče i o tabletama,na mjerenja dolazih nervozan pošto sam bio zabrinut za posao,puls je bio rijetko ispod 100,nekad i 111,rekoše mi opusti se pa izmjeri sam,mjerio sam sam po 10puta u 20 minuta nisam uspjevao izmjerit ispod 140 punih 20minuta mada nisam osjećao neku nervozu,jedva na zadnjem mjerenju 138/87.Ali opet su me zvali na mjerenja
,stalno se rezultat vrtio oko uobičajenih 145/92 i nakon više mjerenja opet uspio izmjerit jedva malo ispod 140/90.Par tjedana kasnije isprve su mi izmjerili 131/83,tad su me pustili na miru sa tim mjerenjima.Dao sam otkaz nakon 5mjeseci rada i zadnjih 5dana sam bio opušten na brodu kao turista,došao sam opušten na mjerenje tlaka dobrovoljno i opet 138/85 i visok puls 98(prije broda bio je oko 60-70).
Kad sam došao kući odma nakon tjedan dana mjerio sam tlak i bio je 119/65,a puls je bio 81,da bi mjerenjem pulsa u mirovanju bez tlakomjera mjerio 55-70 kako kad.Mislim da na izmjerene vrijednosti tlaka jako utječu stresovi i stanje u glavi,čak i ako se dođe opušten,a više dana prije prolazilo se kroz stresove, vjerujem da to dosta utječe na tlak što su jasno pokazala ova mjerenja kod mene.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 12:46   #428
Trudna sam 34 tjedna, s dijagnosticiranom hipertenzijom, doma na mirovanju i na hrpici tableta. Methyldope + normabeli. Uz sve to tlak mi je uglavnom 125/85 - 130/90. Mjerim ga i digitalnim i onim s pumpicom i satom paralelno. Brinu me povremene oscilacije. Jučer oko ponoći sam izmjerila na oba tlakomjera 160/110 (nisam ništa radila prije toga, pače, skoro cijeli dan sam prespavala dotučena normabelima), već sam se bila spremila na hitnu, ali 20 minuta kasnije je bio opet 125/85 kao i cijeli dan. Danas također 125/85. Ne znam što da mislim, da li da još pričekam da vidim kako će se stvari odvijati? Da li su bilo kakve oscilacije tlaka obzirom na moje stanje razlog za posjet hitnoj?
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 11:36   #429
Kvotam samu sebe da podijelim iskustvo s drugima koji se nađu u sličnoj situaciji.

Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Vidim da tema nije baš aktivna, ali dižem jer mi treba savjet.

Dakle, mom suprugu je prošle godine dijagnosticirana arterijska hipertenzija. Prosječni tlak mu se kretao oko 142/91 mmHg, otkucaji srca 90, propisana mu je terapija TRITACE 5mg tablete, koju uzima sad već nekih 8 mjeseci. Lijek dobro podnosi, a tlak je normalan, kreće se uglavnom recimo oko 120-135/75-85. Njegova doktorica mu nije dala nikakvu terapiju za te otkucaje niti je to spominjala.

Sad je išao na kontrolu i te doktorice više nema, nego je dobio novu, i s obzirom da su mu otkucaji uglavnom uvijek oko 90, dakle povišeni, ta nova doktorica mu je propisala dodatnu terapiju - tablete Concor COR.

E sad, mislite li da trebamo potražiti dodatno mišljenje nekog drugog? Jer ova doktorica mu je propisala terpiju, a ona stara kod koje je bio prije nekoliko mjeseci nije? Na Internetu pronalazim različite informacije, neki kažu da je tolerantno i do 100 otkucaja, a neki da nije Ima tek 35 g. i nisam baš za to da već sad bude na 2 lijeka dugotrajno, osim ako baš nije nužno.

Drugo pitanje za one koji uzimaju ovaj lijek - kako ga podnosite? Čitam sad uputu o lijeku i brojne nuspojave koje su označene oznakom ''često''. Tritace podnosi dobro, a ako sad uvedemo ovaj lijek, ne znam da li da ga pije s nekim vremenskim odmakom (jer Titace uzima ujutro, a u uputama ovog lijeka piše da se preporuča ujutro), doktorica mu nije ništa rekla, a on je zaboravio pitati.

Hvala!
Dakle, mi smo ipak odlučili potražiti drugo mišljenje. Dragi je otišao u Srčanu polikliniku i doktor koji ga je primio je rekao da ne treba piti Concor, da je sve do 100 otkucaja sasvim normalno, a mom dragom se otkucaji kreću oko 90.

Također, doktor je kritizirao terapiju koju je dotad pio, rekao je da mu nisu trebali dati odmah Tritace 5mg, nego početi s 2,5mg, a tek onda ako ne pomaže povećati na 5mg. Tako da mu je preporučio da smanji terapiju na 2,5mg. Eto, svaki doktor po svome, ali dragi je odlučio da će ga poslušati jer mu ulijeva povjerenje.

Napominjem da mu je nakon godine dana primjene Tritace-a tlak uredan, a često čak bude i oko 117/75. Smanjio je terapiju na 2,5 mg pa ćemo sad pratiti kako će se dalje odvijati.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:17   #430
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Kvotam samu sebe da podijelim iskustvo s drugima koji se nađu u sličnoj situaciji.



Dakle, mi smo ipak odlučili potražiti drugo mišljenje. Dragi je otišao u Srčanu polikliniku i doktor koji ga je primio je rekao da ne treba piti Concor, da je sve do 100 otkucaja sasvim normalno, a mom dragom se otkucaji kreću oko 90.

Također, doktor je kritizirao terapiju koju je dotad pio, rekao je da mu nisu trebali dati odmah Tritace 5mg, nego početi s 2,5mg, a tek onda ako ne pomaže povećati na 5mg. Tako da mu je preporučio da smanji terapiju na 2,5mg. Eto, svaki doktor po svome, ali dragi je odlučio da će ga poslušati jer mu ulijeva povjerenje.

Napominjem da mu je nakon godine dana primjene Tritace-a tlak uredan, a često čak bude i oko 117/75. Smanjio je terapiju na 2,5 mg pa ćemo sad pratiti kako će se dalje odvijati.
Ako je tlak bio uredan i nije imao hipotenzivne simptome,neznam zašto je išao smanjivati dozu
Concor COR mu je bezrazložno uveden u terapiju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 22:12   #431
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ako je tlak bio uredan i nije imao hipotenzivne simptome,neznam zašto je išao smanjivati dozu
Concor COR mu je bezrazložno uveden u terapiju.
Zato što mu je kardiolog u Srčanoj tako rekao Rekao je da je ova prva doktorica pogriješila što mu je dala odmah dozu od 5mg, umjesto da prvo počne s manjom. Naravno, ako vidimo da mu tlak opet raste, svakako će se javiti doktoru da dogovori što dalje.

Koji su hipotenzivni simptomi? U zadnje vrijeme ima povremene vrtoglavice, ne znam ima li to ikakve veze.

A za Concor je ipak bilo nepotrebno? Znači, 90 otkucaja je normalno?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 18:40   #432
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Zato što mu je kardiolog u Srčanoj tako rekao Rekao je da je ova prva doktorica pogriješila što mu je dala odmah dozu od 5mg, umjesto da prvo počne s manjom. Naravno, ako vidimo da mu tlak opet raste, svakako će se javiti doktoru da dogovori što dalje.

Koji su hipotenzivni simptomi? U zadnje vrijeme ima povremene vrtoglavice, ne znam ima li to ikakve veze.

A za Concor je ipak bilo nepotrebno? Znači, 90 otkucaja je normalno?
1.Znam da mu je kardiolog rekao,na njega sam i mislio.
2.Koji su hipotenzivni simptomi?omaglica,vrtoglavica,zamućenje vida, slabost,znojenje te nesvjestica(nemoraju svi biti prisutni).
Jeli bio na UZV srca?
3.A za Concor je ipak bilo nepotrebno? Znači, 90 otkucaja je normalno?
Da,normalno je.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 23:47   #433
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
2.Koji su hipotenzivni simptomi?omaglica,vrtoglavica,zamućenje vida, slabost,znojenje te nesvjestica(nemoraju svi biti prisutni).
Jeli bio na UZV srca?
U zadnje vrijeme je od tih simptoma imao vrtoglavicu i slabost, ovo ostalo ne. Ali, nismo to povezovali s tlakom, jer je mjerenjem uvijek bio uredan, uglavnom oko 120-135/75-85 (ponekad se spusti na 117/75).

Nije bio na UZV srca, jel bi bilo poželjno da ga napravi?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 14:09   #434
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme je od tih simptoma imao vrtoglavicu i slabost, ovo ostalo ne. Ali, nismo to povezovali s tlakom, jer je mjerenjem uvijek bio uredan, uglavnom oko 120-135/75-85 (ponekad se spusti na 117/75).

Nije bio na UZV srca, jel bi bilo poželjno da ga napravi?
Bilo bi pošto ima 35g. obaviti malo dublju obradu npr.UZV srca,aldosteron s/u,kortizol s ujutro,kreatinin,urea,urati,lipidogram,CRP,protein i u 24h urinu,fibrinogen,ev.očni pregled
Iako sam 90% siguran da će nalazi biti uredni,ipak bi ih trebalo uraditi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 19:09   #435
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Kvotam samu sebe da podijelim iskustvo s drugima koji se nađu u sličnoj situaciji.



Dakle, mi smo ipak odlučili potražiti drugo mišljenje. Dragi je otišao u Srčanu polikliniku i doktor koji ga je primio je rekao da ne treba piti Concor, da je sve do 100 otkucaja sasvim normalno, a mom dragom se otkucaji kreću oko 90.

Također, doktor je kritizirao terapiju koju je dotad pio, rekao je da mu nisu trebali dati odmah Tritace 5mg, nego početi s 2,5mg, a tek onda ako ne pomaže povećati na 5mg. Tako da mu je preporučio da smanji terapiju na 2,5mg. Eto, svaki doktor po svome, ali dragi je odlučio da će ga poslušati jer mu ulijeva povjerenje.

Napominjem da mu je nakon godine dana primjene Tritace-a tlak uredan, a često čak bude i oko 117/75. Smanjio je terapiju na 2,5 mg pa ćemo sad pratiti kako će se dalje odvijati.

Dan mu je Tritace 5mg jer je to dnevna doza za prevenciju hipertenzije kod osoba kojima se javljaju povisene vrijednosti tlaka.
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 19:44   #436
Mene su, recimo, odmah, čim mi je ustanovljen visoki tlak stavili na 10mg Tritacea. U međuvremenu sam prešla na Ampril. I prošla nekoliko liječnika. Svaki je savjetovao drugačju terapiju. Pa nek si čovjek misli....kao "nije vam loša ta koju sam imate, ali ja bi preporučio, bla, bla...". Ja sama sam došla do zaključka da je sve to ionako bezveze i da je svejedno koju dozu mi daju jer ja imam tlak na psihičkoj bazi. Kad se sredim, srediti će se i tlak i maknuti ću se sa terapije. Samovoljno. Prihvaćam rizik posljedica.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 22:19   #437
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Mene su, recimo, odmah, čim mi je ustanovljen visoki tlak stavili na 10mg Tritacea. U međuvremenu sam prešla na Ampril. I prošla nekoliko liječnika. Svaki je savjetovao drugačju terapiju. Pa nek si čovjek misli....kao "nije vam loša ta koju sam imate, ali ja bi preporučio, bla, bla...". Ja sama sam došla do zaključka da je sve to ionako bezveze i da je svejedno koju dozu mi daju jer ja imam tlak na psihičkoj bazi. Kad se sredim, srediti će se i tlak i maknuti ću se sa terapije. Samovoljno. Prihvaćam rizik posljedica.
Tritace i Ampril imaju istu djelatnu tvar ramipril. Znaci samo je stvar u generickom imenu. Djelovanje lijeka je isto. To je tak kad svaka firma mora imat po par generika za jednu stvar. Kaos u glavi farmaceuta i pacijenata.
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 10:41   #438
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Mene su, recimo, odmah, čim mi je ustanovljen visoki tlak stavili na 10mg Tritacea. U međuvremenu sam prešla na Ampril. I prošla nekoliko liječnika. Svaki je savjetovao drugačju terapiju. Pa nek si čovjek misli....kao "nije vam loša ta koju sam imate, ali ja bi preporučio, bla, bla...". Ja sama sam došla do zaključka da je sve to ionako bezveze i da je svejedno koju dozu mi daju jer ja imam tlak na psihičkoj bazi. Kad se sredim, srediti će se i tlak i maknuti ću se sa terapije. Samovoljno. Prihvaćam rizik posljedica.
Ampril i Tritace su isto, slažem se s vama da je dosta tlak na psihičkoj bazi tzv. psihogena hipertenzija,no u vašem slučaju bilo bi dobro uz mjere koje ste sami napisali i uvesti male doze ACE inhibritora npr.Ramed 1.25mg.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:41   #439
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ampril i Tritace su isto, slažem se s vama da je dosta tlak na psihičkoj bazi tzv. psihogena hipertenzija,no u vašem slučaju bilo bi dobro uz mjere koje ste sami napisali i uvesti male doze ACE inhibritora npr.Ramed 1.25mg.
Doktore , pijem ja još jedan lijek - koji su mi stalno mijenjali....sada je to Byol Cor od 2,5mg...ali kažem, kod mene je sve to isto. iskreno, mislim da je jedino pametno napisala kardiolog kad je stavila da meni treba Helex, ali moja opće prakse kaže da su to gluposti.

E, kad si već tu...ovo psihogena prvi put čujem...naime, nitko ne želi niti čuti da je to kod mene ne psihičkoj bazi. Najčešće se valjda pacijent sam brani od te dijegnoze, ali ja ne, pa znam da je tako. Svi samo kažu nek smršavim....ja mršavim, ali znam da nije do toga....ja imam normalan tlak kad se osjećam u redu, bila na lijekovima ili ne....kad se uzrujam, u par minuta mi skoči na 170/90 pa čak i do 200/110 u nešto rijeđim slučajevima. Sve to skupa ne događa mi se često, naučila sam već nekako kako se smiriti pa mi se podigne recimo do 150/90 kad sam uzrujana. I uvijek isto - kad smršavite, tlak će vam biti u redu. (a probala sam biti i mejsec dana bez terapije, riskirala sam - stanje isto kao i na lijekovima) Ja, naime, imam problem s tim što mislim da se antihipertenzivima filam bezveze. Naime, reguliraju li oni tlak baziran na psihi? Ja ne primijećujem.

Edit: zaboravila sam napisati da su moji svi nalazi u redu, nemam ni šećer, ni kolesterol, ni štitanjača nije, ništa...sve u referentnim vrijednostima, nema organskog uzroka hipertenziji.

Zadnje uređivanje Sigurna : 10.11.2011. at 12:46.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 10:23   #440
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Doktore , pijem ja još jedan lijek - koji su mi stalno mijenjali....sada je to Byol Cor od 2,5mg...ali kažem, kod mene je sve to isto. iskreno, mislim da je jedino pametno napisala kardiolog kad je stavila da meni treba Helex, ali moja opće prakse kaže da su to gluposti.

E, kad si već tu...ovo psihogena prvi put čujem...naime, nitko ne želi niti čuti da je to kod mene ne psihičkoj bazi. Najčešće se valjda pacijent sam brani od te dijegnoze, ali ja ne, pa znam da je tako. Svi samo kažu nek smršavim....ja mršavim, ali znam da nije do toga....ja imam normalan tlak kad se osjećam u redu, bila na lijekovima ili ne....kad se uzrujam, u par minuta mi skoči na 170/90 pa čak i do 200/110 u nešto rijeđim slučajevima. Sve to skupa ne događa mi se često, naučila sam već nekako kako se smiriti pa mi se podigne recimo do 150/90 kad sam uzrujana. I uvijek isto - kad smršavite, tlak će vam biti u redu. (a probala sam biti i mejsec dana bez terapije, riskirala sam - stanje isto kao i na lijekovima) Ja, naime, imam problem s tim što mislim da se antihipertenzivima filam bezveze. Naime, reguliraju li oni tlak baziran na psihi? Ja ne primijećujem.

Edit: zaboravila sam napisati da su moji svi nalazi u redu, nemam ni šećer, ni kolesterol, ni štitanjača nije, ništa...sve u referentnim vrijednostima, nema organskog uzroka hipertenziji.
Bisoprolol tj. beta blokatori nikako ne kako prvi i jedni lijek u liječnju hipertenzije,osim u slučaju da za to postoje indikacije npr.tahiaritmija,što vi nenavodite,javite se internisti/int.-nefrologu koji će vas smisleno voditi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.