Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2011., 01:16   #6901
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
čvrste granice mora provodit hrvatska, zbog EU.
Ne mora, pogotovo ne prema svojim građanima u desetminutnom tranzitu preko BiH.

Quote:
vi jednostavno tražite svaki razlog da se jug ostavi prometno izoliran iz čisto ideoloških razloga ili iz primitivnog lokalpatriotizma "kaj bu se pare tam ulagale...".
treba 5 godina prekinut sva ulaganja u prometnu infrastrukturu oko tvoje kuće u krugu 50km, i bit će para za most itekako.
Inaće, ako nisi shvatio iz postova, Halo Effect je splićo tako da je ovaj bandićevski sleng promašen. A zamolio bih te da mi objasniš koju to ja ideologiju iz Zagreba promoviram prema Dubrovniku?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 02.09.2011., 01:17   #6902
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ispravak: teritorijalna mora se tu ne dodiruju.
Točno a pravi podatak je da su razmaknute 0,45 NM (po HHI) iako Komiški ribari tvrde 1,2 NM. No kako je sad u fazi premjer kompletnog Jadrana satelitskim snimkama na zahtjev Italije da se utvrdi točan epikontinentalni pojas podatak će bit uskoro u metar.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 02.09.2011., 01:18   #6903
Evo baš gledam na maps.google.com Klek. Meni se to čini ka odlična lokacija za luku/terminal. Nego zašto svi pretpostavljaju da bi se luka/terminali radili sa vanjske strane Kleka? Zašto ne sa unutrašnje? Koje su dubine unutra (ovako na satelitskoj snimci izgleda dovoljno duboko (sve preko 10m je dobro)).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 02.09.2011., 01:20   #6904
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Hrvoje je svjetska klasa u pomorskom pravu ali se bojim kako ga netko ili nije dobro razumio ili nije dobro objašnjeno.

BiH je Land Lock jer se njihovo more nalazu u unutrašnjim morskim vodama RH i to ne može promjenit nikakav škoj.

Imaju ne pravo tražit neškodljiv prolaz nego to pravo mogu konzumirat kad ih je volja sukladno konvenciji o pravu mora koja upravo to jamči i to mi kao potpisnici te konvencije ne možemo dovodit u pitanje. Naše je da prema pomorskim pravilima utvrdimo olovni put za neškodljiv prolaz.

I da izvineš taj kontinuitet je sviranje da ne kažem čemu. Svaka država koja ima more je pomorska država pa makar ga imala dva maštila. Druge su tu stvari u pitanju i to prvenstveno kopneni teritorij a ovo oko mora i kontinuiteta je smijurija.
Pokušat ću pronaći taj članak pa postaviti link. Jasno se i dobro sjećam da je za ono što sam gore napisao rečeno da širom otvara vrata BiH da traži 1Nm široki koridor do otvorenog mora.
bracodbk is offline  
Old 02.09.2011., 01:22   #6905
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ispravak: teritorijalna mora se tu ne dodiruju.
Ok, vjerojatno se ne dodiruju ali niti naše more zadire u talijanske granice, što je rekao Hallo Effect, niti njihovo u naše.
bracodbk is offline  
Old 02.09.2011., 01:24   #6906
E da, Pelješčani (valjda se tako piše) će proklinjati dan kada se most izgradio. Zapamti Braco moje riči!
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 02.09.2011., 01:30   #6907
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Pokušat ću pronaći taj članak pa postaviti link. Jasno se i dobro sjećam da je za ono što sam gore napisao rečeno da širom otvara vrata BiH da traži 1Nm široki koridor do otvorenog mora.
Pazi nema koridora nego ima pravo neškodljivog prolaza prema konvenciji da sad ne pilam. A širinu kao i smjer(kurs) tog plovnog puta određujemo mi prema konvenciji poštujući pravila o izbjegavanju sudara na moru i još niz pomorskih pravila i uzanci. Ako taj plovni put netko baš želi zvat koridor neka mu iako je termin besmislen jer koridor na neki način predstavlja exteritorijalnost ili pak smanjen suverenitet što naprosto nije točno.

Za primjer svi brodovi prilikom uplovljavanja u sjeverni Jadran u luke Trst ili Kopar prolaze plovnim putem kroz naše teritorijalno mora a iz tih luka isplovljavaju i plove van Jadrana kroz taljansko teritorijalno more i taj plovni put je utvrđen na jednoj međuvladinoj konferenciji tamo mislim 2001. godine.

Dakle ne trebaš tražit nikakav link nego naprosto zdrav razum kaže ako netko ima more ima pravo po tom moru plovit i doplovit do mora drugog režima ploviidbe (otvorenog mora) i to je otprilike cila mudrost.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 02.09.2011., 01:36   #6908
Evo nađoh jednu kartu. Biće naša

http://img505.imageshack.us/img505/2779/neum.jpg

Misto je ka bog za luku. Ima i dužine i širine i dubine. Mogu i najveći tankeri uplovljavat. Zatvoreno, zaklonjeno od nevrimena, čak ni bura nije problem. Najveći tehnički problem bi ovdje bio dovesti željeznicu (u slučaju rasutih tereta), a cjevovod (plin, nafta, derivati) jednostavnije. Kontejneri mogu i kamionima.
Kada bi Neumljani vidili kolike bi financijske koristi imali od luke, brzo bi zaboravili turizam (šverc cigara i CD-ova).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 02.09.2011., 01:42   #6909
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Pazi nema koridora nego ima pravo neškodljivog prolaza prema konvenciji da sad ne pilam. A širinu kao i smjer(kurs) tog plovnog puta određujemo mi prema konvenciji poštujući pravila o izbjegavanju sudara na moru i još niz pomorskih pravila i uzanci. Ako taj plovni put netko baš želi zvat koridor neka mu iako je termin besmislen jer koridor na neki način predstavlja exteritorijalnost ili pak smanjen suverenitet što naprosto nije točno.

Za primjer svi brodovi prilikom uplovljavanja u sjeverni Jadran u luke Trst ili Kopar prolaze plovnim putem kroz naše teritorijalno mora a iz tih luka isplovljavaju i plove van Jadrana kroz taljansko teritorijalno more i taj plovni put je utvrđen na jednoj međuvladinoj konferenciji tamo mislim 2001. godine.

Dakle ne trebaš tražit nikakav link nego naprosto zdrav razum kaže ako netko ima more ima pravo po tom moru plovit i doplovit do mora drugog režima ploviidbe (otvorenog mora) i to je otprilike cila mudrost.
Nisi ti mene shvatio. Ja sam totalni laik. Samo prenosim ono što sam čitao. Ovo je na tragu toga: http://www.nacional.hr/clanak/57998/...-otvoreno-more
bracodbk is offline  
Old 02.09.2011., 01:46   #6910
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Evo nađoh jednu kartu. Biće naša

http://img505.imageshack.us/img505/2779/neum.jpg

Misto je ka bog za luku. Ima i dužine i širine i dubine. Mogu i najveći tankeri uplovljavat. Zatvoreno, zaklonjeno od nevrimena, čak ni bura nije problem. Najveći tehnički problem bi ovdje bio dovesti željeznicu (u slučaju rasutih tereta), a cjevovod (plin, nafta, derivati) jednostavnije. Kontejneri mogu i kamionima.
Kada bi Neumljani vidili kolike bi financijske koristi imali od luke, brzo bi zaboravili turizam (šverc cigara i CD-ova).
Ja ti ponavljam da bi se u Neumu zapucalo da bilo tko krene s gradnjom te luke.

Edit: pronašao sam i ovo mada ne znam o kakvom se izvješću radi.
Quote:
Kada su u pitanju kritike o nemogućnosti gradnje luke u Neumu, uključujući izvješće stručnjaka UN-a koji su još 60-ih godina zaključili da na području Neuma ne postoje uvjeti za gradnju luke, Mehinagić kaže da se radi o izvješću starom 48 godina. Naglasio je i da je plan pokrenut još 1988., koji je Općina Neum potvrdila 1994., na osnovi čega je i Vlada izradila odgovarajuću dokumentaciju.
bracodbk is offline  
Old 02.09.2011., 02:07   #6911
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Ja ti ponavljam da bi se u Neumu zapucalo da bilo tko krene s gradnjom te luke.

Edit: pronašao sam i ovo mada ne znam o kakvom se izvješću radi.
Ma pucalo bi se kurac. Da im netko prezentira ulaganje od par milijardi dolara plus godišnje benefite u milijunskoj visini, vidija bi kako bi se brzo odrekli turizma. Bili bi najžešći za luku. Neš ti njihovoga turizma. Radna mista, obnovljena infrastruktura mista, eventualno bescarinska zona (moš mislit onda trgovine u Neumu...), redovni prihodi (svih 12 mj.)...
Uostalom ko kaže da luka i turizam ne mogu zajedno? Cili Singapur je jedna ogromna luka, pa isto imaju razvijen turizam na svakom pedlju teritorija. Najrazvijenija turistička zona (otok Sentosa) je naslonjena na luku. I to nije luka gabarita kakvih mi smatramo lukom. To je stvarno impozantna luka...donedavno s najvećim prometom na svijetu (danas mislim Šangaj).

E da, ona studija iz šezdesetih je ili patka ili teška glupost. Početkom prošlog stoljeća su ameri prokopali kanal i spojili Atlantik i Pacifik. Sad da netko početkom ovog stoljeća kaže da se u Neumu ne može gradit luka...volio bih vidjeti argument. Zaista volio.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 02.09.2011. at 02:13.
Halo Effect is offline  
Old 02.09.2011., 02:07   #6912
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ne mora, pogotovo ne prema svojim građanima u desetminutnom tranzitu preko BiH.
mora i morat će.

Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Inaće, ako nisi shvatio iz postova, Halo Effect je splićo tako da je ovaj bandićevski sleng promašen. A zamolio bih te da mi objasniš koju to ja ideologiju iz Zagreba promoviram prema Dubrovniku?
nije niš promašeno, primitivni lokalpatriotizam može biti vezan uz bilo koji kraj. i to je ideologija koju promovirate.
"nema veze što vam prolazak kroz neum traje i do sat vremena, što morate jako pazit da vam djeci nije istekla putovnica, važno da država ne ulaže pare u vašu povezanost, jer je to skupo. al da se obnovi moja ulica nikad nije skupo ni neisplativo"- to je otprilike taj primitivni lokalpatriotski stav.
divizija is offline  
Old 02.09.2011., 02:10   #6913
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ma pucalo bi se kurac. Da im netko prezentira ulaganje od par milijardi dolara plus godišnje benefite u milijunskoj visini, vidija bi kako bi se brzo odrekli turizma. Bili bi najžešći za luku. Neš ti njihovoga turizma. Radna mista, obnovljena infrastruktura mista, eventualno bescarinska zona (moš mislit onda trgovine u Neumu...), redovni prihodi (svih 12 mj.)...
Uostalom ko kaže da luka i turizam ne mogu zajedno? Cili Singapur je jedna ogromna luka, pa isto imaju razvijen turizam na svakom pedlju teritorija. Najrazvijenija turistička zona (otok Sentosa) je naslonjena na luku. I to nije luka gabarita kakvih mi smatramo lukom. To je stvarno impozantna luka...donedavno s najvećim prometom na svijetu (danas mislim Šangaj).
luka ili ne, nama skroz nebitno. mi ćemo im ostavit neškodljiv prolaz s mostom.
skrećete temu skroz bzvz.
divizija is offline  
Old 02.09.2011., 02:43   #6914
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
luka ili ne, nama skroz nebitno. mi ćemo im ostavit neškodljiv prolaz s mostom.
skrećete temu skroz bzvz.
Mi? Vas par s foruma ćete investirati u gradnju mosta? Ili ćete ga sami izgraditi? Jer ga vlada RH neće graditi niti će investirati u taj most.
trooly is offline  
Old 02.09.2011., 08:55   #6915
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Ja ti ponavljam da bi se u Neumu zapucalo da bilo tko krene s gradnjom te luke.

Edit: pronašao sam i ovo mada ne znam o kakvom se izvješću radi.
moram ti reći da je vrijeme pucanja i hb prošlo, sada postoje samo nacionalni (finansijski) interesi. i ti neumljani zarađuju i plaćaju poreze u bih, bez obzira na želje. to se ni proteklim ratom nije moglo promijeniti. dakle, ako je interes države bih da gradi luku i da prestane koristiti luku ploče i prestane ostavljati pare u hrvatskoj, a jeste, luka će se graditi prije ili poslije. ovdje se ne radi samo o transportu roba samo za bih već za dobar dio ist evrope kojoj bi to bila najbliža luka. u kombinaciji sa željeznicom i autoputem Vc (ako bude pameti da se na vrijeme okrene ka neumu a ne kao što je sada planiran prema pločama) cijenim da bi luka bila dobro profitabilna, a tu je zarada na željeznici, na putarinama....

i još jednom da ponovim, niko iz bih ne osporava granju mosta ili tunela koji nebi ometali promet. koliko ja znam visina mosta je dogovorena sa bih.
__________________
Homer: Djeco, pokušali ste sve što je u vašoj moći i niste uspjeli. Lekcija koju trebate naučiti je "nikada ne pokušavaj".
Simpatčni is offline  
Old 02.09.2011., 08:57   #6916
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
E da, Pelješčani (valjda se tako piše) će proklinjati dan kada se most izgradio. Zapamti Braco moje riči!
zašto?
hulijo đuturum is offline  
Old 02.09.2011., 10:57   #6917
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Mi? Vas par s foruma ćete investirati u gradnju mosta? Ili ćete ga sami izgraditi? Jer ga vlada RH neće graditi niti će investirati u taj most.
a ti si glasnogovornik vlade?
sve su stranke više-manje za most, samo je pitanje novaca. čim stvari krenu na bolje, ići će i most
divizija is offline  
Old 02.09.2011., 10:59   #6918
Quote:
Simpatčni kaže: Pogledaj post
moram ti reći da je vrijeme pucanja i hb prošlo, sada postoje samo nacionalni (finansijski) interesi. i ti neumljani zarađuju i plaćaju poreze u bih, bez obzira na želje. to se ni proteklim ratom nije moglo promijeniti. dakle, ako je interes države bih da gradi luku i da prestane koristiti luku ploče i prestane ostavljati pare u hrvatskoj, a jeste, luka će se graditi prije ili poslije. ovdje se ne radi samo o transportu roba samo za bih već za dobar dio ist evrope kojoj bi to bila najbliža luka. u kombinaciji sa željeznicom i autoputem Vc (ako bude pameti da se na vrijeme okrene ka neumu a ne kao što je sada planiran prema pločama) cijenim da bi luka bila dobro profitabilna, a tu je zarada na željeznici, na putarinama....

i još jednom da ponovim, niko iz bih ne osporava granju mosta ili tunela koji nebi ometali promet. koliko ja znam visina mosta je dogovorena sa bih.
pitanje luke u neumu je nebitno za ovaj most.
ali ponovno ti ponavljam, te luke ne može biti bez suglasnosti neumske općine i mostarskog kantona ZBOG PRIRODE UREĐENJA BIH. ne poznajete dovoljno uređenje BIH.
divizija is offline  
Old 02.09.2011., 11:04   #6919
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pitanje luke u neumu je nebitno za ovaj most.
ali ponovno ti ponavljam, te luke ne može biti bez suglasnosti neumske općine i mostarskog kantona ZBOG PRIRODE UREĐENJA BIH. ne poznajete dovoljno uređenje BIH.
živim u bih, poznajem ustav (profesor bio gadan do bola), znam o čemu pričaš, no vremena se mijenjaju............dovoljno je da se dogovore političke stranke, da nađu zajednički finansijskii interes (a u luci ga svakako ima) i to je to. činjenica je da do sada nije bilo razumjevanja, ipak nadam se da će razum i ekonomija pobijediti.
__________________
Homer: Djeco, pokušali ste sve što je u vašoj moći i niste uspjeli. Lekcija koju trebate naučiti je "nikada ne pokušavaj".
Simpatčni is offline  
Old 02.09.2011., 11:17   #6920
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pitanje luke u neumu je nebitno za ovaj most.
ali ponovno ti ponavljam, te luke ne može biti bez suglasnosti neumske općine i mostarskog kantona ZBOG PRIRODE UREĐENJA BIH. ne poznajete dovoljno uređenje BIH.
Ma naravno, luka u Neumu nikad nece biti, niti je more duboko, niti bi to mjestani dopustili. Ovo sto kolega pise je tek neko inacenje i sta ja znam. Realnost je da tamo zivi valjda 98% Hrvata i da su iskre kad neko dodje tamo na kupanje, a kamo li da gradi ovako nesto...

U svakom slucaju most bi bio odlicna odluka, jer tzv BiH nije, niti ce ikad biti drzava, svasta je jos moguce, a u EU nece jos koje desetljece.
Aztec is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.