Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2012., 11:13   #2041
a što si ljuta na mene
mogu li kako halala tražiti

a to što me sjena oprala... čudno što si baš rekla oprala
u tome je veliki hajr...

a ti slobodno prospi prašinu po meni...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 23.05.2012., 11:20   #2042
nego htio sam ovo reći...

Maloprije sa se dobro istreso na religiji. Jučer kad sam započeo vidi osam da ne valja ,ali ko insan, teško izlazi na kraj sa sobom sam.
Ne mogu da odgonetnem šta mi smeta kod onog, ali plaho mi je na hatur...
na kraju sam još pomislio da će biti bolji vjernik od mene kad postane musliman
onda se još upitah: "Pa bolan, to je onda zavist!"
a ja rekoh" neka je! dok se to ne desi prat ću ga a kad se desi stope ću mu ljubit ako bude tražio( valjda neće!?)"

A Zehro ako se ljutiš što sam rekao da si rekla da sam pjesnik... meni drago zvali me filozof... to je naredak heeej
Neka me malo ovdje makar da buljim...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 23.05.2012., 12:03   #2043
Od onog zadnjeg 'oprala' kada se desilo, MukaFFa, izašlo je još nešto, a to je 'uči se na pogreškama' - ne toliko što sam te 'oprala' već što sam napravila suprotno od onoga što inače nastojim raditi: live and let live. Tako da... neka si i upozoravao, moja je greška. U tome mi je pomogao jedan forumaš, neću ga imenovati, ali tebi je drag.
Svi smo povezani.

Zehra je osjetljiva duša, a samo se Zehra sjeti koliko te voli tvoj Voljeni. Zar bi disala da nije Njega?
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 23.05.2012., 13:24   #2044
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
nego htio sam ovo reći...

Maloprije sa se dobro istreso na religiji. Jučer kad sam započeo vidi osam da ne valja ,ali ko insan, teško izlazi na kraj sa sobom sam.
Ne mogu da odgonetnem šta mi smeta kod onog, ali plaho mi je na hatur...
na kraju sam još pomislio da će biti bolji vjernik od mene kad postane musliman
onda se još upitah: "Pa bolan, to je onda zavist!"
a ja rekoh" neka je! dok se to ne desi prat ću ga a kad se desi stope ću mu ljubit ako bude tražio( valjda neće!?)"

A Zehro ako se ljutiš što sam rekao da si rekla da sam pjesnik... meni drago zvali me filozof... to je naredak heeej
Neka me malo ovdje makar da buljim...
...

moj MukaFFa, mi smo ljudi... imamo u sebi svakakvih emocija
pa šta ako si se istresao? desi se svima, ništa strašno
često si govorim, to znači da sam ponavljač da samo trebam više takta, da ne uvrijedim koga
ali opet, reći iskreno
a ne može se od Njega ništa skriti
tako da... da ahlak, da edeb, a najljepše je iskreno
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 23.05.2012., 16:13   #2045
taman sjeno
okoristili smo se
meni je i trebalo to.

držim sebe na uzici ali kad otpustim onda me opisuje ono "k'o pašče s lanca"

ne haturam ti ništa
najbolje je halaliti unaprijed, pa nema veze ko jest a ko nije u pravu. ako sebe natjeraš da unaprijed oprostiš onda iz onoga što te zadesi izvlačiš pouku, a što je najbolje spriječen si da se ljutiš

ovu tekiju volim i volim tebe i Zehru (al ne kao žene i vjerovatno ste, kad ste tako fine i udate)
ali vas volim i nastojim voljeti radi Allaha i našeg devletlije Muhammeda Mustafe a.s. a evo sutra je i L-Regaib
jedva čekam sutra u tekiju...

ja kad u tekiju dođem toliko su mi ti ihvani dragi da mi se čini da bi im mog'o biti žirant

Ma Esselam
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 23.05.2012., 16:27   #2046
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
a što si ljuta na mene
mogu li kako halala tražiti

a to što me sjena oprala... čudno što si baš rekla oprala
u tome je veliki hajr...

a ti slobodno prospi prašinu po meni...

Evo da ti odmah objasnim. Na temi Islam...114, rekao si nešto o Arapima što su vrlo krupne riječi za jednog muslimana.

Naravno, ljudi smo i griješimo i damo se isprovocirati u nekim situacijama, i sama sam takva. Ali mislim da treba jedni druge da opominjemo kad preletimo. I ja od vas očekujem da me opomenete.

Slažeš li se?

P.S. Molim te otidji na tu temu i pronadji moje reagovanje, ako nisi dosad.
Zehra is offline  
Old 23.05.2012., 17:39   #2047
vid' MukaFFa
da sam mislila da si zamjerio, tražila bih halala

Quote:
ja kad u tekiju dođem toliko su mi ti ihvani dragi da mi se čini da bi im mog'o biti žirant
vrh vrhova

znam dosta ljudi po tekijama, a jedino sam tekiju posjetila onu u Blagaju i Mesudiju, ali turistički
no, davno su me naučili da smo svi po jedna Tekija

selam tebi, sestri Zehri, ihvanima svim i tako...
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 23.05.2012., 18:24   #2048
Alejkumu selam...

Zbilja covjeka nekad malo ponese ono sve na Religiji, ali onda se sjetis... Cetka koja te cisti, sjeme dobra u svakome koje samo ceka da ispliva, kahva koju treba promijesati jer joj je secer pri dnu, a ti ponudi, pa otvori... A sve je ionako u Allahovim rukama...

Covjek kada sjedne na nesto sto mu nije udobno stalno se nesto premjesta, namjesta, trazi pravi polozaj... Zbog toga tako napadi dolaze, duse vicu, placu, mole... Treba im malo meda, treba im malo slatka - nekad ga osjete pa se samo stresu i okrenu... A nekad ga i prihvate, zazele jos, stide se reci pa samo treba polako...

Ali ako se pitamo da li se covjek boji, itekako se boji... boji se i da grijesi, i da "supljira", i da ne zivi ono sto misli, niti ono sto zna, boji se da ni sam nije dovoljno cist, boji se svojih rijeci, boji se svoje obaveze...

Da li je sve to samo zato sto se Allaha boji ili ima nesto drugo?

Selam alejkum, miris Ramazana je, cini mi se, tu negdje...
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Old 23.05.2012., 19:49   #2049
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Alejkumu selam...

... A sve je ionako u Allahovim rukama...

Ali ako se pitamo da li se covjek boji, itekako se boji... boji se i da grijesi, i da "supljira", i da ne zivi ono sto misli, niti ono sto zna, boji se da ni sam nije dovoljno cist, boji se svojih rijeci, boji se svoje obaveze...

Da li je sve to samo zato sto se Allaha boji ili ima nesto drugo?

Selam alejkum, miris Ramazana je, cini mi se, tu negdje...
Miris Ramazana i ja osjetim, da nam svima Allah podari da ga dočekamo i ispostimo i iz njega bez grijeha izađemo.


Imaš pravo islamic, i hvala Allahu da se preispitujemo. Moramo se plašiti tuđeg hakka (prava). Bilo da se radi o muslimanu ili nemuslimanu. Jednom sam čula i često mi se vrati u sjećanje.

Treba dobro paziti na hakk nemuslimana.
Zehra is offline  
Old 23.05.2012., 20:18   #2050
@islamic... znaš da ima i nešto drugo
Allah ti je podario lijep ahlak i zbog ahlaka koji njeguješ (ne samo zbog toga) mnoga ti se vrata otvaraju... tako to vidim

@Zehra, mashallah, daj nam još
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 23.05.2012., 21:33   #2051
Selam alejkum
Evo i mene malo na tekiju ako me primate
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Old 23.05.2012., 22:05   #2052
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Selam alejkum
Evo i mene malo na tekiju ako me primate
alejkumu selam

neka te, taman aman
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 23.05.2012., 22:39   #2053
aman što ste se raspričali.
Prije svega tople Selame svima vama, nekako i ja uhvatim vremena pa uletim.
Obiđem ja komšiluk Religija, ali nije mi to više kao nekad, sve se vrti u krug.
Pitam se zašto nekom dokazivati, kad ima Onaj što upućuje, naravno treba biti sebeb, ali u granicama.
Ovdje mi nekako mirnije, nema uzburkani valova, možemo mirno da plovimo u moru ljubavi našeg dinna.
Eto toliko da i ja uplovim...
__________________
""Nije Znanje Znanje Znati, Već Je Znanje Znati Znanje Drugom Dati""
nur-xxl is offline  
Old 23.05.2012., 22:47   #2054
E jedno pitance:
Prije neki dan čuo od jednog brata da je Poslanik a.s. imao prsten sa jantarom(ćilibar). Naime djeluje umirujuće na tijelo. E mene zanima dali netko zna više o ovom materijalu, pošto se koristi kao ogrlice za bebe da ublaži bolove nicanja zubića.
bujrum ako netko više zna
__________________
""Nije Znanje Znanje Znati, Već Je Znanje Znati Znanje Drugom Dati""
nur-xxl is offline  
Old 23.05.2012., 23:46   #2055
Esselamu alejkum,

Evo i mene malo u hlad tekije.

Tek sad vidim danas niste svraćali.

Moj selam ostaje pa primite ga kad naiđete. A i čaj vam je na peći topao.

Pa bujrum.

Zehra is offline  
Old 24.05.2012., 00:17   #2056
Selam alejkum
Neka me sa vama malo. To oko jantara prvi put cujem al zvuci zanimljivo.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Old 24.05.2012., 00:20   #2057
osjetite li kako pleše Tekija?

Džemat je bitan, i muhabbet
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 24.05.2012., 00:29   #2058
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
osjetite li kako pleše Tekija?

Džemat je bitan, i muhabbet
Da da kako ono veli nash Rumi


"Dođi, dođi, tko god da jesi,
bilo nevjernik, bilo da se moliš vatri.
Naša karavana nije karavana očaja.
I ako si hiljadu puta prekršio svoja obećanja,
dođi, dođi, i još jednom dođi."
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Old 24.05.2012., 03:13   #2059
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Selam alejkum
Neka me sa vama malo. To oko jantara prvi put cujem al zvuci zanimljivo.
Alejkumusselam
Čovjek uči dok je živ, eto mene je na neki način primoralo pa da tražim.
Mene isključivo zanima ako je Poslanik a.s. imao kod sebe, onda ima nešto od istine.
Kontao sam da je marketing, sad neznam ni ja sam??
__________________
""Nije Znanje Znanje Znati, Već Je Znanje Znati Znanje Drugom Dati""
nur-xxl is offline  
Old 24.05.2012., 03:29   #2060
Kad sam već o alternativnoj medicini, da upitam još neštó.
Naime brat što sam pisao o njemu,je potpisao da ne želi vakcinu za djete,kaže mi da pedijatrica kod njega ne želi dati djeci. Valjda je to trik farmacije (teorija zavjere il bolje rečeno Praksa zavjere), oslabi ti imunološki, pa si potreban lijekova.
Statistike kažu svako drugo dijete u Njemačkoj je alergično, itd...
Zabrinjavajuće po meni...
Eto neću više gnjavit vas,
Selam
__________________
""Nije Znanje Znanje Znati, Već Je Znanje Znati Znanje Drugom Dati""
nur-xxl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.