Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u postojanje indigo djece?
Da, vjerujem da ona postoje 92 42.20%
Ne, to su izmišljotine! 71 32.57%
Ne znam, ne vjerujem previše u to 27 12.39%
Više vjerujem, ali sam oko nekih stvari skeptičan/na 28 12.84%
Glasovatelji: 218. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2012., 17:31   #1521
Quote:
u kontekstu toga da je svaki covjek poseban na svoj specifican nacin i nitko nije manje ili vise vrijedan...to je moj stav.
Slažem se s time Indigovci zaista cijene svako živo biće, ali obično imaju snažnu volju koji ljudi mogu pogrešno protumačiti.

Ne kažem da Indigo djeca i odrasli ne griješe. Svi griješimo. Kažem samo da se češće događa obrnuta situacija.

Istina je da indigo djeca poštuju vaše izbore, ali će vas htjeti prodrmati i dovesti na pravi put ako smatraju da negdje griješite. Oni nam nude vodstvo, a na nama je da li ćemo ga mi prihvatiti.


Quote:
Elitisti su i nadprosjecno inteligentni(i te kakvi),ali ajde oni barem mogu dokazati da su sto se inteligencije tice bolji od vecine i to ne samo testom inteligencije nego i svojim postignucima u zivotu.
Indigo ljudi koje poznajem...elitisti bez pokrica.Sto se ega tice reci cu samo...ajme)
U tome i je glavni problem. Kako vjerovati nekom Indigu djetetu ? Od kuda njemu njegovo znanje ako ništa nije iskusio i postigao u ovome životu ? To je glavni razlog zašto je ljudima teško prihvatiti njihovo vodstvo.

Ego je opasna stvar, ali i pogrešno tumačenje ega može biti podjednako opasno. Mudar je onaj koji zna i svjestan je da zna. Ta osoba će reći da "zna", a to mnogima može zvućati egoistično. Uglavnom, treba paziti na oboje.

Zadnje uređivanje zoki89 : 19.05.2012. at 17:43.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 17:40   #1522
Quote:
Istina je da indigo djeca poštuju vaše izbore, ali će vas htjeti prodrmati i dovesti na pravi put ako smatraju da negdje griješite. Oni nam nude vodstvo, a na nama je da li ćemo ga mi prihvatiti.
Eto,to je ok.
Hvala, ali ne prihvacam.Nisam ovca,ne treba mi pastir.

Quote:
U tome i je glavni problem. Kako vjerovati nekom Indigu djetetu ? Od kuda njemu njegovo znanje ako ništa nije iskusio i postigao u ovome životu ? To je glavni razlog zašto je ljudima teško prihvatiti njihovo vodstvo.
Nisu to bila djeca,to su odrasli ljudi
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 17:51   #1523
Quote:
Eto,to je ok.
Hvala, ali ne prihvacam.Nisam ovca,ne treba mi pastir.
Pošteno, tvoj izbor


Quote:
"Nisu to bila djeca,to su odrasli ljudi "
Premalo znam o tvom iskustvu da bi išao u daljnji tijek ovog razgovora. Može biti da si ti u pravu, a može biti da su oni.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 17:57   #1524
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Pa kameru tvori oboje, softver i hardver, zar ne ?
Ne. Kameri zapravo nije potreban nikakav softver.
OK, digitalne ga sad imaju, ali analogne… jok.

Quote:
Točan izvor ovih informacija sam izgubio, ali sam dio teksta i podataka zapisao na komp. Uvijek me impresioniraju ovakve informacije, pa to volim zapisati

"CERN labaratorij je procjenio da bi izgradnja „stroja“ koji bi mogao dostići nevjerojatnu sofisticiranost oka koštala 68 miliona dolara.

Slijedi nekoliko razloga zašto je to tako:
- Svako vaše oko sadrži oko 130 miliona svjetlosnik prijamnika.
- Vaše oči razlikuju više od 10 miliona različitih boja.
- Za manje od sekunde vaše oči mogu dekodirati scenu koja sadrži milijarde informacija, i to sa nevjerojatnom točnošću."

Laže li Cern, lažem i ja.
Točnije, laže li tko god da je prenio informacije, lažeš i ti.
I treća točka u potpunosti je netočna. Oko je glup instrument i ne dekodira ništa. To je domena mozga.
Ah, da: trošak za navedene specifikacije pada iz godine u godinu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 19:41   #1525
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ne. Kameri zapravo nije potreban nikakav softver.
OK, digitalne ga sad imaju, ali analogne… jok.


Točnije, laže li tko god da je prenio informacije, lažeš i ti.
I treća točka u potpunosti je netočna. Oko je glup instrument i ne dekodira ništa. To je domena mozga.
Ah, da: trošak za navedene specifikacije pada iz godine u godinu.
Većina našega znanja ionako nije stečena osobnim iskustvom, već prenesena od nekoga. Znanje preneseno od roditelja, od učitelja i profesora iz škole, od prijatelja itd. Meni ne smeta onda dodati i neku sitnicu od Cern-a. Osobno iskustvo zaista je najbolji učitelj, ali ne možemo se uvijek pouzdati samo u njega.


Gle prijatelju, u pravu si, ali nisam pratio pozornost oko svakog detalja. Samo sam htio naznačiti da je oko i naš vidni sustav još uvijek naprednije od kamera, te da našim osjetilima možemo imati bolji uvid u aure, nego nekim umjetnim aparatom.

To je bio smisao svega. Ne želim da idemo u offtopic i uništavamo ovu zanimljivu temu.

Zadnje uređivanje zoki89 : 19.05.2012. at 19:51.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 20:52   #1526
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Većina našega znanja ionako nije stečena osobnim iskustvom, već prenesena od nekoga. Znanje preneseno od roditelja, od učitelja i profesora iz škole, od prijatelja itd. Meni ne smeta onda dodati i neku sitnicu od Cern-a. Osobno iskustvo zaista je najbolji učitelj, ali ne možemo se uvijek pouzdati samo u njega.
Samo dodaj neku sitnicu od CERN-a. Ali bi me zanimalo stvarno što CERN kaže o tome, a ne što piše neki priučeni novinar kojeg je zapalo prenošenje vijesti iz svijeta znanosti koju ne razumije.
Quote:
Gle prijatelju, u pravu si, ali nisam pratio pozornost oko svakog detalja. Samo sam htio naznačiti da je oko i naš vidni sustav još uvijek naprednije od kamera, te da našim osjetilima možemo imati bolji uvid u aure, nego nekim umjetnim aparatom.
Naš je vidni sustav iznimno podložan optičkim iluzijama.
Ja mu baš ne bih vjerovao u takvim stvarima.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 17:25   #1527
Pogledajte ovaj Video o Indigo Djeci.

Ima 7 djelova, ali je zaista odličan. Mnogo zanimljivosti, informacija i zanimljivih priča se nalazi u njemu.

Zaista ga vrijedi pogledati


NAPOMENA: Bez obzira što kvaliteta slike nije najbolja sve se može vidjeti.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 16:07   #1528
moze li mi netko pomoc,trazin onaj video link,o nekom mladom decku mislim iz portugala,kojem su navodno ostala sjecanja od proslih zivota,ima otprilike 2 mjeseca da je stavin,pogleda bi ponovo a nemogu ga naci,tnx
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 16:46   #1529
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
moze li mi netko pomoc,trazin onaj video link,o nekom mladom decku mislim iz portugala,kojem su navodno ostala sjecanja od proslih zivota,ima otprilike 2 mjeseca da je stavin,pogleda bi ponovo a nemogu ga naci,tnx

http://www.youtube.com/watch?v=BM1BpL7OLCw
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 22:44   #1530
Odgovor na anketno pitanje je da postoje. Njihov problem je što im je jako teško odrasti u društvu koje ne razumije sebe, a kako tek da jedno takvo društvo dopusti indigo djetetu da se razvija.
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 10:58   #1531
čitala sam podosta članaka za indigo djecu , rješavala test tipa jesi li indigo dijete ... i da , postoje , ja sam indigo dijete ... i onda kad sam pitala mamu , zna li o indigo djeci (nisam joj spominjala moju znatiželju) , ona je rekla da je čitala knjigu , te da misli da sam ja to , da imam podosta karakteristika ...
eilee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 10:08   #1532
Normalno je da su potomci inteligentniji od roditelja, sve je stvar evolucije i faktora u okolini. Naravno, problematika "indigo i kristalne djece" je u tome da se inteligencija dokazuje isključivo IQ-om, dok se ipak zna da postoji još mnogo istih. Ipak, ljudi, bili oni djeca ili mladi ljudi koji su produhovljeni i genijalni u nekim stvarima su zapravo iznimke kakvih je bilo i prije, samno što su ovi, naravno, iznimniji. Ne može se reći da je većina današnje mladeži produhovljena i genijalna, jedino educiranija i otvorenijih stavova. Ja mogu svjedočiti jedino svojoj generaciji (to bi bila ta generacija kristalnih) i poznajem ljude koji su od njihovog najranijeg djetinjstva do danas zaista genijalne, plemenite i dobre, mudre i nadprosječne osobe. Pa ako pričamo o tome, onda su oni ta "djeca". No ne treba se čuditi što su ljudi sve prije "pametniji" (prosjek vrhunca intelekta je adolescencija), pa bistra i mudra djeca nisu čudo, već prirodna stvar.

Svaka osoba ima svoje kvalitete i potencijal koji čeka da bude ostvaren.

...

Ah, napričlah svakakve gluposti, samo želim reći da nisu potrebne takve pseudoklasifikacije jer je sve to dokazivo i prirodno, prije svega - svaka osoba je individua za sebe i okrutno je ljude "stavljati u kutije". Izniman pojedinac je izniman pojedinac i smatram da je takvim svrstavanjima narušena njegova i tuđa sloboda. Taj termin se jednostavno ne uklapa i može stvoriti mnogo lošeg u društvu, što pričam iz iskustva.

A na pitanje jesu li djeca sve iznimnija, odgovor je da.

...
__________________
Give me rizla, give me fire, give me vutra, take me higher.
Geek-nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 11:43   #1533
Obična psihološka igrarija.

Svi misle da su njihova djeca posebna i drugačija od ostalih.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 13:51   #1534
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Odgovor na anketno pitanje je da postoje. Njihov problem je što im je jako teško odrasti u društvu koje ne razumije sebe, a kako tek da jedno takvo društvo dopusti indigo djetetu da se razvija.
Slažem se.
Astralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 19:30   #1535
Tko sve od "indigo" ekipe odtuda ima "opsesiju" s vanzemaljcima i svemirom odmalena? Znatiželjan sam.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 21:31   #1536
Neovisno da li sma indigo ili ne, svemir i izvanzemaljci su me oduvijek veoma zanimali.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 13:16   #1537
Indigo, kristalna i svakakva još "svemirska" djeca.

Tko izmišlja te priče o toj djeci koja su "sljedeći korak evolucije", vjerujete li to? Meni je to teška glupost, s tv- om i digitalijama zatucanim adolescentima i onako je dosta problema, ne treba im prat mozak ovime pa da se farbaju k'o papige i umišljaju si da su nekakvi superiorni oblici nad starijima, dovoljno su arogantni i bez toga. http://www.google.hr/url?q=http://ww...Ps7elmsem_Czpw
Zapnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 20:39   #1538
Indigo djeca i ostale pojmove moze razumijeti samo onaj tko je na toj svijesti, ovakvi poput tebe nazalost ne mogu...ocito

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 21:06   #1539
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Indigo djeca i ostale pojmove moze razumijeti samo onaj tko je na toj svijesti, ovakvi poput tebe nazalost ne mogu...ocito

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
A ne, ne...moraš biti na tripu da bi shvatio New Age kretenariju.

A tu kretenariju je izmislila Nancy Ann Tappe. A žena je bila samoprozvana vidovnjakinja.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 21:28   #1540
Biljka nemoj se uvrijediti jer ti to ne kužiš i nisi na njihovom nivou. Jbg nisu svi autisti
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.