Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 12:42   #41
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
10 godina,142.6 cm 49.3 kg.
ambulatno(na odjelu)-inzulin 5x nije gotov,kao ni inzulinska at.,c peptid,24 h urin(to sve čekamo ne znam koliko).
La Grasta.
Guk je vađen svakih pola sata u 2 h i ide 5.9 nakon 30 min.12.4,60 min.14.8.,90 min.11.9,120.min 9.9.
Zašto pitate kod koje dr.?doktorica je skroz susretljiva,ljubazna sve 5 zasad,samo smo mi zbunjeni,još kad te nalazi zateknujer na 1.pregledu kada smo k njoj poslani zbog šećera 6.5 natašte bila je uvjerena da je povezan uz virozu koju je prethodno imao,no 1.guk 2 puta je odmah bio loš.
Imam hrpicu pitanja,pišem,čekam kontrolu,čitam....i onda me tek panika hvata.
s tim da se zadnja 2 dana žali na glavobolju,umor,ne piški više nego inače,ne pije više nego inače,svrbe ga oči-suhe su mu-jeli od šećera ili alergije(imamo i to)nemam pojma
Gladan je,ali se držimo jelovnika i nadamo se da ćemo čim duže moći biti na prehrani,a ne na inzulini.
Jedino trenira takevando 3 puta tjedno po sat vremena,pa se bojim da mu nakon toga ne padne šećer.Hipoglikemiju ne znamo prepoznati ili je nema
Što vi predlažete da li kontrolirati šećer ovih mj.dana ili čekati kontrolu.Naime možemo posuditi aparatić od nekoga,samo ne znam koliko puta dnevno i kada????
Ispričavam se na dugom postu,al sam ga zakomplicirala

Provjeravamo glukozu u urinu trakicama i zasad je bila negativna.
Što se kontrole GUK u krvi dobro bi bilo je povremeno izmjeriti,više onako orijentacijski a to je natašte i dva sata nakon obroka najbolje ujutro,a može i poslije većere.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 16:03   #42
Hvala!Zasad je o.k.posudili aparatić.Natašte 4.4,2 sata nakon doručka 5.2,e sad 2 sata nakon ručka isto 5.2,a nakon večere 6.0 s tim da je večera bila ista kao i ručak samo drugi prilog.
Ako se ne varam vrijednosti bi nakon 2 sata trebale biti mane od 8????negdje piše i od 7??????nisam sigurna kakve su referentne vrijednost za aparatiće???
Znate li možda koliko se čekaju antitijela i ovi ostali nalazi(nisamo pitali)Iako što više čitam nekako mi se čini bar kod djece da se uvijek radi o tipu 1
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 05:26   #43
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Hvala!Zasad je o.k.posudili aparatić.Natašte 4.4,2 sata nakon doručka 5.2,e sad 2 sata nakon ručka isto 5.2,a nakon večere 6.0 s tim da je večera bila ista kao i ručak samo drugi prilog.
Ako se ne varam vrijednosti bi nakon 2 sata trebale biti mane od 8????negdje piše i od 7??????nisam sigurna kakve su referentne vrijednost za aparatiće???
Znate li možda koliko se čekaju antitijela i ovi ostali nalazi(nisamo pitali)Iako što više čitam nekako mi se čini bar kod djece da se uvijek radi o tipu 1
Ima uredan BMI,tako da bih se mogao isključiti DM II-koji je moguć kod djece. Glikemije su uredne. No treba vidjeti službeno /lab./ vrijednosti. Ovo mi više liči kao na oštećenu toleranciju GUK-a koja se može zasada regulirati prehranom,uz redovite kontrole.
Koliko se nalazi čekaju zavisi od lab. do lab. i dali imaju kemikalija ili ne ,te kada će ih dobiti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 14:22   #44
Hvala
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:31   #45
BMI od 24.2 kg/m^2 nije uredan za dječaka od 10 godina, preveliki je. Pretpostavljam da je zbog toga dijabetologinja stavila dijete na redukcijsku dijetu. To ne znači da se stvarno radi o tipu 2, ali ga ni ne isključuje.

Ovi GUK-ovi sada dobro izgledaju, ali HbA1c od 6.8% rezultat je viših glikemija koje su se događale prije nego što je uvedena dijeta.

Je li itko komentirao eventualni utjecaj terapije za astmu na oštećenje stanica koje luče inzulin? Ako sam dobro pohvatala, korišteni su kortikosteroidi. Pitajte dijabetologinju o tome.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:29   #46
Komentiralal je kg na 1.pregledu kada nije sumnjala da se radi o dijabetesu,rekla je da ne treba mršaviti,ali da se ne smije ni debljati neko vrijeme(PRIJE NALAZA GUK-A I OGTT-a).Kg polako padaju,pridržavamo se svega rečenog,čekamo kontrolu.Ne nije komentirala utjecaj terapije za astmu,zasada je na Singularu,na kortikost.je bio 3 tjedana u 12.mj.,ali ih je koristio prije par god.duže vrijeme.Svakako ću pitati i za to,jer sam pročitala da dižu šećer.U biti jedva čekam kontrolu,i nadam se da će biti gotovo nešto od nalaza,ako ne otići ću privatno izvaditi antitijela.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 16:01   #47
Ah i mi smo danas konačno dobili sve nalaze,dio je bio još u 6.mj,ali antitijela tek danas.Dijagnoza tip 1.Zasad smo samo na reguliranoj prehrani.Hb 5.7,šećeri o.k.Koliko nam preostaje vremena do inzulina?Ima netko iskustva?
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 23:05   #48
Po cemu je ustanovljen tip 1, jeli samo po antitijelima ili ostali nalazi isto nisu u redu. Mojoj curici je dijagnosticirana dijabetes nakon sto su slucajno otkrivene povisene vrijednosti na taste tijekom boravka u bolnici zbog epilepsije. Gukovi na taste su joj lagano poviseni i krecu se do maksimalnih 7.1,a u zadnje vrijeme ne prelaze 6.8. Ja joj povremeno mjerim s aparaticem na taste.HBA1 joj je zadnja 2 puta bio 6, krivulja na OGTT testu je pokazala dijabetes, nakon uru ipo je bio preko 13, a nakon 2 sata 11,30. MI smo na pracenju od 6 mjeseca, svi ostali nalazi su uredni, jedini su ica antitijela granicno pozitivna. Radili smo IVGT test za inzulin i on je takodjer uredan. Doktorica je rekla da moramo mislit pozitivno, da ima isto djece koja su na pracenju godina i da se nista ne desava. Ja isto nastojim mislit pozitivno, ali mi je u glavi isto bio kaos. Sad sam se malo smirila jer je inzulin uredan. POstoji mogucnost da se kod nje radi o MODY obliku dijabetesa, to je dijabetes odraslih koji se pojavi kod djece.

U svakom slucaju sretno i da ostanete samo na pracenju...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.09.2012. at 12:03. Reason: spajanje postova
lavica 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 14:26   #49
Quote:
lavica 76 kaže: Pogledaj post
Po cemu je ustanovljen tip 1, jeli samo po antitijelima ili ostali nalazi isto nisu u redu. Mojoj curici je dijagnosticirana dijabetes nakon sto su slucajno otkrivene povisene vrijednosti na taste tijekom boravka u bolnici zbog epilepsije. Gukovi na taste su joj lagano poviseni i krecu se do maksimalnih 7.1,a u zadnje vrijeme ne prelaze 6.8. Ja joj povremeno mjerim s aparaticem na taste.HBA1 joj je zadnja 2 puta bio 6, krivulja na OGTT testu je pokazala dijabetes, nakon uru ipo je bio preko 13, a nakon 2 sata 11,30. MI smo na pracenju od 6 mjeseca, svi ostali nalazi su uredni, jedini su ica antitijela granicno pozitivna. Radili smo IVGT test za inzulin i on je takodjer uredan. Doktorica je rekla da moramo mislit pozitivno, da ima isto djece koja su na pracenju godina i da se nista ne desava. Ja isto nastojim mislit pozitivno, ali mi je u glavi isto bio kaos. Sad sam se malo smirila jer je inzulin uredan. POstoji mogucnost da se kod nje radi o MODY obliku dijabetesa, to je dijabetes odraslih koji se pojavi kod djece.

U svakom slucaju sretno i da ostanete samo na pracenju...
Dg. DM typus I se postavlja gledajući sve/komplet nalaze i stanje djeteta.
Dakle preostaje samo praćenje i pp th. intervenirati.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:01   #50
I ostali nalazi nisu u redu,trenutno je u redu samo guk uz dijetu.I mi smo na praćenju,ali nama je rečeno da je definitivno tip 1,samo u jako ranoj fazi ,pa se zadas ne pikamo do kada ne znam teško je reći.....
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 22:47   #51
Drzite se ,i da sta duze ostanete samo na pracenju, ako moze stalno, da ne ide dalje... Ja isto stalno pretrazujem stranice o dijabetesu, pokusavam doc do odgovora, ali ocito mi ne preostaje nista drugo nega pratit i nadat se da nece dalje.... Kod nas jos nije postavljen tip dijabetesa, zna se samo da je dijabetes, a kako ce se dalje razvijat i hoce li tesko je reci... Nama je jos u 4 tom mjesecu dijagnosticirana curici epilepsija, i poviseni gukovi su joj otkriveni tijekom boravkla u bolnici.BIla sam koma jedno vrijeme jer mi je tesko bilo prihvatit jednu dijagnozu, a kamoli dvi odjednom...Iako moram priznat djeca se naviknu i mislim da puno lakse to na kraju prihvate od nas,ali u svakom slucaju bilo bi puno ljepse bez inzulina, bar dok se ljek ne pokaze djelotvornim, Sretno !!!!!!!!!!
lavica 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 14:43   #52
Diabetes tip 1 kod djece

Cudi me sto ovu temu ne nalazim,pa cu je ja pokrenuti...
Dakle, novi smo u ovoj ''temi'', mali ima 4 godine, dijagnosticiran je prosli tjedan diabetes tip 1....trenutno smo na intenziviranoj terapiji insulinom, kombinacija Levimira i Novorapida.. Kakva iskustva imate? Zastrasivanja ne trebam,vise korisni savjeti...jel ima neki webshop u Hrvatskoj s opremom za diabeticare?
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 10:12   #53
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
Cudi me sto ovu temu ne nalazim,pa cu je ja pokrenuti...
Dakle, novi smo u ovoj ''temi'', mali ima 4 godine, dijagnosticiran je prosli tjedan diabetes tip 1....trenutno smo na intenziviranoj terapiji insulinom, kombinacija Levimira i Novorapida.. Kakva iskustva imate? Zastrasivanja ne trebam,vise korisni savjeti...jel ima neki webshop u Hrvatskoj s opremom za diabeticare?
Što se opreme tiće najbolje bi vam bilo da pokušate nabaviti ovo:

http://asweetlife.org/news/freestyle...ids-in-europe/

ima facebbok grupa gdje se možete informirati više:

https://www.facebook.com/groups/FSLibre/

nažalost nije još dostupno u hrvatskoj niti je na listi pomagala koje hzzo financira ali bit će jednog dana.
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 19:59   #54
Exclamation

Iako je stara tema, mislim da je malo updatea dobro došlo.

Naime obavijest za roditelje djece oboljele od dijabetesa.
Otvoren je portal namjenjen Roditeljima djece oboljele od šećerne bolesti

Adresa je: www.roditelji.eu

__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 10:45   #55
Pozdrav, podižem temu malo.. Ima li tu neka osoba koja ima dijabetes tip 1...
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 10:52   #56
Pozdrav, podižem temu malo.. Ima li tu neka osoba koja ima dijabetes tip 1...
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 09:57   #57
Quote:
Analara23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, podižem temu malo.. Ima li tu neka osoba koja ima dijabetes tip 1...
Bok! Ima nas sin... sto vas zanima?
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.