Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 08:06   #41
no krasno!!! u svoje 22 godine niti jednom nisam imala ječmenac.. nikad, ikad.. i sad prije mjesec dana mi skoči na desnom kapku (gronji kapak s desne strane oka) i sad mi skoči na lijevom oku (isto gornji kapak, isto kraj oka)..

s tim da:
- nije mi ništa izašlo prošli put.. samo je kapak natekao, tako bio natečen par dana i onda se spustio.. s tim da mi je ostala mala krvžica..
- mazala sam kapak sa maxitrol masti 2x dnevno
- doktorica mi je rekla da je to najvjerojatnije ječmenac

i kaj sad? kaj to tak inače ide, svako malo se oko tak upali? ja sam mislila da je to ono - jednom, dva put godišnje problem a ne svaki j*** mjesec.. jel čudno da mi nije ništa izašlo? taj gnoj il kaj već..

inače, prolupat ću zbog toga jer MRZIM stvari na očima.. i nevjerojatno mi se to gadi.. s tim da si nemrem baš priuštit izgledat ko boksač svako malo..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:26   #42
Gle, to ti dođe jedno vrijeme u životu. Ja sam tako pri kraju osnovne, prije kojih 10 godina, ali non-stop imala bilo ječmence bilo čireve. Groooooozno! Svaka dva tjedna po jedan čir. Dva na licu su mi čak morali probušiti. Jedan je bio na bradu, a drugi na jagodici i gnoj mi je počeo ići na oko. I što je najbolje, doktori su me samo bušili i rezali te šopali antibioticima, a da nisu znali šta je. Dan danas sam poprilično imuna na antibiotike zbog toga.
Jedan doktor je došao do dijagnoze da imam bakteriju zlatni streptokok, ali eto, nisu uspjeli saznati jer se povuklo samo od sebe i od tada više ništa.

Ali ne bi se čudila da je bakterija jer smo u to vrijeme svi iz obitelji bili puni toga osim mame. Čak je mama otkuhavala šareni veš, ali ništa.

Eto, tako da ako ti je to stalno, nije strašno jer nećeš umrijeti, ali isto tako nije da je samo od propuha. Tako da imaš živaca i volje, pravac na pretrage. A što se tiče doktorice, reci joj da nije knjižničarka da bi govorila najvjerojatnije i ako ti tvoj doktor ne posvećuje pažnju kakvu bi trebao, mijenjaj ga.

Ja sam takvu doktoricu imala, ismijavala mi se jer pijem vitamine, derala svaki drugi put da zašto sam joj došla ako imam virozu ili lišaj na ruci, da to nisu ozbiljne stvari, također, kad sam i bila jače bolesna, ne bi mi uopće rekla što mi je. Samo mi je tutnula lijekove u ruke.

nemoj si to dozvoljavati.
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:00   #43
ma znam da nije ništa strašno.. fakat nije.. al ja imam problem sa kugličastim tvorevinama.. UŽASNO mi se gade.. herpes kad dobijem skoro pa se ne zbljujem na svaki pogled u ogledalo.. s druge strane ni pisnula nisam na upalu pluća.. općenito nisam gadljiva na druge stvari.. nisam neki sad osjetljivi cvjetak, nego mi se baš to GAAAADIIIII!!!

al dobro

anywho, kod doktorice neću jer sam zadnji put čekala 1,5h da me prozove i na kraju dobila niš.. dobila sam tu mast koja mi je smirila oko ali mi je na kraju kapka ostalo zadebljanje na koži.. ko da to što je trebalo iscurit nije.. pa sad ovo namačem kamilicom i puštam da iscuri.. hvala bogu pa ovaj put imam tu točkicu..

e sad, jel moguće da mi je oko reagiralo zbog stare šminke? bila sam jaaako pametna neki dan i stavila sjenilo koje sam kupila u gimnaziji (sad završavam s faksom ) i mama mi je rekla da je njoj to skakalo samo kad bi šminka bila loša.. danas sam pobacala jedno vrećicu i pol kojekakve kozmetike..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:31   #44
Chalazion i upale oka

Na lgornjem kapku imam chalazion (tvrda kuglica). Nisam provodila nikakvu terapiju, crveno je i veličine graška, dosta vidljivo, ne boli, ali ponekad žulja i neugodno je, kapak mi je na pola spušten. Kako je proslo tri mjeseca, a stanje se ne poboljšava, zanima me da li postoji mogucnost da se smiri upotrebom lijekova ili obloga ili bilo cega takvog? Da li bi to moglo djelovati s obzirom na period koliko vec imam tu lopticu na očnom kapku?
Vrijedi li pokušati nešto takvo (znači, ima li rezultata s drugim opcijama) prije odstranjivanja operacijom jer imam vrlo, vrlo nizak prag boli, te sumnjam da bih izdrzala taj postupak (vec sam bris mi je bio veoma bolan).
A sto se tice tog operativnog uklanjanja - koliko se zareže i gdje - što s ožiljkom? Vrati li se kapak na normalu (znaci, da nije spušten) poslije, koliko traje oporavak?

koja su vaša iskustva s tim dosadnim upalama oka, ječmencima i svemu tome sličnom?
crvenkapica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 19:23   #45
Quote:
crvenkapica5 kaže: Pogledaj post
Na lgornjem kapku imam chalazion (tvrda kuglica). Nisam provodila nikakvu terapiju, crveno je i veličine graška, dosta vidljivo, ne boli, ali ponekad žulja i neugodno je, kapak mi je na pola spušten. Kako je proslo tri mjeseca, a stanje se ne poboljšava, zanima me da li postoji mogucnost da se smiri upotrebom lijekova ili obloga ili bilo cega takvog? Da li bi to moglo djelovati s obzirom na period koliko vec imam tu lopticu na očnom kapku?
Vrijedi li pokušati nešto takvo (znači, ima li rezultata s drugim opcijama) prije odstranjivanja operacijom jer imam vrlo, vrlo nizak prag boli, te sumnjam da bih izdrzala taj postupak (vec sam bris mi je bio veoma bolan).
A sto se tice tog operativnog uklanjanja - koliko se zareže i gdje - što s ožiljkom? Vrati li se kapak na normalu (znaci, da nije spušten) poslije, koliko traje oporavak?

koja su vaša iskustva s tim dosadnim upalama oka, ječmencima i svemu tome sličnom?
Ja sam imala takav ječmenac ispod kapka prije par godina. To je bilo u mojoj fazi prečestih upala oka, stalno me neš gnjavilo, živjela sam na dexamethasonu, tobrexu i sličnim kapima i mastima.
Ako nosiš leće, to ti se moglo javiti ako ti se neka bakterija na njih navukla npr pa si to stalno vraćaš natrag u oko.
Ako si probala nešto od spomenutih kapi/masti i nije pomoglo, morat ćeš to izrezati.
Ja sam bila privatno na operaciji u jednoj očnoj poliklinici, platila oko 500 kn, došla tamo, prvo su mi kapnuli neki lokalni anestetik u oko, nakon toga ti oni s nekakvom posebnom spravicom pričvrste oko da ga nemožeš zatvoriti i za par minutica je rezanje gotovo. Ništa, apsolutno ništa ne boli, ništa ne osjećaš, samo vidiš jako svjetlo kako si prisiljen držati oko otvoreno, sve je mutno.
Nakon operacije sam imala podljev na kapku oko tjedan dana i kad je sve zacijelilo da pokucam nikad više problema s ječmencem
Ne boj se, preporučujem da ti to operativno uklone i bit ćeš novi čovjek kad se rješiš tog stalnog bockanja i boli.
Sretno
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:11   #46
oh, super! (vec sam zamisljala scenarije s injekcijom lokalnog anestetika, uf)

a da li to rezu s unutrasnje strane? ne bih htjela oziljak....
crvenkapica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:17   #47
Quote:
crvenkapica5 kaže: Pogledaj post
oh, super! (vec sam zamisljala scenarije s injekcijom lokalnog anestetika, uf)

a da li to rezu s unutrasnje strane? ne bih htjela oziljak....
Naravno da režu s unutarnje strane
Mislim kako to već mjesec dana trpiš?
Sjećam se kako je to neugodno i bolno
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:26   #48
uh, dobro je onda .... (pao dio kamena sa srca)

zbog toga sto je to samo tvrda kuglica, ponekad zulja i malo boli, ali ne kao ječmenac (dosadni, glupi, mrzim to) i stvarno sam mislila da ce proc (jer bi mi i jecmenac prosao od tih kapi i masti)

e, a koliko si nosila povez na oku? je li bilo bolno poslije? veliki otok?
crvenkapica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:35   #49
Quote:
crvenkapica5 kaže: Pogledaj post
uh, dobro je onda .... (pao dio kamena sa srca)

zbog toga sto je to samo tvrda kuglica, ponekad zulja i malo boli, ali ne kao ječmenac (dosadni, glupi, mrzim to) i stvarno sam mislila da ce proc (jer bi mi i jecmenac prosao od tih kapi i masti)

e, a koliko si nosila povez na oku? je li bilo bolno poslije? veliki otok?
Hm ne sjećam se baš, znam da sam bila na bolovanju sigurno 2 tjedna, za tjedan dana splasne otok, izgledala sam kao Tyson kakva je bila masnica na kapku
Al sve je prošlo bez ikakvih problema, lijepo je zacijelilo iznutra.
A bol...mislim da nije bolilo više od 2 dana i nije bila neka stršna bol
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:44   #50
puno hvala na ovome!
heh, morat cu nekako iskemijat slobodne dane, pa cim to uspijem, na oftamologiju...
crvenkapica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 01:31   #51
Operacija ječmenca

Poslali su me na vađenje ječmenca pa me zanima je li tko bio.

Kakva su vam iskustva? Boli li? Koliko dugo se nosi zavoj?
Totem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 01:51   #52
Quote:
Totem kaže: Pogledaj post
Poslali su me na vađenje ječmenca pa me zanima je li tko bio.

Kakva su vam iskustva? Boli li? Koliko dugo se nosi zavoj?
svasta prvi put cujem da se to vadi ja sam to imala na lijevom oku i proslo je samo od sebe nakon par dana
zelimsamoreci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 02:26   #53
Ja jesam čula da su neki išli kod liječnika,navodno naprave rezić da to sve izađe van. Meni nije nikad bilo preporučeno;samo Kloramfenikol mast,i samo prošlo,bez ožiljka,i to tijekom noći bi sve izašlo. Mislim da od rezuckanja ostane neki ožiljak
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 03:03   #54
hej...evo samo da odgovorim,ja sam bila na operaciji jecmenca i to dosta davno,ima par godina od toga tako da se ne sjecam svake pojedinosti ali operacija je bila u klaićevoj,trajala oko pola sata,normalno uspavaju te,meni su dali opcu anesteziju,napravili rez,izvadili ga van,zašili i nista strasno...povez na oku sam nosila par dana samo,ne sjecam se tocno o koliko se radilo...nakon nekog vremena vadjenje konaca,i to je jedino sto zapravo boli,barem mene je...cuj nije ugodno al eto,i to prodje...i dan danas imam mali mali oziljak na lijevom kapku kao podsjetnik..kao sto rekoh ja sam to radila davno,mozda su sad uveli neke novine u takvu operaciju,to ti nebih znala.
sanjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 07:40   #55
dobro jutro...ja sam osoba sa iskustvom što se toga tiče . nekoliko puta sam operirala ječmenac. na oba oka i na oba kapka . ništa strašno. sve je bilo napravljeno ambulantno, pod lokalnom anestezijom. malo neugode, ali ne boli. dakle, samo hrabro i čim prije. da ne naraste pa će i rez biti veći
__________________
nitko nije savršen.....ja pogotovo
endi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 08:08   #56
Quote:
endi kaže: Pogledaj post
dobro jutro...ja sam osoba sa iskustvom što se toga tiče . nekoliko puta sam operirala ječmenac. na oba oka i na oba kapka . ništa strašno. sve je bilo napravljeno ambulantno, pod lokalnom anestezijom. malo neugode, ali ne boli. dakle, samo hrabro i čim prije. da ne naraste pa će i rez biti veći
a vidi ti se ožiljak? gdje si to vadila?
Totem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 09:09   #57
nema ožiljaka, tj. ne vide se. izrezuje se s unutarnje strane kapka. bila sam i u vinogradskoj i na rebru. postupak je isti.
__________________
nitko nije savršen.....ja pogotovo
endi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 01:25   #58
Quote:
endi kaže: Pogledaj post
nema ožiljaka, tj. ne vide se. izrezuje se s unutarnje strane kapka. bila sam i u vinogradskoj i na rebru. postupak je isti.
Hvala puno, ohrabrila si me

Pošto mi je ovo već drugi puta da imam i svrstali su ga u kronični jer ona kuglica ne nestaje. Ali moram priznati da se stalno nadam da će otići samo od sebe jer se smanjuje, no ako se rasplačem zbog nečega opet se pojavi. nema šanse da se to izliječi od sebe, zar ne?

I samo još pitanje: kako ti daju anesteziju? Gdje pikaju?
Totem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 20:01   #59
ja sam prije non-stop imala problema s tim sranjem. oči su mi bile upaljene svako malo.
od operacije, da pokucam u drvo, puj puj puj, nikad više.

meni su dali lokalnu anesteziju - spraši ti injekciju s unutarnje strane kapka i to je to. zvuči grozno, ali bol je nikakva.

sretno
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 20:51   #60
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
ja sam prije non-stop imala problema s tim sranjem. oči su mi bile upaljene svako malo.
od operacije, da pokucam u drvo, puj puj puj, nikad više.

meni su dali lokalnu anesteziju - spraši ti injekciju s unutarnje strane kapka i to je to. zvuči grozno, ali bol je nikakva.

sretno
eto, baš kao što ovdje piše..stvarno nije nikakva bol..nelagoda mala, ali ništa strašno. sretno i bez straha...a neće nestati samo, vjeruj. samo se može još napuniti i biti još veće..dakle, samo naprijed.......
__________________
nitko nije savršen.....ja pogotovo
endi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.