Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Biste li željeli vječno živjeti?
da 54 44.63%
ne 67 55.37%
Glasovatelji: 121. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2014., 00:45   #261
Poprilično sam siguran da još nikada nisam umro.
Kako sada stvari stoje, besmrtan sam.
Ne znam za vas.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 12:20   #262
Quote:
the bluest eye kaže: Pogledaj post
No, pravo pitanje (po meni) je - živimo li mi možda već večnost, a da toga nismo svesni?

Ambiguous. Evidentno je iz svakog trenutka koji prođe i koji dolazi, u vremenskom tijeku kojeg smo svjesni, a s druge strane opet nismo svjesni, da trenutke ne možemo uhvatiti, kao ni sam tijek vremena. Nadalje, taj tijek vremena si predočavamo u smislu brojeva isto kao što si predočavamo čitav život u brojevima, jer bez toga bi se "čovječji" smisao izgubio. Pod pretpostavkom da vrijeme ne postoji sve moguće se može odbaciti, pa i prihvatiti. Kao i činjenica da živimo u vječnosti ili da ne živimo u nikakvom realnom vremenu, iz čega može slijediti ili da egzistiramo vječno ili da uopće ne egzistiramo. Sve je to stvar izbora
A jesi li kad bila na sprovodu? Uf zagledaj se u lice to mrtvačko koje odaje ono nenazrivo, ono što ne želiš pojmiti.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 23:23   #263
Jednom je čovjek pitao mudraca: "kako mislite da bi se osjećali da živite besmrtno"?

Mudrac odgovori: "mislim da je bolje pitanje kako bi mogao živjet sam sa sobom..."
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 01:06   #264
Pročitala sam samo par postova, ali bih dala neki svoj osvrt na jedno od prvih pitanja: "Kako bi živjeli kad bi znali da ćemo živjeti vječno?"
Možda bi si uzeli vremena i ne bi sve radili po nekom kalupu. Ako bi znali da nikad nećemo umrijeti, vjerojatno bi ciljali na ono u čemu najviše uživamo, što si danas mnogi ne priušte, već se samokažnjavaju. Ono npr. : završili smo faks, e sad je vrijeme da si nađeš posao, oženiš se, napraviš si kuću, imaš obitelj, odgojiš par drugih ljudskih bića, odeš u penziju, i čekaš smrt... Kao vrijeme teče, ups, otišla ova sekunda, pa ova sekunda, uhhhh i ova minuta, ne, ne neće se više vratiti Mislim da bi u suprotnom rekli: "O, ne, ne, imam vječnost, sada: ne, NEĆU IMAT DJECE." "Raditi? ne, putovat ću s nešto para u džepu, proučavati ljude, one ozbiljne, a zapravo toliko smiješne i nesretne " Hoću reći, možda bi slobodno griješili i isprobavali različita iskustva i donosili različite odluke i zapravo shvaćali da sve to i nisu bile greške, već samo iskustva. Ne znam, ponekad sumnjam da ta vječnost već traje, iako možda sa malim rezovima nazvanim smrt, ali da, zapravo učimo i isprobavamo različita iskustva u vlastitim životima, prolazimo kroz različite situacije, upoznajemo različite ljude, igramo različite "uloge"... Valjda je sve u uvjerenjima, u onome što su nam rekli, odnosno u onome u što smo odlučili vjerovati i prihvatiti vlastitom istinom...
__________________
"Drugima možemo dati samo ono isto što već imamo u sebi."
Luna_Bez_Sjaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 02:02   #265
Ne bi nas vise bilo.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 15:36   #266
Po meni je osnovna funkcija čovjeka razmnožavanje. To je osnovna funckija svih živih bića. Dakle kad jednom dobiješ djecu i osamostališ ih tvoj zadatak na zemlji je ispunjen i mozes umrijet. Ljudi su si dali previse oduska pa razmisljaju o glupostima. Da žaba razmislja o tome mislili bi da je bolesna i ubili bi ju. Ne pokušavajte bit nešto što niste.
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 23:14   #267
bolje je umrjet, možda u sljedečem životu ćete imati sve čemu u ovome težite, a nemate mogunost imati
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 03:28   #268
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
.


Ukratko , vječni užitak u Raju je zakon...

Svatko tko misli suprotno je za psihijatriju. Kandidata ko u priči...


.
ali to je dosadno!samo uzitak mislim,treba malo stresa za ispunjen zivot.
plusss-trebam se klanjat i slavit nekog sugavog boga
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Poprilično sam siguran da još nikada nisam umro.
Kako sada stvari stoje, besmrtan sam.
Ne znam za vas.
touche
Quote:
randomguy365 kaže: Pogledaj post
Po meni je osnovna funkcija čovjeka razmnožavanje. To je osnovna funckija svih živih bića. Dakle kad jednom dobiješ djecu i osamostališ ih tvoj zadatak na zemlji je ispunjen i mozes umrijet. Ljudi su si dali previse oduska pa razmisljaju o glupostima. Da žaba razmislja o tome mislili bi da je bolesna i ubili bi ju. Ne pokušavajte bit nešto što niste.
ali mi jesmo ljudi,nismo li?ljudi imaju povecane kapacitete za apstraktno razmisljanje i to nas je u krajnosti dovelo do tud gdje jesmo (da,napravili smo par sranja u procesu,ali popravit cemo ih koliko mozemo jer razumijemo da nam nose stetu).ti zahtjevas da zanemarimo sposobnost koja je dovela nasu vrstu u dominantnu poziciju i da se samo odemo mnoziti?bolje da se malo mnozimo al da nam vecina potomaka prezivi nego da se puno mnozimo i da vecina ne dozivi punoljetnost.ako clanovi zajednice odluce ne imat djecu nego samo doprinositi zajednici (poboljsavajuci okolinu za prezivljavanje drugih potomaka) je uredu,jer mi kao vrsta,kao zajednica,i dalje postizemo cilj identican onom od,npr.,zabe.
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 13:29   #269
Ja sam prilično siguran da, kada bismo bili besmrtni, ne bismo umirali. To je posve logično.
Guodla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 18:38   #270
Quote:
Guodla kaže: Pogledaj post
Ja sam prilično siguran da, kada bismo bili besmrtni, ne bismo umirali. To je posve logično.
U tom je slucaju posve logicna i overpopulacija, nedovoljno resursa, ako je besmrtnost=ne starenje, takoder je logicno izumiranje nase vrste.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 20:10   #271
Quote:
Fall the beast kaže: Pogledaj post
ali to je dosadno!samo uzitak mislim,treba malo stresa za ispunjen zivot.
plusss-trebam se klanjat i slavit nekog sugavog boga

Tvoj stav djeluje kao neki oblik traume uzrokovan stresom...



.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:42   #272
Što bi se dogodilo? Došli bi do trenutka kad više ne bismo imali apsolutno ništa više za postići,nikakav cilj u životu. Isprva bi naravno sve bilo krasno i lijepo,ali bi se uskoro zasitili svega,ne bi nas ništa više zanimalo,otkrili bi sve što se ima otkriti,iskusili sve što smo željeli iskusiti i ne bi bilo nikakvih izazova u života. Sve bi nam bilo omogućeno i ne bi imali nikakvu svrhu u životu. Smatram da u ovom tjelesnom obliku nema smisla živjeti toliko vremena.
- Eternal - is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:11   #273
Kad bih ja mogao ograničiti odredio bih da ljudski život traje barem nekih 7 000 godina. Onda bi nekako osoba stigla vidjeti i doživjeti sva mjesta, sve biljke i životinje, sve prirodne formacije, fenomene i pojave, sve narode; kušati sva jela; čuti sve jezike i sve zvukove; vidjeti i po mogućnosti naučiti sve vještine. 80 godina je uistinu neizrecivo kratko razdoblje, pišljivih 960 mjeseci. Pošto 27-28 godina ode na spavanje, već otpada 324-336 mjeseci. Prvih 7 godina života čovjek se malo ili nimalo sjeća, a jako puno vremena ode na hranjenje, vršenje nužde i zadovoljavanje ostalih prirodnih potreba. Navodno 13 godina čovjek provede slušajući glazbu. Jako malo ostane za djelovanje, od onih 80 niti 40 godina (480 mjeseci).

Čovjek teoretski ne može vidjeti sve svjetske znamenitosti, ne može obići sva mjesta. Kad bi cijeli život samo putovao opet bi vidio tek djelić. Nemoguće je stupiti na svako kopno. Indonezija ima 17 508 otoka, kad bi svaki dan posjetio po jedan trebalo bi ti 48 godina! Kad bi svaki dan posjetio po jedan hrvatski otok, trebalo bi ti 7.5 godina! Oko 180 497 otoka postoji na svijetu, za posjetiti jedan dnevno trebalo bi 498 godina! Zemlja je sićušna u svemirskim okvirima, ali je iz ljudske perspektive izrazito velika. Samo Kolumbija je dom za više vrsta ptica nego cijele Europa i Sjeverna Amerika zajedno. Kad bi cijeli svijet ronio, obilazio zoološke vrtove i nacionalne parkove, opet ne bi vidio sve životinje što postoje na Zemlji. Jako puno životinja nikada niste vidjeli, a za neke ne znate ni da postoje. Biljke da i ne spominjem. Mnogo vrsta voća, povrća i jela ne da niste kušali ni vidjeli, nego ne znate ni da postoje. Obilje čarolija svijeta nemoguće je pojmiti u samo 80 godina. Znamenitih građevina ima izrazito puno, samo crkvi je oko 37 000 000 na svijetu. Kad bi svaki dan vidio jednu crkvu, za sve vidjeti trebala bi 101 369 godina.

Koliko god se čovjek nagledao svijeta, to je samo djelić. 80 godina je smiješno razdoblje, 7 000 je neki minimum.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:25   #274
Dubrovčanin
ovo bi bilo dobro samo pod uvjetom kad bi ljudi bili zauvijek mladi, zdravi i bogati.
Zar misliš da bi sirotinja htjela živjeti toliko?
Očito nemaš pojma o životu kad pišeš takve nebuloze.
Nekima je život toliko prisjeo da bi bili sretni da što prije odu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:26   #275
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Kad bih ja mogao ograničiti odredio bih da ljudski život traje barem nekih 7 000 godina. Onda bi nekako osoba stigla vidjeti i doživjeti sva mjesta, sve biljke i životinje, sve prirodne formacije, fenomene i pojave, sve narode; kušati sva jela; čuti sve jezike i sve zvukove; vidjeti i po mogućnosti naučiti sve vještine. 80 godina je uistinu neizrecivo kratko razdoblje, pišljivih 960 mjeseci. Pošto 27-28 godina ode na spavanje, već otpada 324-336 mjeseci. Prvih 7 godina života čovjek se malo ili nimalo sjeća, a jako puno vremena ode na hranjenje, vršenje nužde i zadovoljavanje ostalih prirodnih potreba. Navodno 13 godina čovjek provede slušajući glazbu. Jako malo ostane za djelovanje, od onih 80 niti 40 godina (480 mjeseci).

Čovjek teoretski ne može vidjeti sve svjetske znamenitosti, ne može obići sva mjesta. Kad bi cijeli život samo putovao opet bi vidio tek djelić. Nemoguće je stupiti na svako kopno. Indonezija ima 17 508 otoka, kad bi svaki dan posjetio po jedan trebalo bi ti 48 godina! Kad bi svaki dan posjetio po jedan hrvatski otok, trebalo bi ti 7.5 godina! Oko 180 497 otoka postoji na svijetu, za posjetiti jedan dnevno trebalo bi 498 godina! Zemlja je sićušna u svemirskim okvirima, ali je iz ljudske perspektive izrazito velika. Samo Kolumbija je dom za više vrsta ptica nego cijele Europa i Sjeverna Amerika zajedno. Kad bi cijeli svijet ronio, obilazio zoološke vrtove i nacionalne parkove, opet ne bi vidio sve životinje što postoje na Zemlji. Jako puno životinja nikada niste vidjeli, a za neke ne znate ni da postoje. Biljke da i ne spominjem. Mnogo vrsta voća, povrća i jela ne da niste kušali ni vidjeli, nego ne znate ni da postoje. Obilje čarolija svijeta nemoguće je pojmiti u samo 80 godina. Znamenitih građevina ima izrazito puno, samo crkvi je oko 37 000 000 na svijetu. Kad bi svaki dan vidio jednu crkvu, za sve vidjeti trebala bi 101 369 godina.

Koliko god se čovjek nagledao svijeta, to je samo djelić. 80 godina je smiješno razdoblje, 7 000 je neki minimum.
A čemu gledati sve otoke i sve crkve?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:42   #276
Pozdrav svima!

To bi bila živa drama i tragedija pogotovo kad znamo kakvi su ljudi opcenito.
Mislim da smo u biti besmrtni samo se na svu sreću i radost mnogih ne zadržavamo na ovom planetu koliko bismo htjeli. Što je blagoslov za planet, svemir i za "bogove" koji nas podnose. U SZ sam stvoritelj kaže da mu je dosta nasih svetkovina, žrtava, molitava, zlo mu je od ljudi jer su srcima daleko od njega... Smrt je najveća milost za covjeka jer se napati poprilično za života, dosta mu je njegovih pobjeda, uspijeha,prijatelja,svega.....
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.