Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2012., 21:44   #341
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Eto to se i meni dogadja a nisam u razvoju, 28godina
ista stvar kod mene! ali ja se uvijek prepadnem jer me zna uhvatit vani to stezanje i 'opna' oko srca pa najčešće udahnem brzo, to što kažeš pa prestaneboljet, iako na trenutak užasno zaboli, ali bar prođe. sad me u zadnje vrijeme počinje i bolit srce nakon što to 'na silu radim'....tako da planiram do doktora u bliskoj budućnosti..
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 11:28   #342
Evo mene je jutros probudilo probadanje na sredini prsa, koje se potom povlačilo na leđa, i tu me boljelo uz neki neugodan osjećaj, kao kada mi zastane zalogaj, ili tableta. Teško mi je udahnuti, i koliko god duboko pokušavala udahnuti, nije dovoljno.
Imala sam prestresan period, proteklih dva mjeseca sam konstantno, svaki dan, cijelo vrijeme bila pod užasnim stresom, napetošću, neizvjesnošću, nerviranjem, zabrinutošću... U tom periodu mi je srce znalo otkucati po 120 otkucaja u minuti. I bila sam grozno prehlađena, kašalj, uhobolja, grlobolja, gripa.. ma sve.

Kada se sve smirilo pojavila se najprije nesnosna trema ( ), a ništa me nije očekivalo, u trbuhu mi je konstantno čvor, rupa, nešto, kao pred najgori mogući ispit. A nemam više ispita. I stalno sam ja na nekom oprezu. Pa onda samoj sebi kažem "koji ti je vrag, čega se ti to bojiš?", ali ne znam si odgovoriti. Nekako stalno samu sebe tjeram da budem napeta, jer kao nešto će mi se loše dogoditi, trzam se na kucanje vrata, na zvono, telefon, malo jači zvukovi mi odmah izazovu glavobolju... i ako se i uspijem nekako opustiti, nabijem si grižnju savjesti jer nisam na oprezu (wtf).

I onda se javilo ovo probadanje, i ne prestaje evo već 5 sati.
Sad sam tek skužila da sam pisala i pisala, a ovo nije tema za to. Jer ja ustvari i ne znam gdje da napišem i svrstam sve ove probleme i tražim savjet.
__________________
netrijeznost rula.
Dreama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:51   #343
Quote:
Dreama kaže: Pogledaj post
Evo mene je jutros probudilo probadanje na sredini prsa, koje se potom povlačilo na leđa, i tu me boljelo uz neki neugodan osjećaj, kao kada mi zastane zalogaj, ili tableta. Teško mi je udahnuti, i koliko god duboko pokušavala udahnuti, nije dovoljno.
Imala sam prestresan period, proteklih dva mjeseca sam konstantno, svaki dan, cijelo vrijeme bila pod užasnim stresom, napetošću, neizvjesnošću, nerviranjem, zabrinutošću... U tom periodu mi je srce znalo otkucati po 120 otkucaja u minuti. I bila sam grozno prehlađena, kašalj, uhobolja, grlobolja, gripa.. ma sve.

Kada se sve smirilo pojavila se najprije nesnosna trema ( ), a ništa me nije očekivalo, u trbuhu mi je konstantno čvor, rupa, nešto, kao pred najgori mogući ispit. A nemam više ispita. I stalno sam ja na nekom oprezu. Pa onda samoj sebi kažem "koji ti je vrag, čega se ti to bojiš?", ali ne znam si odgovoriti. Nekako stalno samu sebe tjeram da budem napeta, jer kao nešto će mi se loše dogoditi, trzam se na kucanje vrata, na zvono, telefon, malo jači zvukovi mi odmah izazovu glavobolju... i ako se i uspijem nekako opustiti, nabijem si grižnju savjesti jer nisam na oprezu (wtf).

I onda se javilo ovo probadanje, i ne prestaje evo već 5 sati.
Sad sam tek skužila da sam pisala i pisala, a ovo nije tema za to. Jer ja ustvari i ne znam gdje da napišem i svrstam sve ove probleme i tražim savjet.
Nije mi jasno zbog čega se kod tih bolova neuzme nešto za smirenje npr. Normabel,Misar,Lorsilan,Oksazepam AKO JE ISKLJUČENA PATOLOŠKA PODLOGA BOLI npr. AP
pa i NSAR npr. Neofen/Ibuprofen,Knavon.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 23:27   #344
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbog čega se kod tih bolova neuzme nešto za smirenje npr. Normabel,Misar,Lorsilan,Oksazepam AKO JE ISKLJUČENA PATOLOŠKA PODLOGA BOLI npr. AP
pa i NSAR npr. Neofen/Ibuprofen,Knavon.
Evo danas sam baš bila kod doktora, radila nalaze, sve je ok, čak odlični su mi nalazi. Veli da mi ne bi zasada davao ništa, neka pričekam još malo, pa opet na kontrolu. Pomoglo mi je mnogo, ispričali smo se, dao mi par savjeta, i malo sam mirnija ostatak dana. Ako se ponovi naglasio je da dođem pa ćemo onda razmisliti o tabletama.
__________________
netrijeznost rula.
Dreama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 18:45   #345
Bol u prsima nakon prehlade pomoc.

Znaci nekih mjesec dana sam vukao prehladu, svako jutro sam se budio sav zastopan i jako malo toga je izlazilo van dok bi se tokom dana povuklo i ne bi bio zastopan. Popio sam bisolex da bi se to rascistilo ali nije proslo. Nakon mozda dva tjedna sam par dana imao temperaturu 37.1 i onda drugi dan ne, nikako mi se nije dalo kod doktora ici jer sam mislio da ce proci.
Onda su me pocela boljeti pluca na sredini kad izdahnem sav zrak a dok udahnem me ne boli, i to sam trpio neko vrijeme pa sam napokon isao kod doktora. Poslusala me i nije cula nista, isao vaditi krv jer kao vucem 1 mj. to i krv je bila ok pa mi je rekla da bi bilo steta da mi da antibiotik kad je vec proslo pa sam dobio FLAVAMED. Pijem ga vec par dana ali i dalje ne izlazi nista a mene bol ne prolazi tj. stalno je isto, ja se osjecam dobro i nemam vec temperaturu vec neko vrijeme ali mi ta bol ne prolazi. Zanimljivo je kad rasirim ramena dok udahnem ili izdahnem me ne boli ali kada spustim ramena skroz dolje me pocne boljeti i onda jos vise boli kada izdahnem. Misici nisu sigurno jer znam sta je upala misica. :/
Ima tko kakvo misljenje?

p.s. Imam 24 godine i nemam nikakvih zdravstvenih problema.
srki-88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 13:15   #346
Bol ispod prsa pomoć!!!

Ovako boli me ispod prsa na ljevoj strani ,dok kihnem zaboli me, ako ide trčati zaboli me, ili da radim bilo kakve sportske aktivnosti, to traje već 8-10 dana, a uzrok valjda što sam ne zagrijan ušao u utakmicu ,bar tako mislim,od onda me počelo boljeti svaki put ako ležim pa se dignem iz ležećeg položaja ,radio sam malo vani pa me sad još više boli a ne znam šta je to ,dali su neki ligamenti istegnuti ili šta već.
Pa molio bih da mi neko odgovori ako zna nešto o tome ,ako je netko imao možda problema takvih.Hvala.
alexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 14:36   #347
Quote:
alexy kaže: Pogledaj post
Ovako boli me ispod prsa na ljevoj strani ,dok kihnem zaboli me, ako ide trčati zaboli me, ili da radim bilo kakve sportske aktivnosti, to traje već 8-10 dana, a uzrok valjda što sam ne zagrijan ušao u utakmicu ,bar tako mislim,od onda me počelo boljeti svaki put ako ležim pa se dignem iz ležećeg položaja ,radio sam malo vani pa me sad još više boli a ne znam šta je to ,dali su neki ligamenti istegnuti ili šta već.
Pa molio bih da mi neko odgovori ako zna nešto o tome ,ako je netko imao možda problema takvih.Hvala.
Vjerojatno si misic istegnuo pa se upalilo malo.Dva tri dana terapije ibuprofenima bi trebalo rijesiti stvar.Ako se stanje ni tad ne poboljsa odi ko dr.I moras mirovati!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 01:06   #348
Ja imam taj pritisak u prsima od 2008 kad sam operisala stitnjacu i kad se svaki put iznerviram dolazi taj osecaj.I rekli su mi da je na psihickoj bazi i da trebam ic kod psihijatra i jos do danas nisam otisla al mi pritisak u grudima redovno dolazi kad sam nervozna.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 14:09   #349
Imala sam upalu sinusa prošli tjedan (zajedno s blažom upalom grla). Imala sam slično stanje prije mjesec dana, ali se povuklo nakon par dana, i onda se prošli tjedan vratilo, ali jače, s temperaturom. Doktorica mi je prepisala Cefaleksin, sad sam pri kraju kure (još danas i sutra ih uzimam).

Simptomi su se gotovo svi povukli, jedino što šmrcam i češće moram ispuhati nos, ali više nije onako zagnojeno kao prije, nego "normalno". No, otkad su me popustili ti simptomi, počeo je suhi kašalj.

I prije sam nakon viroza i bolesti imala napadaje suhog kašlja, pogotovo na promjenu toplo-hladno (čak manje kašljem vani). Išla sam kod pulmologa koji me poslao na spirometriju, alergotest i slikanje pluća te su svi nalazi bili uredni. Njegov zaključak je bio da je to posljedica sinusa, da imam jači refleks na kašalj, te da ne treba to posebno liječiti već u to vrijeme uzimati obični sirup protiv kašlja.

E sad, moje pitanje je: je li normalno da me od puno kašljanja bole prsa? Nije jaka bol, više kao pritisak u gornjem dijelu prsa, koji počne nakon intezivnog kašljanja, pa se smiri, pa onda ispočetka?

Temperaturu više nemam, doktorica mi je prošli tjedan preslušala pluća i rekla da je sve normalno.
tathinina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 02:28   #350
Quote:
renate kaže: Pogledaj post
Ja imam taj pritisak u prsima od 2008 kad sam operisala stitnjacu i kad se svaki put iznerviram dolazi taj osecaj.I rekli su mi da je na psihickoj bazi i da trebam ic kod psihijatra i jos do danas nisam otisla al mi pritisak u grudima redovno dolazi kad sam nervozna.
Kakav je tlak tada - ako je inače nizak, a kod nervoze ili uzrujavanja se povisi, čak niti ne izrazito, može biti uzrok pritiska i nelagode u prsima
cibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 02:31   #351
Quote:
tathinina kaže: Pogledaj post
Imala sam upalu sinusa prošli tjedan (zajedno s blažom upalom grla). Imala sam slično stanje prije mjesec dana, ali se povuklo nakon par dana, i onda se prošli tjedan vratilo, ali jače, s temperaturom. Doktorica mi je prepisala Cefaleksin, sad sam pri kraju kure (još danas i sutra ih uzimam).

Simptomi su se gotovo svi povukli, jedino što šmrcam i češće moram ispuhati nos, ali više nije onako zagnojeno kao prije, nego "normalno". No, otkad su me popustili ti simptomi, počeo je suhi kašalj.

I prije sam nakon viroza i bolesti imala napadaje suhog kašlja, pogotovo na promjenu toplo-hladno (čak manje kašljem vani). Išla sam kod pulmologa koji me poslao na spirometriju, alergotest i slikanje pluća te su svi nalazi bili uredni. Njegov zaključak je bio da je to posljedica sinusa, da imam jači refleks na kašalj, te da ne treba to posebno liječiti već u to vrijeme uzimati obični sirup protiv kašlja.

E sad, moje pitanje je: je li normalno da me od puno kašljanja bole prsa? Nije jaka bol, više kao pritisak u gornjem dijelu prsa, koji počne nakon intezivnog kašljanja, pa se smiri, pa onda ispočetka?

Temperaturu više nemam, doktorica mi je prošli tjedan preslušala pluća i rekla da je sve normalno.
Jaki kašalj i napinjanja prsnih i trbušnih mišića može biti uzrok mišićnih bolova u prsima
cibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 20:13   #352
Bol u prsima

Evo danas se probudim s nekom cudnom boli u prsima..kad gutam osjecam da me i grlo malo boli..uglavnom sinoc sam malo previse popio pa jel mozda zbog toga? molim vas brzo odgovorite..strah me je da nije nesto opasno :S

edit : ima tjedan dana da mi se vilica "ukocila" tj samo lijeva strana pa nemogu otvorit usta kako spada..mislim ne smeta mi al kad zijevam onda me malo zaboli..moze li bol u prsima bit spojena s ovim?

Zadnje uređivanje vucokjv : 11.11.2012. at 20:26.
vucokjv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:28   #353
Već neko duže vrijeme (6+ mjeseci) osjećam bolove u prsnom košu. Zapravo malo ispod vrata a na vrhu prsnog koša. Ne boli me kada dišem ali me neizdrzivo boli kada se ispravim (kada pokušam lopatice malo istegnuti), kada se pritisnem na to mjesto...ne znam može li tome biti razlog kičma ili nekakvo uklještenje? Ako je netko imao slična iskustva ili zna o čemu se radi, molim da me prosvijetli.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 14:32   #354
Spontani pneumotoraks

Mislim da mi se to danas desilo. Imam 18 godina i danas me ujutro poslije doručka spopala prilično jaka bol u prsima (nikad slična), oblio me hladan znoj, tlak i otkucaji su mi bili normalni, bol se proširila na lijevo rame i čujem čudan zvuk u prsima - ne znam el je srce ili su pluća.Disati mogu, ali mi se čini ne tako duboko.

O čemu je riječ?
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 15:09   #355
pozdrav,
3 dana me vec boli odnosno steže nekako u lijevom dijelu sise malo ispod ( nadesno od lijevog pazuha ) nakon sto izdahnem, kada skroz izdahnem onda me pocne stezat u nekakvom ritmu xD , tesko mi je to za objasnit i jos me zbunjje da me steze samo kada izdahnem nikako vise
evo i slika tocno di me boli jer neznan sta se tu nalazi ( zelenom bojom oznaceno, na tom mjestu samo unutra negdi )

http://imageshack.us/photo/my-images...picturefr.jpg/
Freakazoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 18:38   #356
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Mislim da mi se to danas desilo. Imam 18 godina i danas me ujutro poslije doručka spopala prilično jaka bol u prsima (nikad slična), oblio me hladan znoj, tlak i otkucaji su mi bili normalni, bol se proširila na lijevo rame i čujem čudan zvuk u prsima - ne znam el je srce ili su pluća.Disati mogu, ali mi se čini ne tako duboko.

O čemu je riječ?
Ništa ili pneumotoraks, drugo mi ne pada na pamet što bi se uklopilo.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 23:43   #357
Čudan osjećaj u grudima

Žao mi je ako ovo bude dugo ali moram vam što detaljnije opisati moj problem.

Prije jedno mjesec dana mi se ovo pojavilo i jos nije stalo

Čudan osjećaj koji se javlja svakih par minuta - Kako stvarno nemam ideje šta je ovo pokušat ću da opišem njega a i dadnem nekoliko informacija o sebi.


Kao prvo - ne mogu ga definisati kao bol jer me to ne boli bas vec je vise iritantno i vodi me na to se bojim i pomisljam neke ruzne stvari o svom zdravlju.. a tako nastaje stres i sve to opet na kraju ima negativan utjecaj na moje zdravlje – A ionako moglo bi se rec da sam paničar


Otprilike svaku minutu do dvije a ponekad i kod dužih rastojanja – javi se jednom neki osjećaj u sredini grudnog koša – znaci ispod grudne kosi na njenom kraju a ponekad mi se čini da malo goni na lijevu stranu


Osjecaj je kao da nesto izbija ili neka explozija da se desi, kao da izbija val, udar .. Mogao bih reci i da je topao


O meni;

Imam 22 godine, mršaviji muškarac, dosta vremena provodim sjedeći, jedino kretanje je dućan, do fakulteta i nazad i po gradu ako obaveze sa fakulteta zahjevaju da odem obavit nesto van zgrade fakulteta – ali znači vecinom velik dio dana sjedim – bilo to dok radim nesto ili sam za kompjuterom.

Visok oko 175 do 180, imam oko 56 kg

Cigarete, alkohol i drogu nikad nisam probao, znači čisti straight edge pune 22 godine.

Nedavno sam otisao u hitnu da pitam doktora oko ovog problema sto imam i izmjerio mi je tlak malo pregledao itd. 110/80

On kaže da; nije do srca, nije bolest srca, sa srcem je sve uredu. Te da se ovo javlja kod osoba u mojim godinam , koji sjede dosta i ne krecu se

Meni to nije logicno otkud bas sad da mi se to pojavi ? Zašto nije prije ?

A najvaznije ja ne kužim uopće šta je uzrok tome (doktor mi očigledno nije pojasnio to najbitnije) – to me najviše zanima (i brine) – UZROK – šta se tu zapravo dešava i da li se može, ako se može riješiti šta – da to prestane. Jer ako ja ne znam sta je to u meni što se dešava onda me je strah, stvara se stres i to ne može biti nikako dobro


Čitao sam na internetu nešto u vezi nekakvog nepravilnog položaja kralježnice i tako nešto, što utječe na neke bolove u grudnom košu. Ne znam sad je li to to ali mogu rec i da sam dosta vremena ružno sjedim mada pokušavam pravilno sjediti. Nemam neke česte bolove leđa (barem ne jos)


Da li je moguće da je ovo nešto do želudca? Jednjaka? Da li ima veze sa hranom?

Zamolio bih vas da napišete šta znate o tome, savjete, da li ste imali slična iskustva itd..

EDIT; Eh da, zaboravio sam napomenit da ne pijem kafu. Ali da sam u vrijeme kada se ovo počelo događati popio par puta kafu mozda 3 4 puta ali sam prestao onda. Da li kafa ima veze ikakve?

I još nešto - možda mi se čini ali moguće je da se češće osjećaj javlja dok sam u ležećem položaju

Zadnje uređivanje Forumuh : 09.12.2012. at 23:57.
Forumuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 10:52   #358
Meni je tako počeo GERB, istim simptomom.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 15:29   #359
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Meni je tako počeo GERB, istim simptomom.
Jeste izliječili? Ako da, kako? Recite mi više o vašem problemu sa GERBom
Forumuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 15:32   #360
GERB je kronično stanje i izliječila se nisam, mogla bi napisati knjigu a ne post o mojim problemima s GERBom, ali ima zasebna tema o tome, pa možeš pročitati.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.