Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 17:03   #1
Kava

Baš sam kupila biljku kave, naravno da na njoj ne piše koja je vrsta.
Ima tko kavu, neke korisne ideje, iskustva?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 17:29   #2
Gdje si to kupila? Baš me zanima kako izgleda ta biljčica.
Mina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 18:46   #3
U žitnjaku, u pothodniku i to 15 kn! Prekrasno sjajno lišće.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:55   #4
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
U žitnjaku, u pothodniku i to 15 kn! Prekrasno sjajno lišće.
Moze malo detaljnije kako do te lokacije?
Tnx
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:09   #5
To je bilo davno, mislim da ih više nema. Pothodnik kod glavnog kolodvora.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:44   #6
koliko je velika? ja je dugo tražim!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 21:21   #7
20 cm, potraži u žitnjacima!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:55   #8
Mislim da će biti teško održati je. Ja sam nekoliko godina zaredom kupovala na Flora artu i kavu i banane. Prve godine se sve odmah osušilo. Iduće godine sam kupila opet, ali sam se raspitala kako ih održavati. Banane su povenule vrlo brzo, a kava se održala nekoliko mjeseci.
Koliko mi je poznato, ne smije se micati, smeta joj propuh i nagle promjene temeperature. Da li je to stvarno razlog, ali nisam do sada uspjela više od nekoliko mjeseci imati ni kavu ni banane. Čak sam jednom kupila i sjeme kave (nekoliko zrna) i pokušala ispočetka - bez uspjeha.
I mene zanima da li je netko u ovim krajevima uspio sa kavom?
marica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 21:18   #9
a joj! Nadam se da je možda druga vrsta
Čudim se za bananu jer sam mislila da je laka za uzgoj, ja sam svoju posadila van
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 10:05   #10
Quote:
marica55 kaže: Pogledaj post
Mislim da će biti teško održati je. Ja sam nekoliko godina zaredom kupovala na Flora artu i kavu i banane. Prve godine se sve odmah osušilo. Iduće godine sam kupila opet, ali sam se raspitala kako ih održavati. Banane su povenule vrlo brzo, a kava se održala nekoliko mjeseci.
Koliko mi je poznato, ne smije se micati, smeta joj propuh i nagle promjene temeperature. Da li je to stvarno razlog, ali nisam do sada uspjela više od nekoliko mjeseci imati ni kavu ni banane. Čak sam jednom kupila i sjeme kave (nekoliko zrna) i pokušala ispočetka - bez uspjeha.
I mene zanima da li je netko u ovim krajevima uspio sa kavom?

Ja imam 2 vrste banane po 2 od svake. Imam jednu vrstu koja ne daje plodove, ona ima veće lišće i raste poprilično visoko, druga vrsta; banana tropicana raste do metar u visinu i daje jestive plodove ako se uspije dobro uzgojiti. Bananu nije problem uzgojiti, a to što kažeš da su ti se osušile može biti jer ih zna napasti jedna vrsta sitnog crvenog pauka, meni je tako bilo, ali postoji sredstvo protiv tih paukova dovoljno ih je 1 do 2 puta godišnje poprskati i voila Držim ih u kući ne na izravnom suncu jer ne volim kad mi vjetar pokida listove iako nemaju problem s rastom ni u vrtu. Imam i kavu, a što se nje tiče jedno vrijeme mi je bila baš lijepa busenasta i odjednom je počela crkavati i sad jadna ima još par grančica i stoji tako i ne mrda, ne znam što joj je ...
aymuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 20:39   #11
Jel moguce da kod nas (zagreb) dobijemo plod?
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 13:46   #12
ja bananu (s mladima) imam već 5 godina. zimi je vadim i stavljam u garažu, ljeti je u zemlji.
a kava - vidjet ćemo! passiflaora - nemam pojma jel ono sve raste iz jednog korijena ili svako ima svoj. ja ukupno imam 10 tih stabljičica.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:58   #13
Ej, nema dvojbe, baš sam promatrala i našla na tom prvom listu ostatak sjemenke! Možda bi ih se trebalo kasnije odvojiti.
Imaš jestivu bananu?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:48   #14
nemam pojma, nikad nije rodila. ja niti ne očekujem plodove, meni ima predivno lišće
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:13   #15
Meni se isto sve banane sviđaju zbog lišća! Samo sam znatiželjna koju vrstu imaš, ja nisam uspjela doznati koja je moja Kad bi se bar kod nas moglo nać sjeme banana...
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:29   #16
zašto sjeme? svaka od mojih banana godišnje istjera bar 5 mladih oko sebe
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:59   #17
Jer sam čitala da nevjerojatno brzo raste iz sjemena, a i najviše volim uzgajati iz sjemena A i bilo bi zgodno naći više vrsta banana. Znaš da neke imaju gomolje, rizome, podanke, vjerojatno zato pušta.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:29   #18
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Jer sam čitala da nevjerojatno brzo raste iz sjemena, a i najviše volim uzgajati iz sjemena A i bilo bi zgodno naći više vrsta banana. Znaš da neke imaju gomolje, rizome, podanke, vjerojatno zato pušta.
Ja sam čuo da je najbolja u banana split ili u onome kolaču mislim dase zove mačje oko ili sl.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 23:56   #19
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:02   #20
Smile

Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Idem spavati sutra će mi biti dugi dan.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.