Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2012., 14:45   #1
Djeca i roditelji - razgovori o seksu

Mama sam dviju djevojčica

Potaknuta nekim temama ovdje, počela sam malo više razmišljati o temi maloljetničke trudnoće i činjenici da uistinu postoji mogućnost, da ja za nekih 9-10 godina postanem baka

Znamo da je to veoma traumatična situacija i za nas, a pogotovo za naše dijete.
Cjepivo za prevenciju ne postoji.....

Sve ćemo se naći u toj situaciji, da djetetu moramo objasniti i približiti neke stvari.....

U kojoj dobi početi razgovor? kako pristupiti i započeti? što reći?

Mojoj će uskoro 6 i za sada zna; da ju nije donijela roda, već su se mama i tata voljeli i tata ju je stavio u mamu (ne zna kako), Bog joj je dao srce, a mama je nosila i čuvala 9 mj. dok nije bila spremna da se rodi (ne zna ni odakle je izašla)

Mislim da je za nju još rano, no kad ste/bi vi počeli razgovarati s njima i otkriti im -the istinu- o njihovu nastanku i svemu što uz to ide, a da ni vama ni djetetu ne bude neugodno???


Znam da ne mogu razgovorom sve postići, možda ne postignem ništa - no barem ću znati da sam pokušala.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:56   #2
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Mama sam dviju djevojčica
U kojoj dobi početi razgovor? kako pristupiti i započeti? što reći?
Mozda i nije nuzno nesto posebno zapocinjati, obicno dijete samo dodje s nekim pitanjem..uostalom evo, vec dosta zna, vec si pocela.
Moje je misljenje "sto prije to bolje", jer danas sve ide brze...curice ranije dobivaju mengu, neke i sa 9-10 godina...
Postepeno, bez viska informacija...bez kompliciranja, dok su mali zadovoljni su s kratkim, jednostavnim odgovorima...kad traze jos, das im jos..
Moja je trazila da joj kupim cokoladne "dukate" koji su stajali na blagajni. Problem je bio sto to nisu bili dukati. Rekla sam joj samo da to nisu dukati nego kondomi, pitala je "kaj je to"...rekla sam da je to nesto sto koriste odrasli, ako ne zele jos imati dijete. To je za taj put bilo sasvim dovoljno, nije pitala dalje. Kasnije smo to nadogradili.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:19   #3
Mene više brine, da kad počne za dvije- tri godine shvaćati što je to uistinu - da će ju biti sram pitati.....

svjesna sam ja da oni danas brže sazrijevaju, zato me i strah.....

Citiram svog susjeda (6. razred) - hoda sa 'curom' već godinu dana i ovo je status na faceu:'' nije dala da svršim u nju, jer ne želi biti mlada mama''

NIje da su moja vremena bila savršena, no ja znam, da mi u osnovnoj stvari takve stvari nismo niti pomišljali, kamoli radili....
A moja je dogodine 1. razred.....

Moji su sa mnom razgovarali o svemu, rijetko kad (skoro nikad) o seksu... o tome sam učila iz Teena i Ok-a. A kad bi i počeli te neslavne razgovore, ne znam kome bi bilo više neugodno, plus što neke stvari nisu(pogotovo mama) znali reći na pravi način.....

Ja tako ne želim.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:25   #4
moju su jako jako rano samnom obavili razgovor i to prilicno detaljni i jasni. Svakako prije skole sam znala o spermijima i oplodjenim jajascima koja se razvijaju u bebu u maminom trbuhu.
Ne sjecam se samog razgovora, jedino cega se sjecam jasno je da me jako mucilo kako su prvi ljudi znali kako se rade bebe kad im nitko nije imao za objasniti
i o tome sam par dana razmisljala pa sam ih pitala, sjecam se da su se strgali od smijeha
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:26   #5
čuj, one stvari valjda razgovori o seksualnosti

svithart, men se čini da je tebe sram i da je u tom kvaka dvajestdva

inače, potpis na kajperinju - kako pitaju tako odgovorim ili razgovaramo. ne sjedamo za stol i ne radimo sastanke i sjednice. ne obavljamo razgovor jednom u pola godine ili godinu zato što bi kao tako trebalo.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:47   #6
Summer, ovo sa spermićima i jajašcima ću joj vrlo rado u detalje objasniti
No što da napravim sa dijelom gdje tatina ćuna ulazi u maminu pipicu

Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
čuj, one stvari valjda razgovori o seksualnosti

svithart, men se čini da je tebe sram i da je u tom kvaka dvajestdva

inače, potpis na kajperinju - kako pitaju tako odgovorim ili razgovaramo. ne sjedamo za stol i ne radimo sastanke i sjednice. ne obavljamo razgovor jednom u pola godine ili godinu zato što bi kao tako trebalo.
Khm,khm može se reći da jedino sa MM bez srama pričam o tome

Imaš li ti stariju djecu? što te točno pitaju i jesu li ikad od tebe tražili savjet u vezi seksa (mislim na pitanja o kontracepciji, spolnim bolestima....)

I još nešto, da li ste ikad kćerima, pokušale barem natuknuti prije koje se godine te stvari ne smiju raditi.....

Znam da sam smiješna, no gledam oko sebe djecu u osnovnoj u koju će moja uskoro krenuti i prestravljena sam.... i imam milijun pitanja
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:53   #7
najstarija mi ima 9 godina, a razgovaram i sa starijom djecom koja nemaju baš dobar ili otvoren odnos sa svojim roditeljima.


ne mogu ti u jednoj rečenici odgovoriti na pitanja pa ću ti kasnije ću rado odgovoriti detaljno jer sad moram ići.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 16:06   #8
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
I još nešto, da li ste ikad kćerima, pokušale barem natuknuti prije koje se godine te stvari ne smiju raditi.....
Prije koje godine se te stvari :roleyes: ne smiju raditi?

Tebi je fakat nemoguće ili teško izgovoriti "seks", "snošaj", "penis", "vagina", "masturbacija", "kurac", "pička"? Dok si takva, nisi baš najbolji vodič djetetu u svijet seksa.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 16:18   #9
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
No što da napravim sa dijelom gdje tatina ćuna ulazi u maminu pipicu
Oprosti, ali mislim da bi prije nego kreneš razgovarati s kćerima, netko trebao s tobom razgovarati.
Evo, Glora je tu pa nju pitaj sve što te zanima.


Za početak, pokušaj napisati "penis" deset puta na papir. Bez hihotanja.
Onda to pokušaj izgovoriti na glas. Opet bez hihotanja.
Pa tako riječ po riječ dok ne prestaneš zvučati k'o blesava tinejdžerica.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 16:31   #10
ja imam troje djece. cura 9, cura 6 i dečko 6 i sa svo troje pričam već duže vrijeme o tome kako su nastali, sa curama za šta služe ulošci....

pitao me sin kada je imao nepunih 5 godina za čega mi služe ulošci.
posjela sam ih svo troje i objasnila da kada curica postane mlada žena da joj se događaju promjene i da dobije menstruaciju i krvari iz kokice pa se zato stavljaju ulošci da se ne zaprljaju gačice.
on je naravno rekao fuuuuuj, a cure su pitale kada će njima trebati ulošci.

rekla sam im i da kada im se počnu pojavljivat dlačice ispod ruke i na kokici i piši, da to znači da postaju odrasli.
to im je bilo dovoljno na tu temu.

onda su me svo troje pitali a kako su oni došli u maminu bušu i jesu mi rezali bušu da njih izvade.
objasnila sam im da su mama i tata se voljeli u krevetu i da su onda iz tate u mamu prešle male loptice iz kojih su nastali oni. rasli su u mojem buši i da nakon 9 mjeseci sam ih rodila kroz kokicu, a stariju seku su izvadili doktori kroz bušu.

mislim da nikada nije pre rano. da me nisu pitali vjerovatno bih pričekala sa tom temom do njihove 6. godine ali nije mi imalo smisla otepst ih ili im govorit bajke o rodama...

sa najstarijom curom sam imala isti razgovor već prije par godina tako da mi je i ona pomagala u objašnjavanju mlađem braci i seki. ona zna i što je kondom i da kondom služi da štiti od bolesti i da se ne dogodi trudnoća.
svo troje znaju i da ja pijem kontracepcijske pilule jer trenutno ne želimo malu bebu.


ja se zgrozim kad vidim moju kolegicu koja od svoje osmogodišnje kćeri skriva uloške i ona ih nikada nije vidjela jer se mama srami i to nije za djecu.

edit: i mi imali sličnu situaciju ovoj s dukatima.
moja došla iz naše spavače sobe , imala je neke 2 godine možda . susjedi bili na kavi a ona iz noćnog ormarića uzela kondom, donijela susjedi i rekla joj da joj otoli žaku
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:33   #11
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Mene više brine, da kad počne za dvije- tri godine shvaćati što je to uistinu - da će ju biti sram pitati.....
Pa ono sto ne pita sam, a mislis da bi trebala znati pokusas sama ubaciti nekako i objasniti joj sve detalje, kako dijete nastaje, pa kontracepcija ..ako cekas pubertet onda je lako moguce da nece htjeti pricati...zato to napravis prije.
Quote:
Citiram svog susjeda (6. razred) - hoda sa 'curom' već godinu dana i ovo je status na faceu:'' nije dala da svršim u nju, jer ne želi biti mlada mama''
NIje da su moja vremena bila savršena, no ja znam, da mi u osnovnoj stvari takve stvari nismo niti pomišljali, kamoli radili....
To sto negdje nesto pise ne mora i znaciti da je istina, mnogi "imaju" bogato sexualno iskutvo kad pricaju s vrsnjacima.
U mom osnovnjaku neki su vec bili aktivni.
Quote:
Ja tako ne želim
.
Nemoj misliti da ce tvoja prvi odnos imati tamo negdje iza 18-te, pa joj poceti pricati vazne stvari sa 16. Kreni puuuno ranije.
Znas onaj vic kad tata kaze sinu:
Dodji da porazgovaramo o sexu.
A mali kaze:
Moze, kaj te zanima?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 16:02   #12
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
da će ju biti sram pitati.....
Bit će ju sram pitati ako vidi da je tebe sram odgovarati. Dijete pita, ti odgovoriš onoliko koliko pita, i to je to. Big deal.

Pritom "ćuna-pipica" nije najsretnija terminologija .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:27   #13
i, da... ovo sa dukatima

Ja sam bila kod susjeda sa prijateljicom u trgovini i dok je ona razgledala, ja sam ju kraj kase čekala.....i ugledala -pogodi šta

Nakon što sam ih dobro proučila i izvrtila u rukama, digla ih iznad glave da ih bolje prija vidi i pitala :''a jesi probala ove'' - misleći na žvake....
Susjedu samo što oči nisu ispale -on je valjda mislio da je pitam jeli probala te kondome.

Bile smo negdje od 6. do 8. razreda, ne mogu se točno sjetiti
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 21:08   #14
moj sin je jos beba i proci ce par godina prije nego cu se i sama suociti sa pitanjima i objasnjavanjima. ne znam kada ce doci vrijeme za razgovor o spolnosti i sexu ali kad dodje znam da cu mu pokusati objasniti na nacin koji ce mu biti shvatljiv. ne zelim ponavljati greske svoje mame. ona mi je doduse objasnila kako djeca nastaju ali nikad s njom nisam mogla razgovarati o sexu. njoj je bilo neugodno. do te mjere da me nije mogla pogledati u oci i zacrvenila bi se. moram priznat da mi je bas falilo imati nekog odraslog kojem mogu vjerovati i sve pitati. na kraju sam se informirala sama - preko interneta, prijateljica i casopisa.
morenika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 21:49   #15
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
ja imam troje djece.....
Mislim da ću te u nekim stvarima iskopirati

Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno upoznala djevojčicu od 5 godina koja zna da je 'prije rođenja bila točkica u tatinom piši, koju je on posadio u maminu pipicu i onda je točkica rasla i ona je izašla kroz pipicu' Bila mi je preslatka kad mi je to pričala ozbiljnim i ležernim tonom kao da mi prepričava sadržaj nekog od crtića.


Quote:
morenika kaže: Pogledaj post
moj sin je jos beba i proci ce par godina prije nego cu se i sama suociti sa pitanjima i objasnjavanjima. ne znam kada ce doci vrijeme za razgovor o spolnosti i sexu ali kad dodje znam da cu mu pokusati objasniti na nacin koji ce mu biti shvatljiv. ne zelim ponavljati greske svoje mame. ona mi je doduse objasnila kako djeca nastaju ali nikad s njom nisam mogla razgovarati o sexu. njoj je bilo neugodno. do te mjere da me nije mogla pogledati u oci i zacrvenila bi se. moram priznat da mi je bas falilo imati nekog odraslog kojem mogu vjerovati i sve pitati. na kraju sam se informirala sama - preko interneta, prijateljica i casopisa.
Evo, baš ovo želim izbjeći .....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 23:07   #16
Samo bih htjela reci to da to sto netko bas ne upotrebljava rijeci tip kurac i picka i radje stavi zvjezdice (sto inace uglavnom cinim i ja), nije po meni nesto za zamjeriti, jer mnogi ni u privatnom zivotu, a ne samo na forumu jendostavno nemaju takav rjecnik. Ako je svaka rijec koja opisuje spolne organe i radnje tesko izgovoriva, to je vec nesto drugo. Moja je kcer sa 1,5 godina rekla "mama ima ginu", ali mislim da od mene nije (bas) cula rijeci k***c i p***a, jer ih u stvari ne upotrebljavam, jer mi se ne svidjaju. Nije toliko bitno kako sto nazovemo, bitnije je sto o tome kazemo, imo.
(iako ni meni se koji puta ne svidja pretjerano bajkovito i zivotopisno davanje nadimaka spolnim organima)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 23:22   #17
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Samo bih htjela reci to da to sto netko bas ne upotrebljava rijeci tip kurac i picka
"Upotrebljavati" nije isto što i "(ne) moći izgovoriti" - a to sam pitao u prvom spominjanju.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 23:56   #18
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
što te točno pitaju i jesu li ikad od tebe tražili savjet u vezi seksa (mislim na pitanja o kontracepciji, spolnim bolestima....)
uh, svašta me pitaju, ne znam, nije mi problem razgovarati o spolnosti, reprodukciji, ljubavnim vezama, osjećajima, međuljudskim odnosima... pa onda ni ne pamtim sva ta pitanja, ali uglavnom mlađi pitaju kako su nastali, od kuda su stigli, kako su se rodili, jesu li mi rezali trbuh, tko ima kakvu pišu, zašto mama ima velike cice, a tata male ...onda malo stariji, predškolci kao da su sve zaboravili (uglavnom i jesu ) pa opet pitaju kako nastaju djeca, kako se rađaju, ovi niži razredi uglavnom pitaju o tjelesnim promjenama, menstruaciji, homoseksualnim parovima i sklonostima,.. ali su više orijentirani na simpatije, tko je koga pogledao i tko je kome što rekao..., viši razredi osnovne škole pitaju najčešće o samim seksualnim odnosima, bolestima, trudnoći, plodnim danima, a isto ih zanimaju i kako reći nešto simpatiji te socijalni odnosi i dinamika među njima

to je naravno moje osobno iskustvo i sad ti navodim po sjećanju ta pitanja i teme

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
I još nešto, da li ste ikad kćerima, pokušale barem natuknuti prije koje se godine te stvari ne smiju raditi.....
u tom smislu ne, ali sam u razgovoru s tinejdžerima razgovarala o načinu njihova razvoja, da im se ne razvijaju sva područja pravocrtno i ravnomjerno i da tjelesna zrelost ne znači nužno i spremnost na seksualnu vezu i stupanje u odnose, a posebno važnim mi se čini naglasiti da kad budu stupali u odnose da rade to kad oni budu spremni i kad budu htjeli, ne radi pritiska društva ili radi toga da bi ih simatija/dečko/cura prihvatio/la. isto kao i kad neka osoba koja im se sviđa ih pokušava iskoristiti na način da traži da mu se pišu zadaće, kupuju bomboni ili šta ja znam šta sve ne... tu nije toliko važna priča već sam odgoj, djeca već trebaju imati dobar temelj samopouzdanja i samopoštovanja, pozitivan model odnosa u obitelji i odraslih koji poštuju sebe i druge

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
no gledam oko sebe djecu u osnovnoj u koju će moja uskoro krenuti i prestravljena sam....
čega se bojiš zapravo? možeš li točno nabrojati koje stvari te plaše?

Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Evo, Glora je tu pa nju pitaj sve što te zanima.
ma jel'

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Ovo prvo boldano, te djece je puno više no što svi vi mislite,a ja ne želim da u mojoj kući seks bude tabu tema i zato tražim savjete.... Sama nisam imala takav odnos sa roditeljima i zato mi je tu sve novo i ne mogu se snaći, jednostavno blokiram.....

pusti sad prošlost i svoj odnos s roditeljima, pronađi što te sad muči. ako je tebi seks tabu tema vjerojatno ćeš nastaviti tradiciju i na svoju djecu da i njima bude tabu tema.

to ne znači da trebaš s bilo kim djeliti svoju intimu i prepričavati detalje o svojim seksualnim iskustvima. evo, ja ne znam da sam ikome, a posebno ne djeci pričala o svojim osobnim seksualnim iskustvima i detaljima. ne sad da izbjegavam ili da ne mogu u općenitijem razgovoru išta natuknuti ili spomenuti, ali neću sigurno prepričavati tri sata prijateljici ili nedajbože mami


Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
sve ove riječi, osim - ku*ac i pi*ka bez problema izgovaram.... (sama sa sobom i pred svojim mužem i bližim prijateljicama- pred kim bi još trebala)
pa evo, ima mojih postova ovdje sasvim puno, prilično sam sigurna da nećete iskopati ni jednu prostu riječ jednostavno mi nije u vokabularu, nije da mi ih je problem izgovoriti. ne smeta mi ni najmanje kod drugih, niti ih zamjećujem nešto posebno, ali ih jednostavno nemam potrebu ni izgovarati.

Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Pokušaj shvatiti da sam inače prilično ozbiljna osoba, no protiv ovoga teško ide, jednostavno zablokiram.... Zato pokušavam na sve načine promijeniti sebe i zatom pitam vas za savjet jer ne želim da moje djete od drugih ljudi saznaje ono čemu sam je ja dužna naučiti.....
gdje točno zablokiraš? možda te muči način kako ispričati ili ne znaš što zapravo trebaš ispričati?

edit: meni se čini da je tebe strah educirati kćer na vrijeme jer možda smatraš da "prerana edukacija" dovodi do ranijih spolnih odnosa, a toga se zapravo bojiš, da ne zatrudni prerano. evo, bez obzira jesam li pogodila, odmah mogu reći da je upravo suprotno.

edit broj 2: imaš poučnih i zanimljivih slikovnica prilagođenih raznim uzrastima, npr. baš za predškolce gdje imaš sve lijepo nacrtano i objašnjeno pa ih možete skupa čitati

Zadnje uređivanje glora's bastard : 19.04.2012. at 00:06.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 00:52   #19
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nisi smijesna. Smijesni su oni koji misle da ce djeca sve to cuti i znati sami od sebe.......
Hvala ti na ovome postu



Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
uh, svašta me pitaju.....

čega se bojiš zapravo? možeš li točno nabrojati koje stvari te plaše?



pusti sad prošlost i svoj odnos s roditeljima, pronađi što te sad muči. ako je tebi seks tabu tema vjerojatno ćeš nastaviti tradiciju i na svoju djecu da i njima bude tabu tema.


gdje točno zablokiraš? možda te muči način kako ispričati ili ne znaš što zapravo trebaš ispričati?

edit: meni se čini da je tebe strah educirati kćer na vrijeme jer možda smatraš da "prerana edukacija" dovodi do ranijih spolnih odnosa, a toga se zapravo bojiš, da ne zatrudni prerano. evo, bez obzira jesam li pogodila, odmah mogu reći da je upravo suprotno.

edit broj 2: imaš poučnih i zanimljivih slikovnica prilagođenih raznim uzrastima, npr. baš za predškolce gdje imaš sve lijepo nacrtano i objašnjeno pa ih možete skupa čitati
Na prvo boldano.....
Moja starija kćer je prekrasna i jako pametna djevojčica i nažalost što mi tete stalno napominju - jako povodljiva
Toga me strah.
Što kad dođe u školu među svu tu djecu i bude nepripremljena?
Zato joj želim ja reći i objasniti sve što želi znati, a ne da poslije manipuliraju njome na račun njezina neznanja.....

Sad djeca u školi veoma rano kreću sa pričama po pitanju seksa, droge.....

I sad zamislite sitaciju; mama i tata doma o tome šute, ona vidi u školi da je to nešto jaaaako zanimljivo o čemu svi pričaju, a ona nema pojma..... znatiželja proradi, ona povodljiva......



Zato ovo drugo-tabu tema....
Bila je kod mojih, da..... kod mene neće, znam zato što sam jaaako uporna i što zacrtam - moram ostvariti.
Sada sam zacrtala, da ću dijete, prije nego je pustim da iziđe u nepoznato -prvo odvesti do prozora i pokazati joj, te objasniti, što se sve to vani dešava, a onda joj tek otvoriti vrata i pustiti je da sama izađe.

Znam da dijete što je educiranije, to bi (barem trebalo biti) i odgovornije..... To je i poanta ovoga topica..... Željela bih je poštedjeti nekih ružnih stvari u životu koje se mogu izbjeći....
Znam da garancije nema, no pokušala bih.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 01:10   #20
Bitan faktor je i poznavanje svog djeteta. Moji su obavili The Talk dosta rano i uputili me u tehničke stvari, no mengu su (s razlogom) prešutili. Naime, bila sam veeeliki hipohondar kao dijete. No, tu se uplela moja baka i sa nekih 6 godina mi otkrila menstruaciju što je dovelo do toga da sam se totalno istraumatizirala i provela dva dana u krevetu plačući jer će mi pizda krvariti
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.