Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2004., 14:51   #1
Intratecal Morphium Pumpa Za Bolove!

Bolovi se prikazuju i indiciraju sa od 1-10.

Kronicni bolesnici imaju vecinom bolove izmedju 6-10.
Bolesnici obicno prodju kliniku za bolove...sve testove i pretrage i
test sa 4 razlicitih lijekova/narkotika ,od tih cetri jedan je placibo.
Zavisi o osobi za neke radi CNS tablete/kapsule koje su za
depresion...ali rade i za bolove to su Gabapetin i Tricycle depresant,ima ih jos drugih ,ali ti su najuspjesniji.

Isto se koristi TENS unit, koji radi na electricne impulse,alterativno se isto usadjuje sa operacijom kao neurostimulator.

Mnogi reagiraju na narcotik morphine, ali sa vrijemenom trebaju veliku kolicinu i uzimaju i kombinaciju sa drugim lijekovima.
Klinika drzi 3 mjeseca ,6 dana u tjednu predavanja i rehabilitaciju,
8 sati dnevno.

Oko 30% bolesnika ne dobe nikakav rezolt ili pomoc...ti jadnici su za ostatak zivota u bolovima.


Intatecal usadjivanje pumpe dobe samo neke osobe koje dobro reagiraju na morphine...ali ga trebaju u velikoj kolicini...i obicno zavrse u bolnici sa poslijedicima previse uzimanja narkotika.

=============
Intatecal catheter prenosi morphium od usadjene morphijum programable pumpe u intatectal spase(vidi sliku 1), mjesto gdje je tekucina koja okruzuje spinal cord…i tako buduci da su sensori na spinal cord potrebna je manja kolicina medikacije.

Catheter je obicno iz trbuha guran na ledja , tako da se ima jedan otvor za pumpu i jedan na ledjima, gdje se otvori oko 10 cm zarez i otkloni malo foramina kosti i ugura se oko
12 cm catheter(vidi sliku 2) u intathecal mjesto.

Kandidati su specijalno izabrani imaju test da se vidi da ce im pupma i taj nacin smanjiti 50 % bolova, da nisu alergicni na morphijum , da nema drugog izlaza.
Pacijent ima u trbuhu malo vise od remena usadjenu programable pumpu (vidi sliku 3), koja se moze uvjek preprogramirati kolicina i vrijeme medikacije ili promjeniti, najnovija velicina pupme je 40ml sta traje oko 2-3 tjedna prije nego se opet napuni ili dopuni.

Pumpa je ispod koze i lako se kroz kozu sa inekcijom napuni.
Kada sve zaraste niti se ne znade da pacijent ima pumpu .
Titanium pupm baterija radi najnovija 5- 7 godina, sta znaci pumpa se mora promjeniti opet ponovo.

Cijena je $40.000 australijskih dolara pumpa i catherer, i $30.000
za ostali troskovi operacije, anestetika, 3 tjedna u bolnici za prelaz od morphijuma na pump medicinu.Dakle $70.000…veliki novac.


Polozaj pumpe i intrathecal spase.(slika 1)

Pump i catherah.(slika 2)

Intrathecal pump.(slika3)
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 01.12.2004. at 15:40.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 15:47   #2
Neurostimulator je slican kao TENS unit koji se koristi izvan tjela,
i koji radi na elektricni puls.
Ako je neurostimulator operacijom ugradjen i elektronik kable , signals se salje na odredjenu povrsinu kojoj je potrebno,electrical impuls zaustavlja signal bolova da dolaze do mozga gdje se osjecaju bolovi.

Sa obzirom da ne radi sa medicinom /morphine, nema efecte kao medicina.
Ali nije za svaki slucaj povrede /operacije /bolove.

Neurostimulator implanted device.

Neurostimulant.


Pacient programer


Elektronik konektor.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 16:19   #3
Mobile TENS units!

Positions za elektrode.

TENS UNIT

ELEKTRODE!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 16:40   #4
Da, i? Jel' sad svi trebamo po takvu pumpu ili TENS umjesto Aspirina?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 17:33   #5
Quote:
Secundo kaže:
Da, i? Jel' sad svi trebamo po takvu pumpu ili TENS umjesto Aspirina?
Osoba koja treba asperin, niti nema bolove ili potrebe, i ne spada u gornju grupu, njihovi bolovi su akutni, a ne kronicni.

Od 100 % osoba sa akutnim bolovima samo 5% ima problema ponovljenoga, problema.
Od tih se onda po statistiki ?nakon najmanje 6 mjeseci operira samo 5%.
Bolovi koji traju dulje od tri mjeseca na sve dane se smatraju pod tu kategoriju.
Uzroj moze biti;nespecifican lednji bol, karcenoma/rak,i druge teze povrede.
U USA, Kanadi, australiji evropi 10% stanovnistva ima kronicne
bolove, i neke osobe su kompletno nesposobne ili nepokretne,
to su osobe na koje se odnosi gornja tema.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 19:00   #6

Povjest bolesnika.

1999 telstra mobile tehnicar na inspekciji “bateri panela”,
koji su suport za mobile komunikaciju za australiju a lokirani su 1.000 km
u pustinji do najblizeg mjesta je imao nesrecu….
Cijeli nosac baterije je popustio i na njega su pale baterije koje su teske
svaka oko 60 kg totalna tezina je bila oko 600kg.
Nekoje su ga promasile par su ih pale na njega po nogama ,ledjima i vratu.

Tehnicar je bio sam najbliza grupa je bila 500km od mjesta gdje je imao
nesrecu, nekako se je izvukao ….spojio baterije na podu da radi system i
vozio Land Rover sa svakih sat prekida.

Ustvari kada se je vratio u kamp nije mnogo niti prigovarao, kao supervisor
preko satelita je javio se u Adelaide centralu da se vracaju tjedan dana ranije ,radi njegove nesrece.

Bio je sav istucen i natecen i sve ga je boljelo…bilo je blizu Bozica i svugdje se nije radilo kako treba u bolnici je presao pregled i dobio mjesec dana bolovanje, sa time da vidi specijalistu neurosurgenta.

U sjecnju 1996 je pao u nesvjest…ambulanc novi Ct scan …povrijedjena tri vratna kraljeznika i jedan kraljeznik na lumbar.
Ubrzo operacija na vratu sa fusion od donor bone.pacijent se je osjecao losije nije isao bolje …ponova MRI slika …treba novu operaciju ovaj puta sa svojom kosti od svoje noge.

Godinu dana poslije isao je gorje na nagovor svoga oca promjenio je neurologista.
Novi MRI, kraljeznici nisu bili uopce podrzani sa fusion i nisu imali uopce nadu da se prime.

Ponovo treca operacija , iz druge noge vadjena kost za fusion ,ovaj puta su stavljene “titanium plocice sa sarafima da se sve drzi”…bio je sretan da nije ostao paraliziran.

Pet godina je prolazio kroz rehabilitaciju i kliniku za bolove, i ucili su ga kako da savladava bolove…njegove doze narkotika su bile ogromne i uzimao ih je vise vrsta…, otac je prijavio doktora opce prakse i sina na drug komisiju,
/nakon govora sa doktorom / smjestili su ga u bolnicu na tri tjedna za sredjivanje
narkotika.
Ali nije radilo bolovi su mu stalno bili izmedju 8-10 od skale 1-10.

Klinika za bolove je odlucila da je jedini izlaz ugradnja pumpe za morphine.


Nastavak slijedi
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 05:15   #7
nastavak!

Dario u bolnici!

Pacijent je vec kostao preko million dolara u troskovima oko njega .
Proglasen je nesposobnim za posao ,ali nije u invaliditi ,jer ga po zakonu moraju do 65 godine placati …ali ima samo 60% od osnovne place od $120.000 ,koliko je zaradjivao
sada dobiva samo gross$30.000.

Insurance je odbio da plati troskove intrathecal pumpe $ 70.000…doctor ga je smjestio u kliniku za bolove koja bi kostala mjesec dana oko $50.000….dobio je brzo dozvolu za operaciju.

Usadjivanje pumpe u trbuh, zares star 13 dana!

23/11/04 je imao operaciju na trbuhu otvor za pumpu /prilazem slike/ koje su uzete nakon 13 dana poslije operacije…isto operaciju na ledjima za smjestiti pump catherah,
istovremeno su napravili operaciju disektomi na L4/povreda od posla/.


Dario back operation


Dok ovo pisem pacijent je u unatoc svim narkoticima u velikim bolovima ,pomalo se sredjuje pumpa doza, ima svaka 4 sata morphine injekcije.

Biti ce u bolnici sve skupa oko 3-4 tjedna .

Morphijum unistava zube, mora svaki tjedan stavljati specijalnu protezu sa floride preko noci i vidjeti zubara svaka dva mjeseca, isto taka ima i kozne promjene.

Eto sta je covjek 36 godina star za vrijeme nesrece, danas sa 41 godinu invalid, sa stotine problema.

Kakva je to kvaliti zivota…djeca su mu 16,12,11 godina i ne moze ih cesto vidjeti, jer
je rastavljen i ponovo ozenjen ,placa alimoniju, ali svaki puta kada ih treba vidjeti nesto se dogodi ili je u bolnici.


Sine vrati se kuci iz bolnice za Bozic…da ga svi zajedno provedemo!

Vole te mama i tata i zele bolju buducnost sa manje bolova.

Vilim Vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 13:23   #8
8/12/04

Danas mi je mladjiji sin sa unukom u posjeti /zive 400km od nas.
otisli smo zajedno vidjeti Daria....iznanedjenje na dripu je pitam ga zabrinut sta se je dogodilo...kaze jucer nakon 14 dana su skidali staples/stihove /vidi sliku/....upaljeno mu je na trbuhu....poslije operacije je imao drip antibiotik da je sigurno radi usadjivanje pumpe u trbuh, koji je bio nakon par dana skinut.

Za sada su mu stavili najaciji antibiotik dok ne dodje test "nadamo se da nije dobio Golden staf (phonetic) bakteriju , jer treba 24-36 sati za rezultat da dodje.

Izgleda sve manje sanse da ce biti kod kuce za Bozic
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 06:53   #9
22/12/04

Koliko je vremena proslo...jos uvjek se mjenjaju antibiotici na dripu....rana na trbuhu zavoji se mjenja dnevno jos uvjek je zapaljeno i ne zarastiva najbolje....ovo je 5ti tjedan poslije operacije

Odvajanje /smanjivanje narkotika je cijeli proces...povecivanje narkotika na pumpu...veoma polagano skidanje sa injekcija, mislim sa 4 sata na 6 sati...pa dalje...jos uvjek trosi i na usta narkotik....a pod kontrolom je specijaliste za "kronicne bolove"

nema nista doma ....ambulanc ce ga dovesti na Badnjak i vratiti drugi dan natrag u bolnicu toliko da je kod kuce za Bozic....
psiholodikli je izgubljen...kao i svaki drugi koji je sa skriptom ili na ulici narkotik....u takovom je stanju da nas ne zeli vidjeti....a ne ce niti djecu moci, sta je jos najgorje od svega.

Ja sam sretan da sam 34 godine prosao kronicne bolove i prolazim...bez da sam ovisan o narkoticima...ali to je veoma tesko...svatko znade sebe....ja sam morao i raditi 24 godine,
ali to je moj slucaj.

Zalosno je vidjeti svojeg sina (41 godinu )staroga da toliko pati,
a jos zalosnije koliko djeluje na nas koji smo mu familija ...a najvise na djecu ,koja to ne mogu razumjeti...iako su 16/17, 12, i 11 godina stara.

Jest boli me srce kada se sjetim...i nadam se da ce se situacija srediti...jer ovo je najgorje od kada ga znadem...nekada mislim da je bio bolje samo na morphine...ali morala je biti pump radi ostatka zivota.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 08:38   #10
30/12/04

Danas smo se vidjeli sa sinom,kod kuce je dolazi terenska sestra da mu mjenja i preglediva ranu od operacije/usadjivanja pumpe.

Uglavnom prosao je najgorje sa odvikivanja od Narkotika, pumpa sada radi i svako odredjeno vrijeme daje po veoma malo morphine ravno u nervni kanal.

Kaze tata, ne mogu ti kazati kakova razlika je, osjecam se cisto u glavi kao da ne uzim nista....a bolove nemam....
ne mogu si zamisliti kako si ti 34 godine radio i imas stalne kronicne bolove, i ne mogu ti pomoci?

Drago mi ga je vidjeti da je konacno se rijesio velikih doza narkotika...to nije vise ista osoba.

Ali eto u 5 godina ga ceka nova operacija na vratnim kraljeznicima....isto kao i u 5-7 godina izmjena pumpe, jer baterije ce se istrositi.

Ali iako ne moze nista raditi ,ali se bavi komputerizacijom ipak ce imati kvalitetniji zivot nego sam ga ja ikada imao.

Hvala Bogu na sretnom zavrsetku iako ce biti stalno, svakih 4-6 tjedna punjenje pumpe...i nadati se da nece doci do komplikacija
sa pumpom ili catherah.



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 08:48   #11
Eto proslo je 6-7 mjeseci kako je Dario /moj 42 godine sin/
imao usadjenu morphijum pampu za bolove.

To nije vise ista osoba kao prije ...nema bolove..malo koje ima po nogama od vadjenja kosti za operaciju ponekada osjeca,na ledjima kao i na trbuhu gdje je pumpa smjestena isto se osjeca ...ali to je sve nista sa usporedbom prije zadnjih 5 godina do danas.

Sad supruga i ja legnemo bes brige i ne mislimo jeli ce se predogrirati i umreti od overdoze.

On je ustablicen sa pumpom prepragramirano da treba svaka 8 tjedna dopunjavanja sa morfijum...ima i opomenu kada izlazi i kada je vreme.
U slucaju da se nadje negdje izvan Australije moze isto dobiti ako ima centar tekucinu, ali je najbolje sa komputerom.

Isto ima za hitno ako je potrebno aralni morfijum, eto dakle do sada je bio na Bali i Singapuru bes problema...jedino sav alarm ode lud na aeroportu...ali on ima domumentaciju i narukvicu medikal za cijeli svjet .

Eto hvala Bogu da mi je sin makar podnesljivo jer ja znadem kroz sta je prolazio.

Jedino pomisao na ponovu operaciju na cervikal kraljeznicima mjenjanje ponovo titanium suport i poslije ponovo izmjena pumpe nije lagana misao.

Ali takav je zivot.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 16:30   #12
Quote:
VILKO kaže:
...
psiholodikli je izgubljen...kao i svaki drugi koji je sa skriptom ili na ulici narkotik....u takovom je stanju da nas ne zeli vidjeti....a ne ce niti djecu moci, sta je jos najgorje od svega.

Ja sam sretan da sam 34 godine prosao kronicne bolove i prolazim...bez da sam ovisan o narkoticima...ali to je veoma tesko...svatko znade sebe....ja sam morao i raditi 24 godine,
ali to je moj slucaj.
Narkotici nisu rjesenje. Prividno izgledaju kao savrseni lijek, dugotrajno unistavaju osobu.
Tesko je zivjet s bolovima, ali postoje nacini da se covjek prilagodi, i da se olaksa bol. Ovisnost o narkoticima je ovisnost.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 21:19   #13
Quote:
Shtefitza kaže:
Narkotici nisu rjesenje. Prividno izgledaju kao savrseni lijek, dugotrajno unistavaju osobu.
Tesko je zivjet s bolovima, ali postoje nacini da se covjek prilagodi, i da se olaksa bol. Ovisnost o narkoticima je ovisnost.
Ja pisem knjigu o mojem iskustvu o "nema pomoci i kako zivjeti sa bolovima " u suradnji za kliniku za bolove....vjerujem da bi Australijsko zdravlje za kliniku bolova bilo veoma zainteresirano ?
Govorimo o realisticnim bolovima, koji su neuroloski.

Za mene nije vazno ja zivim 35 godina sa level 5-6 od 1-10 od bolova.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 07:21   #14
Quote:

@Shtefitza kaže:
Narkotici nisu rjesenje. Prividno izgledaju kao savrseni lijek, dugotrajno unistavaju osobu.
Tesko je zivjet s bolovima, ali postoje nacini da se covjek prilagodi, i da se olaksa bol. Ovisnost o narkoticima je ovisnost.

Krivo sam se izrazio mislio sam kazati da bi Australijsko
zdravstvene ustanove, odjeli klinike za bolove, bile veoma
zainteresirane sta Shtefitza kaze, i "koji je to nacin"jer bi smanjio
trosak i pomogao mnogima osobama ...za sada 30 % bolesnika
uopce nemaju nikakavo smanjenje bolova.

Mi svi smo prosli kroz 3-6 mjeseca rehabilitation program kao i
nastavu "kako zivjeti sa familijom i u zivotu sa bolovima"....
ja sam i u grupi koja je ispitana sa povijesti od djetinjstva ...jer
mala djeca i doktori ne znadu kada je djete u bolovima....

Isto kao osoba koja je radila cijelo vrijeme pod bolovima /sta
danas vecina ne radi/...moj slucaj je u predavanju rehabilitacije
kako sam zivio od dana na dan i sta sam upotrebio da sam
mogao raditi i koliko je uticalo na zivot familije.


Nego Shtefitza ti si imala "neuspjesne operacije"...Laminectomy,
pa znades iz svoga iskustva kakovi su bolovi i kako ih rijesiti?

Da li znades kako je kada se ne mozes sagnuti nad umivaonik da
operes zube bez bolova?...ili poslije toileta/WC, ne mozes se
obrisati bes da nemas ostar bol i grceve?
I ne mozes hodati dalje od 50-250 metra najvise ,bes da moras sjesti...pa opet nastaviti?


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 17:19   #15
Danas /nocas sam primio e-mail

vinko
moje ime je branko i iz zagreba sam a živio sam u južnoj africi (johanesburg 36 godina) citao sam vašu golgotu u životu ali niste sami to sam i ja doživio kao i vi ali pustimo to naime imam molbu na vas slucaj kao i kod vašeg sina daria moj sin je pao iz visine 8 foot i slomio kicmu slucajno sam citao o vašem sinu dariu i njegovim užasnim bolovima moj sin robert takoder hoce da se mu u ugradi u usa jer tamo živi tu pumpicu molim vas da budete iskreni pa mi pišite kako se danas osjeca dario ako dario hoce da se poveže sa robertom E-mailom Robert.Breganski@tmeic ili doma [email protected]

pišite mi pa cu vam detaljno opisati 9 godišnju patnju mojega sina

branko

===================
postovani Branko eto odmah odgovaram, jer vi niste vidjeli ovu temu.

Moj sin Dario je veoma zadovoljan i cisto drugaciji covjek otkako je na pumpy.

Nema nikakovih problema...i kaze koliko zali sta ja ne mogu nikako sebi pomoci , jer ja ne podnasam niti jedne narkotike.
Eto upravo sam se vratio od neurosurgenta...otisao mi je jos jedan degeneratni level S1...pritiste nerv, i ne moze se nista...moj a visina bolova je sada izmedju 8-10...na levelu od 0-10.

Preporucio bi da vam sin ima dvoja misljenja , isto kao i probu da ce raditi...i da znade da se pumpa mjenja svake 5-7 godine, ovisi sve o bateriji.

Isto tako i dogode se komplikacije sa pumpom ili catarnim dovodnim cijevima.

Kroz clankove imate slike na linkovima!

Sretno!

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.