Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2010., 22:51   #2221
sagitta,nigdje ti se ne žuri,zasad lagano,nećeš se udebljati ako se ne prejedaš

doa,aj pa javi ima li pomaka. Ako se ništa ne ispuše trbuh za 4 tjedna,znaš da će ti vratiti novac
Maka,čitala sam da može biti napuhnut i od netolerancije na laktozu,mada a popijem mlijeko samo s kavom i to je to.
Može biti i od nagutanog zraka dok jedeš,tako da sam počela paziti na to da ne otvaram usta dok ne progutam zalogaj.

Danas sam zgriješila s malo kruha i mrvicu špeka i to maloprije. A cijeli dan sam pojela 2 voćke,gulaš od mrkve,mesa i graška i zobene.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 23:20   #2222
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ali, ali, ali, od cega se najedes? Mislim, kad nema krumpira.
Ajde da te pitam kad si iskusna, jel bilo koje povrce s bilo kojom zitaricom mogu mijesati?
Citala sam ali ne kuzim jel smijem grah i ricet ili rizi bizi jesti.
Jasno mi je da nesmijem kobasicu uz grah ili pohane snicle uz rizibizi.
Kak misliš čega? Pa mesine
A i ta integralna riža me nekak popuni.
Ja sam se svih pravila držala vrlo površno. Jedino čega sam se u biti baš pridržavala je da nisam jela krumpir ni kruh (osim za doručak integralne krekere WASA ili onaj tamni ''njemački'' kruh, što se smije, ali sam čak i s tim brljavila, npr. doručkovala bi kruh + sirni namaz + neku salamu, a kao kad jedeš kruh ne bi trebao i meso i sir zajedno... I onda bi si još malo namazala ABC sira sa Schneekoppe pekmezom ). I uglavnom sam jela odvojeno meso od tijesta tj. riže. Skinula sam 25 kg u 10tak mjeseci. Sad, naravno da to ovisi o pojedincu, metabolizmu itd, ali kajaznam, ja nisam gladovala
Tona mesa s povrćem (kelj na lešo, prokulice s maslinovim uljem, dinstane mahune, đuveč......) i salatom, baš mi je to super kaj mogu puno jest , a mršavit. Sve drugo sam brljavila. Kavu u bircu pila s natrenom umjesto fruktozom jer mi se ne da komplicirat, vikendom redovito kršila s kojekkvim kolačima, jela integralni rižoto s plodovima mora praveć se da riba nije meso , povremeno zažmirila na bolonjez jer, eto, barem jedem integralnu tjesteninu itd. Racionalizirala sam si da ionak kile dobro idu dole, pa da je i bolje da se ne pridržavam baš svega jer bi onda brže mršavila, a to ne želim jer dojim

Ps. Nisam ti u biti odgovorila ni na jedno pitanje.. A zaš nemre grah i kobase zajedno? I ako se baš pridržavaš pravila, onda nemreš pohane šnicle uopće, jer se pohaju s krušnim mrvicama i/ili brašnom.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.

Zadnje uređivanje Neroslava : 24.02.2010. at 23:25.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 09:12   #2223
malo nam opustila tema.... kod mene i dalje piše 75
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 11:12   #2224
jučer sam obukla stare traperice
istina da sam ih rijetko nosila jer su mi bile malo velike ali to sad uopće nije bitno

ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 11:32   #2225
Bravo cure!!!


Nego, znam da se nešto pisalo o celulitu ovdje. Ja ga imam poprilično

Pazim na prehranu i vježbam redovito, ali mislim početi i sa masažom. Kakva masaža? Ručna? Ili s masažerom?
Prije 2 god. sam se ručno masirala 2,3 mj. svakodnevno po pola sata ali nisam baš primijetila neki učinak. Tad sam doduše imala puno manje celulita.

Kakve su masaže po kozmetičkim salonima? Ima više vrsta? Koliko masaža bi trebalo obaviti? Za takvo nešto nisam trenutno pri lovi, ali me zanima.

Uh, što udavih s pitanjima
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 19:11   #2226
Quote:
somewhere in time kaže: Pogledaj post
Bravo cure!!!


Nego, znam da se nešto pisalo o celulitu ovdje. Ja ga imam poprilično

Pazim na prehranu i vježbam redovito, ali mislim početi i sa masažom. Kakva masaža? Ručna? Ili s masažerom?
Prije 2 god. sam se ručno masirala 2,3 mj. svakodnevno po pola sata ali nisam baš primijetila neki učinak. Tad sam doduše imala puno manje celulita.

Kakve su masaže po kozmetičkim salonima? Ima više vrsta? Koliko masaža bi trebalo obaviti? Za takvo nešto nisam trenutno pri lovi, ali me zanima.

Uh, što udavih s pitanjima
nisu ti baš jeftine te masaže po salonima...
barem 300injak kuna.
350 čini mi se.
uzmi u obzir da bi trebala ići barem jednom tjedno... uf...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:18   #2227
nemam vremena za trazenje u ovoj temi ...da li je netko konzumiro jabucno sirce ...tablete ... dok doji? neki kazu da neki kazu ne ...pa me zanima vase misljenje....( imam to doma ali me nekako strah ...mada u prehrani konzumiram jabucni ocat ...dosta i nisam primjetila da malenoj ista skodi-mada mislim da je kod tableta dr. prica)

planiram uskoro krenut s vjezbama.... ...samo nekako to odgadjam.... sad sam na ravnih 70 ( 80 imala na porodu) s time da nisam po tom pitanju nista radila....ovih 10 je otislo samo....cak i vise...neki12 ....ali sam ih ja pazljivo vratila
naldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 02:28   #2228
meni uopće nije jasno te dijete, ne jedi ovo, ne jedi ono, ne jedi ništa, pa mjesečeva dijeta, pa jabučni ocat, pa sve te pizdarije!? Tako sam i ja brijala prije dok nisam shvatila da sam cijeli život bila gladna, ali i lijena...danas kad sam rodila, malo sam se trgnula reklo bi se, vježbam svaki dan (dobro skoro svaki), jedem apsolutno sve, danas se ubila u kolačima (to nadoknadim samo jačim treningom), a ostalo jedem sve, samo manje porcije i mršavim...
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 03:15   #2229
Quote:
naldor kaže: Pogledaj post
nemam vremena za trazenje u ovoj temi ...da li je netko konzumiro jabucno sirce ...tablete ... dok doji? neki kazu da neki kazu ne ...pa me zanima vase misljenje....( imam to doma ali me nekako strah ...mada u prehrani konzumiram jabucni ocat ...dosta i nisam primjetila da malenoj ista skodi-mada mislim da je kod tableta dr. prica)

planiram uskoro krenut s vjezbama.... ...samo nekako to odgadjam.... sad sam na ravnih 70 ( 80 imala na porodu) s time da nisam po tom pitanju nista radila....ovih 10 je otislo samo....cak i vise...neki12 ....ali sam ih ja pazljivo vratila

nemoj to piti,to nije dobro nikako piti.
Pa ako ti tako lako kile idu dolje,ne treba ti ništa,dovoljno sam vježbati.

Nego da prijavim svoje mršavljenje. Nemam vagu pa se ne važem,sutra ću se izvagati kod svekija.
Mjerim samo bokove
Dakle,bila na 98 cm,sad sam 95
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:40   #2230
Ja sam još pod dojmom starih traperica i toga da sam stala u njih. Nemam neke velike ciljeve, još 6 kg do ljeta i bila bih sretna, ako ode i više bit ću još sretnija. Danas u pokušati prvi put ovo sa Mjesečevom gravitacijom i tekućinama pa ću javiti prekosutra ujutro kakav je rezultat. Ovo danas mi paše jer je od 17:37 pa do sutra do 17.37, mislim da onih 24 sata koji krenu od noći ne bih mogla izdržati, ovo mi je lakše, sutra ću večerati nešto lagano oko 18 i valjda će biti ok.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:02   #2231
mali cox,super. Krećem i ja na mjesečevu pa ćemo vidjeti koliko smo izgubile
Sad moramo napuniti baterije do 5 i po
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:44   #2232
Prijavljujem se za mjesečevu po 3.put.Od izgubljenih 2.2 kg vratila samo 0.70kg.Dobro je Al idemo dalje,borimo se!Ja sam si već pripremila 1.5L vode sa limunom za početakZa kraj večeri jedan čajić po izboru-po mogućnosti planinski i sutra nastavak slijedi...Vaganje 02:03 pa šta bude bude....
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:27   #2233
Ja sam opet trudna i doslovno zderem ko prasica. U prvoj trudnoci sam dobila 30 kg i sve skinula unutar 6 mjeseci i tako ce biti i sad. Brijem da sam smrsavila jer mi mali nije dao mira. Kakav fitness??? Nosi bebu, najbolja tjelovjezba :-)
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:45   #2234
Moram reći da nije baš najtočnije ovo "nosi bebu", ja cirkuliram između doma, faksa i posla i trčim s malim non stop nekud pa opet ne mogu lako skinuti višak zaostao nakon trudnoće.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:02   #2235
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Ja sam opet trudna i doslovno zderem ko prasica. U prvoj trudnoci sam dobila 30 kg i sve skinula unutar 6 mjeseci i tako ce biti i sad. Brijem da sam smrsavila jer mi mali nije dao mira. Kakav fitness??? Nosi bebu, najbolja tjelovjezba :-)
nosi bebu? Ne,ne nosim bebu nego dijete od 2 godine,uz to i trčanje za njim.
Mislim,jesam smršavjela,ali škemba je uvijek tu i koja kilica viška.

Sve ovisi i o metobolizmu,godinama itd,itd..

e da,zaboravih. Ti si natukla 30 kila i sve si skinula. Lakše je skinuti kile nakupljene u trudnoći.
Ja sam zatrudnila punija,ali sam zato sad 9 kila lakša nego kad sam zatrudnila

Nego,jeste gladne,mjesečarke?

Zadnje uređivanje pink5 : 28.02.2010. at 23:19. Reason: ...
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:07   #2236
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Nego,jeste gladne,mjesečarke?
Da gladne...
Od 18:00 samo razmišljam o hrani
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:25   #2237
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
Da gladne...
Od 18:00 samo razmišljam o hrani
Ne želim pristajati muci, meni je sasvim ok, ne jedem i inače nakon 18,19 pa mi danas nije ništa čudnije. Meni će najgore biti sutra u vrijeme ručka. Ali volja je tu.
Ne znam samo kako ću bez kave.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:36   #2238
ni ja nisam gladna,jela sam zadnji put u 16.:30. Mislim da je to zato jer mi se suzio želudac jer neko vrijeme sam manje papam.

Da,kava
Ne smije se ni crna bez mlijeka i šećera?

Sutra u 17:40 ću se nažderat ko prasica.
Samo moam paziti da se nažderem do 19 sati jer opet ništa ne vrijedi ako kasno večeram
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:43   #2239
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ni ja nisam gladna,jela sam zadnji put u 16.:30. Mislim da je to zato jer mi se suzio želudac jer neko vrijeme sam manje papam.

Da,kava
Ne smije se ni crna bez mlijeka i šećera?

Sutra u 17:40 ću se nažderat ko prasica.
Samo moam paziti da se nažderem do 19 sati jer opet ništa ne vrijedi ako kasno večeram
A ako možeš popiti bez mlijeka i šećera valjda može. Nemam pojma, ja bez šećera mogu, bez mlijeka nikako. Koncentrirat ću se na čaj i vodu, nadam se da me neće uhvatiti glavobolja.
Razmišljala sam danas baš o toj sutrašnjoj večeri koju ću jedva dočekati pa nemam pojma šta da jedem, ne mogu se prežderati, nemam ni običaj, svojima ću za ručak praviti piletinu, juhu, umak na bijelo i vjerojatno rižu. Mislim da ću pojesti par komadića filea u umaku.
Zanima me stanje 2.3. ujutro na vagi.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 00:28   #2240
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
A ako možeš popiti bez mlijeka i šećera valjda može. Nemam pojma, ja bez šećera mogu, bez mlijeka nikako. Koncentrirat ću se na čaj i vodu, nadam se da me neće uhvatiti glavobolja.
Razmišljala sam danas baš o toj sutrašnjoj večeri koju ću jedva dočekati pa nemam pojma šta da jedem, ne mogu se prežderati, nemam ni običaj, svojima ću za ručak praviti piletinu, juhu, umak na bijelo i vjerojatno rižu. Mislim da ću pojesti par komadića filea u umaku.
Zanima me stanje 2.3. ujutro na vagi.

o ženo,imamo isti meni sutra! I ja ću pojesti filea,a bojim se da ću se bacit i na rižu. Malom kuham lešo ribu s povrćem i mogla bi to,ali čini mi se da se ne budem baš najela od toga.
Oću konkretno
I super mi je što mm dolazi oko 18 sati kući pa mi neće zamirisati ručak ranije
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.