Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2007., 18:25   #101
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
S neopitroidom i posipam, ali mravi nisu bili impresionirani Ne znam jesu li imali kakve gubitke u redovima , ali sjeme mi uredno odnesu.
Na vlagu gubi zaštitna svojstva.Trebaš ponoviti postupak više puta na suho.
Inače je vrlo učinkovit.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 12:10   #102
Ali kako da to napravim.
Jer oni dođu odmah isti čas kad posijem. Još zalijevam , a oni već nose, vrijednići.
Probala sam ne zaliti odmah nego odmah posipati, došli bi kad bi zalila, probala sam prvo namočiti dobro sjeme pa nakon sijanja prekriti suhim slojem zemlje i posuti petroidom, nisu bili naročito impresionirani.
Ako ne zalijevam neće mi rasti sjeme, čim zalijem oni dođu, ama sanjam noću mrave.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 08:04   #103
posij ti sada, jer je vrijeme vlazno pa nece bit ni mravi, cim se ukaze sunce eto ti i njih, i tada tretiraj neopitoidom.

nakon sjetve sjemena, razgrabljaj zemlju tako da sjeme dospije ispod povrsine, a onda dobro utabaj zemlju, ili daskom ili napravi "utabac" od 2 letve koje su na dnu povezane jednom sirom daskom i 1 letvom radi stabilnosti.
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:23   #104
pitanje:

di ima za kupit onaj valjak sa "iglama"za razrahljivanje zemlje prije dosijaavnja.

jucer sam malo gledao u Gramaru i Pevecu i nisam nasao ono sto sam trazio.
U gramatu to uopce nemaju, a u Pevecu sam nasao nesto sto oni nazivaju rucni frezer, i to je neki valjak vise sa nozevima nego sa necim sto podsjeca na "bodlje".

mozda ako neko ima fotku tog alata pa da mi je lakse trazit ...

vrijem mi ide a htio bi popravit travnjek
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:28   #105
mravi vam neće odnijeti sjeme ako ga ukopate u zemlju grabljicama ili pospete sa cca 1 cm debelim slojem pijeska.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 13:46   #106
kupija san tu rucnu frezu prosle godine, ako mislis obradjivat vecu povrsinu nemoj je uzimat jer ima malu masu pa ne prodire dovoljno duboko, al za manje poslove i vise je nego dovoljna
taj valjak za rahljenje jos nisan nigdi vidija, iako imas aerifikator (prozracivac) travnjaka- valjak sa iglama

Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
mravi vam neće odnijeti sjeme ako ga ukopate u zemlju grabljicama ili pospete sa cca 1 cm debelim slojem pijeska.
pijesak na travnjaku?
onda bi radije posuo sa mjesavinom zemlje i treseta
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:48   #107
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post
kupija san tu rucnu frezu prosle godine, ako mislis obradjivat vecu povrsinu nemoj je uzimat jer ima malu masu pa ne prodire dovoljno duboko, al za manje poslove i vise je nego dovoljna
taj valjak za rahljenje jos nisan nigdi vidija, iako imas aerifikator (prozracivac) travnjaka- valjak sa iglama



pijesak na travnjaku?
onda bi radije posuo sa mjesavinom zemlje i treseta
pijesak se vidi samo dok trava ne naraste
kroz zemlju mravi izvlače sjeme, kroz pijesak ne.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:54   #108
Prozračivanje travnjaka

Pozdrav svima,

Malo sam šetao po Baumaxu, Bauhausu i sličnim trgovinama i primjetio sam da svi u svojoj ponudi kosilica i sličnih pomagala za njegu travnjak imaju i prozračivaće travnjaka. To je uređaj izvana vrlo sličan kosilici, ali ispod ima sklop od pet do deset vertikalno postavljenih noževa koji zasijecaju zemlju na nekoj dubini koju sami odaberemo (do par cm).

Malo sam kopao po internetu i pronašao da bi se travnjak trebao prozračivati (takvim strojem ili slično) u rano proljeće ili kasnu jesen. Učinak prozračivanja je u tome da se olakša ulaz vode, zraka (!?) i gnojiva do korijena.

Budući da ti strojčeki i nisu tak skupi (od cca. 600 prema više kuna) razmišljam o kupnji jednog takvog.
Ono što hoću pitati je da li netko to ima doma? Da li ima kakve koristi od toga?
Jel se to isplati? Što vi mislite i kakva su vam iskustva?

Pozdraf,

Dinosaur
Dinosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:39   #109
da da, aerifikator trazim >> kako to izgleda ?
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:50   #110
Quote:
Dinosaur kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Malo sam šetao po Baumaxu, Bauhausu i sličnim trgovinama i primjetio sam da svi u svojoj ponudi kosilica i sličnih pomagala za njegu travnjak imaju i prozračivaće travnjaka. To je uređaj izvana vrlo sličan kosilici, ali ispod ima sklop od pet do deset vertikalno postavljenih noževa koji zasijecaju zemlju na nekoj dubini koju sami odaberemo (do par cm).

Malo sam kopao po internetu i pronašao da bi se travnjak trebao prozračivati (takvim strojem ili slično) u rano proljeće ili kasnu jesen. Učinak prozračivanja je u tome da se olakša ulaz vode, zraka (!?) i gnojiva do korijena.

Budući da ti strojčeki i nisu tak skupi (od cca. 600 prema više kuna) razmišljam o kupnji jednog takvog.
Ono što hoću pitati je da li netko to ima doma? Da li ima kakve koristi od toga?
Jel se to isplati? Što vi mislite i kakva su vam iskustva?

Pozdraf,

Dinosaur

Iskustva nemam, ali mi logika nalaže da ga je bezveze kupovati ukoliko imate travnjak od par kvadrata. Travnjak možete prozračiti i najobičnijim vilama.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 25.04.2014. at 02:01. Reason: zbog spajanja tema dodan quote
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 19:18   #111
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Iskustva nemam, ali mi logika nalaže da ga je bezveze kupovati ukoliko imate travnjak od par kvadrata. Travnjak možete prozračiti i najobičnijim vilama.
potpisujem
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:27   #112
Cool aerifikator

Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
da da, aerifikator trazim >> kako to izgleda ?
aerifikator ti je običan valjak sa zupcima,koji mogh biti puni,šuplji ili valjak sa zupčanicima.ako ti travnjak nije velik prozračivanje možeš obaviti i sa običnim vilama.Sto se tiče nabave pokušaj u oljoopskrbi ili Dobro distribucija.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 01:24   #113
Je li taj valjak dovoljno težak da bodlje prodru u travnjak? Mislim, ipak je to dosta tvrda površina, a ne neki komad zemlje koji se obrađuje, pa je već razrahljena zemlja...
Što je s posebnim mješavinama trava koje su namijenjene baš dosijavanju? U čemu je razlika, tj. prednost tih mješavina u odnosu na obično sjeme?
A mravi... ...ja još nisam našla rješenje za njih...Hodam okolo ko budala sa sprayem u ruci i borim se koliko mogu. (Neopitroid se kod zalijevanja začas ispere, a u ovaj recept s pijeskom nekako sumnjam, nemam baš osjećaj da je njima pijesak neka životna prepreka Probala sam - netko mi je rekao - i posut kmadićima kruha, pa će oni kao nositi kruh, a ostaviti sjeme - koja naiva! Nisu oni toliko glupi, znaju što im traje i izdrži dugo u "skladištima", a što bi propalo već za par dana . Osim toga, samo sam na kruh namamila ptice, pa sam napravila još gore: moj pas mrave ne vidi, al ptice ga izbezumljuju, pa kad se počeo svako malo zaletavat...: )...Ukratko, jako neravnopravna borba s polovičnim uspjehom, i to ako se zbilja trudite
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 10:35   #114
čujem da raid mamci za mrave znaj bit izrazito uspješni, i traju oko 6 mj.
možda da pokušaš s njima
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 16:35   #115
Špranja , kreni u dosijavanje odmah sa istim tipom travnate smjese koju si i do sada koristla.Dio se mora ukopati grabljicama,a neopitroid koristi na mravinjacima i zaštiti ga od vlage/prekrij mravinjak,nakon posipanja,plastičnom posudicom/.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 01:48   #116
E, vidiš, to je lukavo, možda upali! Ravno u neprijateljev stožer, a ne braniti svoje položaje - to je taktika! U boj, u boj!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 08:10   #117
Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
da da, aerifikator trazim >> kako to izgleda ?
ovo je najučinkovitija ideja:

xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:52   #118
Ovo mi liči na opremu za razminiravanje prof. Baltazara...
Al mislim da ću obavezno dat to napravit kod šustera - nova kolekcija proljeće-ljeto 2007...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:26   #119
Quote:
xxGaladrielxx kaže: Pogledaj post
ovo je najučinkovitija ideja:

Fenomenalno
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:37   #120
je, to sam i ja vidjela više puta, ali nigdje u prodaji jer su se dobro pobrinuli da potrošimo para da bi imali lijep travnjak
naime
prozračivaća za travu ima u bauhausu - više vrsta, ali nema ispod 500 kuna
užas!
rađe ne budem lijena, kupim vile ili stučem čavle na dašćicu, koju vežem za cipelicu i kud koji mili moji
point76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.