Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Prebacivanje iz gimnazije u medicinsku
DA 18 66.67%
NE 9 33.33%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2014., 15:07   #321
Jel se može 2 puta prebaciti iz jedne škole u drugu u istoj tekućoj godini? ali pritom ocijene nisu problem ni ništa. Npr. prvo iz PM gimnazije u opću gimnaziju pa opet u PM gimnaziju, s time da je opća gimnazija bila u drugome gradu i da je razlog prebacivanja jako realan.
__________________
You never truly know someone until you play Call of Duty with them.
MikkelHansen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 22:00   #322
Quote:
MikkelHansen kaže: Pogledaj post
Jel se može 2 puta prebaciti iz jedne škole u drugu u istoj tekućoj godini? ali pritom ocijene nisu problem ni ništa. Npr. prvo iz PM gimnazije u opću gimnaziju pa opet u PM gimnaziju, s time da je opća gimnazija bila u drugome gradu i da je razlog prebacivanja jako realan.
Pa ako se seliš s jednog kraja države na drugi trebalo bi moći koliko god puta treba dokle god možeš pratiti nastavu, ali naravno u školi u koju se prebacuješ imaju zadnju riječ.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:04   #323
Jel se po pravilima može prebaciti iz strukovne u gimnaziju? Ne mora se cijeli razred ponavljati ako smo 1. ili?
Paulina Osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:28   #324
Pravila su zakonski vrlo nejasno definirana, sve što tamo piše je da se redoviti učenik srednje škole može prebaciti u drugu školu ili promijeniti obrazovni program u istoj, a to hoće li mu se to odobriti i kakve razlike treba i kako polagati, ovisi o nastavničkom vijeću škole u koju se učenik želi prebaciti.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:30   #325
Mislim da se može. Naravno, ovisi o nastavničkom vijeću te škole te imaju li mjesta u razredima - ali najvjerojatnije ćeš morat polagat razliku (ne ponavljat razred sigurno, bez brige).
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:38   #326
Znam da se iz jedne strukovne u drugu nakon 1. razreda može sigurno, a sad koliko se sjećam, jedan dečko se u 2. polugodištu 1. razreda uspješno prebacio iz strukovne u gimnaziju, tako da se valjda može.
I da, razliku ćeš polagati 100 %
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 09:46   #327
Hvala puno Ja sam se htjela iz strukovne u gimnaziju u 2. polugodištu 1. razreda, a oni su rekli da nema mjesta. Nezz onda kad budem 2. razred hoću li moći na početku ako netko npr. padne?
Paulina Osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 10:28   #328
Moći ćeš, meni su dok sam se prebacivao u matematičku gimnaziju isto rekli da nema mjesta, no onda je jedan učenik odustao od matematičke gimnazije i prebacio se na moje mjesto u opću, a ja na njegovo u matematičku
Ne znam koliko ti je realno za očekivati da će netko pasti razred, prije je moguća mogućnost da se nekamo prebaci netko. Raspitaj se među učenicima ako možeš kakva je situacija, da li ima nekoga tko će pasti ili se namjerava prebaciti nekamo.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 09:15   #329
Unhappy Prebacivanje u drugu školu

Pozdrav,naime imam jedan jako jako velik problem.Inače u osnovnoj školi uvijek sam bio dobar učenik imao dobre ocjene i htio sam upisati gimnaziju.I onda je došao zadnji tjedan pred upise i ja idiot se odlučim da upišem elektrotehničku kako me je elektrotehnika uvijek zanimala pa sam mislio da će mi biti puno bolje ići u elektrotehničku,a tek sam sad shvatio da sam upisao u potpunosti krivo usmjerenje.Međutim,nije toliki problem to što gradivo nije baš najzanimljivije nego je stvar u tome što par nastavnika s nama ne radi gotovo baš ništa.U početku sam imao dobre ocjene međutim u drugom polugodištu je nastupio kaos,ponajviše iz fizike jer profesorica sa nama ne prođe niti sistematizaciju prije testa kako spada i onda očekuje čuda.Sada sam u takvoj sitaciji da padam fiziku (pokušat ću se nekako izvući al stvarno neznam) i želim se prebaciti u gimnaziju nakon popravnog.Znam da će sada dosta vas reći : "A vidi ti njega cijelu godinu ništa ne uči i sad bi on u gimnzaiju...",e pa nije tako,jer ja se trudim i naučim i dođem spreman na kontrolni ,ali onda profesorica stavi zadatke kakve nikad nismo vidjeli i pola razreda dobije negativno...I sad što da radim,postoji li šansa da se nakon popravnog (padnem li) mogu prebaciti u opću gimnaziju? Jer stvarno sam spreman okrenit sve ispočetka i nastaviti učiti kako spada i upisati faks a iz ove škole mi se čini da ni do mature neću doći...
nebitnojesad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 09:32   #330
ak ne uspiješ državnu gimnaziju uvijek ostaju privatne
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 10:00   #331
A je sad ko će mi dat love za privatnu...Mene je samo strah toga kad bi ja išao prebacit i nebi uspio...
nebitnojesad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 11:16   #332
Vjerujem da se uvijek možeš ispisati i ponovno upisati u prvi razred gimnazije, ako imaš bodove iz osnovne. Tako je barem prijateljica jedna bila radila. A ako ćeš se htjet prebacivat, morat ćeš polagat razliku (a i mislim da ti onda dosta gledaju i ocjene), što bi ti mogao bit problem. Možda najbolje krenut iz početka? Porazgovaraj s roditeljima.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 09:00   #333
A sad da idem prvi razred opet to mi je stvarno previše...Uglavom ako se ja popravim idućih godina i više nikako ne padnem ništa i budem imao dobre ocjene hoću li moći upisati dobar fakultet ili sam sad uništio baš sve??
nebitnojesad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:23   #334
Naravno da hoćeš. Ako recimo padneš razred, onda iduće godine kada ga prođeš ti se gleda to. Nemaš nikakve posljedice osim što si izgubio godinu. Ali ako ti je tako teško u školi, zašto se ne bi prebacio? Pogotovo ako si tamo gdje te ništa ne zanima. A ako padneš (recimo), svejedno ti je ideš li opet ovdje ili ispočetka kreneš u 1. razred u gimnaziji.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 23:48   #335
Zanima me kad je moguće da se prebaciš npr. iz jedne gimnazije u drugu, na polugodištu ili na kraju šk. godine? I kad i u koju gimnaziju primaju? Da li moraš čekati da se netko ispiše iz škole da bi ti upao, ili možda možeš biti npr. 29-ti ( tamo gdje ih ima 28). Tko u školi odlučuje o tome? Ravnatelj ili netko drugi? Thanks!
mamah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 09:58   #336
Quote:
mamah kaže: Pogledaj post
Zanima me kad je moguće da se prebaciš npr. iz jedne gimnazije u drugu, na polugodištu ili na kraju šk. godine? I kad i u koju gimnaziju primaju? Da li moraš čekati da se netko ispiše iz škole da bi ti upao, ili možda možeš biti npr. 29-ti ( tamo gdje ih ima 28). Tko u školi odlučuje o tome? Ravnatelj ili netko drugi? Thanks!
na kraju šk. godine ne možeš

u privatne primaju sigurno, u ostale moraš se raspitati


ne moraš čekati da se netko ispiše

zašto ne bi mogao biti 29?!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 10:56   #337
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
na kraju šk. godine ne možeš

u privatne primaju sigurno, u ostale moraš se raspitati


ne moraš čekati da se netko ispiše

zašto ne bi mogao biti 29?!
Ma mislila sam kad završiš npr. 1. srednje da se prebaciš za drugi razred. Jel se polažu neki ispiti ako prelaziš iz umjetničke gimnazije u opću?
mamah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 12:10   #338
Quote:
mamah kaže: Pogledaj post
Ma mislila sam kad završiš npr. 1. srednje da se prebaciš za drugi razred. Jel se polažu neki ispiti ako prelaziš iz umjetničke gimnazije u opću?
teoretski ne

raspitaj se, a ako slučajno i trebaš ( u što sumnjam) možda neka sitnica
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 15:32   #339
Quote:
mamah kaže: Pogledaj post
Ma mislila sam kad završiš npr. 1. srednje da se prebaciš za drugi razred. Jel se polažu neki ispiti ako prelaziš iz umjetničke gimnazije u opću?
Kod nas se prebacila cura iz eumjetnicke u opcu, X. gimnaziju. Mislim da nije nista polagala, pitaj u skoli u koje se zelis prebacit.
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 23:27   #340
Hvala, sad bar znam od kuda krenuti!
mamah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.