Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2006., 00:43   #21
Quote:
mickey kaže:
ako nema bjelachkog bluesa
shto je onda stevie ray vaughn?

lik je tako svirao gitaru da je pola tih gitarista nadmashio...
poslushaj samo kao primjer tin pin alley
ili kao bolji primjer little wing!!!
hendrix vishe nije isti nakon sto nju poslushash!!!!
Kao što rekoh,ne zanima me tehnički dio izvedbe
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:48   #22
Posebno mi je zanimljivo kako 99% bluesera na svim forumima (pa čak i blues forumima) spominje upravo Gallaghera,Ray Vaughna,Hendrixa,Claptona...
...a rijetko se tko sjeti Son Housea,Big Bill Broonzeya,Skip Jamesa...
U čemu je problem?

Tko nije čuo Death Letter ili I'm Glad ne zna što je blues...
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:49   #23
jon spencer
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 01:05   #24
Quote:
barhan kaže:
jon spencer
Dobar je...
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 08:06   #25
Quote:
Wicked Messenger kaže:
Tko nije čuo Death Letter ili I'm Glad ne zna što je blues...
Podižem za Lonniea Johnsona i Roosevelta Sykesa, ali mi je (ma koliko god obožavao i Leadbellya, J.B. Lenoira i ekipu) ipak draži elekrificirani blues od druge polovice pedesetih, kad su se u priču upleli Willie Dixon, John Lee Hooker, Howlin' Wolf i ekipa. To je suštinska razlika, evidentno, ti više niti to ne smatraš pravim bluesom, a meni upravo tu postaje još draži i potpuniji, no tu se i gubi razlika između crnačkog i bjelačkog.

Unutar korijenskog bluesa uistinu ne bih znao za neke bjelačke doprinose, no mislim da se istu emociju, samo u drugoj formi može naći, primjerice, u snimkama pjesama kopača ugljena iz Apalačkog gorja.

A molim da uđe u zapisnik da ja nisam spomenuo ni Vaughana ni Claptona, iako je ovaj potonji imao sjajnih blues epizoda, čak i unutar Mayallovog opusa snimke s njim rangiram iza Greena, Taylora i Mandela.

Za Gallaghera jako griješiš. Baš me zanima što si preslušao od njega da te navelo na takav stav...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 08:16   #26
Quote:
dmj kaže:
Tu često spominjanu tezu o nepostojanju bjelačkog bluesa smatram ubjedljivo najvećom idiotarijom među svim mitovima popularne glazbe.
dr. john
john mayall
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 08:33   #27
Quote:
dmj kaže:
Willie Dixon, John Lee Hooker, Howlin' Wolf
sveto trojstvo
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 12:15   #28
Quote:
dmj kaže:
Podižem za Lonniea Johnsona i Roosevelta Sykesa, ali mi je (ma koliko god obožavao i Leadbellya, J.B. Lenoira i ekipu) ipak draži elekrificirani blues od druge polovice pedesetih, kad su se u priču upleli Willie Dixon, John Lee Hooker, Howlin' Wolf i ekipa. To je suštinska razlika, evidentno, ti više niti to ne smatraš pravim bluesom, a meni upravo tu postaje još draži i potpuniji, no tu se i gubi razlika između crnačkog i bjelačkog.
Volim ja i Howlin Wolfa i njegove suvremenike,ali mi je sve to za nijansu manje zanimljivo i naduhnuto...ona prvotna emocija se izgubila.Taj rani blues ne čini sama glazba,već i sve ostalo...tu je bitan i način života tih ljudi.Sve je to unutra,sve se to osjeti...

Quote:
dmj kaže:
Unutar korijenskog bluesa uistinu ne bih znao za neke bjelačke doprinose, no mislim da se istu emociju, samo u drugoj formi može naći, primjerice, u snimkama pjesama kopača ugljena iz Apalačkog gorja.
Što se tiče bjelačkih doprinosa...večina se tih izvođača našla u country bluesu (što je i logično).Najpoznatiji je vjerojatno Tampa Red,a tu su još i Frank Hutchinson,Clarence Green,Tom Ashley,Cliff Carlisle...

A u vezi emocija...prije bih rekao da se može naći slična emocija.Upravo je raznolikost emocija razlog što toliko volimo glazbu.

Nedavno sam si skinuo ovaj album...preporučam!
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p...0:yvge4j175wai

Quote:
dmj kaže:
Za Gallaghera jako griješiš. Baš me zanima što si preslušao od njega da te navelo na takav stav...
Iskreno?Gotovo ništa...
Ono što sam nakratko poslušao,nije me se dojmilo pa sam odustao

Ali ja još uvijek mislim da je razlika između crnačkog i bijelačkog bluesa veća nego recimo između klasičnog rocka i punka ili metala.
Trebalo bi to razdvojiti nekako...

Zadnje uređivanje Wicked Messenger : 09.11.2006. at 13:01.
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 14:18   #29
i jedan i drugi.. otkud ta blesava podjela na crnački i bjelački blues..
rolajz, mamicu vam
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 14:21   #30
Quote:
strangelove kaže:
i jedan i drugi.. otkud ta blesava podjela na crnački i bjelački blues..
rolajz, mamicu vam
To je realnost...
Razlika je drastična!

Zapravo nije tolika podjela na crnački/bijelački koliko na razdoblje 1920-1960 i razdoblje nakon toga...odnosno prije i poslije elektrifikacije bluesa.
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:49   #31
Zapravo nije tolika podjela na crnački/bijelački koliko na razdoblje 1920-1960 i razdoblje nakon toga...odnosno prije i poslije elektrifikacije bluesa.[/QUOTE]

Zanimljivo, ovo sad prvi put vidim da je netko tako vatreni obožavatelj tih starih glazbenika.
Ta muzika s početka XX. stoljeća je izvrsna, samo je šteta što su snimke većinom tako loše da se baš i ne može uživati u bogatstvu zvuka (ovo sad govorim za sebe). Baš me zanima kako ti prijeđeš preko toga. Valjda se držiš načela "suština iznad forme"?

Uglavnom, Jimmie Rodgers i Robert Johnson su moji favoriti.
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:54   #32
evo preporuka za knjigu:
Lady pjeva blues
biografija billie holliday,odlična knjiga!
__________________
Jesus is coming-look busy!
guzičica_tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 21:04   #33
daaaaaaa.....

ima tko kompilacije blues the experience*? aj ima tko za izmjenu mjuze? prek msna ili tak nesh?
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 21:14   #34
Quote:
strangelove kaže:
i jedan i drugi.. otkud ta blesava podjela na crnački i bjelački blues..
rolajz, mamicu vam
Ja sam je načeo zato što sam skužio, odavno, da je glazba valjda jedino polje u kojem sam nepatvoreni rasist. Crnci stvore neku glazbu, pa dođu bijelci i naprave je prijemčivijom mom uhu. Neusporedivo više volim disco od funka. Beastie Boys su jedini rap/hip-hop band kojeg obožavam. A ta je glazba donekle prihvatljiva i u mediteranskom điru a la Jovanotti. Godinama me mučilo zašto mahom ne podnosim Motown soul, a obožavam Atlantic, dok nisam skužio da je klasična studijska postava Atlantica mješovita... Klasični rock and roll? Ok, Chuck Berry je vjerojatno ipak broj 1, ali Cochran, Vincent i ekipa su mi ipak draži od ostalih crnih rockera. Kaj se električnog bluesa tiče, opet je od mojih desetak najdražih valjda osam bjelačkih izvođača...

Fascinira me gorenavedeno jer zapravo ne pamtim da sam ikada čuo da itko drugi ima takav ukus. Mislim, pravovjerni kjukluksklanovci valjda imaju , ali u glazbi sam isključivo nailazio na obratne slučajeve, da ljudi slušaju izvorne, crne izvođače, a odbijaju bjelačke interpretacije. Ja pak od Hendrixa naovamo vjerojatno mogu na prste jedne ruke nabrojati crne glazbenike koji su mi se uistinu svidjeli, govoreći pritom dakako o američkoj i europskoj sceni. Afrika je nešto posve drugo i jedna od mojih najvećih glazbenih ljubavi.

Znam da je ovo generaliziranje i laprdanje, ali eto, u mom je slučaju istinito.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 21:51   #35
Quote:
dmj kaže:
Ja sam je načeo zato što sam skužio, odavno, da je glazba valjda jedino polje u kojem sam nepatvoreni rasist. Crnci stvore neku glazbu, pa dođu bijelci i naprave je prijemčivijom mom uhu. Neusporedivo više volim disco od funka. Beastie Boys su jedini rap/hip-hop band kojeg obožavam. A ta je glazba donekle prihvatljiva i u mediteranskom điru a la Jovanotti. Godinama me mučilo zašto mahom ne podnosim Motown soul, a obožavam Atlantic, dok nisam skužio da je klasična studijska postava Atlantica mješovita... Klasični rock and roll? Ok, Chuck Berry je vjerojatno ipak broj 1, ali Cochran, Vincent i ekipa su mi ipak draži od ostalih crnih rockera. Kaj se električnog bluesa tiče, opet je od mojih desetak najdražih valjda osam bjelačkih izvođača...

Fascinira me gorenavedeno jer zapravo ne pamtim da sam ikada čuo da itko drugi ima takav ukus. Mislim, pravovjerni kjukluksklanovci valjda imaju , ali u glazbi sam isključivo nailazio na obratne slučajeve, da ljudi slušaju izvorne, crne izvođače, a odbijaju bjelačke interpretacije. Ja pak od Hendrixa naovamo vjerojatno mogu na prste jedne ruke nabrojati crne glazbenike koji su mi se uistinu svidjeli, govoreći pritom dakako o američkoj i europskoj sceni. Afrika je nešto posve drugo i jedna od mojih najvećih glazbenih ljubavi.

Znam da je ovo generaliziranje i laprdanje, ali eto, u mom je slučaju istinito.
Zaista fascinantno...moj je ukus dijametralno suprotan
Moje je srce crno...



Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 21:56   #36
Quote:
JfK kaže:
Zanimljivo, ovo sad prvi put vidim da je netko tako vatreni obožavatelj tih starih glazbenika.
Ta muzika s početka XX. stoljeća je izvrsna, samo je šteta što su snimke većinom tako loše da se baš i ne može uživati u bogatstvu zvuka (ovo sad govorim za sebe). Baš me zanima kako ti prijeđeš preko toga. Valjda se držiš načela "suština iznad forme"?
Uglavnom, Jimmie Rodgers i Robert Johnson su moji favoriti
Nisu sve snimke tako loše...ili sam se ja možda privikao,pa više niti ne kužim razliku
Jimmie Rodgers?Pretpostavljam da misliš na bluesera...
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p...1:az6ftrplkl7x

...meni je draža istoimena country legenda
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p...1:oupyxdsbjoly
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 23:06   #37
rani majstori su bogovi, no jako mi je cudno kod svih tih blues fanova da nitko nije spomenuo Buddy Guya, Freddie Kinga i Alberta Collinsa, R.L.Burnsidea...pitajte Claptona tko mu je Bog...

a bijeli i crni blues, da se nije pojavio bijeli, ni za 90% crnog se ne bi culo...

svirao sam oko 10 godina u blues bandu, bijelom , tehnicki nisam bio nikad blizu svojim uzorima no publici se uvijek svidjalo...mislim, kako su ono rekli, blues je kada se dobar covjek osjeca lose...pa bilo to na polju pamuka ili u hrvatskom pecinskom kapitalizmu...
đubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 23:20   #38
Quote:
đubre kaže:
rani majstori su bogovi, no jako mi je cudno kod svih tih blues fanova da nitko nije spomenuo Buddy Guya, Freddie Kinga i Alberta Collinsa, R.L.Burnsidea...pitajte Claptona tko mu je Bog...

a bijeli i crni blues, da se nije pojavio bijeli, ni za 90% crnog se ne bi culo...

svirao sam oko 10 godina u blues bandu, bijelom , tehnicki nisam bio nikad blizu svojim uzorima no publici se uvijek svidjalo...mislim, kako su ono rekli, blues je kada se dobar covjek osjeca lose...pa bilo to na polju pamuka ili u hrvatskom pecinskom kapitalizmu...
Slažem se kolega...
Al problem je što ja bijeli blues ne bi nazvao bluesom
Ovo nije stvar ukusa...jednostavno su mi ta 2 "bluesa" dvije totalne različite vrste glazbe.Ne vidim poveznicu među njima...
No dobro,možda jednostavno ne kužim...
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 23:40   #39
Quote:
Wicked Messenger kaže:
Slažem se kolega...
Al problem je što ja bijeli blues ne bi nazvao bluesom
Ovo nije stvar ukusa...jednostavno su mi ta 2 "bluesa" dvije totalne različite vrste glazbe.Ne vidim poveznicu među njima...
No dobro,možda jednostavno ne kužim...
a sta je zadnji album dragog nam i preuzvisenog Dylana nego blues...a bogami, crni nije...
đubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 23:49   #40
Quote:
đubre kaže:
a sta je zadnji album dragog nam i preuzvisenog Dylana nego blues...a bogami, crni nije...
Ne znam...trebalo bi izmislit neko ime za to
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.